Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Земеделските терзания на Кольо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Честита машина, Коле! Със здраве да се отремонтира и ползва!
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • Чул съм че Джон Диър били доста добри

      Коментар


      • Ясен
        Ясен коментира
        Редактиране на коментар
        Ама тоя е Мейси Фъргюсън. Пак си е сериозна машина ама е друга марка.

      • Кольо
        Кольо коментира
        Редактиране на коментар
        Абе то да не е като да влезеш в магазина и да си избереш суджук...
        Този ми дойде почти подарък, няма да гледам кой бил по-добър от него я.

        А Джонитата са си добри трактори, марката е номер едно в севта по продажби. Произвеждат всякаква земеделска техника, от най-дребната до най-едрата.
        Обаче напоследък започвам да чувам от доста места,ч е са свалили качеството, започнали са да се чупят повече отколкото е нормално за марката.
        Има и други сериозни марки, и по-малко сериозни, но все пак вършещи добра работа, но за тях трябва да имаш бюджет.
        За без бюджет-каквото дойде като подарък...

    • Аз да питам колко паре сакат за здрава кОтия? Реших ей тъй да погледна из нета и излезе у френско 2000Е,обаче не съм сигурен дали е за твоя модел, въпреки заданието 3690 в гуглето.
      "Ob Arm, ob Reich, im Tode gleich“
      Русофилия: Тежка, наследствена незаразна болест, която не се лекува и от която за съжаление не се умира. Същата е дефиницията и за шизофрения.

      Коментар


      • Dilyan Zagorchev
        Dilyan Zagorchev коментира
        Редактиране на коментар
        С предстоящия "глад" и високи цени може да оборудваш всяка от машините с личен инвентар наесен

      • Кольо
        Кольо коментира
        Редактиране на коментар
        Кървава сватба... Не искам такава печалба. Искам всичко да си е мирно и спокойно, пък добивите-каквото Господ даде. Парите-според борсите и акъла.

      • Dilyan Zagorchev
        Dilyan Zagorchev коментира
        Редактиране на коментар
        Така е реално, и аз на никой не пожелавам такива пари, но живота е скапан.
        И мен ме питаха куките в хърватска за парите от мигрантите, дето ми се бяха качили. Кървави пари, върви обяснявай, че нямаш сестра.Избора е затвор или глоба

    • Днес имах посетител и направихме една фотосесия.
      Нарекох я "Големия и малкия". Трактори и трактористи

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20220325_143433 (Телефон).jpg
Прегледи:801
Размер:38.7 КБ
ID:6838422

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20220325_143539 (Телефон).jpg
Прегледи:801
Размер:38.5 КБ
ID:6838423

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20220325_145540 (Телефон).jpg
Прегледи:801
Размер:45.2 КБ
ID:6838424

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20220325_145555 (Телефон).jpg
Прегледи:794
Размер:42.2 КБ
ID:6838425

      Като си тръгнаха усещам, че нещо съм мокър... Като се пипнах-пуснал съм си малко от кеф
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • Мамицата им пияна, кой им каза, че могат да правят гуми...

        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20220401_173558 (Телефон).jpg Прегледи:0 Размер:35.8 КБ ID:6841663

        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20220401_173603 (Телефон).jpg Прегледи:0 Размер:48.5 КБ ID:6841664

        Както се вижда-марката е Nortec. Отдели се борда на гумата от обръча. Докато си култивирам безгрижно, и гръмна. Викам си край, руснаците и нас нападнаха, да хвърлям трактора и да грабвам калаша, ама се оказа гума...
        Мамицата им пияна...
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • Иван Жоров
          Иван Жоров коментира
          Редактиране на коментар
          Колко е годишна гумата?

        • Кольо
          Кольо коментира
          Редактиране на коментар
          Нещо като 3-4. Като започвах по-сериозното земеделие тъкмо го бяха обули този, и ми го предлагаха.
          Не го взех тогава по разни причини, но тогава гумите бяха топли-топли...

        • Иван Жоров
          Иван Жоров коментира
          Редактиране на коментар
          Че те са направо пресни, не е от старост. Да бяха 10+ годишни да ги оправдаем със старост. Мамицата им пияна...

      • Имаш ли друга?
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • Кольо
          Кольо коментира
          Редактиране на коментар
          Тц.
          В гумаджийниците имат, ама искат паре. А сега ги няма много, та ще видим какво ще правя. Имам колкото за една гума де, ама ги пазя за друго.
          Най-вероятъно ще работя само с малкото МТЗ, както преди. Играчка е-закачи-разкачи, ама нямам друг вариант сега.

      • има ли вариант за не-руска гума?

