Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Към пчеларите...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Към пчеларите...

    Ако няма никъква храна останала това е животоспасяващо!
    Но ако си има запаси от мед още е рано,питки би трябвало да се слагат когато започне естественото развитие на семейството-след средата на Февруари. За мен най добре е като цъфне Лешника!
    Поздрави!
    Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

    А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

    Коментар


    • От: Към пчеларите...

      Я, тази тема чак сега я виждам. Радвам се,че и тук има пчелари
      Та по темата...днес сложих по 500 гр. питки на всеки кошер, общо 23 бр. Дадан-блат. Всички са живи и засега без жертви.
      Не ги бях отварял откакто ги зазимих през октомври, но един кошер ми направи впечатление. Беше пълен с пчели целия плодник и дори магазина(тази зима за първи път оставих магазините върху плодниците) пчелите в този кошер не бяха на кълбо а из целия кошер и то в количество все едно е Юни
      Такова чудо не бях виждал толкова много пчели, чак се чудя какво са яли като знам колко мед им оставих.
      Струва ми се,че това не е добре но ще видим...

      Коментар


      • От: Към пчеларите...

        Многото пчели, е добре. Ако си ги зазимил с много храна, няма основание за притеснение. Сложил ли си разделителна дъска между плодника и магазина ? По принцип се слага такава с отвор в предния край - 10 мм. дупка.
        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
        0878 23 58 34- Радо

        Коментар


        • От: Към пчеларите...

          Не, не съм слагал разделителни дъски, но във всички други нямаше пчели в магазините и пчелите си бяха на кълбо.

          Коментар


          • От: Към пчеларите...

            Сигурно са се качили, защото е било топло и е имало мед в магазините.
            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
            0878 23 58 34- Радо

            Коментар


            • От: Към пчеларите...

              Някой ще ходи ли на изложението в Плевен от 08.02.2013г до 10.02.2013г.
              Да се видим там.

              Коментар


              • От: Към пчеларите...

                Първоначално публикуван от valio zila Преглед на мнение
                Някой ще ходи ли на изложението в Плевен от 08.02.2013г до 10.02.2013г.
                Да се видим там.
                Не съм на 100 процента, но сигурно- да.
                ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                0878 23 58 34- Радо

                Коментар


                • От: Към пчеларите...

                  Ами надявам се да успеем да отидем
                  Land Rover Freelander 1,8i

                  Коментар


                  • От: Към пчеларите...

                    Първоначално публикуван от izdan Преглед на мнение
                    Ами надявам се да успеем да отидем


                    Колега ти си доста далеч.
                    Не си заслужава толкос път.

                    Коментар


                    • От: Към пчеларите...

                      Кой ще ходи? Аз ще бъда там.
                      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                      0878 23 58 34- Радо

                      Коментар


                      • От: Към пчеларите...

                        Тия жени тази година пак изненадаха яко, но този път поне със супер време около 8-ми март, ако знаех, щях да си пусна някой ден отпуск

                        Та, попрегледахте ли сандъците, как е положението?

                        Нямах време за подробен преглед, но отворих всички кошери, пчели вътре има във всички, даже в два по-слаби имаше и бонус - следи от мишки ... Веднага преместих рамките в други корпуси, изчистих хубаво дъната, но нямах време да ги обгоря ...
                        На дъното имаше събрани доста части от пчели, та там се беше задържала яко влага, която бе тръгнала и по корпуса нагоре, че и по някои рамки има малко, но не съм ги сменял, понеже нямам с какво да ги сменя ...
                        И на двата кошера видях майките - изглеждат нормално.

                        Всички останали са добре уж, рамки не съм вадил, които си бяха изяли, сложих още малко тесто горе на рамките (купувам една готова храна на Апитом мисля беше), гледам ядат и от меда по питите, но има достатъчно.
                        Махнах мишепредпазителите, махнах и всички прелки (долните имам предвид), за да мога с една тел да изръчкам всичката гняз отвътре (нямаше много умрели пчели, явно вече са ги изнесли), и си върнах пак прелките на малкия отвор все още, мисля към края на месеца да разширя отвора.
                        Hristo Draganov
                        http://htftp.domainbg.com/HD/

                        И аз искам България чиста ! ! !

                        Коментар


                        • От: Към пчеларите...

                          Първоначално публикуван от HD Преглед на мнение
                          Тия жени тази година пак изненадаха яко, но този път поне със супер време около 8-ми март, ако знаех, щях да си пусна някой ден отпуск

                          Та, попрегледахте ли сандъците, как е положението?

                          Нямах време за подробен преглед, но отворих всички кошери, пчели вътре има във всички, даже в два по-слаби имаше и бонус - следи от мишки ... Веднага преместих рамките в други корпуси, изчистих хубаво дъната, но нямах време да ги обгоря ...
                          На дъното имаше събрани доста части от пчели, та там се беше задържала яко влага, която бе тръгнала и по корпуса нагоре, че и по някои рамки има малко, но не съм ги сменял, понеже нямам с какво да ги сменя ...
                          И на двата кошера видях майките - изглеждат нормално.

                          Всички останали са добре уж, рамки не съм вадил, които си бяха изяли, сложих още малко тесто горе на рамките (купувам една готова храна на Апитом мисля беше), гледам ядат и от меда по питите, но има достатъчно.
                          Махнах мишепредпазителите, махнах и всички прелки (долните имам предвид), за да мога с една тел да изръчкам всичката гняз отвътре (нямаше много умрели пчели, явно вече са ги изнесли), и си върнах пак прелките на малкия отвор все още, мисля към края на месеца да разширя отвора.
                          Ицо, все за жени мислиш маи... жени или жеги ?
                          Та по темата- Моите кошери са добре, с изключение на два. Единият беше останал с 40-50 пчели и когато отидох, на следващия ден, бяха започнали да го крадат, но успях да спася рамките с мед. Винаги си оставям 2 нуклеуса ,от по 6 рамки, за резерва и сега ще изчакам единия нуклеус да се развие и ще го преместя в празния кошер, който вече изчистих и обгорих. При прегледа, установих, че имат достатъчно мед и пчели. Всички имаха запечатано пило. Първото ми подхранване е като крайна пита, пълна с мед, я разчопля и я сложа, близо, до пилото. Общо-взето, е това.
                          ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                          0878 23 58 34- Радо

                          Коментар


                          • От: Към пчеларите...

                            Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                            Ицо, все за жени мислиш маи... жени или жеги ?
                            Ба, кви жени, кви пет лв, за жеГи и пчели си мисля

                            При първа възможност ще намеря време да направя обстоен преглед, т.е. този път да прегледам рамка по рамка всеки кошер.
                            Hristo Draganov
                            http://htftp.domainbg.com/HD/

                            И аз искам България чиста ! ! !

                            Коментар


                            • От: Към пчеларите...

                              Междувременно- една снимка от събота. Това е окраденият кошер.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN2292.jpg
Прегледи:1
Размер:284.0 КБ
ID:5460606
                              ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                              0878 23 58 34- Радо

                              Коментар


                              • От: Към пчеларите...

                                Имам едно загубено семейство.
                                Другите са добре, някой имат запечатано пило, други само прясно.
                                Един кошер подхраних с чист мед в хранилката, понеже запасите са му малко.
                                За подхранването с пика, еми за мен това са глупости, има смисъл само за стимулиране на майката, подбудително.
                                Тази година подхраних само десетина кошера през февруари с мед и пудра захар, при прегледа на 9. март неоткрих абсолютно никаква разлика с останалите, някой бяха изяли питките, други не.

                                Сега е времето за варостоп, вие как, кога и с какво третирате?
                                "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X