Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Земеделските терзания на Кольо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Днес завърших жътвата.
    Среден добив 560 кг/дка. Доволен съм много, тази година(поне до тук) компенсира донякъде миналата.
    Сега трябва един дъжд 15-20 литра-за царевицата, и всичко ще бъде супер. Ама скоро не се очаква, та царевицата може да повтори миналогодишната загуба. Ще видим.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • Според мой познат земеделец дори да не капне капка дъжд слънчогледа и царевицата ще дадат добър добив. Е винаги може и повече.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • Кольо
        Кольо коментира
        Редактиране на коментар
        Слънчогледа ще даде, той е доста устойчив на суша.
        За царевицата-зависи кога за последно е валяло, и колко литра.
        Дето ходих да помагам за жътвата на колегите през две села-преди седмица или 10-на дни е паднало 35 литра дъжд. Там вече наистина ще има добра царевица, даже и капка да няма вече.
        При мен обаче валя последно преди месец и земята е суха. Царевиците все още се държат, явно от дълбочина идва по някоя капка влага, но на места започнаха да засукват листата-признак, че започват да страдат от сушата.

    • Новата ми придобивка от днес:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20211008_145842 (Малък).jpg
Прегледи:531
Размер:98.4 КБ
ID:6777867

      С чисто нови гуми, ремонт на двигателя(не са пипали ГНП, ама то си е нормално за тази фирма), ново турбо, абе двигателя пее.
      В момента е 130 коня(ако а запазени фабричните показатели на ГНП), но много лесно става на 160-180. Тази есен ще работя в сегашния му вид, а за догодина евентуално може да го набъзикам. Не знам дали няма да ме хване мерака още тази година де, но след стария и по-слаб трактор този ще ми се струва самолет из нивата.
      Нямам търпение да дойде времето за оране-там си проличава колко е силата на тракторите.

      Иначе си е барака. Има за пипане по токовете, има теч на масла(нещо съвсем в реда на нещата за руска техника), но поне мога да направя всички ремонти сам, а и частите му са по две за лев.
      Имах мерак за по-западен трактор, ама там ремонтите ми са непосилни, а след като видиш фактирата за труд от сервиза те заболява главата...

      Хубавото на този трактор е, че ще го изплащам две години. Иначе на пазара им и по-евтини, и по-запазени, но трябва да ги платя веднага.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • BatGeorgeone
        BatGeorgeone коментира
        Редактиране на коментар
        Честито!

    • Честит да ти е и да не напомня за произхода си!
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • sek.1
        sek.1 коментира
        Редактиране на коментар
        На това всички ремонти можеш да си ги направиш сам . Западната техника е хубава ама и за най дребното идват ония с фирмените гащеризони .

      • Кольо
        Кольо коментира
        Редактиране на коментар
        Тъй де, написах го 20 сантиметра по-нагоре

      • sek.1
        sek.1 коментира
        Редактиране на коментар
        Кольо то това не е лошо ама да си се набалбукал с европейски субсидии .

    • Айде честито!

      Коментар


      • Лека оран пожелавам!
        В миналото ще остане, каквито сме били...

        Коментар


        • С тия постоянни дъждове няма да е лека .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • Честито Коле!
            Дано не се чупи често
            0осем9осем7шест0осем7едно
            Миро

            Коментар


            • Кольо
              Кольо коментира
              Редактиране на коментар
              Чупенето е заложено още при проектирането, после е поътвърдено при производството, и затвърдено от каралите го досега трактористи.
              Та със сигурност ще се чупи, ама дано да са по-леки ремонти, че аман...

          • Хайде хаирлия да е 👍

            Коментар


            • Честита нова придобивка!

              Желая безаварийно /до колкото е възможно/ ползване на супер техниката.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • Кольо
                Кольо коментира
                Редактиране на коментар
                Хе хе, на тази техника епитета който най-малко и приляга е "супер", но благодаря.

            • Честито Коле и да се изплати бързо !!!
              Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
              За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

              A1+

              Коментар


              • Кольо
                Кольо коментира
                Редактиране на коментар
                Ще се изплати, само да има нормални години, с нормални цени на продукцията.
                И дъжд

            • А Честито!
              P.S.Ама обичаш да ти е гадно...
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • Честито и безаварийно, Коле!
                С този красавец може да те канят по сватби да караш булката, та ще си избиеш масрафа.😁
                Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                Коментар


                • Колко МТЧ е този?

                  Коментар


                  • Двуомя се да ти честитя или да изказвам съболезнования, но ти си знаеш портфейла най-добре
                    А над 160 коня не бяха ли с Дойцов двигател?

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X