Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Земеделските терзания на Кольо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Земеделските терзания на Кольо

    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
    Е днес нали си валежни...
    Беше то. уж щях да почивам, но сега не вали, та напълних торачката(без теб) и вече я изпразних. Сега се върнах за втора, но си дадох една бира почивка, и хайде пак. Валежа от снощи е жив ташак-намокрил е 2-3 см от почвата. Но е достатъчно за да се разтопи тора и да се поеме в почвата.

    Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
    Ъъ, с тия пръскания, спазвате ли там едни правила, т.нар. добри практики, че и сериозни законови разпоредби? За пчелите става въпрос де.
    Всичко се спазва, няма мърдане. Че глобите са солени. Ако те хванат де. Но аз винаги гледам да си спазвам каквото е наредено. Едно за да нямам проблеми после, и друго-че така трябва.

    Първоначално публикуван от venkabg Преглед на мнение
    Пък ако Бог е дал и реколта хубава ще има...
    Бог дава, но в кошара не вкарва.
    Та Той може много да даде, но не си ли свършиш каквото е нужно-недей ака реколта.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • От: Земеделските терзания на Кольо

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение

      Всичко се спазва, няма мърдане. Че глобите са солени. Ако те хванат де. Но аз винаги гледам да си спазвам каквото е наредено. Едно за да нямам проблеми после, и друго-че така трябва.
      Браво! Така трябва, наистина.

      Ти при 9500-10000 мтч на западна машина от тоя клас и на тия години знаеш ли в какъв филм ще участваш!? Твоя верно ще излезе пушка, мани че е без пари... Кат гледам - пластмасата даже му стои... Язък, че колегата Петрофф ти разправяше как се разпадала на парчета, хаха, па ти не му вярваш.
      Абе както си любимец на Форума, чакай скоро предложение от някой официал вносител да станеш рекламно лице на марката

      Коментар


      • От: Земеделските терзания на Кольо

        То си имаме търговец на нова техника, член на форума. Жоро Донев.
        Само,ч е продава не руски дараци, а ню холанд, лемкен, и кво там беше друго.

        Ама да даде някоя машина-нцъ. Хем ми е приятел. Сиренето било с пари вика...
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • От: Земеделските терзания на Кольо

          Амчи то секи иска да слага бялляб на масата. Как го каза някъде напред? Няма прост народ вечи...

          Коментар


          • От: Земеделските терзания на Кольо

            Радост за окото на земеделеца:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190410_190800 (Medium).jpg
Прегледи:1
Размер:320.1 КБ
ID:5812335

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190410_190818 (Medium).jpg
Прегледи:1
Размер:291.3 КБ
ID:5812336

            Това е първия слънчоглед който засях, време му беше.
            Но и другите пролетници ще поникнат скоро, с този дъжд... Онзи ден влагата беше 2-3 см, а след днешния дъжд доколкото дълбоко да ровя-все е кално.
            Аз доволен.

            И сега малко повод за безпокойство:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190410_143529 (Medium).jpg
Прегледи:1
Размер:408.5 КБ
ID:5812334

            Както се вижда-пшеничката е с пожълтели листа, даже някои са изгорели.
            Според консултатнтът ми-това било от липсата на "мамбо" заради сушата, а също и повреда от късните слани.
            Аз се притеснявам да не е някоя болест, но той каза, че за да има развитие на болест трябват температури над 20 градуса, и достатъчно влага. А нито едното условие не е налице.
            След дъжда и наторяването щяла да се оправи.

            Според вас ще се оправи ли, или да викам друг специалист?
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • От: Земеделските терзания на Кольо

              и да извикаш - като няма влага и топло - само за мацки ще си приказвате.
              Навсякъде го има тоя проблем - не си единствен.

              Коментар


              • От: Земеделските терзания на Кольо

                Кольо е това представлява двутонното българско електрокарче .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1396.jpg
Прегледи:1
Размер:360.2 КБ
ID:5812338Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1395.jpg
Прегледи:1
Размер:349.3 КБ
ID:5812339Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1398.jpg
Прегледи:1
Размер:403.7 КБ
ID:5812337
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Земеделските терзания на Кольо

                  Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                  и да извикаш - като няма влага и топло - само за мацки ще си приказвате.
                  Навсякъде го има тоя проблем - не си единствен.
                  То го има навсякъде, но тук има и жита които са си чисто зелени. Тъмнозелени, та чак чернеят.
                  Като ги гледам, и като сравня моето с тях-иде ми да рева...
                  Икато си помисля, че може да го разболея насила-гледам да се допитам до колкото може повече хора.
                  Иначе, ако ги няма изгорелите и пожълтели листа-посевите са супер, особено предвид сушавата есен, и много трудното поникване.
                  Имам един посев, 50 декара, повторка, след оране на стърнището, който почти го бях отписал. Поникна през Януари, а сега е най-хубавата пшеница която имам.

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  ..................
                  Добре изглежда. Според теб ще може ли на мястото на батерията да се събере двигател и кутия от кола? Че ми изглежда малко мястото. Не знам откъде започва тежестта де, може да има, те снимките лъжат за размерите.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • От: Земеделските терзания на Кольо

                    Това е тъпо, по-добре търси с уазков двигател. Едва ли имаш време да преправяш мотокари.
                    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                    Коментар


                    • От: Земеделските терзания на Кольо

                      Това идва по лентата, и то за добри пари.
                      Двигател имам, трябва само малко преправяне. Няма да е кой знае колко работа.
                      Бях се наканил да си правя самоделен телескопичен товарач, че няма с какво да товаря тора и семето в торачката и камиончето.
                      Мотокар няма да върши същата работа, но все ще ми помага.
                      А пари за фабричен мотокар-нцъ, та затова стигнах до тази машина.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • От: Земеделските терзания на Кольо

                        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                        Добре изглежда. Според теб ще може ли на мястото на батерията да се събере двигател и кутия от кола? Че ми изглежда малко мястото. Не знам откъде започва тежестта де, може да има, те снимките лъжат за размерите.
                        Може по принцип . Навремето продадох е тоя който беше заводски преработен от електрокар в газокар с двигател Форд 2000 кубика . Противотежестта започва от края на акумолаторната кутия там където са хванати пантите на капака . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0106.jpg
Прегледи:2
Размер:153.1 КБ
ID:5812346
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Земеделските терзания на Кольо

                          Колчо, карай си го на ток бре. И да е умряла батерията, все може да му се подведе един кабел.

                          Станьо, мини и в раздела за трактори, там един юнак пита за рекорд-1, да му кажеш някоя мъдра мисъл.

                          Коментар


                          • От: Земеделските терзания на Кольо

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Колчо, карай си го на ток бре. И да е умряла батерията, все може да му се подведе един кабел.
                            Тя батерията със сигурност е умряла. Правилното решение е кабела!
                            Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                            Телефон - в профила!

                            Коментар


                            • От: Земеделските терзания на Кольо

                              Тая работа с кабела.....
                              В миналото ще остане, каквито сме били...

                              Коментар


                              • От: Земеделските терзания на Кольо

                                Че колко кабел му трябва,няма да го разкарва по нивите.
                                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                                Киа спортаж2000тди 98г
                                Ауди А3 1.9ТДИ
                                Каравана Аdria 390Q

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X