Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вкусотии в чинии

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Вкусотии в чинии

    Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
    С какво поръси картофите, че не мога да видя на снимката?
    Изглеждат ми различно от моят вариант на пиле със стари картофи.
    Сол, чубрица, зехтин и около 300мл. вода и отдолу под пилето. Заедно ги пека и то си капи вътре. И двете неща за 1ч. на 180-200 градуса стават невероятни.
    Пилето този път го правих с готова подправка, но неочаквано добре се получи.
    Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
    Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

    Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

    Коментар


    • От: Вкусотии в чинии

      Хаиде малко вкусотиики и от мен.
      п.с. Предварително трябваше да се извиня за качеството, но не бях подготвен за случая! ))Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображ.055.jpg
Прегледи:1
Размер:80.8 КБ
ID:5184400Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображ.057.jpg
Прегледи:1
Размер:158.8 КБ
ID:5184401Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображ.056.jpg
Прегледи:1
Размер:139.4 КБ
ID:5184402
      Сузуки Гранд Витара 2.5 V6

      Коментар


      • От: Вкусотии в чинии

        Първоначално публикуван от Rumenige82 Преглед на мнение
        Хаиде малко вкусотиики и от мен.
        п.с. Предварително трябваше да се извиня за качеството, но не бях подготвен за случая! ))[ATTACH=CONFIG]216918[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]216919[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]216920[/ATTACH]
        Това нали е порция за един човек?

        Коментар


        • От: Вкусотии в чинии

          Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
          Сол, чубрица, зехтин и около 300мл. вода и отдолу под пилето. Заедно ги пека и то си капи вътре. И двете неща за 1ч. на 180-200 градуса стават невероятни.
          Пилето този път го правих с готова подправка, но неочаквано добре се получи.
          Ще пробвам и така, аз мацотя пилето с червен пипер и горчица, малко сол, а в картофите чер пипер,сол, кимион, олио и вместо вода, слагам бира.
          Нямам въртележка/цялата печка е на газ и грил за запичане/, та картофите долу, пилето рафт нагоре на скарата/пак всичкият сос капе в картофите/ и обръщам/за втора страна оставям гърба нагоре/ на 30-та минута, после още 15-на и включвам кварца за 5/6 минути.Ако пилето преди кварца ми изглежда сухо, гребвам от соса в картофите и заливам няколко пъти.
          Правил съм и с гъби при картофите, замествам кимиона с тарос/естрагон/ и две/три скилидки чесън.

          Коментар


          • От: Вкусотии в чинии

            Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
            Това нали е порция за един човек?
            Ми да това е салатата (забравих им името), която ни препоръча собственичката на заведението. Както и наденичката с ребарцата е една порция, с която двама души мезат преспокойно. Ако не се бъркам името беше ''Смиловен" , така както се казва и самото заведение.
            Сузуки Гранд Витара 2.5 V6

            Коментар


            • От: Вкусотии в чинии

              Първоначално публикуван от Rumenige82 Преглед на мнение
              Ми да това е салатата (забравих им името), която ни препоръча собственичката на заведението. Както и наденичката с ребарцата е една порция, с която двама души мезат преспокойно. Ако не се бъркам името беше ''Смиловен" , така както се казва и самото заведение.
              Остава да кажеш и къде го сервират това, че да знае човек къде да похапва такива приятни за окото, а вярвам и за стомаха порции.

              Коментар


              • От: Вкусотии в чинии

                Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                Остава да кажеш и къде го сервират това, че да знае човек къде да похапва такива приятни за окото, а вярвам и за стомаха порции.
                Това е комплекс "Смиловене" в гр. Копривщица на края на града до Бяла река ако не се лъжа. Обстановката е приятна, а и обслужването при нас беше на ниво.
                Сузуки Гранд Витара 2.5 V6

                Коментар


                • От: Вкусотии в чинии

                  Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                  Тези млади манатарки изпържени с брашно и подправки бяха невероятни.
                  Подправки какво имаш в предвид? Никога не съм подправяла манатарка като изключим заливката на края.
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • От: Вкусотии в чинии

                    Първоначално публикуван от mimi77 Преглед на мнение
                    Подправки какво имаш в предвид? Никога не съм подправяла манатарка като изключим заливката на края.
                    Отвори темата Гъбите лов или бране е ще видиш нещо свежо.

