Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вкусотии в чинии

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Вкусотии в чинии

    Вчера продължих с екзотика, основите на рецептите са от блога на колежка от риболовния форум.

    Пилешки шишчета с фъстъчен сос /Тайланд/


    Пилешки гърди от 1 пиле, бяло месо без кожа
    6 шишчета за нанизване на месото

    марината за месото:

    1 скилидка чесън
    20 мл. соев сос
    2 с.л. мед
    1 ч.л. настърган джинджифил
    щипка кориандър


    фъстъчен сос

    3 с.л. фъстъчено масло
    2 с.л. соев сос
    2 с.л. мед или кафява захар
    сок от 1 портокал
    щипка кориандър
    1 чаена л. фино настъргана кора от портокал
    1 с. л. ябълков оцет


    пържене

    тефлонов тиган, 30 гр краве масло или кокосово масло, 2-3 капки сусамово олио

    Приготвяне

    Нарежете месото на жулиени, напречно на мускулното влакно, с дебелина около 2 см. Мариновайте за около час. Нанижете на шишчетата и запържете до златисто.

    Загрейте соевия сос, разтворете меда или захарта. Добавете към фъстъченото масло, като разбърквате с телена бъркалка. Прибавете портокаловия сок, настърганата кора и оцета.
    Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

    Коментар


    • От: Вкусотии в чинии

      Първоначално публикуван от valkov.val Преглед на мнение
      Що блазети. Ти пробва оригинала и при мен.
      Точно за това му блазйосвам я. Като се сетя колко беше вкусно и устата ми се "напикава".
      Скоро не сте правили кулинарни изяви с г-н Янев.
      Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
      Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

      Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

      Коментар


      • От: Вкусотии в чинии

        Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
        Точно за това му блазйосвам я. Като се сетя колко беше вкусно и устата ми се "напикава".
        Скоро не сте правили кулинарни изяви с г-н Янев.
        Не остава време но ще наваксаме.

        Коментар


        • От: Вкусотии в чинии

          Пиле с картофки и гъбки:

          Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

          Коментар


          • От: Вкусотии в чинии

            Аз съм озадачен. Ще трябва да внесеш малко светлина: Пилето заедно с картофите и гъбите ли го печеш? Нали на него му трябва повече време?

            Коментар


            • От: Вкусотии в чинии

              Някой му е обрал кожичката в бързината
              Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

              Коментар


              • От: Вкусотии в чинии

                Тъй като Годзилата ме провокира-редовно , реших да пробвам апетитната рибичка. Спазвах точно всички указания, но нещо ми се получи сухичко, иначе вкуса и аромата бяха уникални. Следващия път мисля да пробвам с едно сочно вратле.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P260211_17.450001.jpg
Прегледи:1
Размер:145.2 КБ
ID:5257506 Изтощи се батерията и за това няма снимки от останалата част на приготовлението,но мариноването продължи цяла нощ, след това бекон-две резенчета и посредата гъбки и накрая кашкавал отгоре и запичане за коричка.
                Покрай него спретнах ме и една питка с масло и сирене и след изпичане настърган кашкавал отгоре.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P030311_08.390001.jpg
Прегледи:1
Размер:138.8 КБ
ID:5257507
                Днес извадих от фризера една зеленоглава патица и в момента се вари заедно с корени за супа в тенджерата под налягане, след това ще полегне в една тавичка с канапе от кисело зеле с рогата мерудия.
                Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                Коментар


                • От: Вкусотии в чинии

                  Дочев би ли пуснал рецептата на питката с масло и сирене?

