Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пауловния Томентоса - моят експеримент

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

    Бизнес проектите са друга тема, мен ме интересува как изглеждат чисто декоративно.
    То и различни цветове има, но това са детайли.

    Имам и други въпроси към колегите които си отглеждат това дЪрво, но те ще са според снимките.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

      Има боднати тука пред един блок, утре ще мина да ти ги снимам ако искаш. За 4 години са станали високи до 3-тия етаж и имат някаква малка корона само много високо горе. На нищо не приличат. Не вярвам някой да ги е рязал- взеха ги по някакъв проект от общината за междублоковите градинки и така ги оставиха да си растат. Тя тук и почвата е гадна-насипи от строежи, глини...но все пак не умряха дърветата, растат си. Лошото е, че растат право нагоре, един тънък прав ствол без никакви разклонения. За декоративни цели...май не става или поне не тоя вид пауловния.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
        Има боднати тука пред един блок, утре ще мина да ти ги снимам ако искаш. За 4 години са станали високи до 3-тия етаж и имат някаква малка корона само много високо горе. На нищо не приличат. Не вярвам някой да ги е рязал- взеха ги по някакъв проект от общината за междублоковите градинки и така ги оставиха да си растат. Тя тук и почвата е гадна-насипи от строежи, глини...но все пак не умряха дърветата, растат си. Лошото е, че растат право нагоре, един тънък прав ствол без никакви разклонения. За декоративни цели...май не става или поне не тоя вид пауловния.
        Ами аз точно за това казах, че имам въпроси, но след като видя снимките, които предполагам ще са на колеги които полагат грижи.
        Снимките на саморасляците също ще са ми интересни, тамън ще направим сравнение със и без грижи по моделирането.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

          За да са във вида, който казваш, прави и с малка корона високото, означава че със сигурност някой ги е "подстригвал". А почвата има огромно значение за растежа им. Имам наблюдение на пауловнии отгледани от семенца през 2012г, засадени след това на различни места. Мноооого голяма разлика. Имаше дървета на третата година по 5 метра високи, а на вилата имам едно което в момента е около 3 метра. По принцип са с разклонена корона ако не се оформят допълнително.
          Тази земя, по която тъпча сега,
          тази земя, която пролетен вятър пробужда,
          тази земя – не е моя земя,
          тази земя, простете, е чужда.

          Коментар


          • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

            Засята е Април 2016 (корен ~30 см).

            Това е Май 2017
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2113.JPG
Прегледи:1
Размер:318.3 КБ
ID:5785020

            А това е от днес
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2699.JPG
Прегледи:1
Размер:309.1 КБ
ID:5785021

            Коментар


            • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180329_150829.jpg
Прегледи:1
Размер:1.44 МБ
ID:5785022Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180329_150818.jpg
Прегледи:1
Размер:1.57 МБ
ID:5785023

              Ей ги тия на съседите...
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

                ако някой се интересува от различни аспекти на приложението на пауловния може да ми звънне 0889809751

                Коментар


                • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

                  Първоначално публикуван от stav Преглед на мнение
                  Засята е Април 2016 (корен ~30 см).
                  А това е от днес
                  [ATTACH=CONFIG]952984[/ATTACH]
                  Ето това е от април до днес. Не съхне, ама и не мърда. Да го махам ли?

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180622150534.jpg
Прегледи:1
Размер:373.4 КБ
ID:5792485

                  Коментар


                  • Привет!
                    Гледам, че обичате експериментите...
                    Сега, ако сложа семена за проба, би ли ми се получило.
                    Набрах си онзи ден семена, но не знам дали няма да изгубят кълняемост, ако ги оставя до пролетта?

                    Коментар


                    • Здравейте. Някой може ли да каже колко върви един кубик пауловния. Или ако я отглеждаш за дърво добив колко пари можеш да изкараш в България , някаква примерна схема. Както и за фураж ?

                      Коментар


                      • Здравейте! Доста знам на теория за пауловния, тъй като чета от няколко години по въпроса. Единственият въпрос на който все още търся отговор е, тази дървесина гори ли както трябва? В много бг форуми се твърди, че не става за горене. А гледах видеа, в които двама румънци ги горяха без проблем. Единият на открито в едно барбекю, а другия в едно българско прити с водна риза, като последният даже мереше и температурата в горивната камера, която се въртеше около 360-420 гладуса. А се твърди че тази дървесина се възпламенява при около 400 градуса. Гледах и клипове, в които правят експеримент с газова горелка да горят дъска от пауловния и се вижда че не гори, а само почернява. В друг клип пък едни сърби правеха пелети, но никъде не съм видял как горят пелети от това дърво. Тук само един колега спомена че майка му е варила компоти. Моля някой с преки впечатления да сподели относно процеса на горене? Да знам дали си заслужава да засадя няколко декара. Вчера намерих в ибей пакет с 5000 семена за 15 паунда.

                        Коментар


                        • Някой да продава фиданки, трябват ми две. За дворчето пред къщата че е доста "пусто" има една попска круша и един дрян. Иска ми се нещо да пойзрастне на бързо докато другите дръвчета се "натуткат"!
                          Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
                          freelander 1,8 2001g.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X