Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Земеделските терзания на Кольо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Земеделските терзания на Кольо

    Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
    ...
    Е как господ да ти помогне , като се молиш за грешните неща .
    Коолегааа, скъъъсА ме от смях !
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #47
      От: Земеделските терзания на Кольо

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      .... И няма да е руски...


      А сети се сам - К 700 бил питерски и аз сега научих ,
      ХТЗ , Т 150 - Украйна ,
      Беларус - само си говори , Минск .
      Юмз - от ВИКИ -"В 1974 году СССР продал Швеции документацию на ЮМЗ-6. В 1976—1982 годах в Швеции производился Volvo BM-700"
      Ти да видиш.... от Южния Машиностроителен Завод...
      Е то останаха малолитражните - някакви Владимировци с въздухарски двигатели - сушоари някакви.

      И ся?

      Съвет , ти си гледай каквото трябва - това което ти трябва само ще дойде при теб - ако имаш желание .
      Не е мантра за лежерност .

      Коментар


      • #48
        От: Земеделските терзания на Кольо

        ЮМЗ по принцип е ракетен завод, натоварван периодично през годините с несвойствена за мащаба и ресурсите му гражданска продукция. Самият трактор за годините си е прекрасен като замисъл, но качеството му съвсем точно отговаря на това на стока, правена "между другото" на място, където са преследвани принципно други цели и резултати.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #49
          От: Земеделските терзания на Кольо

          А шведите толкова ли е нямало какво друго да купят ?
          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

          Коментар


          • #50
            От: Земеделските терзания на Кольо

            Дори да е имало, то няма да е било на цената на ЮМЗ-то. Към момента на продажбата вече е имало над милион броя произведени-това дори за съвременните мащаби на тази промишленост е колосална бройка. За мащабите на производствата в Южния завод може само да се гадае, защото повечето неща и до сега са секретни. Но щом успяват за 20 години за избълват милион трактора...само предположи какъв ще да е бил мащабът на основното им производство...
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #51
              От: Земеделските терзания на Кольо

              130 трактора за денонощие в продължение на 20 години, не е реално !
              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

              Коментар


              • #52
                От: Земеделските терзания на Кольо

                Нашите и руските представи за реалност са доста различни Завод като БЕТА в добрите си времена имаше капацитет при нормално натоварване на мощностите до 250 бронеединици на месец . Казваха че в случай на война този капацитет може да се удвои . Това при нас където по руските критерии завода беше малък .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #53
                  От: Земеделските терзания на Кольо

                  Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                  Много сме тъпи еееееййй , и ти и аз и баятлък хора в тоя форум (Поне , със сигурност сме ти аз и още двама , знам , че са повече ама тия сме тотално в калта) .
                  Хората на тези години си мислят за яхти , каравани , плажове ....ние събираме железа.

                  Е как господ да ти помогне , като се молиш за грешните неща .
                  Абе не са грешни нещата,грешно е мястото и времето за подобно начинание.И тука да е ,късно се хващаме за самостоятелни начинания,навсякъде с такива начинания се почва от рано,та по-късно да има време и за екстри,може и да не са яхти и подобни гъзарии.Я го питай Кольо за колко изедници е работил и колко кутии с електроди е стопил ,докато му уври съчмата.За това му пожелавам много късмет с техника,здраве и с време.
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Земеделските терзания на Кольо

                    Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                    В 1974 году СССР продал Швеции документацию на ЮМЗ-6. В 1976—1982 годах в Швеции производился Volvo BM-700"
                    [/FONT].
                    Коля потърси си Volvo BM-700. Ще се родиш! 100% съм сигурен!
                    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                    Коментар


                    • #55
                      От: Земеделските терзания на Кольо

                      И аз съм сигурен.
                      Може да е абсолютно същия трактор, но ще му липсва "качеството" на руската сглобка. Макар, че като го глрдам този трактор-май само по външен вид напомня, и то не много на ЮМЗ.

                      То на руската техника проблема не е с проектирането, това долу-горе са го направили като свят. Въпросът е,ч е там нямат дума за "качество". 70 години комунизъм са си казали думата, та и още не могат да се отърсят.

