Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Болки в кръста!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Болки в кръста!

    Първоначално публикуван от Спас Преглед на мнение
    Някой да знае какви упражнения се правят за стягане на мускулите на корема и гърба?
    Какво може да се прави във фитнеса?

    "Моето" упражнение не е във фитнеса а на кревата. Кодоша на страна.... сутрин със събуждането следва процедура по постепенно натоварване на мускулите около кръста. Бавно и внимателно напрягам мускулите на гърба докато постепенно вдигна "мост" с изправени крака. След това ставам и т.н. Вечер след натоварен ден на диванчето пред телевизора - същото. Ако съм попрекалил с натоварванията през деня - има една асана от йогата наречена лък. Лягаш по корем и напрягаш постепенно мускулите на цялата задна част от тялото докато си хванеш стъпалата на краката зад гърба. Всичкото това се изпълнява БАВНО няколко пъти. На мен ми помага. Вярвам , че и медицината не го отрича.
    0888932647

    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

    Коментар


    • #62
      От: Болки в кръста!

      Първоначално публикуван от bgbul
      Колега - моля без повече писания към мен конкретно !
      Спя спокойно, дори сега съм с болка в кръста ( от вдигане на тежко), но се надявам утре да съм добре. След изпъване , висене и кихане клекнал ( чакам да ми се докиха). Както през последните години .
      Примери може да се посочват много . И от двете страни .
      Но не е нужно .
      Ти отново се конфронтираш. Явно така ти е по-добре .
      Бъди жив и здрав! Лекувай хората и успех в развлеченията (офроуда).
      Аз нямам намерение да защитавам нито лечителите, нито докторите. Смисъла на участието в темата ми е съвсем друг. Различен е от реклама или нешо подобно .
      Ето защо не пиши към мен конкретно, за да няма нужда да отговарям ( иначе е пренебрежително и го използвам само към хора които не уважавам ).
      Ти не си от тях затова се хабя да пиша .
      До нови срещи !
      Съжалявам ако съм те засегнал. Всичко написано до момента е с мисъл за пациентите.
      Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
      „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
      LZ1EMS

      Коментар


      • #63
        От: Болки в кръста!

        Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
        Интересно ми е обаче дали ще възникне спор с Емануилис за това , дали умствената нагласа влияе на здравето.
        Не, няма такава вероятност.
        Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
        „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
        LZ1EMS

        Коментар


        • #64
          От: Болки в кръста!

          Първоначално публикуван от Спас Преглед на мнение
          ...и тичам (лекичко)
          Не бих ти препоръчал да продължаваш.
          Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
          „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
          LZ1EMS

          Коментар


          • #65
            От: Болки в кръста!

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Човешкия организъм има свойството да се лекува сам. ......
            Та тъй. Много неща са ни от главата. Не можем да разберем механизмите чрез които това се случва, но аз за себе си съм се убедил че го има.
            Всъщност твърденията на въпросната женица са повече в стил - Човешкия организъм бива разболяван от криви мисли и нагласи в собствения му мозък.... Точно за това ми е интересно докъде го е добутала официалната медицина в този аспект?
            0888932647

            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

            Коментар


            • #66
              От: Болки в кръста!

              Кривите мисли за един са прави за друг. В тоя смисъл - до никъде.

              А че можеш сам себе си да разболееш от криви мисли - изпитал съм го на гърба си. Просто изпитвах физически болежки, без за тях да има физическа причина. Виждах зле, съвсем обективно, дори си направих очила. Сега не нося очила, и виждам по-добре от тогава. Всъшност, виждам си идеално в момента, въпреки 20 годишното ми висене пред компютъра.

              Механизмите, по които това става, обаче, май не са много известни, или поне далеч не всичките.

              Или накратко, стреса скапва здравето. Дали ще си го причиниш сам, или заради външни фактори, май няма особено значение. Ама да се твърди че мисълта за пари скапва гръбнака, според мен е несериозно. Това значи всичките милионери да са инвалиди, пък милиардерите да са на легло.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #67
                От: Болки в кръста!

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Или накратко, стреса скапва здравето. Дали ще си го причиниш сам, или заради външни фактори, май няма особено значение. Ама да се твърди че мисълта за пари скапва гръбнака, според мен е несериозно. Това значи всичките милионери да са инвалиди, пък милиардерите да са на легло.

                Че кво има да се притеснява за пари милиардера..... и да се стресира и изкривява от липсата им. Вероятно аз не съм се изразил правилно. Става въпрос за притеснение /стрес/ за материални неща /пари за манджа на семейството..../. Нщо такова.

