Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вкусотии в чинии

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Вкусотии в чинии

    Първоначално публикуван от Деян Давидов Преглед на мнение
    Добър вечер на всички. Искам да ми дадете съвет за гозба която да е в по-голямо количество но да не излиза на вискока стойност. Питам защото студентския живот ми дава тесни граници от към финансова гледан точка. Нямам притенции от какво ще се състой ястието, очаквам всякакви предложения. Благодаря.
    Вариш картофи и ориз до разваряване. Настъргваш малко сирене и нагъваш с хляб.
    Я да видим каква излиза сметката:
    1чч ориз - 0.85лв
    1кг картофи - 0.75лв
    0.3кг сирене - 1.5лв
    1 хляб - 0.90лв
    Общо: 4лв. Посоченото количество е достатъчно за поне 4 порции. Т.е. 1лв/порция.
    А студентски стол няма ли?

    Коментар


    • От: Вкусотии в чинии

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC04636.jpg
Прегледи:1
Размер:167.8 КБ
ID:5233404Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC04638.jpg
Прегледи:1
Размер:140.7 КБ
ID:5233406Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC04639.jpg
Прегледи:1
Размер:140.5 КБ
ID:5233403Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC04640.jpg
Прегледи:1
Размер:175.3 КБ
ID:5233405Лаврак за Никулден.Вадите лаврака от фризера(от магазина) ,правите марина от-зехтин,поправка на маги(зеленчуци за супа),малко чесан,малко девисил.Почиствате лаврака от люспите,махате главата(за супа),правите няколко разреза за лимончетата и доматите и посолявате на вкус.Намазвате рибата с марината,слагате я в тава и покривате с фолио.Печете 40 мин. в предварително загрята фурна на 250 градуса,след това махате фолиото и запичате още 10 мин. за хубава коричка.За гарнитура може задушени зеленчуци или варени картофи.И разбира се бяло вино.
      Прикачени файлове

      Коментар


      • От: Вкусотии в чинии

        Вариация на ВЛАШКА САЛАМУРА

        Това го помня от детството си, баба ми на село я правеше, но тогава не и бях фен (не на бабата, а на манджата )...вече поотраснал започнах да я ценя - особено като лек против махмурлук.
        Саламурата трябва да е тип "Пожаревац" и да ти трябва пожарогасител след консумация.

        И така...
        Сваряваме няколко шайби амур, а другите ги запичаме леко на скарата - след това ги обезкостяваме:



        Запичаме и зеленчуци - лук, моркови, чушки, домати:



        Всичко това го мятаме в бульона, останал от варенето на рибата, добавяме подправки:


        Докато се вари, приготвяме "огъня" - ситно смлени люти чушки, чесън, зехтин, соев сос, черен пипер, лют червен пипер, лимонов сок и магданоз:


        По принцип всичко т'ва трябва да си е в супата/чорбата, ама чаветата не биха я яли, та затова беше отделно и после се подправя саламурата:



        След чорбата дойде ред и на основното - СЬОМГА С ГЪБИ И СМЕТАНА

        Измиваме и подсушаваме мръвките:


        Подготвяме гъбки:


        Миксираме 2 кофички сметана, 1 майонеза, малко горчица, мед и лимонов сок:


        Мацваме шайбите със сол, зехтин, черен пипер и малко лимонов сок:


        ...редим ги в намаслена тава:


        Наръсваме гъбите и подправки:


        Заливаме и слагаме да се пече - 1 час на 200 градуса:


        През това време задушаваме картофи, изпичаме багетки и изпържваме колелца от калмарчета:




        Ястието вече е готово:


        Сервираме и застиламе:



        К'во друго ви остава, освен да почнете да празнувате Никулден!
        Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

        Коментар


        • От: Вкусотии в чинии

          Човече, ти си велик!
          Ако си огаждам така ще прескоча 200кг., но ще пробвам някои неща.
          Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
          Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

          Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

          Коментар


          • От: Вкусотии в чинии

            Дочев, просто бавно се самоубивам с холестеролни бомби...

            ЧЕСНОВО ПИЛЕ с картофи

            Хвърляме картофи и моркови в тавата, а върху тях едно предварително мариновано пиле:


            Правим си "мазалото" - чесън, разтопено масло, червен и черен пипер....и разни подправки по вкус:


            Докато печем, от време на време мажем пилето....и хоп - ето го готово:


            За още гарнитура мяткаме и един оризец:


            За десерт - любимата ми бисквитена торта:

            Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

            Коментар


            • От: Вкусотии в чинии

              Докато гледах един свински вратняк и се чудех к'во да го правя, някак си ме досрамя.... ....все пак Коледа иде, а редом с това и Коледните пости... ...та за да успокоя съвестта си, рекох да врътна нещо хем полезно, което поне малко да неутрализира холестеролните бомби, които набивам - хем да е и постно.