                      Иначе вчера довърших каквото има за култивиране, и днес би трябвало да сея, но човекът на когото е сеялката днес ще си досява, та чак утре ще сея. А имам да досявам 300 декара слънчоглед и 350 царевица. Ако трактора върви(мамицата им пияна) е работа за 3 дни.
                      После с торачката, че иде дъжд, трябва да нахраним есенниците.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Земеделските терзания на Кольо

                        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                        .....

                        То на руската техника проблема не е с проектирането, това долу-горе са го направили като свят. Въпросът е,ч е там нямат дума за "качество". 70 години комунизъм са си казали думата, та и още не могат да се отърсят.

                        ......

                        Коментар


                        • #57
                          От: Земеделските терзания на Кольо

                          През 1958-а е произведен 100-хилядният трактор ЮМЗ
                          През 1978-а -милионният.
                          През 1986-а са 1 500 000.
                          В същото време, в същия завод, са успели да произведат няколко десетки експериментални сателита, всички ракети Циклон, Зенит,Метеор, совалките Буран, незнайно количество тролейбуси. Това е официално обявеното за произведено и то със сигурност не е всичко, излязло от там. Европейските и съветските представи за "масово производство" се различават толкова много, че са просто несъпоставими понятия. При тия много значи наистина много.
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Земеделските терзания на Кольо

                            Като гледам волвото е много по пипнато от ЮМЗто . С двойни гуми отзад с лекота си тегли инвентара значи и повече мощи има https://www.youtube.com/watch?v=yjtqwYe5YDw
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #59
                              От: Земеделските терзания на Кольо

                              Абе тука някакви изказвания авторитетни взеха да се правят и числа да се премятат, браво! В ЮжМаш трактори се правят от 58-ма година, верно - ама това са МТЗ-5лс /С е скоростной, някой ако не знае/. Отпред на муцуната пишеше ЮМЗ /първи детски спомени/ ама отстрани на капака си беше Беларусь и МТЗ. Първите истински ЮМЗ са от 70-та година, 72-а влизат в серия - ЮМЗ 6. Според всички руски авторитети това е прекият наследник на МТЗ-5, а не МТЗ-50 /който в края на 60-те и началото на 70-те се развива до МТЗ-80 и чийто пряк наследник днес люто попържа наш Колю/ но това са подробности за любопитни. Волвото е дълбока модернизация на това ЮМЗ и си е за техните условия. Тракторът ЮМЗ е ширпотреб производството не само на ЮжМаш, ами на още десетки знайни и незнайни заводи от ВПК на СССР, всички части и комплектация са от там. А Минск винаги, още от 46 година си е бил център на научно-производствена дейност за тракторната промишленост. Ся, качеството какво е, на едните и на другите и кога какво е било няма отношение към темата, щото това е било някога.

                              П.п. Моят селски, дето го споменах по-горе, допреди 3-4 години си работеше с един Булгар и две ЮМЗ. Едното беше от първите дошли в моето село, на табелката - 73-та година. Още пърпори из дворовете.

                              П.п.п. Клип ще гледам довечера, но само да вметна, че с двойни гуми отзад се подобрява сцеплението, башка, че се подобрявали условията на работа за механизатора, казват. Оттам - при еднаква мощност може да се постигне повече производителност, ама чак такива тънки сметки рядко ще срещнеш при нашенския земеделец.
                              Последно редактирано от jordanov sv; 03-04-19, 09:54.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Земеделските терзания на Кольо

                                ЮМЗ и сега се произвежда, със същата кутия, с малко пипнат двигател и леко променен външен вид.

                                Да, работят тракторите, аз също имам, но това са машини от една друга епоха. наистина-няма значение с каква техника е обработена земята, но светът върви напред, и да ползваме техника на 5о години от производството и 70 от проектирането е смешно. Разбира се-ако няма с какво друго-и старата техника върши работата.

                                Баси, колко много ни отне 45 години съветско робство...
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X