Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Видове кафе на зърна, препоръки, промоции...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Тия дни като майка ми свари ще го пробвам и аз . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20221117_175418_562.jpg
Прегледи:404
Размер:378.6 КБ
ID:6900176
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #47
      След като препоръчахте кафе машина за 11к, няма ли подходящи ЦПУ мелачки, напр.?
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • Еделвайс
        Еделвайс коментира
        Редактиране на коментар
        Нашия колега Дани - Sonda, продава тук към форума ни, страхотни кафемашини, благодарение на него се запалих по тези кафеавтомати, първия ми кафеавтомат от него беше един Krups, после си купих най-доброто за когато я купувах пак от Дани - както се изразява, великата от най-високия си клас - DeLonghi PrimaDonna ESAM 6600, след като се убедих че прави наистина страхотни еспресота, реших да се поглезим с най-доброто от кафеавтоматите към днешно време, нашето семейство сме заклети кафеджии и големи почитатели на хубавото еспресо, значение има и самото кафе, затова постоянно дегустираме различни сортове и обсъждаме видовете кафета и начините на приготвянето им

    • #48
      Първоначално публикуван от Еделвайс Преглед на мнение
      Другата седмица в Лидл ще има на много хубава цена кафе на зърна:

      Цената му е иначе 45 лв, чета добри отзиви за него, ще купя един пакет да го пробвам
      Явно ти е скучно. Аз не си правя експерименти със сутрешното кафе. Всичко е уточнено, технологията е ясна, а точно сутрин не желая никакви новости и изненади.
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • #49
        За да не са само италиански кафетата в темата, ето какво ми донесоха, никак не беше зле, жалко че свърши:


        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:363
Размер:545.4 КБ
ID:6900223
        Queen o’ the Hebrides’ golden tears, Distillation o’ two hundred years
        Skal, Prost, Salud, Kampei, Cheers, Slainte-mhath! Laphroaig!

        Коментар


        • Еделвайс
          Еделвайс коментира
          Редактиране на коментар
          Много ми е интересно как е било на вкус пакетчето вдясно на снимката, гледам е с аромат карамел и др?
          Последно редактирано от Еделвайс; 19-11-22, 08:51.

        • mdim
          mdim коментира
          Редактиране на коментар
          Сравнявах ги с няколко Кении на Дъбов и Ведра. По-добро е от Ведрата, Камоини-то на Дъбов ми допадна повече. Но все пак си заслужава, все пак там все още прохождат с кафето, и дано така си остане. Ако пропият всичките, заедно с Индия и Китай, може да се окаже, че ще е трудно да си го позволим.

      • #50
        Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
        Явно ти е скучно. Аз не си правя експерименти със сутрешното кафе. Всичко е уточнено, технологията е ясна, а точно сутрин не желая никакви новости и изненади.
        И за това съм му намерил цаката, всичките тези дегустации на кафетата си ги правя само когато си пия следобедното кафе, сутрин съм като див звяр, докато не си изпия кафето и никой да не ми говори през това време

        Коментар


        • #51
          Първоначално публикуван от Еделвайс Преглед на мнение

          И за това съм му намерил цаката, всичките тези дегустации на кафетата си ги правя само когато си пия следобедното кафе, сутрин съм като див звяр, докато не си изпия кафето и никой да не ми говори през това време
          Четейки ви двамата с Ицо, все едно, чета себе си.
          ILLEGITIMI NON CARBORUNDUM

          Коментар


          • #52
            Ще ви споделя как се запалих по кафето, баба ми, Бог да я прости, още като бях ученик в горните класове, всеки следобед баба ми пълнеше една много стара мелничка за кафе с кафе на зърна и ме караше всеки път да я меля , мелничката е на над 100 години, била е още на майката на баба ми, та ми правеше истинско джезве кафе на едно специално медно канче за кафе, сложено на малко котлонче специално само за кафето да се вари бавно, мелничката е при мен като скъп спомен и семейно наследство

            Сега снимах мелничката да я видите

            Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20221119_095649.jpg Прегледи:0 Размер:1.14 МБ ID:6900288
            Последно редактирано от Еделвайс; 19-11-22, 09:10.

