Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хранителни режими за намаляване на теглото

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
    Някои неща са много индивидуални. Аз примерно ....
    Жоров, не мога да спра да се треса от смях след поста ти Извинявай ако се почувстваш обиден че се смея на глада ти.

    А че е индивидуално си прав.
    Аз съм в норма, но по-скоро слаб - 176, последно като се теглих - 67 литра. Преди ядях по един път на ден, обикновено вечер, ма след интервенции и сол на главата заради това, вече го правя минимум три пъти на ден. Основната ми храна е хляб и хлебни изделия, нищо не мога да ям без хляб. Освен макарони, ма ако има препечена филийка с тях, няма да я оставя. На месото не съм фен, освен на рибата, но ям всякакво ако не е мазно. Сол не слагам на нищо, захар само колкото е в бурканчето със сладко или в компота,, други сладки работи не си купувам и не ям. Движа се прилично. Май повече от колкото ми се полага на физиката и възрастта, ма няма начин да не го правя. Примерно - всеки божи ден минавам пеш на бързо ходене поне 10-15 километра. И не пълнея. Макар да имам подозрения че и нервите/стреса са част от това уравнение. Преживявам ги нещата.

    Коментар


    • Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение

      Жоров, не мога да спра да се треса от смях след поста ти Извинявай ако се почувстваш обиден че се смея на глада ти.

      А че е индивидуално си прав.
      Аз съм в норма, но по-скоро слаб - 176, последно като се теглих - 67 литра. Преди ядях по един път на ден, обикновено вечер, ма след интервенции и сол на главата заради това, вече го правя минимум три пъти на ден. Основната ми храна е хляб и хлебни изделия, нищо не мога да ям без хляб. Освен макарони, ма ако има препечена филийка с тях, няма да я оставя. На месото не съм фен, освен на рибата, но ям всякакво ако не е мазно. Сол не слагам на нищо, захар само колкото е в бурканчето със сладко или в компота,, други сладки работи не си купувам и не ям. Движа се прилично. Май повече от колкото ми се полага на физиката и възрастта, ма няма начин да не го правя. Примерно - всеки божи ден минавам пеш на бързо ходене поне 10-15 километра. И не пълнея. Макар да имам подозрения че и нервите/стреса са част от това уравнение. Преживявам ги нещата.
      То на много хора им е смешно, но на мен не ми е. Като огладнея качествено кръвното ми пада от 120/80 на 105/65. 170см. сега 84кг..
      Аз преди ядях много тестени изделия, дори предимно тестени. Тогава нещата с глада бяха по-зле. Спрях тестото почти напълно, ограничил съм го еквивалента на половин хляб седмично и свалих от 91кг. на 81кг.. Освен тестото гледам да ограничавам картофите. Сладко сравнително рядко, някой десерт на обяд или при проблем с глада някоя вафла. Наблягам на месото и по възможност зеленчуци. Малко се отпуснах, че няма кой знае какъв избор с храната и веднага качих от нормалните 82 на 85, сега съм на 84. До пролетта трябва да падна под 80 и да ги задържа. Сол си позволявам повечко заради ниското кръвно, мисля, че си усещам организма кога иска повече сол и кога няма нужда.
      Всеки килограм ми личи много. 1 дупка на колана ми се равнявам на грубо 1,5кг., личи ми и по бузи.
      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
      Телефон - в профила!

      Коментар


      • Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение

        Жоров, не мога да спра да се треса от смях след поста ти Извинявай ако се почувстваш обиден че се смея на глада ти.

        Макар да имам подозрения че и нервите/стреса са част от това уравнение. Преживявам ги нещата.
        И аз се смея, споко . Въпреки, че имам познат на който буквално му прималява от глад, не е хубаво.

        За втория цитат - мислех да не се включвам, ама аз периодично напълнявам, случва ми се някаква драма и айде 20 кила надолу.

        Коментар


        • Не знам как ги поддържате тези 80 кг. с толкова много ядене. Аз съм на 55 години и 115 кг. От 20 години ям един път на ден, окло 17-18 часа по половин нормална порция от каквото има, предимно с месо, а през лятото минавам и само със една салата за целия ден. Хляб, захар и сладки неща не близвам. Опитах кето диета, но нямаше кой знае какъв успех. Та ако започна горните диети май никога няма да стана 100 кила . Както казва Венци Стефанов - ще си умра дебел и гладен. Всичко е до организъм.

          Коментар


          • IvanIvanovi
            IvanIvanovi коментира
            Редактиране на коментар
            Наборе, сигурно много ти тежат кокалите или си 2 метра. Пол'вин порция на ден или само салата и ще стана 60кила/ сега съм 103/, а преди да сваля кръвната захара бях стигнал 130 преди 4 години.

