Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Видове кафе на зърна, препоръки, промоции...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Преди купувахме от Италия Kimbo, Vergnano и в краен случай Lavazza. Всичките на зърна, по-рядко мляно. Кафето приготвяхме на автомат Филипс Саеко...не помня модела, беше към 1000лв преди 5 години. Получавахс се хубави кафета.
    "Ob Arm, ob Reich, im Tode gleich“
    Русофилия: Тежка, наследствена незаразна болест, която не се лекува и от която за съжаление не се умира. Същата е дефиницията и за шизофрения.

    Коментар


    • #32
      Момчета, всички знаете популярната приказка за вкусовете и цветовете, и всички отново не се съобразявате с нея
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • s_s1
        s_s1 коментира
        Редактиране на коментар
        Да, така е, но има "установен" среде-нисък клас в кафенетата. Като най-много се е наложило Лаваца не само заради вкус, а и заради реклама.

      • Dilyan Zagorchev
        Dilyan Zagorchev коментира
        Редактиране на коментар
        Лаваца се е наложила в кафенетата, защото е евтина. Собствениците им едва ли се вълнуват от рекламата. По-скоро с договора за кафе автомата гледат най-евтиното, което често е Лаваца Густо Форте(май това беше). Поне съм питал и са ми казвали и показвали. Въпросната Лаваца съм я купувал за баснословната сума от €7/кг от чужбина 😉

    • #33
      Когато гурувците ти отварят очите не се говорят разни неща за вкус и цвят, а се мълчи, стои се мирно и се попива всяка буква мъдрост, опит и знание...
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • #34
        Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
        Да кажеш после как на вкус , аромат .
        Много ми хареса, разликата е като между обикновената и отлежалата ракия, по-ароматно е, плътен вкус, без да е горчиво, самата течност като усещане някак по-мазно влиза

        Ето и как изглежда:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20221112_111637.jpg
Прегледи:403
Размер:1.07 МБ
ID:6899424
        Последно редактирано от Еделвайс; 12-11-22, 10:48.

        Коментар


        • #35
          Някой ползвал ли е подобни преси
          https://www.youtube.com/watch?v=plbsA9x8jmo
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
            ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
            Редактиране на коментар
            Тази година на "Джулая" , едно приятелче имаше "Нанопресо" , аз кафе не пия , но според него било много хубаво. Според мен повече му доставяше удоволствие ритуала , и това , че е леко и може да си го носи в раницата

        • #36
          Убедих се, че въпреки кафе за стотици и машини за хиляди... в домашни условия не може да се постигне кафеена нирвана. Все нещо куца.

          Коментар


          • Еделвайс
            Еделвайс коментира
            Редактиране на коментар
            Всъщност, по-важното е лично на теб какво кафе ти харесва и искаш да го постигнеш в домашни условия, някои харесват силно и горчиво кафе, други с дъх на шоколад и т.н., лично аз мисля че успях да постигна близо до вкуса на еспресото което търся и ми харесва като усещане, в момента в който някъде другаде опитам еспресо, което да ме впечатли, тогава правя всичко възможно и в нас да мога да го направя, няма как да е на 100% но поне близо, вярно е че има мноого фактори, вида кафеени зърна, настройка на мелачката, на колко бара да пуска машината, температура на водата, лично съм се убедил че при едно и също кафе на зърна като вид, само при разлика от температурата на водата има различен вкус, да не говорим за другите фактори, поне цяла седмица експериментирам с различните варианти докато докарам вкуса който ми допадне...
            Последно редактирано от Еделвайс; 12-11-22, 11:30.

          • Паджеровод
            Паджеровод коментира
            Редактиране на коментар
            Винаги оценявам хубавото кафе, но определено ме мързи да се занимавам толкова. За такива като мен са измислени капсулите май

        • #37
          Изтекло ми е времето за редакция.
          Забравил съм друго прекрасно италианско кафе и то е caffe Borbone. Няма да сгрешите.
          Illy също е превъзходно.
          "Ob Arm, ob Reich, im Tode gleich“
          Русофилия: Тежка, наследствена незаразна болест, която не се лекува и от която за съжаление не се умира. Същата е дефиницията и за шизофрения.

          Коментар


          • s_s1
            s_s1 коментира
            Редактиране на коментар
            Или ми мирише на някакъв пушек, не е моя вкус, не ми е приятно.

          • Dilyan Zagorchev
            Dilyan Zagorchev коментира
            Редактиране на коментар
            Зависи и кой модел си пил.

          • old tramp
            old tramp коментира
            Редактиране на коментар
            Реших да пробвам Caffe Borbone Miscela Rosa/ само това имаше от марката борбоне/ от дюкяна,както ми препоръча - Ика вендинг, срещу Победа 15 лв кг. и не бих...повторил. Забелязах, че имаше и BoUrbon- 17 лв кг, ама не смея. Почвам да си мисля, че кафе под 40-50 лв за кг, май не си струва - жалко, че няма малки опаковки, за проба.