                    Коментар


                    • От: Вкусотии в чинии

                      Първоначално публикуван от mimi77 Преглед на мнение
                      Подправки какво имаш в предвид? Никога не съм подправяла манатарка като изключим заливката на края.
                      Сол и черен пипер.
                      А каква е твоята заливка и гъбките са панирани, нали??
                      Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                      Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                      Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                      Коментар


                      • От: Вкусотии в чинии

                        Между другото забравих да споделя, но за съжаление нямам снимки.
                        В събота бях ме на един планински язовир и другите докато ловяха риба аз налових малко гъбки. Пачи крак около 1.5кг. и 6 манатарки. Вечерта за мача домакинята ги приготви страхотно. Едно пакетче масло се разтапя в тенджера и се прибавят измитите и нарязани гъби. Леко се задушават и след това се оставят на мазнина, сол, черен пипер ииииииии студено бяло винце.
                        Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                        Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                        Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                        Коментар


                        • От: Вкусотии в чинии

                          Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                          Между другото забравих да споделя, но за съжаление нямам снимки.
                          В събота бях ме на един планински язовир и другите докато ловяха риба аз налових малко гъбки. Пачи крак около 1.5кг. и 6 манатарки. Вечерта за мача домакинята ги приготви страхотно. Едно пакетче масло се разтапя в тенджера и се прибавят измитите и нарязани гъби. Леко се задушават и след това се оставят на мазнина, сол, черен пипер ииииииии студено бяло винце.
                          Ако добавиш към гъбките в тенджерката и топено сиренце, докато се разтопи, плюс счукан чесън или ситно нарязан пресен такъв, става уникално мезенце.

                          Коментар


                          • От: Вкусотии в чинии

                            Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                            Сол и черен пипер.
                            А каква е твоята заливка и гъбките са панирани, нали??
                            Да манатарките ги панирам винаги. А колкото до заливката, става дума за малко пресен чеснов лук (може и стар) запържен в мазнината от гъбите мъничко ябълков оцет и след сваляне от огъня пресен копър Стават превъзходни

                            Коментар


                            • От: Вкусотии в чинии

                              Снимки няма, но чревоугодниците и така ще разберат идеята/целия в подправки, как да ползвам и фотото.../:
                              -пил.дробчета/приблизително 0.700кг/
                              -пет глави лук
                              -1 с.л. доматено пюре
                              -2 с.л. соев сос/светъл/
                              -мащерка
                              -чер пипер
                              -самардала със сол-50/50
                              -половин връзка магданоз
                              -1 в.ч. бира
                              Сварявам дробчетата 15 мин., изплаквам ги и ги оставям в кевгир.
                              В две супени лъжици маргарин/дробчетата са ми сухи/ и бирата задушавам лука, след като заври слагам дробчетата, мащерката, самардалата, соевия, черния пипер и изчаквам да започне пърженето.Бъркам енергично, поръсвам с магданоз и изключвам котлона.
                              п.п.-започне ли да лепне по тигана "манджата", спирам-дробчетата остават сочни, а и тигана го захлюпвам след изключването, да си поемат миризмите и да не пресъхват.

                              Коментар


                              • От: Вкусотии в чинии

                                Първоначално публикуван от mimi77 Преглед на мнение
                                Да манатарките ги панирам винаги. А колкото до заливката, става дума за малко пресен чеснов лук (може и стар) запържен в мазнината от гъбите мъничко ябълков оцет и след сваляне от огъня пресен копър Стават превъзходни
                                Ще ги пробвам при първа възможност.
                                Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                                Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                                Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X