Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хранителни режими за намаляване на теглото

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Аааааа сетих се още нещо което може да е полезно на съфорумци...

    Някои сигурно са чували за чистене на червата?! Че имало голям ефект и прочие...

    Е аз минах тази процедура тъй като един от мойте фитнес колеги ме зариби.
    И тъй като не исках да рискувам - избрах най "безопасния" начин.

    Съпругата ми научи и реши на своя глава и тя да се подложи.. едновременно...

    Тогава платихме около 1000 лв за двама човека пълен курс (това беше преди около 6-8 години не помня точно)

    Долу горе курса беше 20 дни --- като всеки ден ден е надписан и имаш пакет хапове + инструкции + лекарско наблюдение(което направо го пренебрегнахме)

    В общи линии става дума за това че червата усвояват храна чрез власинките отвътре - но с течение на годините част се натрупва "шлака" и усвояването на храната е затруднено или неефективно... И цялата работа е тази шлака да се изчисти - някои оперативно някои с диети а ние чрез този курс...
    14 дни - намаляваш яденето по график(имаш точни инструкции)

    4 дни на всеки 6 часа (май беше) пиеш една специална смес - едни прахове разтваряш в вода и пиеш веднага.Те се надуват в корема ти и става нещо като монтажната пяна вървят и избутват всичко по пътя си...
    Заради тези 4 дни с праховете е цялата работа - долу горе стават 2-3 цикъла - като мине тая гадост през червата буквално нищо не остава след нея..Резултата го виждаш веднага в тоалетната...Шокиращо е...
    После не можеш да започнеш да ядеш - тъй като в червата няма нищо буквално - а трябва да има обичайната си там флора...
    И започваш отново да ги създаваш - пак всеки ден лапаш нещата от пакетите(номерирани)
    И долу горе след седмица червата ти вече са готови за нормалната храна....
    Аз не издържах накрая - проядох нормална храна на 5-6 ден (по малко) докато жена ми твърдо си спази 7....
    Тежък ми се видя курса!
    Убеден съм че всичко беше изтъргано от червата - тая пяна върви надува се бълбука и изблъсква всичко.Реално глада беше дотогава - като изпиеш първата-тя направо се наду в корема.
    Убеден съм и в ефекта - според мен всеки за 10 години трупа шлака в червата и е добре да прави чистене...
    Според запознати - чистят се шлаки отрови ама и паразити...които немалко хора имат в червата и си живеят мирно и тихо с тях...
    Всяка една машина дето работи дълго - ако не правиш профилактика и чистене - рязко се съкращава живота нали??

    Коментар


    • ctef
      ctef коментира
      Редактиране на коментар
      Това добре.
      Но това прочистване има ли някакви странични ефекти, които да пречат на работата и ежедневния ритъм на живот? Имам предвид разстройство или чести позивни, отпадналост, бърза умора, световъртеж.

    • Roninn
      Roninn коментира
      Редактиране на коментар
      Бил съм свидетел на подобна процедура,комично е

  • Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
    Анатолий аз съм на 50 и също съм бивш спортист(завършил съм олимпийски надежди)

    Спрях фитнеса преди около година ... килограмите ми седят все едни и същи около 90-95...Имам работа с физическо натоварване...понякога е доста интензивно.
    Лошото е че все по често правя травми - къде разтегнато сухожилие къде друго...
    Всяко тяло си е уникално моето има мускули но ставите сухожилията не издържат

    Та мисълта ми е че спортния (физическия) режим трябва да бъде съобразен и със възрастта...
    След 47-48 години - няма смисъл от много фитнес или натоварване.. Защото не става бърз резултат, метаболизма е друг, умората е друга съответно възстановяването е друго..
    На тези години мисля че оптималния вариант е 70% правилна диета и 30% физическо натоварване...
    До 30 години е обратното... 70 тренировки и 30% диета...
    Сега тънкия момент е диетата - или по точно хранителния режим...
    И пак се връщам на основното - всеки си е за всеки - някой усвоява повече въглехидрати някой е обратното...
    Трябва да се види от кой тип си...
    И не на последно място... парите...
    Парите са много важни...
    Имам такъв клиент - обича да хапва ама иска и атлетично тяло...Тука имаме такова "заведение" - според тялото ти приготвят ти "спортна" храна.
    Изключително вкусна - имат торта гараш (ядки с диетичен шоколад)
    Междинни хранения (биволско мляко с диетични шоколадови овесени ядки-микс) кюфтета от конско месо телешко и прочие...
    Долу горе - изготвят ти режима ти си казваш какво обичаш и всяка сутрин си взимаш кутиите... Събота и неделя - свободно хранене у вас
    Само "еко меко био мио " и чисти храни (мисля че доколкото е възможно наистина са такива)
    Имат си собствено производство - 10 вида сиренета..овче козе и не знам си какво....
    Сега малко е кофти да размъкваш кутиите ама....
    Впечатлен съм - виждам че е много ефективно и вкусно - не мислиш кво да ядеш...
    Ама скъпо скъпо...
    аз две седмици бях и ми скъса джоба...

