Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Към пчеларите...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Към пчеларите...

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07567_0.jpg
Прегледи:1
Размер:57.4 КБ
ID:5575602

    Имам 20 кошера, повечето оттях са ми боядисани със суперемайллак, като преди това са минати с грунд за дърво - боята стои, обаче на някои кошери поизбеля, главно от страната, където повече ги пече слънцето.

    Миналата година сложих още 6 нови кошера и ги боядисах с тази водоразтворимата от снимката по-горе, ще я видим как е, но с нея е хубаво да се мине 2 ръце.
    Hristo Draganov
    http://htftp.domainbg.com/HD/

    И аз искам България чиста ! ! !

    Коментар


    • От: Към пчеларите...

      Аз преди 5-6 години купувах Авто емайл лак на мегахим от железарията до нас. Само че имат само бяла и черна. Боядисвах едни стари прозорци, които поставих да затворя навесе, който си направих тогава. Още стои бяло и не се е напукало, макар че старата боя стои отдолу на повечето места. Питах ги за други цветове, но не поддържат от нея. Та се налага да взема каквато имат.

      Коментар


      • От: Към пчеларите...

        В неделя направих отводка в лежака. 12-те рамки бяха пълни с пило и пчела. Извадих 3 рамки с пило и още две с мед и прашец без пчелите от друг. Днеска да видя кои маточници да оставя и гледам няма маточници. Преградата е само фазер и в долния край се изкривила. Пчелите от там спокойно си преминават. Гледам обаче има прясно пило. Като погледнах по-обстойно майката съм я сложил там. Викам си ще направя от силните пчели 2 отводки. Понеже имаше 9рамки почети всички с пило и сложих 2 за градеж. Нагласих празен кошер за да прехвърля половината там. Отварям и вътре няма нито един маточник, основите полуизградени. Зачудих се какво да правя. Фазера го приковах с летвички към дъното и уплътни вече хубаво. По рамките всичкото пило е на 3-4 дена вече и не става за маточник, така че сложих една рамка от друг кошер с прясно пило. Към пчелите с майката извадих запечатано пило и сега ще чакам за резултати. Надявам се да се получат нещата, че това беше най-силното ми семейство.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X