Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашна пастърма, суджуци и луканки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

    Мерси. Ще действам

    Коментар


    • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

      При мен за 10 дни е още сурово мезето.Най-вероятно от влажността.Днес отрязах и е цялото червено.
      Месото е врат.Смятам да го сложа в хладилника,ако някой има по-добра идея да каже.
      Grand Cherokee WJ
      Dodge Caliber
      E 430 4-matic-T(S210)
      GLK

      Коментар


      • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

        Какво е това мезе,врат за сушене ли?
        Дай повече информация,все някой ще помогне.
        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
        Киа спортаж2000тди 98г
        Ауди А3 1.9ТДИ
        Каравана Аdria 390Q

        Коментар


        • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

          Колеги, имаше в темите откъде може да се купи нитритна сол, но не го намирам. Някой ще помогне ли?
          "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

          Коментар


          • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

            Първоначално публикуван от Пламен С Преглед на мнение
            При мен за 10 дни е още сурово мезето.Най-вероятно от влажността.Днес отрязах и е цялото червено.
            Месото е врат.Смятам да го сложа в хладилника,ако някой има по-добра идея да каже.
            Не го пипай, нормално е да е сурово.

            Изпратено от моят SM-A310F с помощта на Tapatalk

            Коментар


            • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

              Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
              Колеги, имаше в темите откъде може да се купи нитритна сол, но не го намирам. Някой ще помогне ли?
              Фирма Орбел в горна баня

              Изпратено от моят SM-A310F с помощта на Tapatalk

              Коментар


              • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                Ето тук мисля, че доста добре е обяснено http://digital-bushman.com/?p=772

                Коментар


                • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                  За два дни от леко влажни,станаха чук...вятър духа от вчера ...
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                    Добре де, чета и не спирам да се чудя. От какъв зор слагате такива неща в домашно приготвените суджуци ( стартенри култури, нИтрИтна сол ) и подобни простотии. Ако искате да ядете химикали купете си суджук от магазина. Цялата идея да си приготвяте нещо в къщи е да е чисто от стабилизатори, боя, лай*а и т.н. Едно време не е имало нищо друго освен обикновенна сол. Това е българската традиция, спазвайте я и ще имате прекрасен и чист продукт.
                    no signature no problems

                    Коментар


                    • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                      Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                      Добре де, чета и не спирам да се чудя. От какъв зор слагате такива неща в домашно приготвените суджуци ( стартенри култури, нИтрИтна сол ) и подобни простотии. Ако искате да ядете химикали купете си суджук от магазина. Цялата идея да си приготвяте нещо в къщи е да е чисто от стабилизатори, боя, лай*а и т.н. Едно време не е имало нищо друго освен обикновенна сол. Това е българската традиция, спазвайте я и ще имате прекрасен и чист продукт.
                      Всеки сам си решава.Аз знам какво и колко съм сложил и какво месо съм ползвал. Търся повтаряем резултат.Интересно ми е . Считам, че продукта който се получава няма абсолютно нищо общо с този от магазина. Само за пример нитрит се съдържа и в магданоза. Фосфати има в месото в първите часове след клането на животното. Важното е да се спазват технологията и пропорциите.

                      Изпратено от моят SM-A310F с помощта на Tapatalk

                      Коментар


                      • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                        Помоооощ! Като човек от 21 век и аз си купих ел.машинка за мелене на месо 1800 вата и...греда. Днес реших да напълня 4 кг. кайма с всички подробности като подправки, сол и т.н и не стана. Първо изобщо не върви през фунията, в следствие на което каймата стана на каша. Второ като сложа каймата във мястото за пълнене на машината, се получава въздушна възглавница, прави "пуф" и пълни червата с въздух. И трето с коя (м@мка му и прасе) решетка или без решетка се пълни кайма в черва с такава машинка? За 4 часа 4 килограма, като остана сигурно 1 кг ненапълнен. И последно, Любо как ги връзваш тия суджуци, че не се вижда възел в краищата? Благодаря предварително, ако някой ми посочи грешките. Иначе минавам пак на ръчната машинка.

