Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Болки в кръста!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Болки в кръста!

    Колеги, според вас кой тип мотоциклет е най-удачен за хора с такива проблеми?
    Тази година подкарах една Yamaha Diversion, и май не е много препоръчителна...Напоследък болките зачестиха като че ли.
    Та след като ми се кара двуколесно и тоталното отказване не ми се ще да го мисля, се чудя към какво да се ориентирам.
    Мисля, че чопър или голямо ендуро са най-подходящи, но ще се радвам да чуя и вашите мнения.
    Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
    Seat Leon 2007 1.9 TDI

    Коментар


    • #77
      От: Болки в кръста!

      Първоначално публикуван от Николай Календжиев Преглед на мнение
      Колеги, според вас кой тип мотоциклет е най-удачен за хора с такива проблеми?
      Тази година подкарах една Yamaha Diversion, и май не е много препоръчителна...Напоследък болките зачестиха като че ли.
      Та след като ми се кара двуколесно и тоталното отказване не ми се ще да го мисля, се чудя към какво да се ориентирам.
      Мисля, че чопър или голямо ендуро са най-подходящи, но ще се радвам да чуя и вашите мнения.
      Ако питаш докторите, няма подходяхщ!
      Интересно ми е аз да чуя мнения на хора от форума.
      Пък от мен ще получуш отговор кой е най-неподходяжия(крос, спортно ендуро)
      Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

      Коментар


      • #78
        От: Болки в кръста!

        100% не е чопър. При тях стойката и окачването са такива , че при всяка неравност на пътя вибрацията минава изцяло през гръбнака. Или си търси друго кормило /за по-изправена стойка/ на твоя , или друг мотор. Ще си позволя да не се съглася с горното мнение. При кросовия и ендуро мотор и стойката и окачването са предвидени да обират екстремни удари по ходовата част. Друг е въпроса , че като си вземеш такъв мотор започваш да се поддаваш на изкушението "offroad". Заради горните съображения и от собствен опит мога да посоча конкретно Ямаха Тенере 660. Добро решение е чисто "туристически" мотор или "cruiser". При всяко положение двете най-важни неща са - меко окачване и удобна поза.
        0888932647

        Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

        Коментар


        • #79
          От: Болки в кръста!

          Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
          100% не е чопър. При тях стойката и окачването са такива , че при всяка неравност на пътя вибрацията минава изцяло през гръбнака. Или си търси друго кормило /за по-изправена стойка/ на твоя , или друг мотор. Ще си позволя да не се съглася с горното мнение. При кросовия и ендуро мотор и стойката и окачването са предвидени да обират екстремни удари по ходовата част. Друг е въпроса , че като си вземеш такъв мотор започваш да се поддаваш на изкушението "offroad". Заради горните съображения и от собствен опит мога да посоча конкретно Ямаха Тенере 660. Добро решение е чисто "туристически" мотор или "cruiser". При всяко положение двете най-важни неща са - меко окачване и удобна поза.
          Имах впредвид, ако мотора се кара само по-горски пътеки, ако си на асфалта е друга бира.
          Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

          Коментар


          • #80
            От: Болки в кръста!

            Първоначално публикуван от Спас Преглед на мнение
            Имах впредвид, ако мотора се кара само по-горски пътеки, ако си на асфалта е друга бира.
            Така де - познавам го човека. А и нали виждаш , че кара шосейка. Очевидно не иска да сменя обстановката а само МПСто.
            0888932647

            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

            Коментар


            • #81
              От: Болки в кръста!

              Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
              Така де - познавам го човека. А и нали виждаш , че кара шосейка. Очевидно не иска да сменя обстановката а само МПСто.
              Значи тежко ендуро, аз съм имал Сузуки ДР 600 вози като кораб ине усеща дупки и неравности.
              Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

              Коментар


              • #82
                От: Болки в кръста!

                Всички с болки в кръста и екстра килограми!
                Свалете ги, аз съм 5кг. надолу и болките изчезнаха........
                Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

                Коментар


                • #83
                  От: Болки в кръста!

                  Първоначално публикуван от Спас Преглед на мнение
                  Всички с болки в кръста и екстра килограми!
                  Свалете ги, аз съм 5кг. надолу и болките изчезнаха........
                  Браво, Спасе! То, да ти кажа честно, хич да не те боли кръста, не е лошо да махнеш горницата в килограмите, ама пусти кИбапчИта...
                  edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                  Коментар


                  • #84
                    От: Болки в кръста!

