Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ново хоби

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ново хоби

    За гоненето на пчелите, в една американска книжка бях чел за пчелен "лабиринт" слага се нещо като ханеманова решетка под магазина, пчелите могат да слязат от него, обаче не могат да се качат обратно през тази решетка. някой виждал ли е нещо такова в България?
    Кольо Динев

    Коментар


    • От: Ново хоби

      Преди няколко дни сложих една рамка за градене,днес отворих да видя какво е положението.Нормално ли е да има толкова празни килийки.



      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:182.4 КБ
ID:5662616





      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:192.0 КБ
ID:5662618
      Прикачени файлове

      Коментар


      • От: Ново хоби

        Расер, напиши у гуглата "пчелогонка" и виж картинките. Доста колеги ги ползват.

        Коментар


        • От: Ново хоби

          Росене, според мен не е съвсем нормално. Не каза майката млада ли е или стара. Може би да снася повече от едно яйце в килийката и пчелите да зачистват след нея, не знам. Възможно е да зачистват и поради някакво заболяване. Наблюдавай внимателно семейството.

          Коментар


          • От: Ново хоби

            Нямам представа майката от кога е,така взех кошерите.Ще наблюдавам подробно семейството.

            Коментар


            • От: Ново хоби

              Равносметката.
              От 6 бр.кошери напролет,зазимени 12 бр. от които един много слаб,един средна хубост,останалите са силни.Тази година не знам дали е благоприятна,но аз изкарах 45кг. мед от кошер.Този сезон беше много труден заради незнанието ми,надявам се за напред да е по-лесно.Тая работа засега ми харесва,ще видим какво ще оцелее напролет и ще се действа по увеличението им.

              Коментар


              • От: Ново хоби

                Отлично! Ти си поредният пример как трябва да се стартира в пчеларството - с отводки или с работещи семейства. Изхвърли ли старите сандъци и рамки?

                Коментар


                • От: Ново хоби

                  Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                  Изхвърли ли старите сандъци и рамки?
                  Изхвърлих само 12 рамковите,другите ще работят още няколко години.Ще минавам на МК кошери,като ги увелича чак тогава,ще изхвърля другите стари.

                  Коментар


                  • От: Ново хоби

                    Здравейте,реших да подхраня пчелите с Апифонда,но не знам как да разпечатам пакетите.Времето го дават топло и се опасявам да не се разтече върху рамките и пчелите.От 12 броя зазимени,останаха 11 броя,но още е рано и ще видим какво ще оцелее.

                    Коментар


                    • От: Ново хоби

                      На разфасовка ли е или си взел по 15 кг. кашон

                      Коментар


                      • От: Ново хоби

                        Колеги , приятели , от всичко до тук стигнах до следното - ако мразиш някой - подари му кошер(едно пчелно семейство) .
                        Ако много го мразиш -дай му (от два до пет) .
                        Ако ти е аверче - обясни му основното , за другото той сам ще те търси и му дай празен кошер.

                        Коментар


                        • От: Ново хоби

                          Първоначално публикуван от camozzi Преглед на мнение
                          На разфасовка ли е или си взел по 15 кг. кашон
                          На пакети по 2,5 кг. но мисля да ги срежа през средата и така да им ги дам.

                          Коментар


                          • От: Ново хоби

                            Аз не знам с какво толкова помагат тези храни. Гледам да не давам друго освен мед на пчелите си. Имам 6 кошера, за сега всички са живи. Днеска им дадох за първи път по 2 лъжици мед. До края на февруари всяка седмица давам по малко мед, а от март започвам със сироп приготвен отново от мед. Гледам си ги за себе си, а не с търговска цел. Имам познати пчелари, които казват че меда бил 7-8лв а захарта е лев. Не им се полагало на пчелите мед, само захарен сироп. Даже началото на август вадят по плодниците мед и дават яко захарен сироп, видиш ли било по-добре че ги стимулирало да снася майката, а всъщност вземаме 10кг мед и даваме 10кг захар. Накрая на сезона като кажа че съм извадил по 25кг мед от кошер, всички казват малко.

                            Коментар


                            • От: Ново хоби

                              Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                              Аз не знам с какво толкова помагат тези храни. Гледам да не давам друго освен мед на пчелите си. Имам 6 кошера, за сега всички са живи. Днеска им дадох за първи път по 2 лъжици мед. До края на февруари всяка седмица давам по малко мед, а от март започвам със сироп приготвен отново от мед. Гледам си ги за себе си, а не с търговска цел. Имам познати пчелари, които казват че меда бил 7-8лв а захарта е лев. Не им се полагало на пчелите мед, само захарен сироп. Даже началото на август вадят по плодниците мед и дават яко захарен сироп, видиш ли било по-добре че ги стимулирало да снася майката, а всъщност вземаме 10кг мед и даваме 10кг захар. Накрая на сезона като кажа че съм извадил по 25кг мед от кошер, всички казват малко.
                              Баща ми има много кошери и продава почти всичкия мед, но ги гледа както ти - никаква захар и химии. Затова всички харесват меда му и предпочитат да купуват от него.

                              Коментар


                              • От: Ново хоби

                                Давай им , няма да се разтопи. Аз миналата година ги подхранвах така. Тази взех на 15 кг и на мястото на хранилката слагам в прозрачни купички /взех ги от левчето/ и така ги следя кога са изяли храната и им слагам отново. По удобно ми е.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X