Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ново хоби

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ново хоби

    Благодаря разбрах,ще я оставя още няколко дена да се оправи времето,че много духа и не ми се иска да ги отварям.

    Коментар


    • От: Ново хоби

      Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
      Е щом имат техен си мед, няма и да я погледнат. Ако носят прашец, почвай сиропа, особено ако ще имаш и ранна паша. Храната я прибери и на лято я дай на отводките.
      Недей залъгва човека. Сега е пълно с пило. Времето е лошо и консумацията на мед е много голяма. Гаранция, че ще се изяде храната.
      Колега, къде си сложил храната? Пчелите имат ли достъп до нея?
      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
      0878 23 58 34- Радо

      Коментар


      • От: Ново хоби

        Вече е директно върху рамките покрита с найлон.

        Коментар


        • От: Ново хоби

          Първоначално публикуван от Rosen-shumen Преглед на мнение
          Вече е директно върху рамките покрита с найлон.
          Отгоре или отдолу? Ако е отдолу няма как да я стигнат. А ако е отгоре няма смисъл от найлона. Може да я сложиш между предпоследната и последната рамка, като я затиснеш.
          ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
          0878 23 58 34- Радо

          Коментар


          • От: Ново хоби

            Отгоре е храната,тук ме съветвахте да слагам найлон заради конденза.


            Това не го разбрах.
            Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
            Може да я сложиш между предпоследната и последната рамка, като я затиснеш.

            Коментар


            • От: Ново хоби

              Първоначално публикуван от Rosen-shumen Преглед на мнение
              Отгоре е храната,тук ме съветвахте да слагам найлон заради конденза.


              Това не го разбрах.
              Само обърни храната и найлонът да е отгоре, пък може и да го махнеш. Няма нужда от найлон, той пречи на пчелите да стигнат до храната.
              А кое не разбра? Просто пъхаш храната в междурамковото пространство на последната и предпоследната пита. Но няма нужда. Просто махни найлона.
              ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
              0878 23 58 34- Радо

              Коментар


              • От: Ново хоби

                Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
                .[ATTACH=CONFIG]776996[/ATTACH]
                Така е поставена,найлона е върху храната.

                Коментар


                • От: Ново хоби

                  Първоначално публикуван от Rosen-shumen Преглед на мнение
                  Така е поставена,найлона е върху храната.
                  Аа, дойдохме си на думата. Ще си я изядат.
                  ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                  0878 23 58 34- Радо

                  Коментар


                  • От: Ново хоби

                    Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                    Недей залъгва човека. Сега е пълно с пило. Времето е лошо и консумацията на мед е много голяма. Гаранция, че ще се изяде храната.
                    Колега, къде си сложил храната? Пчелите имат ли достъп до нея?
                    Райковски, не ми класифицирай мнението като "залъгване на човека". Опитай се да спазваш колегиален тон. С кое съм го "залъгал"? С това да дава сироп ако носят прашец или че храната ще му свърши по-добра работа на лято за отводките? Сигурен ли си дали при него е "пълно с пило" или пък "времето е лошо"? Иначе да, вероятно все някога ще я изядат.

                    Коментар


                    • От: Ново хоби

                      Не се карайте заради мен,пчелите ще покажат кого да послушам,като гледам най-вероятно ще е Йорданов.

                      Някой знае ли на кои дати ще е изложението в Добрич.

                      Коментар


                      • От: Ново хоби

                        Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                        Райковски, не ми класифицирай мнението като "залъгване на човека". Опитай се да спазваш колегиален тон. С кое съм го "залъгал"? С това да дава сироп ако носят прашец или че храната ще му свърши по-добра работа на лято за отводките? Сигурен ли си дали при него е "пълно с пило" или пък "времето е лошо"? Иначе да, вероятно все някога ще я изядат.
                        Извинявам се, не съм искал да прозвучи неколегиално. Все пак тук споделяме мнения, а не раздаваме заповеди кой и как да си гледа кошерите, нали? Както ти, така и аз се опитваме да помогнем на колегата. Решението си го взима той. До сега никога не съм залъгвал някого, а и не се обиждам когато някой каже, че не съм прав.
                        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                        0878 23 58 34- Радо

                        Коментар


                        • От: Ново хоби

                          Е всичко е точно, па и това хората дето се занимаваме с пчели сме добронамерени и незлобливи. То сега общо взето каквото и да се направи няма да е грешно и все ще им е от помощ. Важното е и Началника да реши че няма да се бъзика с нас и след един месец ще почне да си проличава кое е било най-правилното решение.

                          Честита Пролет! Днес един чудесен ден, видях и щъркели, утре май ще бъде още по !

                          Коментар


                          • От: Ново хоби

                            Колкото съм чел из пчеларските форуми, до сега не съм видял двама пчелари на едно и също мнение... странна порода сте (още не се имам за пчелар)
                            Кольо Динев

                            Коментар


                            • От: Ново хоби

                              То в пчеларството има две железни истини /е и още няколко де/:
                              1. Всеки пчелар сам си взема решенията.
                              2. 1000 пчеларя - 1000 мнения.
                              Ставаш пчелар, когато почнеш сам да вземаш решенията. Една стара книжка има, "1001 въпроса и отговора по пчеларство", последният въпрос е кой може да се нарече пчелар. По памет - човек, който се грижи за пчелите.

                              Коментар


                              • От: Ново хоби

                                Първоначално публикуван от Rosen-shumen Преглед на мнение
                                Някой знае ли на кои дати ще е изложението в Добрич.
                                Някой,нещо.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X