                    Първоначално публикуван от Спас Преглед на мнение
                    Всички с болки в кръста и екстра килограми!
                    Свалете ги, аз съм 5кг. надолу и болките изчезнаха........
                    При мен няма как да сработи тази рецепта...накъде под 68кг при 185см да падам?
                    Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                    Seat Leon 2007 1.9 TDI

                    Коментар


                    • #85
                      От: Болки в кръста!

                      Мда ... искам да ви разказа една историйка.

                      Към декември миналата година с моят съпруг започнахме да довършваме нещо по нашия ремонт и аз защото все още си мисля че съм на 20 подкарах една количка напред назад пълна с какво ли не - тухли, пръст, боклук ... и така 4-5 часа. Като последния час смених сxeмата и мятах буклyка c препълнени кофи ... и май в този последен час така ме стегна дясното коляно че знае ли се (на това cащото коляно сам падала и разкъсвала сухожилие). И така - свърших каквото си бях наумила и после ми се виеше от болки. Естественно на следващата седмица трябваше да отида на физиотерапефт ... и така вече 6 месеца. Та го попитах този сладyр (моят фисиотерапефт дето е терапефт и на тези горили дето играя австралийски футбол - нещо като ръгби и е много добър с разни касани мускули, сихужиля и там други подобни ) какво грешно направих и как мога да се предпазя в бъдещето от болки и проблеми с това коляно - и той се засмя и каза, ами не карай повече тази количка ;-).

                      Така че, искаме или не, май трябва да променяме нещата които ни пречат на здравето тъй като веднъж като повредим някоя частица от тялото си май от там нататък все трябва да сме с едно на ум.

                      Е,като гледам снимките на някои от вас може и да се спасите за някоя и друга година, но аз със моята крехка средна възраст (мисля да живея колкото костенурките и затова все още си мисля, че съм на средна възраст) май ще почна да внимавам в картинката.
                      Ти си това,на което се правиш, затова внимавай на какво се правиш! (Кърт Вонегът)

                      Коментар


                      • #86
                        От: Болки в кръста!

                        Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                        Браво, Спасе! То, да ти кажа честно, хич да не те боли кръста, не е лошо да махнеш горницата в килограмите, ама пусти кИбапчИта...
                        Много си прав, наднорменето тегло(дори и 3-4кг.отгоре) е бича на модерното общество и много хора дори неподозират какви бели докарва.......
                        Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Болки в кръста!

                          Първоначално публикуван от Спас Преглед на мнение
                          Много си прав, наднорменето тегло(дори и 3-4кг.отгоре) е бича на модерното общество и много хора дори неподозират какви бели докарва.......
                          И аз не подозирах, ама с помощта на един крак и малко изследвания, добих представа за някои...
                          edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                          Коментар


                          • #88
                            От: Болки в кръста!

                            Първоначално публикуван от Спас Преглед на мнение
                            Много си прав, наднорменето тегло(дори и 3-4кг.отгоре) е бича на модерното общество и много хора дори неподозират какви бели докарва.......
                            То проблема не е толкова в самото тегло, а в това от какво идва това тегло - сланинка или мускул. Щото ако мускул, той не е просто тегло, а участва в общото укрепване на двигателния апарат, тоест, рядко пречи на нещо, а напротив - помага. Това стига да не се прекалява де.

                            и... значение има и какви генчета си наследил, и как си се грижил за себе си през годините. Много правилно някой по-горе в темата беше споменал че "на около 30 години мъжете разбират че имат и други органи".
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Болки в кръста!

                              Той мускула найстина помага ама много да не гозориш.Щото аз от много напън с едни камъни ииииии на мускула нищо му няма ама кръста Дискова херния.А пък съм още на 34.Сега вече я виждам разликата.Примерно преди можех копая докато ми умалеят мускулите,сега те немогат да се уморят(не чи са големи) ами кръста след 10-15 лопата те фаща и трябва да спреш за малко и т.н.Пък недай боже да го узориш повече,неможеш до тоалета да идеш.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Болки в кръста!

                                Първоначално публикуван от bozdugan Преглед на мнение
                                Той мускула найстина помага ама много да не гозориш.Щото аз от много напън с едни камъни ииииии на мускула нищо му няма ама кръста Дискова херния.А пък съм още на 34.Сега вече я виждам разликата.Примерно преди можех копая докато ми умалеят мускулите,сега те немогат да се уморят(не чи са големи) ами кръста след 10-15 лопата те фаща и трябва да спреш за малко и т.н.Пък недай боже да го узориш повече,неможеш до тоалета да идеш.
                                Колко килограма си ?
                                Давай на лични, че пак ще стане интересно......

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X