Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Аптеката на Господ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Аптеката на Господ

    Много добра тема. Задължително ще се пробват тези салати.
    Дарин 0897042636
    ВАЗ 2105

    Коментар


    • #62
      От: Аптеката на Господ

      Темата е невероятна. Чак сега попаднах на нея. Някои от билките ги познавам, други не, а трети съм виждала, но не знаех какво са. За голяма мое съжаление имах прабаба знахарка, ама нищо не успях да науча от нея навремето.
      Но се абонирах за темата и след няколко дни се прибирам на село и мисля да пробвам поне две от салатите... Ще пиша в темата, ако успея.
      А тази котешка стъпка не е ли Великденче?

      Коментар


      • #63
        От: Аптеката на Господ

        Първоначално публикуван от viki terzieva Преглед на мнение
        Темата е невероятна. Чак сега попаднах на нея. Някои от билките ги познавам, други не, а трети съм виждала, но не знаех какво са. За голяма мое съжаление имах прабаба знахарка, ама нищо не успях да науча от нея навремето.
        Но се абонирах за темата и след няколко дни се прибирам на село и мисля да пробвам поне две от салатите... Ще пиша в темата, ако успея.
        А тази котешка стъпка не е ли Великденче?
        Не мила...великденчето е това /VERONICA OFFICINALIS/



        Великденчето е многогодишно тревисто растение с пълзящо или повдигнато стъбло, високо до 30 см. Листата са елипсовидни, назъбени, окосмени, с къса дръжка. Цветовете са бледо-сини, събрани в гроздовидни съцветия, с 4-листна чашка, 4-листно венче и две тичинки. Цъфти през пролетта и в началото на лятото (април—юни). Среща се из храсталаците и горите в цялата страна. Обича влажните почви.

        Дрога. Стръковете на великденчето — Herba Veronicae.

        Растението се бере по време на цъфтене. Суши се на сянка и се опакова се в хартиени или памучни торби. Пази се на сухо и проветриво място. Дрогата улеснява откашлянето и действува секретолитично при хронични бронхити и бронхиална астма. Притежава и диуретично действие.

        От народната медицина се използува и при подагра, бъбречнокаменна болест, ревматизъм, възпаление на пикочния мехур, добро средство е за лечение на гнойни рани и слънчеви изгаряния на кожата.

        Действието на дрогата е слабо и трябва постоянство и поне месец употреба!!!

        Прилага се под форма на запарка. Една супена лъжица ситно нарязано /аз не режа билките - накъсвам ги с ръце, защото рязането с метал не е препоръчително!/ великденче се залива с 400 г кипяща вода. Оставя се да кисне половин час. Извлекът се прецежда и от него се приема 3 пъти на ден по 120 г преди ядене. По разните краища на БГ наричат великденче и едно друго растение... ето това



        но просто народонаименования...това не е същинската билка Великденче!!!

        А котешката стъпка е друго...ето това - но за нея съм писала по-горе:

        Коментар


        • #64
          От: Аптеката на Господ

          Лекарства от градинката

          Тук ще става въпрос за растения, които можем да отгледаме сами, а да не ходим в гората или в двора на съседите. Има цветя, които носят необикновена лечебна сила в себе си и освен, че радват погледа и душата ни, могат много да помагат!

          Започвам с най-непретенциозните:

          Турта (Tagetes erekta)





          Това растение е непретенциозно, изобилно цъфтящо и е едно от най-използваните у нас за украса на балкони, градини и паркове. Родовото название идва от името на бога на етруските Tagus.
          Цветовете на T. erecta са по-едри - до 6-7 см в диаметър. Багрите и на двата вида са ярки - жълти, оранжеви или жълтокафяви. Има варианти с много ефектни кадифени или кичести цветове, които не стават по-високи от 15-20 см и са много подходящи за бордюри на лехи или там, където мястото е по-ограничено. Всички цъфтят от юли до първите минусови температури в късната есен.
          Начин на употреба: под форма на запарка - 1 супена лъжица от билката се запарва в 300 мл вряща вода за 30 мин. Това е доза за 1 ден - пие се на 3 пъти преди ядене. Курсът на лечение е 3 месеца, като се прави по 6 дни почивка между тях.