                Абе кво ми говориш че не ги боли кръст милионерите , виж че и куфарите не могат да си носят по хотелите... горките!
                0888932647

                Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                Коментар


                • #68
                  От: Болки в кръста!

                  Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                  Че кво има да се притеснява за пари милиардера..... и да се стресира и изкривява от липсата им. Вероятно аз не съм се изразил правилно. Става въпрос за притеснение /стрес/ за материални неща /пари за манджа на семейството..../. Нщо такова.

                  Абе кво ми говориш че не ги боли кръст милионерите , виж че и куфарите не могат да си носят по хотелите... горките!
                  Точно това ми беше мисълта. За всеки стреса е различно нещо.

                  А за хляба на семейството, човек като се заисли стига до извода че при положение че не е сам (нали за семейство говорим), все някак няма да се умре от глад.

                  Едно от притесненията ми някога, като се бях похахавил, беше точно от това - че няма да мога да си върша работата, пък има хора, дето зависят от мен. Само че притеснението не помага. Помага точно обратното - да си кажеш - майната му, все ще се справим някак.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Болки в кръста!

                    Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                    Съжалявам ако съм те засегнал. Всичко написано до момента е с мисъл за пациентите.
                    Няма проблеми. Не си ме засегнал. Няма за какво.
                    Опитвам се да изясня, че няма спор. Една тема за болката в кръста. Тема във Форум .
                    И всеки им право да се изкаже . Жалко, че тук се заговори за пациенти . Не знаех .
                    А това което си "позволих" без разрешение на медицинско лице с диплома да споделя го има във всеки нормален масаж.
                    Това което ти казваш, че аз препоръчвам ( силово лечение и тем подобни) НЕ Е ВЯРНО .
                    И пак те моля- не конкретизирай мнение към мен, защото се чувствам длъжен да участвам в темата.
                    Ако все пак искаш темата освен за реклама да бъде и полезна за колеги- кажи как да не се вдигат тежести за да не се получава болка, как да клякаме правилно, как да се изправяме . Въобще все неща които могат да предпазят от болка в кръста.
                    Това според мен е правилната посока на темата.
                    А те пациентите сами ще те намерят .
                    И мен са ме научили как да избягвам травмите в кръста , но...... нямам диплома за да споделям подобни съвети .
                    Ако някой модератор реши може спокойно да разчисти несъществуващия спор, за да тръгне темата в правилната посока.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Болки в кръста!

                      Първоначално публикуван от Спас Преглед на мнение
                      Сега съм минал на сериозна диета(да сваля ненужните тежащи ми кг), ходя на плуване и тичам(лекичко)
                      Някой да знае какви упражнения се правят за стягане на мускулите на корема и гърба?
                      Какво може да се прави във фитнеса?
                      Най-елементарни,коремни преси и лицеви опори,и стягат
                      не само мускулите на корема и гърба,ами и други.Успех.
                      0осем9осем7шест0осем7едно
                      Миро

                      Коментар


                      • #71
                        От: Болки в кръста!

                        Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                        Ако все пак искаш темата освен за реклама да бъде и полезна за колеги...
                        Моля модераторите да изчистят всичките ми мнения по темата досега. Това ми желание не е популизъм. Всеки нормален човек си има граници на търпимост - аз също. Благодаря ви за разбирането.
                        Последно редактирано от emanuilis; 31-05-10, 20:17.
                        Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                        „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                        LZ1EMS

                        Коментар


                        • #72
                          От: Болки в кръста!

                          Емо, ти не се отказвай толкова лесно... Това което си написал, е много важно да стои... Другото също... Всеки има глава на раменете си и ще трябва да помисли кое е важното и вярното... Така работи естественият подбор в днешно време... И форумите са важна брънка в него
                          VPetrov.photography

                          Коментар


                          • #73
                            От: Болки в кръста!

                            Аз бих помолил точно на колегата emanuilis да не се трият мненията.Въпреки ,че той не е съгласен с начина за лекуване, който споделих по-горе в темата,изключително важно е да се знае и какви отрицателни последици могат да се случат, ако физиотерапевта нещо сбърка.Това е много по значимо от каквито и да било "притеснения" от реклама на някой.
                            п.с. Писал съм едновременно с Администратора.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Болки в кръста!

                              И да не пропусна да добавя, д-р. Емо от реклама няма нужда..., ако обаче някой ден му дотрябва, аз пръв ще се кандидатирам за негов рекламен агент... (това към тези с рекламата...)
                              VPetrov.photography

                              Коментар


                              • #75
                                От: Болки в кръста!

                                Благодарности на д-р Емо(emanuilis), който ме прегледа и разясни доста неща.
                                .............абе в гората лоши хора няма :-)
                                Поздрави и още веднъж Благодаря Емо.
                                Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X