Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ново хоби

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Ново хоби

    Първоначално публикуван от Rosen-shumen Преглед на мнение
    Благодаря,утре го дават хубаво времето ще видим кой-кого.
    Трябва ти тях, аз също съм против храненето чрез хранилките по това време и винаги слагам директно върху рамките.
    Прав е колегата Владстудио! Единия от двата ми загинали кошера точто така е заминал, имали са малко пило, изяли са около тях по рамките чеда, и въпреки чепсъседните рамки са пълнипс мед, кълбото не се е преместило и край. Това го утанових около 10-и януари, ако им бях слажил питка по-рано, може би щях да ги спася, може би.

    Така че, аз също ти репоръчвам да слагаш манджата директно отгоре върху рамките, над кълбото.
    Hristo Draganov
    http://htftp.domainbg.com/HD/

    И аз искам България чиста ! ! !

    Коментар


    • #92
      От: Ново хоби

      От няколко дена не мога да се докопам до компютър за да докладвам за състоянието на пчелите.
      От 6 бр. кошери,6 бр.живи,на нито един не се бяха качили до горе живеят си някъде долу.На 3-те сложих мед по един буркан на другите 3 Апифонда по половин пакет.Върху рамките нямаше място махнах хранилките и поставих храната там,не знам дали ще има ефект по този начин но не измислих нищо друго.

      Коментар


      • #93
        От: Ново хоби

        Първоначално публикуван от Rosen-shumen Преглед на мнение
        От няколко дена не мога да се докопам до компютър за да докладвам за състоянието на пчелите.
        От 6 бр. кошери,6 бр.живи,на нито един не се бяха качили до горе живеят си някъде долу.На 3-те сложих мед по един буркан на другите 3 Апифонда по половин пакет.Върху рамките нямаше място махнах хранилките и поставих храната там,не знам дали ще има ефект по този начин но не измислих нищо друго.
        Какво имаш предвид под "нямаше място", беше пълно с пчели, или?
        Hristo Draganov
        http://htftp.domainbg.com/HD/

        И аз искам България чиста ! ! !

        Коментар


        • #94
          От: Ново хоби

          Ако съм те разбрал правилно, за да сложиш храната не е имало място между рамките и горната табла. Ако е така, махаш таблата, слагаш храната ДИРЕКТНО върху рамките и покриваш отгоре с найлон, след което поставяш капака. от поставянето което си направил /твърдата храна в хранилката/ няма абсолютно никакъв смисъл. Това не е животоспасяваща операция. виж горните мнения по темата. Найлона поставен под капака в този момент има доста предимства.
          Тази земя, по която тъпча сега,
          тази земя, която пролетен вятър пробужда,
          тази земя – не е моя земя,
          тази земя, простете, е чужда.

          Коментар


          • #95
            От: Ново хоби

            Уф мамка му,нищо не съм направил.като се пооправи времето ще направя както казвате,поне сега знам,че са живи и имат храна щом не са се качили най отгоре.

            Коментар


            • #96
              От: Ново хоби

              Получава се нещо такова. Когато после решиш бърз преглед само вдигаш капака и всичко ти е като на монитор. А пък конденза който се получава им е много полезен в момента на отглеждане на пилото. Но ако все пак решиш че е в повече, режеш в заден ляв край парче колкото кибрит например, за да се осигури циркулация на въздуха и всичко си идва на мястото.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:89.jpg
Прегледи:1
Размер:114.1 КБ
ID:5641157Натиснете снимката за да я уголемите

Име:88.jpg
Прегледи:1
Размер:111.3 КБ
ID:5641158
              Тази земя, по която тъпча сега,
              тази земя, която пролетен вятър пробужда,
              тази земя – не е моя земя,
              тази земя, простете, е чужда.

              Коментар


              • #97
                От: Ново хоби

                Благодаря,разбрах.