          Червен кентрантус (Centranthus ruber) или така нареченият рубинен кентрантус





          Невзискателно, лесно за отглеждане многогодишно растение за слънчеви места. С карминеночервени, богато цъфтящи съцветия върху изправени разклонени стъбла. Листата му са продълговато яйцевидни, синьо или сивозелени. Прави гъсти стъбла, извити и устремени нагоре. Родината му е Португалия. Обича топли, каменисти места, зидове и скалисти склонове, иска да му е силно слънчево, топло, и горещо. Почва умерено суха до нормално влажна, пропусклива. Подрязването след основния цъфтеж стимулира повторно цъфтене. Листата му могат да се олзват умерено в салати и супи, защото имат леко горчив привкус. Извлек от семената на растението са ползвани в древността при балсамиране. Пресен сок от листата действат кръвоспиращо на външни рани. Известно е още и под името червен валериан, дрогата има силно успокоително действие върху центр. нервна система. Действа седативно, понижава кръвното налягане.


          Декоративен салатен лук (Allium shoenoprаsum) - Резанец, шивес, сибирски лук





          Резанецът е многогодишно луковично растение, въведено в култура още в древността. Широко е разпространено във всички централно - и северноевропейски страни, както и в САЩ, Канада, Австралия. Размножава се чрез семена и чрез разделяне на луковиците. Резанецът расте непрекъснато до късна есен, като през втората половина на лятото се появяват разклонения на общата луковица. През първата година от семето израства бавно дребно растение (на височина до 20 см) с няколко листа, така, че не се отчайвайте! На следващата година от всяко разклонение се образуват нови разклонения и до края на втората година се оформя цяла туфа с общо дънце. Измежду всички лукови култури резанецът се смята за най-ценен при приготвянето на супи и салати. Неговите хранителни достойнства се засилват и от високото му съдържание на витамини, минерални соли и етерични масла. Поръсването на ястията със ситно нарязан салатен лук непосредствено преди сервирането, ги овкусява по неочаквано добър и деликатен начин. Особено е подходящ за гозби с яйца, сирене или сметанови сосове, но помислете за него и ако приготвяте нещо с риба.
          Цветовете му може да се панират, подобно тези на тиквата.

          Използването на салатния лук в декорацията на храната води до неочаквани идеи, като например малки хапки от зеленчуци, оформени като колетчета и завързани с тънките листа на лука. Ядливите цветове на растението могат да са изненадващ декоративен и вкусов акцент, сложени в една обикновена зелена салата.

          Между другото - растението се среща като диворастящо из доста региони в България.

          Коментар


          • #65
            От: Аптеката на Господ

            Дани, в двора имам само туртата, но не разбрах за какво мога да я използвам?!?

            Коментар


            • #66
              От: Аптеката на Господ

              Първоначално публикуван от viki terzieva Преглед на мнение
              Дани, в двора имам само туртата, но не разбрах за какво мога да я използвам?!?
              Ама, че съм шматка, извинявям се...
              Турта - в народната медицина се използва най-вече при миома на матката, маточни възпаления, мастопатия, кисти. Дано на никой да не се наложи да я ползва! Но ако се наложи - ефектът е поразителен!

              Коментар


              • #67
                От: Аптеката на Господ

                Можеш ли да разкажеш за събирането и съхранението на имел-а? Имам проблеми със сушенето, щото най-добре е да се бере през септември и март, пък през тези месеци обикновено времето е доста променливо навън. На парното обаче някак му се променя вкуса, а и свойствата (лично мнение). Така де, напиши, ако имаш тайни хватки за имела.
                Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                0888 315 794
                LZ1UPI
                A1 (Rh+)