        • #38
          Вкусът към кафето се възпитава, както и много други неща. Някога бях в Германия. Пиехме шварц кафе от кана. Толкова бях свикнал, че като си дойдох в Бг си купих такава джаджа, но бързо ми мина. От тогава - само еспресо.
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • #39
            Хубавото кафе там . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20221112_103114_591.jpg
Прегледи:388
Размер:892.8 КБ
ID:6899534 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20221112_103206_612.jpg
Прегледи:391
Размер:790.1 КБ
ID:6899535 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20221112_103216_450.jpg
Прегледи:391
Размер:713.8 КБ
ID:6899536 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20221112_103129_330.jpg
Прегледи:382
Размер:628.2 КБ
ID:6899537 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20221112_103629_502.jpg
Прегледи:389
Размер:1.20 МБ
ID:6899538
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • Dilyan Zagorchev
              Dilyan Zagorchev коментира
              Редактиране на коментар
              За Мехмет ефенди съм чел много добри отзиви, но никога не съм опитвал.

            • sek.1
              sek.1 коментира
              Редактиране на коментар
              Много е добро за тези които обичат кафе варено на джезве . В това отношение турците и арабите са ненадминати . Трудно ще го оцени някой като мен който цял живот пие еспресо . Според майка ми също е много добро а на нея и вярвам защото цял живот пие само кафе варено на джезве .
              Последно редактирано от sek.1; 13-11-22, 06:12.

          • #40
            Ще се сетите,че човек не може да стане бариста с четене по форуми.То си е цял занаят.Трябва да е чирак и калфа при италианец поне 5 години,и... ако има талант,става майстор

            Коментар


            • sek.1
              sek.1 коментира
              Редактиране на коментар
              Човека дето е негово магазинчето от снимките никога не е чиракувал при италианец пък едни 30 години прави и продава най хубавото кафе поне в нашия квартал .

          • #41
            А някои хора просто искат да пият кафе. Не ги интересува нито колко процента е, нито колко децибела е, както и дали вече е пусната в продажба новата "кубинка" на 9 бариста струваща 500 ойро...
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • sek.1
              sek.1 коментира
              Редактиране на коментар
              Официално се води азиатска палмова цибетка каквото и да означава това .

            • trapper
              trapper коментира
              Редактиране на коментар
              https://gotvach.bg/n-14461-%D0%9D%D0...BD%D0%B8%D1%8F

            • trapper
              trapper коментира
              Редактиране на коментар
              "Да пиеш от гурме кафето е възможно и у нас. Това удоволствие струва около 70 лева. Далеч по-евтино е от чашата кафе, за която в Париж, Москва или Лондон плащат 100 евро."

          • #42
            Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
            А някои хора просто искат да пият кафе. Не ги интересува нито колко процента е, нито колко децибела е, както и дали вече е пусната в продажба новата "кубинка" на 9 бариста струваща 500 ойро...
            То и аз съм така, ползвам най-добрия към момента кафеавтомат, ето на снимката където е еквалайзера при настройките на машината, в случая настройки за Еспресо, настройвам докато почне да ми хареса кафето, след което запаметявам към моите предпочитания - Еспресо и почвам да си пия както каза просто кафе с едно натискане


            Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20221112_114057.jpg Прегледи:0 Размер:365.2 КБ ID:6899614

            Коментар


            • mdim
              mdim коментира
              Редактиране на коментар
              Saeco Xelis Suprema, вижда се на снимката. Моето Саеко го пенсионирах, защото само хаби кафето. Отдавна Jura, Miele а дори и Делонги са доста по успешни с кафе-автоматите. Saeco и Krupps лежат на стари лаври

            • Еделвайс
              Еделвайс коментира
              Редактиране на коментар
              Saeco Xelsis Suprema SM8889/00, конкретния модел е проектирана и произведена в Италия!

            • Dilyan Zagorchev
              Dilyan Zagorchev коментира
              Редактиране на коментар
              Ето ви една само Xelsis
              https://www.facebook.com/10006367419...5T6hl/?app=fbl

          • #43
            Понеже става дума за кафето,сетих се за моя стара тема за засаждане на кафеени зърна, ето за тези които ще им е интересно:


            https://offroad-bulgaria.com/forum/%...B0%D0%BD%D0%B5

            Към днешна дата кафето го подарих на мераклии, а кафето при нашите дето беше станало цели 3 метра за съжаление изсъхна, бая години изкара все пак

            Коментар


            • #44
              Излезе от архивите Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20221113_153625_284.jpg
Прегледи:334
Размер:713.8 КБ
ID:6899890
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #45
                Другата седмица в Лидл ще има на много хубава цена кафе на зърна:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12.jpg
Прегледи:571
Размер:53.8 КБ
ID:6900125


                Цената му е иначе 45 лв, чета добри отзиви за него, ще купя един пакет да го пробвам

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X