                        Коментар


                        • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                          Без решетка,ръчна или ел. все тая.
                          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                          Киа спортаж2000тди 98г
                          Ауди А3 1.9ТДИ
                          Каравана Аdria 390Q

                          Коментар


                          • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                            Първоначално публикуван от Балканджи Пламен Янков Преглед на мнение
                            Помоооощ! Като човек от 21 век и аз си купих ел.машинка за мелене на месо 1800 вата и...греда. Днес реших да напълня 4 кг. кайма с всички подробности като подправки, сол и т.н и не стана. Първо изобщо не върви през фунията, в следствие на което каймата стана на каша. Второ като сложа каймата във мястото за пълнене на машината, се получава въздушна възглавница, прави "пуф" и пълни червата с въздух. И трето с коя (м@мка му и прасе) решетка или без решетка се пълни кайма в черва с такава машинка? За 4 часа 4 килограма, като остана сигурно 1 кг ненапълнен. И последно, Любо как ги връзваш тия суджуци, че не се вижда възел в краищата? Благодаря предварително, ако някой ми посочи грешките. Иначе минавам пак на ръчната машинка.
                            Без решетка, каймата хладна.
                            Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                            Коментар


                            • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                              Първоначално публикуван от Балканджи Пламен Янков Преглед на мнение
                              Помоооощ! Като човек от 21 век и аз си купих ел.машинка за мелене на месо 1800 вата и...греда. Днес реших да напълня 4 кг. кайма с всички подробности като подправки, сол и т.н и не стана. Първо изобщо не върви през фунията, в следствие на което каймата стана на каша. Второ като сложа каймата във мястото за пълнене на машината, се получава въздушна възглавница, прави "пуф" и пълни червата с въздух. И трето с коя (м@мка му и прасе) решетка или без решетка се пълни кайма в черва с такава машинка? За 4 часа 4 килограма, като остана сигурно 1 кг ненапълнен. И последно, Любо как ги връзваш тия суджуци, че не се вижда възел в краищата? Благодаря предварително, ако някой ми посочи грешките. Иначе минавам пак на ръчната машинка.
                              Грешка е да се пълнят суджуци и луканки с електрическа машинка, по-добре е с ръчната, ако нямате пълначка. Откакто си закупих пълначка съм много доволен. Не жалете средства за пълначка. Има доста модели, важните неща са :
                              да има клапан на буталото за да излиза въздуха.
                              да е тежка с добра основа.
                              Да има резервни уплътнения
                              да се мие лесно
                              При вертикалните остава доста кайма накрая.
                              Относно пълненето - червото се нанизва на фунията цялото, края му се изтегля около три см, стиска се с пръсти и се пълни. След като се напълни края му се залепва към наденичката. Не се правят възли и не влиза въздух.

                              Коментар


                              • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                                Първоначално публикуван от luboR Преглед на мнение
                                Грешка е да се пълнят суджуци и луканки с електрическа машинка, по-добре е с ръчната, ако нямате пълначка. Откакто си закупих пълначка съм много доволен. Не жалете средства за пълначка. Има доста модели, важните неща са :
                                да има клапан на буталото за да излиза въздуха.
                                да е тежка с добра основа.
                                Да има резервни уплътнения
                                да се мие лесно
                                При вертикалните остава доста кайма накрая.
                                Относно пълненето - червото се нанизва на фунията цялото, края му се изтегля около три см, стиска се с пръсти и се пълни. След като се напълни края му се залепва към наденичката. Не се правят възли и не влиза въздух.
                                Колега, може ли предложение за хубава пълначка. Може и на лично, че да не се сметне за реклама

                                Изпратено от моят HTC 10 с помощта на Tapatalk

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X