        Коментар


        • Кольо
          Кольо коментира
          Редактиране на коментар
          ОК, изкара половин бира.
          Ако стане работата-и цяла.

        • Ясен
          Ясен коментира
          Редактиране на коментар
          Кольо, ще ти додам колкото не достигат за купуване на нормална гума, няма да купуваш руска!

        • Кольо
          Кольо коментира
          Редактиране на коментар
          Няма да е руска. Поръчах две турски-Seha. На малкото МТЗ са такива и нямам забележки.
          Благодаря на Ради, доста ми помогна.

      • Коле , писах във вайбър
        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

        A1+

        Коментар


        • caribi
          caribi коментира
          Редактиране на коментар
          ,,,,,,,,,,,

        • Кольо
          Кольо коментира
          Редактиране на коментар
          А аз ти отговорих
          И тук да ти благодаря, направо съм трогнат. Сериозно.

      • Прясно-прясно напръскан слънчогледа:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber_image_2022-05-13_19-49-41-844 (Small).jpg
Прегледи:576
Размер:123.7 КБ
ID:6858212
        Както е наторен със сеитбата, има слънце,утре-другиден и дъжд идва-ще стане супер посев.
        Амакакво ще пусне като добив-Божа работа,ще видим.

        Частите за Фергюсъна вече са в България, в понеделник ще ги докарат, и започвам сглобяването.
        Сърбят ме ръцете да го събера и ушите да му чуя гласа...
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • Ясен
          Ясен коментира
          Редактиране на коментар
          Не съм чул или прочел Кольо да полива. Предни години само псуваше сушата.

        • KingofROAD
          KingofROAD коментира
          Редактиране на коментар
          Да, и кишата и гришата ;-)
          По нашия край (Пловдивски регион), без поливка се изкарват 50-60-70 кг. слънчоглред от декар при сушави години, горе-долу да върне семето и разходите. При поливни условия 200-250кг/дка.

          Последните 4-5 години ( от 2017-насам) пролетта закъснява, и е рязко и променливо време, и тази не беше изключение. Но понякога валят малко повече дъждове в критични моменти, и слънчогледовите блокове повечето години изглеждат добре през юни, когато цъфят.

        • Кольо
          Кольо коментира
          Редактиране на коментар
          Кинг, кой е твоя край? Че тези добиви дето ги казваш са страшни. Даже и без наем да се работи, пак е твърде малко, тоне може да си избие разходите. На 200 кг едвам се излиза на нула, това при мен. Пак зависи от цената де. Може и да си вътре,може и да си добре, според годината.

          Снимки на кутията и карантията имам няколко, ама понеже съм як хакер-не знам как да ги сваля от телефонана лаптопа(сега съм с един дърт лаптоп,де си ми е добрия стар компютър...), та ще почакате малко заснимки.
          Иначе два дни с помощ от брата се пинкаме край кутията, сглобихмеи разглобихме по няколко пъти всички валове докато успеем да наместим всичко да е в синхрон.
          Има още работа де, половината части ще дойдат утре, и после пак пинкане, чудене как са го измислили, мамка им рижава...
          Надявам се до няколо дни да му чуя гласа де.
          Ще има и клип когато стане
          Последно редактирано от Кольо; 15-05-22, 19:16.

      • Кольо, не те познавам и вероятно за това не те разбирам. Имам роднина, гледа 1300 дка негови и още 5-600 под аренда. Вика "за к'во да си купувам фадрома втора употреба за 40 хил, като мога да си купя нова за 100". Нов трактор Джон диър, нова джипка, навеси си построи нови... Па ти се мъчиш с тия Белоруси втора ръка?!?

        ПП. Гледам, че слънчогледа ти е тръгнал. Моя се оплаква, че два пъти го сял и нещо го яде. Другата събота сме на малка почивка и ще го разпитам за подробности.

        Коментар


        • Ясен
          Ясен коментира
          Редактиране на коментар
          Това е малко като откритието на Мария-Антоанета че като няма хляб може да се ядат пасти.

        • Кольо
          Кольо коментира
          Редактиране на коментар
          Веско, то и Тихича от Добрич се хвали,че няма машина в парка си която да е купувана стара-все нови купува, хем не работи кой знае колко много-общо 3000 декара, двамата с баща му. Обаче товав Добруджа, където и желязо да бучнеш-ще роди. Освен това той се занимава с тази площ от поне 10-15 години, а аз почнах онзи ден. От доста по-рано де, ама с малко декари.
          Първите две години бях вътре(особено много втората-2020), а миналата макар и сравнително добра-отиде за покриване на загубите от първите две. Отделно имам доста неща за купуване извън земеделието,отделно заеми за връщане, отделно трябва да си направя база,отделно,че нямам никаква гаранция колко години ще мога да ползвам тези декари...
          Аз фадрома не мога да си позволя и на старо, камоли да мисля за нова...