    Та исках просто да отбележа още един начин (ефективен) за отслабване - или по точно здравословен хранителен режим(защото е чиста храна)
    Мишо,като казвам фитнес,имам предвид тренировки с тежести...за тях няма възраст...даже с напредването на годините трябва повече и повече....хора с това да се занимават.И нямам предвид културизъм.....

    За сваляне и контрол на кг. има леки до средни упражнения със малко кг и повече повторения...

    Тук не става въпрос за трупане на мускулна маса,тежки тренировки и човека да се откаже след първата седмица.

    Заниманието със спорт трябва да носи разтоварване,тонус и здраве....а не травми.

    А който може и знае как...работи по друга програма.

    ​​​​След 10 дни чуквам 50 години....но не виждам да ми тежи нещо,камо ли сухожилия или друго...Даже напротив....с повече знания и опит ,нещата се получават до сега добре...за след 50 ще видим.

    А...и аз пропуснах нещо....когато тренираш...в моя случай,спя като пор,днес съм спал общо 17 часа от денонощието

    Легнах снощи към 18:00 часа станах сутринта в 05:00 закусих изкъпах се и към 06:30 съм заспал...събудих се в 12:40 часа ....това щото празници...ако не тренирам,такова спане никакъв шанс....А съня е здраве.
    Последно редактирано от Roninn; 26-12-23, 22:57.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Screenshot_2023-12-26-23-47-12-425_com.marian.caloriecounter-edit.jpg Прегледи:0 Размер:102.1 КБ ID:6949131

      След вечеря ядох малко пържени картофи ,две кебапчета,малко домашно филе сушено и пак не докарах протеина...затова половин кисело мляко и 30 гр изолат и съм готов за днес ...утре от начало.

      Пиша това за тези които гладуват,не ...има и друг начин!

      Даже половин кило портокали или ябълки,мога да забия ...но не ...стига ми толкова за днес.
      Последно редактирано от Roninn; 26-12-23, 23:00.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • Понеже в края на месеца правя някакъв анализ ...споделям следното.

        Резултата в килограмите лично тегло как се движи от 01.12.23 -29.12.23

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2023-12-30-01-11-37-591_com.marian.caloriecounter-edit.jpg
Прегледи:392
Размер:105.7 КБ
ID:6949580

        Забелязах че последните 10 дни,свалянето на тегло не е така както е било в началото на месеца....поглеждам по формулата ,и виждаме че темпото е 0.75 кг за седмица,ако не се отклонявам от зададените критерии..

        И проверяваме....

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20231230_011556.jpg
Прегледи:389
Размер:98.9 КБ
ID:6949581

        116.8 кг днес....връщам 7 дни назад и виждаме 117.5

        Тоест точно 700 гр за седмица съм свалил,точно както е по формулата и изчисленията .

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20231230_011632.jpg
Прегледи:393
Размер:124.8 КБ
ID:6949582
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • Причината да сваля почти двойно повече кг в първите две десетдневки е че съм бил приел от 500-800 килокалории по малко от нормата за деня.

          А последното десетдневие ,съм оползотворявал всичко по норма,дори съм поел и малко повече в някои дни.....

          Днес например имам още 600 килокалории които просто не мога да поема,преяждам....а освен фитнес тренировка,днес съм направил около 10 километра преход в балкана ....и съм изразходил доста повече от дневната доза калории.

          п.п почти 02 часа през ноща е...обаче трябва да ям,изобщо не ми пука че не трябвало да се яде късно и т.н

          Спорта ми дава това право да ям когато си искам!

          Неможах да изям достатъчно яйца,и се наложи да взема протеин (два пъти) за да осигуря нужния белтък.Въпреки че докарах белтъка,ми остават 440-450 килокалории за усвояване,които не мога да поема повече.