            Коментар


            • #53
              Първоначално публикуван от Еделвайс Преглед на мнение
              Ще ви споделя как се запалих по кафето, баба ми, Бог да я прости, още като бях ученик в горните класове, всеки следобед баба ми пълнеше една много стара мелничка за кафе с кафе на зърна и ме караше всеки път да я меля , мелничката е на над 100 години, била е още на майката на баба ми, та ми правеше истинско джезве кафе на едно специално медно канче за кафе на малко котлонче специално само за кафето, мелничката е при мен като скъп спомен и семейно наследство

              Сега снимах мелничката да я видите

              Натиснете снимката за да я уголемите Име:20221119_095649.jpg Прегледи:0 Размер:1.14 МБ ID:6900288
              С такова кафе,така приготвено/ и леблебия/ и с така мелничка съм израстнал, защото не понасям прясно мляко, е и чай, естествено за закуска. Връщаш ме в много мили времена, Еделвайс, благодаря.
              ILLEGITIMI NON CARBORUNDUM

              Коментар


              • #54
                И аз препоръчвам горещо Дабов, особенно победителите...

                Коментар


                • #55
                  Предлага видове и вкусове от различни държави, които няма как да опиташ ако не отидеш там. Като свърши партидата и не можеш да си купиш същото кафе - просто няма. Големите и известни брандове - Българите го обичат така, Германците онака, правим им кафе по техния вкус и да живее рекламата, вкусът винаги един и същ защото много се стараят да го докарат от много сортове кафе. Аз ползвам кафе робот Jura + Дабов и ми е супер.

                  Коментар


                  • sek.1
                    sek.1 коментира
                    Редактиране на коментар
                    Правят го от сортовете и държавите от които в момента идва най евтино .

                • #56
                  Повлиян от прехваления Дъбов/Дабов взех три различни пакета. Чакам да свърши предишното и ще докладвам. Предвид цената, сигур носят зрънцата от Колумбия едно по едно.

                  Коментар


                  • sek.1
                    sek.1 коментира
                    Редактиране на коментар
                    В момента прави магазин във възможно най скъпата сграда в квартала . Външната страна на затворения комплекс на Домусчиеви . Та и да иска няма как да продава на относително поносими цени . В заведенията около него едно кафе е от 5 лева нагоре .
                    Последно редактирано от sek.1; 22-11-22, 07:04.

                • #57
                  И тъкмо човек да открие перфектното кафе, се появи някой и каже, че кафе машината трябва да е 'намсик'ва, че водата бля-бля, че мелачката, че пресата, цедката, чашата, лъжицата, ама не можело със шекер.
                  Накрая му писва на човек, тегли една цветиста и си прави чай...
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                    ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                    Редактиране на коментар
                    Сега да не те почнат за чаената церфемония

                  • sek.1
                    sek.1 коментира
                    Редактиране на коментар
                    С чая е още по мътна и кървава .

                  • old tramp
                    old tramp коментира
                    Редактиране на коментар
                    А,нека си говорят ;-)

                • #58
                  Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
                  Повлиян от прехваления Дъбов/Дабов взех три различни пакета. Чакам да свърши предишното и ще докладвам.
                  Ето първите впечатления от първия отворен пакет - доста слабичко, общо-взето като от втора цедка. Слаб аромат. Леко киселее, както примерно Якобс. До тук съм леко разочарован. Жената каза, че минава на нес кафе докато си го изпия.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20221123-185622-711.png
Прегледи:192
Размер:573.7 КБ
ID:6900801
                  Така е на живо:
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20221123_183601385.jpg
Прегледи:196
Размер:233.9 КБ
ID:6900802 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20221123_183404029_HDR.jpg
Прегледи:196
Размер:549.0 КБ
ID:6900803 Това ме чака:
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20221123_184659765.jpg
Прегледи:188
Размер:372.6 КБ
ID:6900804

                  Коментар


                  • Savov
                    Savov коментира
                    Редактиране на коментар
                    Е, не е човешки живот. Ще го изпием полека-лека. Има вкус на шварца, който сервират по самолетите и на евтиния ол-инкузив.

                  • Паджеровод
                    Паджеровод коментира
                    Редактиране на коментар
                    Eee то си пише че е недопечено. Интересно когато се поръчва има ли опции за нивото на изпичане?

                  • disko04
                    disko04 коментира
                    Редактиране на коментар
                    Едното е medium light другото medium, хората са си написали.

                • #59
                  Еее, Вие развенчахте тая фирма от раз!!!
                  Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                  Коментар


                  • #60
                    Аз повлиян от тази тема минах вчера и си взех едно кафенце Дъбов/Дабов. Тъй като е на 2 мин от офиса ми , ми се струва често ще ги посещавам. Девойката ме пита пил ли съм преди от тяхното кафе и директно ми предложи да ми направят Бразилия. Баристата пусна едно ристрето и каза ,че първата глъдка ще ми киселее а после ще е по-неутрално. Няма да лъжа ,че ми хареса много, освежи ме , но без да ми разхлопва сърцето. Пих го бе захар или сметана.
                    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                    Ford Fiesta 1.4 Tdci

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X