          Сложно е, но не се оплаквам. Земеделието ми е в кръвта, харесвамси работата и я работя с кеф. Пък колкото спечеля-толкова. Добре ще е да е повечко, но ми стига и само да си осигурявам живота, удоволствието от работата на полето ми е достатъчна отплата.

      • “Сложно е, но не се оплаквам. Земеделието ми е в кръвта, харесвамси работата и я работя с кеф. Пък колкото спечеля-толкова. Добре ще е да е повечко, но ми стига и само да си осигурявам живота, удоволствието от работата на полето ми е достатъчна отплата.”

        Евала ти Коле за думите , няма как да го обясниш това на някой които не му идва отвътре. Как ти трепка сърцето при вида на пълната нива , при вида на порасналото животно

        Ей този момък казва много верни неща

        https://youtu.be/3OLT_221tVw
        088455338две
        "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
        Джамбазов 2010г..

        Коментар


        • Кольо
          Кольо коментира
          Редактиране на коментар
          То за всеки занаят, за всяка професия може да се кажат такива думи. И навсякъде има хора отдадени,които си вършат работата с кеф и от сърце.
          Аз съм благодарен на съдбата, че ме свърза с приятел който ми даде земя от неговата за да мога да се развивам и да печеля по малко.
          Но кактоказах-за мен удоволствието от работата на полето е достатъчно за да продължа да се занимавам с това, макар и да е трудно и тежко, а на моменти и докарващо до фалит

      • Специално за Кольо и другите участващи земеделци(не ония със субсидии за джипове)
        https://telegraph.bg/telegraphplus/a...adushki-339451
        Четете по-надолу за дроновете. Пожелавам ви от все сърце да дойде време да си купите такива машини 👍
        "Ob Arm, ob Reich, im Tode gleich“
        Русофилия: Тежка, наследствена незаразна болест, която не се лекува и от която за съжаление не се умира. Същата е дефиницията и за шизофрения.

        Коментар


        • Кольо
          Кольо коментира
          Редактиране на коментар
          Тези дронове ги знам, един украински фермер който следя ги използва експериментално.
          По принцип вършат работа, но не са панацея, старата конвенционална пръскачка ще продължи да е незаменима

      • Започнахме и тази година жътвата...



        Долу-горе най-добрия ми посев откак се занимавам със земеделие. Добива радва, особено като за година със яко скъпи торове е супер. Можеше и повече, ама...
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • sek.1
          sek.1 коментира
          Редактиране на коментар
          Колко ще е горе долу средния от декар тази година при вас ?

        • Кольо
          Кольо коментира
          Редактиране на коментар
          Ааа, то е много различно.
          Само в нашето землище имаме три вида земя(да не се бърка с категориите), на които и добивите са бая различни. Понякога разликата е два пъти.
          А какво остава за другите села наоколо, в някои земята е богата и дава по много каквото и да бучнеш, а в съседното-клисава и стегната като кирпич.
          А и все още едва сме започнали жътвата, твърде е рано за прогнози.
          Едно, че всеки започва от най-хубавите си ниви, а калпавите оставя за накрая, и друго, че със всеки по-сериозен дъжд добива намалява. Понякога и с над 50 кг на декар, според дъжда.
          Та ако повали малко повече-нанайси добиви...

      • Браво, Коле!
        Хаирлия да е!
        Няма плакат на гола кака у кабината, вземи си бележка инак не се броиш за истински комбайнер!

        Коментар


        • Кольо
          Кольо коментира
          Редактиране на коментар
          Ако си чул-в кабината звучи рок, а не чалга...
          Не се класирам по никакъв критерий за истински.
          Ма найш ли през къде ми е?..

        • Никола
          Никола коментира
          Редактиране на коментар
          Недей го дава обидчив сега ; )

        • Кольо
          Кольо коментира
          Редактиране на коментар
          Нещо не ме познаваш, щом ти се виждам на обиден... Няма такова нещо.
          Аз просто си коментирам, кеф ми е, че не съм типичен комбайнер.

      • Баче Кольо, как коментирате с твоите колеги тазгодишното дередже на житната реколта? Добива как е спрямо предходната година?
        Публикувайте отговор

        Коментар


        • Кольо
          Кольо коментира
          Редактиране на коментар
          Ми малко по-добре. Това в наше село.
          За малко по-далечни(да речем на 15-20 км) чувам, че било по-зле от миналата. Според ситуацията и валежите...

        • s_s1
          s_s1 коментира
          Редактиране на коментар
          Според земеделците около Търговище миналата година добива е бил "супер".

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X