              Нарязах бяла, черна и червена ряпа, моркови, ябълки, магданоз и червено цвекло:


              Врътнах ги на сок:


              А от вече сухите отпадъци направих "кюфтенца", които ще замразя във фризера за лятото и после ще ги ползвам за захранка.

              ...до лятото сигурно ще съм събрал количество, от което ще превърна някой язовир в зеленчукова супа.

              ...продължавам да мисля върху вратняка....

              ********************************


              Ето к'во измислих - БОХЕМСКА РАПСОДИЯ СЪС СВИНСКИ ВРАТ



              К'во ни трябва - вратняк (в случая кило и 1/2), както и 3 бири (поне)


              Чесън, моркови и кисели краставички:


              В купичка разбъркваме соев сос, подправки, малко зехтин и няколко лъжици горчица:


              С нож правим процепчета в месото и завираме скилидките чесън, морковчета и краставички:


              След това намазваме мръвката с мазалото от купичката и гледаме първата бира да ни е под ръка:


              Взимаме бирата и с чувство, че вършим кощунство, я изливаме в тенджерата:


              Слагаме фолио и печем на 170 градуса 3 часа:

              ...през това време си пием от другите бири....

              След 3 часа разопаковаме и хвърляме вътре няколко глави нарязан лук, 1-2 праза и домати (в случая от консерва):


              Вдигаме на 250 градуса и печем 1/2 час, след което изваждаме месото:


              В отделен съд пресипваме соса със зеленчуците:


              Пасираме ги:


              След което си режем парченца мръвка (станали са мммммммозък! ) и заливаме със сосчето:


              Тук вече идва реда и на третата бира!
              Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

              Коментар


              • От: Вкусотии в чинии

                Следя с интерес уроците. Дано Дядо Коледа ти донесе друг апарат, защото този Самсунг само ти е кусура и куца онагледяването.

                Коментар


                • От: Вкусотии в чинии

                  Задал съм му "леки" настройки, че да не тежат снимките....ще пробвам на макс да видя как ще излезнат.
                  Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                  Коментар


                  • От: Вкусотии в чинии

                    Неделни заигравки в кухнята
                    Пълнени пиперки:
                    Нужните продукти:
                    ориз, копър,сол, черен и червен пипер, лук, кайма.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07903.jpg
Прегледи:1
Размер:169.2 КБ
ID:5236745
                    обърквате ориза, нарязания на ситно лук, копър, сол, черен и червен пипер.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07904.jpg
Прегледи:1
Размер:149.5 КБ
ID:5236749Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07905.jpg
Прегледи:1
Размер:161.8 КБ
ID:5236744
                    каймата.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07906.jpg
Прегледи:1
Размер:149.0 КБ
ID:5236756
                    омесваме.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07909.jpg
Прегледи:1
Размер:96.0 КБ
ID:5236754
                    Пълним пиперките и запечатваме с малко брашно.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07913.jpg
Прегледи:1
Размер:116.6 КБ
ID:5236752Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07920.jpg
Прегледи:1
Размер:205.2 КБ
ID:5236746Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07921.jpg
Прегледи:1
Размер:215.0 КБ
ID:5236750
                    Поставяме в подходяща тенджера, доливаме вода и мазанина и на котлона.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07912.jpg
Прегледи:1
Размер:177.1 КБ
ID:5236748Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07914.jpg
Прегледи:1
Размер:70.0 КБ
ID:5236747

                    Омесваме едно тесто.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07915.jpg
Прегледи:1
Размер:91.3 КБ
ID:5236755
                    правим малки топки и топим в мазнина(масло и олио)
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07916.jpg
Прегледи:1
Размер:105.0 КБ
ID:5236751
                    поставяме в тавичка и печем
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07919.jpg
Прегледи:1
Размер:110.9 КБ
ID:5236753

                    И крайния резултат:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07920.jpg
Прегледи:1
Размер:205.2 КБ
ID:5236746
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07921.jpg
Прегледи:1
Размер:215.0 КБ
ID:5236750

                    Десет: Няма!
                    Приятен апетит!
                    Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
                    Dacia Duster 4WD

                    Коментар


                    • От: Вкусотии в чинии

                      Ех, никой не пуска постни манджи...