                Коментар


                • #68
                  От: Аптеката на Господ

                  Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
                  Можеш ли да разкажеш за събирането и съхранението на имел-а? Имам проблеми със сушенето, щото най-добре е да се бере през септември и март, пък през тези месеци обикновено времето е доста променливо навън. На парното обаче някак му се променя вкуса, а и свойствата (лично мнение). Така де, напиши, ако имаш тайни хватки за имела.
                  Нали имаш предвид това: Бял имел – Viscum Album



                  Клонките с листата се берат през септември до края на март, и то само от имел, паразитиращ по боровите дървета. Почистват се от не зелените клонки и се сушат на сянка или в сушилня при температура до 45 градуса. След изсушаването имелът трябва да е запазил зеления си цвят с жълтеникав оттенък, да няма миризма и да притежава слабо тръпчив вкус. Недобре изсушеният имел почернява. Пази се на сенчесто, проветриво и сухо място. Внимателно с ползването - защото е отровен!

                  Коментар


                  • #69
                    От: Аптеката на Господ

                    Първоначално публикуван от Dan7 Преглед на мнение
                    Нали имаш предвид това: Бял имел – Viscum Album



                    Клонките с листата се берат през септември до края на март, и то само от имел, паразитиращ по боровите дървета. Почистват се от не зелените клонки и се сушат на сянка или в сушилня при температура до 45 градуса. След изсушаването имелът трябва да е запазил зеления си цвят с жълтеникав оттенък, да няма миризма и да притежава слабо тръпчив вкус. Недобре изсушеният имел почернява. Пази се на сенчесто, проветриво и сухо място. Внимателно с ползването - защото е отровен!
                    Всъщност листата не са отровни, но за сметка на това, плодовете са силно отровни. Принципно ми е ясно това, което си писала за сушенето - пише го навсякъде, но листата на белия имел са много дебели и почти винаги има проблем при сушенето. Просто питах дали имаш личен опит с тази операция.
                    А като съм почнал за белия имел, да напиша две думи. Какво съдържа и за какво се пие, всеки ще си прочете от гугъл. Най-важното - профилактиката с чай от бял имел дава страхотни резултати при продължителен стрес, психическо и физическо претоварване. Бере се както от иглолистни, така и от широколистни растения. Най-силно изразено действие имат листата брани през месец септември-октомври и през (а не от-до) месец март-април. Използването му като лечебно и "магическо" растение е познато далеч преди писмеността . Както знаете от Астерикс, използването му, като тайна рецепта за безсмъртие и сила в битките е било разпространено и по "онези земи", което се дължи на способността на "вълшебната отвара" да регулира дейността на сърцето и да намалява ефектите на стреса и преумората, неутрализира паниката, не позволява сериозни ускорения на сърдечния ритъм, както и рязко покачване или "пропадане" на кръвното налягане (действа като регулира кръвното - при хипотоници го повишава, а при хипертоници го намалява). Благоприятства и спомага заздравяването на счупени кости и "прецакани" стави и като цяло действа тонизиращо.
                    Има много писано и за антиканцерогенното действие и профилактика на имела, но поне до колкото съм запознат, най-силно действат плодовете, който пък са силнотоксични. Имаше една руска статия, в която описваха как са излекували рака на 100% от лекуваните животни, но проблема бил, че също толкова процента от тях се споминали в последствие от токсичното действие на растението .
                    В общи линии е една чудесна билка. Лесно се намира, защото зелената топка върху дърво се вижда отдалеч. Аз лично бера само листата, защото пъпките на върха на клончетата са трудно разпознаваеми от неспециалист (може да са плодни) и е възможно да си изсушите някоя беля . Проблемът е, че тъй като листенцата са дебели, обикновено около 1/3 не се изсушават добре - почерняват или покафеняват.
                    Шансовете за изкуствено отглеждане нулеви, тъй като "засаждането" е сложен процес свързан с птича тор и отработените в нея семена, определена влажност и проветривост и ... "абе она козата си сака пръч" - трябва си птиче да го насади.
                    Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                    0888 315 794
                    LZ1UPI
                    A1 (Rh+)

                    Коментар


                    • #70
                      От: Аптеката на Господ

                      Браво, много добра информация! Аз съм смъквала имел...с голям зор... и съм го сушила на остъклена тераса, после го подарих на мои близки, на които им трябваше. На терасата се изсуши много добре, върху маса от ратан, на вестник и домакинска хартия...нито почерня, нито нищо...стана си една чудесно изсъхнала билка.