        • Не забравяйте , че мускулите тежат повече от сланината
          Последно редактирано от ИВАН НЕДОКЛАНОВ; 11-04-22, 11:38.
          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

          A1+

          Коментар


          • Уф, изчетох цялата тема от началото. Сега се чудя къде изчезна Дочев, от 2014г не е писал, а очаквах да прочета за положителни резултати през тези години. Иначе доста полезна информация събрах, че имам да свалям едни поне 15кг и тия дни трябва да започна някакви полезности в тая насока. Физическите напъни са ми противопоказни поради медицинска невъзможност, остават само диетичните и дано да се получи, че вече много трудно си обувам чорапите

            Коментар


            • kbot
              kbot коментира
              Редактиране на коментар
              Физическите напъни не са нужни. Най-добре се отслабва с лежане (има си теория) и глад. Без глад, колкото и да се напъваш, не става.
              Пробвах се скоро. Просто спрях хляба и бирата, и намалих порциите наполовина. За един месец 6 кила надолу. Обаче, ако не е наложително, не си струва напъването. По добре сит и закръглен, отколкото гладен

            • p-pleven
              p-pleven коментира
              Редактиране на коментар
              Яж овес вместо хляб и намали въглехидратите. 1 пакет ядки се "разтваря" добре в 1,5 литра вода. Разтилаш в някаква тавичка докато стегне и си режеш "филийки". Ама защо не си го направиш и вкусен? Гарнирай със зеленчуци, бяло пилешко месце, дробче, подправки. Яж по 4-5 пъти с други "полезни" гозбички и след месец ще си обуваш и събуваш панталона без да го разкопчаваш.

          • Пробвайте със "Зоната" на Бари Сиърс. Жената е много доволна, минус 2кг на седмица. А яденето е ужасно много.Яде се 5 пъти на ден
            "Ob Arm, ob Reich, im Tode gleich“
            Русофилия: Тежка, наследствена незаразна болест, която не се лекува и от която за съжаление не се умира. Същата е дефиницията и за шизофрения.

            Коментар


            • s_s1
              s_s1 коментира
              Редактиране на коментар
              Прочетох в рамките на 2 вечери докато пия и мезя "Зоната" Това не е хранене такова каквото са ме учили, че е полезно да се храня със сготвена течна храна. За да се храня според "Зоната" трябва да си стоя в къщи и само да се храня 5 пъти на ден.

            • kbot
              kbot коментира
              Редактиране на коментар
              Не, не може "в къщи". Трябва специализирана клиника и цял екип квалифициран персонал. Те тия диети затова са измислени.

          • Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
            Уф, изчетох цялата тема от началото. Сега се чудя къде изчезна Дочев, от 2014г не е писал, а очаквах да прочета за положителни резултати през тези години. Иначе доста полезна информация събрах, че имам да свалям едни поне 15кг и тия дни трябва да започна някакви полезности в тая насока. Физическите напъни са ми противопоказни поради медицинска невъзможност, остават само диетичните и дано да се получи, че вече много трудно си обувам чорапите
            С диета/глад и без движение не става. Избери си хранителен режим, който ти допада и увеличи движението. Може просто да вървиш повече. И ако искаш трайни резултати...до живот.
            Аз лично съм избрал ограничаване на въглехидратите, като при всички поводи за празнуване, гости, пътувания или не спазвам нищо. По този начин не чувствам никакво напрежение и липса на каквото и да е. Резултатът от 115кг до 96кг + много енергия, за една година. Спорта ми е каране на колело, един два пъти седмично, само при хубаво време
            В началото го спазвахме(с жената) стриктно, след постигане на желаните резултати...не толкова. Като поразваля формата след повечко празници, като последните месеци, комбинирам с един ден в седмицата само на чай, вода и някой плод и доста бързо се връщам в нормата.

            П.П. Между другото, по подобен начин отказах и цигарите преди 5 години, след 40г стаж. И те не ми липсват въобще.

            Коментар


            • Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение

              С диета/глад и без движение не става.
              Не е вярно, става и то успешно, лично аз съм свалил 23 кила само с диета без никакво спортуване, виж моя дълъг пост по темата, https://offroad-bulgaria.com/forum/%...93#post6814093 , скоро писах

              Коментар


              • kbot
                kbot коментира
                Редактиране на коментар
                "движението" те кара да си мислиш, че може да си хапваш наволя. А най-добре се топят сланини с лежане

            • В момента съм 88кг на 168см и бая ми тежат килцата. От 4 дни започнах 90 дневната диета спомената в началото на темата и дано се получи. Малко ми е тегаво щото съм си сладокусник, но смятам ината да надделее над мерака за похапване .Благодаря за напътствията, ще се похваля при положителни резултати.