                  Коментар


                  • От: Вкусотии в чинии

                    Първоначално публикуван от figaro07 Преглед на мнение
                    Дочев би ли пуснал рецептата на питката с масло и сирене?
                    Брашно 500гр., 250мл.-хладка вода, 1/2 к.чаша олио, 2 ч.л. захар, 1 ч.л. сол, 1 пакетче суха мая на Д-рЙоткер - За тестото.
                    След втасване се правят топки, на всяка топка по средата се прави трапчинка и се поставя парченце сирене и парченце масло и се слага да се пече на 220 градуса, след като е готова се настъргва кашкавал.
                    Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                    Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                    Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                    Коментар


                    • От: Вкусотии в чинии

                      Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                      Аз съм озадачен. Ще трябва да внесеш малко светлина: Пилето заедно с картофите и гъбите ли го печеш? Нали на него му трябва повече време?
                      Мда...мятам всичко в тавата и така ги пека, просто доливам и малко вода върху картофите.

                      А ето и друг вариант за печене на пиле, за което ме светнаха колегите от риболовния форума - пиле, нанизано върху шише с бира:
                      Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                      Коментар


                      • От: Вкусотии в чинии

                        В бутилката не слагаш ли вода, олио, магданоз, розмарин, тарос/естрагон/, чер пипер?Когато реша да го правя така, нанизвам пилето толкова, че гърлото на бутилката да стърчи малко над него, когато заври всичко във фурната, сместа от бутилката облива пилето.

                        п.п.няма да отварям сайта на АППД, явно няма смисъл да бърша прах от инвентара още, готвиш ли - ясно.

                        Коментар


                        • От: Вкусотии в чинии

                          Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                          В бутилката не слагаш ли вода, олио, магданоз, розмарин, тарос/естрагон/, чер пипер?Когато реша да го правя така, нанизвам пилето толкова, че гърлото на бутилката да стърчи малко над него, когато заври всичко във фурната, сместа от бутилката облива пилето.

                          п.п.няма да отварям сайта на АППД, явно няма смисъл да бърша прах от инвентара още, готвиш ли - ясно.

                          Досега никога не съм пробвал това с бутилка, но ми звучи много идейно.

                          Що се касае до риболова - веднага щом бъде разрешена дунавската скумрия (през май) - започвам.
                          Взех си още една надуваема лодка с твърдо дъно и сега се ослушвам за нещо 6 к.с.
                          Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                          Коментар


                          • От: Вкусотии в чинии

                            Каквото не успее да изври от бутилката, залей с него картофите, дори и преди сервиране.Олио слагам не повече от две супени лъжици, водата до горе, след като съм сложил подправките - те, на вкус/понякога вместо розмарин слагам смлян индийски орех на върха на ножа, много е силен/.Ако ти кажа колко чер пипер да сложиш, ...
                            Последно редактирано от maxxx; 05-03-11, 20:46.

                            Коментар


                            • От: Вкусотии в чинии

                              Вчера жената вика нямали да ме поглезиш с нещо за вечеря по случай празника.
                              Доре де ами какво, ми незнам вика, какво ти се яде не знам абе някаква мръвка да е.
                              Викам си те тва е момента за експеримента.
                              Един пакет пържоли от фризера съвсем леко подправени с малко олио, соев сос и съвсем малко пикантина.
                              Разбих две яйца и по ред на номерата пържолата първо в брашно следва в яйцето и накрая в хлебните трохи и в едно тиганче с краве масло.
                              А и накрая се появи и отк - то
                              Прикачени файлове
                              За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                              0878 79 20 61 Борис

                              Коментар


                              • От: Вкусотии в чинии

                                Малко размазани са снимките.Но е станало де-щом ОТК-то е доволно усмихнато...
                                Без снимки днес спретнах едно кисело зеленце.
                                Завря в тенджерата,малко свинска мас,повечко дафинов лист и чер пиперец и доволно пушена сланинка на кубчета...
                                След като повря час,добавих и едни запържени пилешки мръвчици, и метнах в тавата на конвекция саде 40-50 минути на умерена температура.След малко ще се прави дегустация.Ма пусто-виното свърши та подлагам малко чамовица...
                                После ще затиснем със зелето.
                                Обичам холестеролните манджи,кво да се прави...

                                ПП Но трябва да знаете приятели,че няма нищо по-романтично и създаващо чувство за уют,ведрина и спокойствие от къкрещото кисело зеле в късен зимен следобед...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X