                      Снимките са мои...от преди 4 г.





                      Последно редактирано от Dan7; 28-03-11, 12:42.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Аптеката на Господ

                        Не одобрявам аз имела. Паразитира по дрветата.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Аптеката на Господ

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Не одобрявам аз имела. Паразитира по дрветата.
                          Тъй де, тъй - лошу жувотну - д'гу майним и д'гу изидьем на чай
                          Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                          0888 315 794
                          LZ1UPI
                          A1 (Rh+)

                          Коментар


                          • #73
                            От: Аптеката на Господ

                            Първите пролетни билки

                            Сега е времето да се запасите с безценни пролетни растения, които да са ви верни помощници през тягостните дни на настинки при промяната на сезоните, ненормалните температърни амплитуди напоследък...и т.н. пролетна умора, съпроводена с прилично количество стрес.

                            Жълта иглика



                            От край време се знае - цъфне ли игликата в планината, кацне ли щъркелът на гнездото - пролетта е дошла наистина!

                            Горската иглика е едно от първите и ранни пролетни цветя. Латинското и име (Primula officinalis) значи "първа" и "лековита".

                            Игликата е малко тревисто растение, с право до 10-15см високо стебло, на върха на което се намират няколко продълговати, лимонено -жълти цветчета.



                            Под почвата развива късо коренище с удебелена и неправилна форма. Аз бера надземната част, защото ваденето на корените означава унищожаване на растението в ареала му. Примулата е е извънредно ценно лекарствено растение. В нейните листа се съдържа голямо количество вит.С (десет до дванадесет пъти повече, отколкото в лимоновия сок). И тъкмо за това нейните пресни листа се ядат като много полезна пролетна салата. Листата и стръковете се берат по време на цъфтежа и се сушат на сянка и проветриво място, разстлани върху решатка или върху чист памучен плат, като се разбъркват внимателно през два дни, докато изсъхнат напълно. Пресни - листата и цветовете се добавят в зелената салата, за да се преборят със зимната авитаминоза, малокръвие и типичното изтощение в този сезон. На места добавят цветовере в ракията, за полъчаване на красив златист цвят на домашната ракия. Цветовете и стебълцата - ситно накъсвам и напълвам в тъмна бутилка, наполовина примесени с пресни или изсушени листа от босилек. Долива се със със силна домашна ракия и се поставя на слънчево място 40 дни за получаване на силна настойка, от която наколко капки - три пъти дневно, добавени в чай или лъжичка зехтин или мед - действат много добре против бронхити и упорити кашлици. Има успокоително действие върху нервната система. Прилага се и при възпалителни заболявания на пикочните пътища, трудно уриниране, подагра, недоимък на витамини, А и Ц, безсъние и упорито главоболие. за чай се спазва следното съотношение - около 2 чаени лъжички ситно натрошена и изсушени билка се запарват с 400 мл вряща вода. Кисне около 30 минути. Запарката се прецежда и се пие по 1 кафена чашка 3-4 пъти на ден.

                            Да се знае, че !!! особено децата могат да проявяват свръхчувствителност към билката и тя може да причини алергични реакции. Затова е не е препоръчителна за чувствителни и алергични човеци. Може да се опитва пробно в много малки количества, до разбирането - име ли алергия към нея или не.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Аптеката на Господ

                              Чувам, че от дива циклама можело да се направят капки за нос, които били много ефективни при синузит. Колега ми донесе грудки от Странджа, но не знам какво да ги правя. Някой да има информация?

                              Коментар


                              • #75
                                От: Аптеката на Господ

                                При свекървата ми са просто плитко засадени в най-големите саксии на останалите цветя и без да ги вадят или пресаждат, си цъфтят всяка година, когато им дойде сезона.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X