              Коментар


              • Първоначално публикуван от Еделвайс Преглед на мнение

                Не е вярно, става и то успешно, лично аз съм свалил 23 кила само с диета без никакво спортуване, виж моя дълъг пост по темата, https://offroad-bulgaria.com/forum/%...93#post6814093 , скоро писах
                Прав си, става....разбира се важно е каква цел гониш, а и от какво ниво/кила тръгваш. Ако човек е предразположен към напълняване, само с диета ще си умре дебел и гладен(както се казваше в брадатия виц)
                Аз говоря за известна корекция на хранителните навици, безболезнено и приятно с резултат до живот.

                Коментар


                • Вече мога да се похваля с положителни резултати. След 10 дни строго спазване на диетата, без сладко и само с 2-3 филии хляб за периода съм свалил 3кг. Ям само три пъти на ден без междинни похапвания и вечерно продължително похапване след вечеря, както правех преди. Доволен съм, ще видя продължението като мине месец.

                  Коментар


                  • p-pleven
                    p-pleven коментира
                    Редактиране на коментар
                    Преди две седмици не съобразих и купих един хляб по инерция. Заминаха две филийки и ще го дояде кучето.
                    Овес, качамак... Капамак, овес... Това са заместителите. Качамака е ОК, но не държи сито. Овеса ми носи една "мазна ситост" без да е подут корема и без нужда от количества.

                    Борбата продължава, но е приятно, няма мъка.


                    Успех от мен и още положителни резултати!

                  • kbot
                    kbot коментира
                    Редактиране на коментар
                    В началото е много бързо - твърди се, че "се променя балансът на течностите". То на това се базират и бързите диети тип "5 килограма за 10 дена, преди морето".
                    После започваш да губиш само по 100-200 грама на седмица, но важното е да е надолу

                • Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
                  Вече мога да се похваля с положителни резултати. След 10 дни строго спазване на диетата, без сладко и само с 2-3 филии хляб за периода съм свалил 3кг. Ям само три пъти на ден без междинни похапвания и вечерно продължително похапване след вечеря, както правех преди. Доволен съм, ще видя продължението като мине месец.
                  Не го приемай като задявка, ма един от моите работници преди години по този повод каза, че три килограма смъква всяка сутрин след тоалетната

                  Коментар


                  • p-pleven
                    p-pleven коментира
                    Редактиране на коментар
                    Това със "смъкването всяка сутрин" по-скоро е някакво субективно усещане, най-вероятно породено от чревна непроходимост.
                    Истината е, че "отпадъка" радко надхвърля кило и то преко сили. Мерил съм се на кантара "преди" и "след", като има и техническа възможност да се установи точно и с кухненската везна, но мисля, че няма смисъл чак толкова.

                  • сто
                    сто коментира
                    Редактиране на коментар
                    Въпросният младеж тогава беше над 190 по вертикала и почти 125 литра, та знам ли дали се е шегувал само

                • Качамака е ОК, но не държи сито....Като тинейджър , преди 40 години , пролет за косене на ливадите баба ни даваше за закуска качамак с пръжки и мътеница . Цял ден косехме с брадчедите и дядо и глад не сме изпитали .
                  На нас клиренс ни трябва , не скорост

                  Коментар


                  • bullet_pk
                    bullet_pk коментира
                    Редактиране на коментар
                    А дядо ти до колко годишен косеше? Сигурен съм, че не е бил с наднормено тегло.

                    Моят дядо косеше до 70 годишна възраст и спря, защото имаше сериозни проблеми с краката. А нашите ливади са такива, че на някои, косачите се вързваха с въже през кръста ...

                    И ние ученици 7-8 клас тъкмо се понаучихме да косим и старците намалиха животните.

                    Иначе менюто - качамак, бърканИца (така казваме на мътеницата), "таратор" (т.е. вода, оцет, счукан чесън и сол), картофи печени на жар, овче сирене, сланина ...

                    Що ли нямаше дебели хора тогава ..?
                    Последно редактирано от bullet_pk; 18-02-22, 19:17.

                  • marinrr
                    marinrr коментира
                    Редактиране на коментар
                    Дядо ми до 75 годишна възраст ходеше на работа с мотор!
                    И като се прибереше, отиваше да коси. В събота и неделя работа няма , ама в ТКЗС- то! А личното-пак косене, копане....до скъсване!

                • Чета и плача от завист.......отслабване с качамак....евалата пичове..

                  Коментар


                  • piron45
                    piron45 коментира
                    Редактиране на коментар
                    Може да пробвам как е качамака, но по нататък, като сваля повече. Но като говорим за качамак, то трябва да си е класически поръсен със сирене, наредени пръжки и залят с разтопена мас или масълце с червен пипер. Направо ми потичат лигите докато пиша, нямахте си работа та го споменахте

                  • old tramp
                    old tramp коментира
                    Редактиране на коментар
                    piron45 коментира
                    Днес, 16:31
                    .........................................................

                    Ама разбира се, без заливка и сиренце си е ярма...

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X