          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Screenshot_2023-12-30-02-02-37-720_com.marian.caloriecounter-edit.jpg Прегледи:0 Размер:60.0 КБ ID:6949584
          Последно редактирано от Roninn; 30-12-23, 01:07.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • За свалянето на килограми горе-долу ясно.
            А за качването?
            ОК, калориен излишък.
            Но не трупане на мазнини, а качествени килограми?
            На 63/75кг, когато по скоро тенденцията вече е за загуба на мускулна маса.
            Питам сериозно.

            Предисторията.
            Преди 3 години се погледнах и установих, че съм се омазал, което не е характерно за мен. Като се претеглих 81, с 6кг. над нормалното ми тегло.
            Свалих ги лесно. Но промених някои неща в живота си. От храната изклчих всичко сладко с бяла захар, и драстично намалих тестените, спрях да се храня с готвено навън. Никакви газирани и енергизирани.
            Добавих семена и ядки, ама много! Увеличих плодовете и зеленчуците. Месо и риба също ям. Задължително преди обед една сурова червена чушка с извара и сирене +1 яйце. Първо основно хранене след 12. До тогава някой плод и чушката. И към дневния порцион 1 доза суроватъчен протеин, добавен в някоя от храните ми.
            Започнах да ходя на тренировки по 🥊 бокс. Чивствах се отлично, но пандемията ги спря.
            От тогава се занимавам в къщи, имам някакви пособия и тежести.
            Колкото и странно да е за уж вече улегнал човек, мечтая си да направя малко мускули. Но за сега ставам единствено малко по силен и жилест.

            Коментар


            • Вариантите са много ,за качване....обаче кой точно вариант ще пасне на теб,само ти можеш да прецениш

              Разбира се,има хора които това им е работата,но аз не съм от тях.

              Тук мога да споделя само и единствено при мен как работят нещата .

              Моето комфортно тегло е 107-110 кг.

              По план след 2 месеца ще съм на това ниво.

              ​​​​​​След което ще споделя моя начин.
              За качване на маса , калориите трябва да са малко повече от изразходените.

              В моя случай не мога да изям 2500 ...а 3400 не ми се мисли...но ще стигна и до там.

              В общи линии,4 тренировки седмично,100 процента покриване на белтъка и много сън..и почивка.

              ​​​​​​Това е лесната част.Трудната е,много пот и тренировки и постоянство...търпение и последователност в действията .Никакъв компромис като ...днес съм уморен и не ми се тренира.....отивам на почивка и няма да тренирам...и т.н

              Много спортисти,качват тегло и маса,след което чистят....после пак нагоре и чистят...при чистенето отрязват калориите ,мазнини и въглехидрати...покриват с белтък.......

              ​​​​​​
              Последно редактирано от Roninn; 31-12-23, 10:40.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • ctef
                ctef коментира
                Редактиране на коментар
                Мда, разковничето за мен май е в упорити тренировки. И както казваш, борбата с мързела и прокастинацията. Тежка борба с променлив успех.
                Другото е, че се оптвам да преборя физиологията, т. е. , на тази възрат да натрупам, вместо да изчезвам бавно...

              • Roninn
                Roninn коментира
                Редактиране на коментар
                Това е правилния път...трупането след определена възраст е трудно,но да държиш физиката в кондиция,напълно реално и задължително....свидетелства безброй в тубата,има руски 80 г.дядовци които размятат 20 кг подувки всяка сутрин и изглеждат в много добра кондиция....стройни,жилави...

              • ctef
                ctef коментира
                Редактиране на коментар
                😆
                Мойте са само по 16, но не мисля да ги увеличавам. Все пак започнах късно, и трябва да внимавам.
                Арсеналът ми включва още и дъмбели, лицеви, различни ластици, лост за набиране. Чувал, спид бол, круша на 2 точки.
                Тези последните за поддържане на невронните връзки, а са и добро кардио натоварване.

                И нещо много важно!
                Тези мускулести дядовци от Русия и Америка, дето ги гледаме, са хора които цял живот са спортували. Да не се заблуждаваме.

            • Сещам се и още нещо важно, всички които изключват хляба и тестените изделия, трябва да приемат допълнителни витам Б и целия комплекс,това аз го научих по трудния начин преди 7 години,след като две години не бях ял хляб ....и ми излезнаха едни мехури по гърба пълни със течност.