                Коментар


                • #98
                  От: Ново хоби

                  При мен работата върви с бавно темпо,направих машинка за лепене на основите с ток,не знам друг начин който ползват колегите,но този ми харесва как става.Ето и малко снимки;


                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9p8yh.jpg
Прегледи:1
Размер:133.8 КБ
ID:5642332



                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ygf.jpg
Прегледи:1
Размер:125.3 КБ
ID:5642333

                  И подложка от ПДЧ за по-лесна работа.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:154.5 КБ
ID:5642334

                  Ако може Модератор да изтрие повтарящите накривени снимки по долу.
                  Последно редактирано от Райковски; 17-02-15, 20:36. Причина: Готово.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Ново хоби

                    Росене, ако съм изтрил някоя снимка погрешка- качи я пак. Аз ще слея мненията, че май нещо се оплетох.
                    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                    0878 23 58 34- Радо

                    Коментар


                    • От: Ново хоби

                      Че идеален си с лепенето, какво му е.
                      Бих направил цяла затворена кутия на трафа.
                      Този ключ, по принцип може и без него. Той коя намотка прекъсв - първичната или вторичната?
                      Hristo Draganov
                      http://htftp.domainbg.com/HD/

                      И аз искам България чиста ! ! !

                      Коментар


                      • От: Ново хоби

                        Първоначално публикуван от HD Преглед на мнение
                        Че идеален си с лепенето, какво му е.
                        Бих направил цяла затворена кутия на трафа.
                        Този ключ, по принцип може и без него. Той коя намотка прекъсв - първичната или вторичната?
                        Първоначалната идея беше да е затворена кутията,но после го оставих така за по-добро охлаждане.Искам да поработя известно време и ще преценя дали ще затворя кутията.Този ключ прекъсва тока преди трафа/на 220в/без него ще е неудобно за работа,ползвам го за педал и ръцете ми са свободни.

                        Коментар


                        • От: Ново хоби

                          Първоначално публикуван от Rosen-shumen Преглед на мнение
                          Първоначалната идея беше да е затворена кутията,но после го оставих така за по-добро охлаждане.Искам да поработя известно време и ще преценя дали ще затворя кутията.Този ключ прекъсва тока преди трафа/на 220в/без него ще е неудобно за работа,ползвам го за педал и ръцете ми са свободни.
                          Одобрявам
                          Кутията направо я затвори според мен, за по-голяма безопасност, пък си пробий вентилационни отворчета и си готов с охлаждането.
                          Hristo Draganov
                          http://htftp.domainbg.com/HD/

                          И аз искам България чиста ! ! !

                          Коментар


                          • От: Ново хоби

                            Може и така да направя,сега обмислям направа на машинка за по-лесно опъване на теловете.

                            Коментар


                            • От: Ново хоби

                              Първоначално публикуван от Rosen-shumen Преглед на мнение
                              Може и така да направя,сега обмислям направа на машинка за по-лесно опъване на теловете.
                              И на мен ми предстои същото, но при тебе е по-лесно, тъй като зателваш само хоризонтално, а аз и хоризонтално и вертикаално, като за вертикалното не пробивам летвите, а ползвам едни специални скоби (но не пчеларски), та ще видим как ще стане, най -много да мина само на хоризонтално зателване ...
                              Hristo Draganov
                              http://htftp.domainbg.com/HD/

                              И аз искам България чиста ! ! !

                              Коментар


                              • От: Ново хоби

                                Първоначално публикуван от HD Преглед на мнение
                                Одобрявам
                                Кутията направо я затвори според мен, за по-голяма безопасност, пък си пробий вентилационни отворчета и си готов с охлаждането.
                                Правилно ! Оформи я кутийката със страници и и пробий вентилационни отвори. Зер лято иде, ще почваш да зателваш по джапанки и току виж някой орган се завре дето не му е мястото.
                                Тази земя, по която тъпча сега,
                                тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                                тази земя – не е моя земя,
                                тази земя, простете, е чужда.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X