                      ПЪЛНЕНА РИБИЦА ( не е умалителното за риба )

                      Правим напречни разрези и мажем с "мазало" - соев сос, портокалов сок, подправки, смлян чесън и горчица, след което увиваме във фолио и оставяме да се маринова няколко часа:


                      После пълним всяко джобче с по 2 резена бекон и кашкавал между тях:


                      Печем 3 часа на 200 градуса във фолио, след това за около 1/2 час на 250, за да се запече отгоре и хоп:


                      Междувременно нарязваме мръвки на дребно:


                      Подготвяме и зеленчуците:



                      Първо запържваме месото, след това го вадим и задушаваме/запържваме зеленчуците, връщаме месото, добавяме доматено пюре и чаша-две вино, оставяме да си къкри, докато остане на мазнина и се получи компилация между кавърма и винен кебап.

                      Сваряваме картофи, бой докато станат на пюре, добавяме прясно мляко, масло и черен пипер - и картофеното пюре е готово:



                      Сваряваме набързо и един ориз "Басмати":


                      ...и сме готови да седнем да похапнем:
                      Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                      Коментар


                      • От: Вкусотии в чинии

                        Хммм тези разрези набухани с глезотиики ме овълчиха-ще си накъдря и аз такава-благодарство шефе
                        Емил-00356 99872043-Малта
                        Defender-90

                        Коментар


                        • От: Вкусотии в чинии

                          Ето една пита приготвена от съпругата ми за Бъдни вечерНатиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI2556.jpg
Прегледи:1
Размер:152.5 КБ
ID:5237869 и една капама за коледа от мен.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI2571.jpg
Прегледи:2
Размер:167.3 КБ
ID:5237867
                          А това съм го сложил за по ясна представа за големината на гърнето
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI2573.jpg
Прегледи:2
Размер:119.9 КБ
ID:5237868
                          Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                          Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                          Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                          Коментар


                          • От: Вкусотии в чинии

                            Браво Изглежда много вкусно. На капамицата сармичките кога ги слагаш? В началото или по към края?
                            Поздравления
                            LZ1DWW

                            Коментар


                            • От: Вкусотии в чинии

                              Първоначално публикуван от Митко (smile) Преглед на мнение
                              Браво Изглежда много вкусно. На капамицата сармичките кога ги слагаш? В началото или по към края?
                              Поздравления
                              Митак, целта на това ястие е да се примесят няколко аромата и да се получи един общ/уникален/аромат и вкус. Всичко се слага заедно и така във фурната за 4-5часа.
                              Реда е следния: каквото остане от зелката след отделянето на листата за сърмите се нарязва на ситно и се слага на дъното на гювеча, над него слагаш предварително овкусени пържоли, един плътен ред, без да ги чукаш, ред топено сирене, половинка гъби на едро, пилето - цяло и овкусено предварително, покрай пилето редиш сърмичките, задължително направени с кълцано месо и булгур и най отгоре наденицата, може и кървавица, но нямах и не съм слагал. Бях замразил един пресен суджук и сложих него. Масло и затваряш "панаира". После отваряш, пълниш руйно вино в каната и настъпваш.

                              п.п. Наливаш една чаша вино 200-300мл./аз слагам бяло/ и нищо друго.
                              Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                              Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                              Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                              Коментар


                              • От: Вкусотии в чинии

                                Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                                Митак, целта на това ястие е да се примесят няколко аромата и да се получи един общ/уникален/аромат и вкус. Всичко се слага заедно и така във фурната за 4-5часа.
                                Реда е следния: каквото остане от зелката след отделянето на листата за сърмите се нарязва на ситно и се слага на дъното на гювеча, над него слагаш предварително овкусени пържоли, един плътен ред, без да ги чукаш, ред топено сирене, половинка гъби на едро, пилето - цяло и овкусено предварително, покрай пилето редиш сърмичките, задължително направени с кълцано месо и булгур и най отгоре наденицата, може и кървавица, но нямах и не съм слагал. Бях замразил един пресен суджук и сложих него. Масло и затваряш "панаира". После отваряш, пълниш руйно вино в каната и настъпваш.

                                п.п. Наливаш една чаша вино 200-300мл./аз слагам бяло/ и нищо друго.
                                Аз нали съм македонски зет, та гледам как го правят по онзи край. А за македонците това е манджата за Коледа. Там слагат освен тези месца и телешко, но не слагат сармички, а само зеле(от гадното киселко, естествено ) и ориз. Оризчето обаче го слагат 20 минути преди да извадят капамата от фурната, за да дръпне водата и мазното. Ако се сложи ориза в началото ще се разври много докато се пече. Та ми беше интересно дали със сармите се получава този ефект
                                Тази година имаше възможност да я оставим да си къкри над 9 часа(изведох тъщата побаирите на разходка). Фурната 120-130 градуса и стана прекрасна.
                                LZ1DWW

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X