              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • Не знаех че хляба има витамини , камо ли Б
                Но важно за здравето, при спорт , ако е 3,4 х ден и по час, метаболизма е много по силен отколкото при спане особено ако е свързан с по тежки тренировки, се отделят много повече 100х ROS (Reactive oxygen species) оксиданти, а с потенето се губят и много минерали. За това задължително повече витамини всякакви и минерали -

                Въглехидратите са необходими на всички, важно е обаче да са в необходимото количество, време и вид
                Има бързи и бавни - хляба за съжаление е от бързите. и не е хубаво да се яде по много че освен че става на мазнини много товари инсулина.
                бързите отдават енергия веднага , а бавните постепенно
                пример защо италианките са слаби и красиви а ядат паста. Тайната е че пастата се прави от твърда пшеница , когато е ауденте - се усвоява бавно - бавни въглехидрати. Преварена обратно става бръз въглехидрат прехвърля се в сланинки

                Стеф , не е само за размятане, не е и колко , а важно е как колко и в какво темпо.

                Коментар


                • Roninn
                  Roninn коментира
                  Редактиране на коментар
                  Между сериите,почивам между 1 и 3 минути
                  Понеже спомена лицеви опори,при мен лежанка тилен лег ако не бъркам

                • ctef
                  ctef коментира
                  Редактиране на коментар
                  Лицеви, понеже нямам лежанка, и най вече достатъчно тежести. За да имам някаква прогресия, вече ги правя с крака подпрени на метър над земята. Наскоро добавих и гирички закачени на вратата ми. Смешно, но това е положението.

                • Roninn
                  Roninn коментира
                  Редактиране на коментар
                  Нищо смешно няма,щом те кефи.....
                  Първия ми боксов чувал беше торба за зърно пълна с пясък....3 години по късно станах републикански до 69 кг ...щом има желание средствата са подробности по пътя..

              • Първоначално публикуван от trav Преглед на мнение
                Не знаех че хляба има витамини , камо ли Б......

                Е...вече знаеш,аз както казах,го разбрах по трудния начин.

                Копи пейст от произволен линк...


                съдържанието на витамини в хляба може да изненада мнозина:
                • В1;
                • B2;
                • В5;
                • В6;
                • В9;
                • PP;
                • К;
                • Д.

                В хляба е най-високо съдържанието на витамини от група В като В1 (тиамин) и В6 (пиридоксин), които имат важно участие в процесите на обмяна на въглехидратите и белтъците както и в синтеза на медиатори


                Натиснете снимката за да я уголемите  Име:asd.jpg Прегледи:0 Размер:11.7 КБ ID:6949757



                Аз бях по зле от това....херпес зостер ако правилно го пиша...И продължи около 2 месеца...сърби убийствено ...лечението е шепа витамини на ден,моркови и мазане с едно синьо мастило дето цапа ужасно....

                След сваляне на 32 кг ...всичко беше наред...реших обаче да ги поддържам тези килограми и изключих хляба на 100% ...и след около 2 г ми дойде това ...една сутрин се събудих със мехури на гърба,след спукване...е това на снимката.
                Последно редактирано от Roninn; 31-12-23, 22:10.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • ctef
                  ctef коментира
                  Редактиране на коментар
                  А на лекар сигурно си ходил. Той ли ти каза за витамините?
                  Моят хляб е 70гр. на ден. Ръжен, който сам правя. Не съм имал проблеми. Но както казах, яко ядки и семена на обяд. Без пропуснат ден.

                • Roninn
                  Roninn коментира
                  Редактиране на коментар
                  Е...жена ми ме завлече при личната докторка ...аз не се давам доброволно...но положението ставаше още по зле и ща не ща
                  ...

              • И невъзможното е възможно.

                https://mirogled.com/news-view/sveto...-sies-161-kila
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • ctef
                  ctef коментира
                  Редактиране на коментар
                  Това наистина е много интересно. Да отслабне толкова без операция на стомаха, без липосукция, без операции за опъване на кожата, без изпадане в депресивни състояния (за такива поне не е споменато).
                  Чудно ми е, как кожата не е увиснала, може би отговорът е и в дългия период на лечението.

                • Roninn
                  Roninn коментира
                  Редактиране на коментар
                  И аз това се сетих за кожата...Гледам по телевизия тлс май беше,такива дето отслабват,на нито един не му се разминава операцията за премахване на кожата.

              • За месец и една седмица точно 10 кг надолу ...от тази сутрин съм в графата 114 кг.
                Чувствам се прекрасно,корема ми хлътна ,дрехите ми стоят като на закачалка....След час,съм във фитнеса....

                Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Screenshot_2024-01-06-09-36-17-605_com.marian.caloriecounter-edit.jpg Прегледи:0 Размер:90.4 КБ ID:6950369
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • ctef
                  ctef коментира
                  Редактиране на коментар
                  👍Ох, много си лош! Тъкмо се излежавам съботно.
                  Тия дни изкарах някакъв вирус, и занемарих тренировките.
                  Ставам и аз се захващам с дъмбелите и пудовките!

              • Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                За месец и една седмица точно 10 кг надолу ...от тази сутрин съм в графата 114 кг.
                Чувствам се прекрасно,корема ми хлътна ,дрехите ми стоят като на закачалка....След час,съм във фитнеса....]
                Браво, най-трудно са първите дни и седмици, след това свикваш с новия хранителен и физически режим, после следва най-трудната част, да се поддържаш постоянно и да не се отпускаш прекалено покрай дългите празници, ето аз покрай Новогодишните празници си позволих да се отпусна, в резултат само за 2 седмици качих 6 кг, сега съм на лек и прочистваш хранителен режим с преобладаващо в менюто ми кисело мляко, до три седмици ще съм си свалил качените килограми и си продължавам както трябва с мярка, писал съм подробно с мой дълъг пост в тази тема по-назад

                Коментар


                • Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20240120_114344.jpg Прегледи:0 Размер:78.5 КБ ID:6952344
                  Вървим напред,с тежки тренировки ...3.2 кг за 20 дни.надолу...или 12 кг за 50 дни общо.

                  Чисто нова професионална лежанка ,два нови олимпийски лоста на ф50 и един крив лост на ф50 са новите придобивки за последните две три седмици.Нови дискове олимпийски....на ф50

                  След 2-3 часа съм в фитнеса...намалих тренировките до 5 пъти седмично....махнах кардиото в неделя...по скоро стана пожелателно а не задължително както беше до сега.6 тренировки седмично ми натежават и пречат за възстановяването.

                  Мазнините са с 1% надолу за месец
                  Мускулната маса с 0.5 % нагоре.... нещо около 100-150 гр.
                  вътрешното омазняване на органите с 1% надолу...

                  Трябват ми още 4% надолу ,да вляза в нормата.

                  Продължаваме напред.

                  п.п Инвестирането на пари във фитнес уреди,си ги връщам ,като не си купувам нови дрехи,а си нося старите които вече ми стават.
                  Последно редактирано от Roninn; 20-01-24, 11:29.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • ctef
                    ctef коментира
                    Редактиране на коментар
                    Няколко въпроса.

                    По какъв начин мериш процента на мазнините, а и нарастването на месо?

                    Защо спря кардиото? Не е ли добър начин за изгаряне на излишни калори? Не би ли било по добре да махнеш едната тежка тренировка?

                    Защо инвестираш в уреди за в къщи, след като посещаваш фитнеса?
                    Аз не ходя, а поетапната покупка на железа и уреди, ми е още един вид стимул и мотивация.

                  • Roninn
                    Roninn коментира
                    Редактиране на коментар
                    Меря със медицински кантар,продават се ...гледай да го пише ...аз купих японски такъв 200-300 лв

                    Спрях кардиото,защото много ми тежи....кардиото в неделя...в понеделник съм скапан,а трябва да съм в час,в работата изразходвам доста енергия.Изразходвам около 3600 калории,и без кардиото...дали ги горя с кардио,с монтажна работа или с копане на къра...все тая....разхода е 3600 килокалории....от два месеца съм в калориен дефицит....приемам 2500 ккалории.

                    Това са малко повече калории при средностатистически мъж...тоест ям нормално,без да гладувам...

                    Фитнеса си е наша собственост,просто ъпдейтвам уредите,с такива които в годините са ни харесали....

                    И двамата ми синове и снахите са спортисти.
                    Последно редактирано от Roninn; 20-01-24, 15:53.

                • Първоначално публикуван от trav Преглед на мнение
                  Не знаех че хляба има витамини , камо ли Б.

                  https://www.actualno.com/health/leka...s_2142938.html

                  Първоначално публикуван от trav Преглед на мнение
                  Има бързи и бавни - хляба за съжаление е от бързите. и не е хубаво да се яде по много че освен че става на мазнини много товари инсулина.
                  бързите отдават енергия веднага , а бавните постепенно
                  пример защо италианките са слаби и красиви а ядат паста. Тайната е че пастата се прави от твърда пшеница , когато е ауденте - се усвоява бавно - бавни въглехидрати.о.


                  п.п тея твърдят обратното за хляба,и аз писах по горе...не че съм капацитет...

                  Цитат: От този продукт тялото получава сложни въглехидрати, които се усвояват бавно и удължават усещането за ситост.

                  Последно редактирано от Roninn; 22-01-24, 21:52.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X