Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Видове кафе на зърна, препоръки, промоции...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Видове кафе на зърна, препоръки, промоции...

    Привет колеги, не видях да има такава тема за почитателите на хубавото кафе, основно купуваме кафе на зърна Lavazza Crema e Aroma, бих искал да пробваме друго кафе за разнообразие, споделете от кои кафета сте доволни, марка и вид, на каква машина я правите, също може да споделите ако знаете къде и кога има готини промоции?

  • #2
    Павка, и аз взимам лаваца , но мляно . Ако някой спомене и друго ароматно може да пробваме . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20221110-110504_Gallery.jpg
Прегледи:848
Размер:472.7 КБ
ID:6899116
    На нас клиренс ни трябва , не скорост

    Коментар


    • #3
      Аз харесвам Pellini има доволно видове но трябва да се пробва.
      Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
      Ford Fiesta 1.4 Tdci

      Коментар


      • #4
        Някой пробвал ли е Costa кафе на зърна и от кой вид сте доволни, не ми харесват тези със 100% арабика, прекалено остър вкус има.

        Коментар


        • #5
          Това ми звучи като лафа за оня дето никога не можел да си пие кафето както му харесва на него, защото в къщи правел икономия на захарта а на гости сипвал повечко, защото е аванта. Понеже ползвам кафето по предназначение (да ме разсъбва от време на време) нямам никакви супер предпочитания. Трябва да е само в достатъчно количество, поне половин чаена чаша на доза. От известно време ползвам Бразилска селекция (да не се бърка с Нова Бразилия) на зърна и ме устройва по всички показатели. Приготвя се от шварц машина, уж по лекарско предписание.

          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20221110_121853-1.jpg Прегледи:0 Размер:406.3 КБ ID:6899121
          Последно редактирано от коко келеша; 10-11-22, 11:27.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #6
            Кой на каквото свикне,това ще харесва и хвалиВкусът се изгражда с времето и упорството да консумираш едно и също за дълъг период.Лошото е,че производителите не винаги се придържат към рецептата за "бъркоча",и не винаги е с еднакъв вкус.А и огромно значение има машината.Навремето купувах кафе на зърна "Мока" от магазин за кафе,беше супер.Ама после го влошиха драстично.После пробвах най-различни марки,стигайки до към 45 лв за килограм,но не останах доволенОпаковат боклучави кафета в шарено и лъскафо фолио,да се лъжат хората.Вече пия нескафе от определена марка и вид,по две конски дози на ден,и всякакви други са ми като чайчета.Няма как да се постигне единомислие по темата...

            Коментар


            • #7
              Пичове, Лаваца и “хубаво кафе” в едно изречение не ми се връзва… Не, че не пия Лаваца и подобните и, като няма друго, но ако говорим за качествен продукт в България има само едно име и това е “Дабов”. Е, да цената не му е, като на Лаваца-та, но удоволствието от хубавото кафе за мен винаги е първостепенно!
              08седемшест5едно513четири

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от Вальо Преглед на мнение
                Пичове, Лаваца и “хубаво кафе” в едно изречение не ми се връзва… Не, че не пия Лаваца и подобните и, като няма друго, но ако говорим за качествен продукт в България има само едно име и това е “Дабов”. Е, да цената не му е, като на Лаваца-та, но удоволствието от хубавото кафе за мен винаги е първостепенно!
                Не бях чувал за кафе - Дъбов, веднага пуснах търсачката и 1 кг кафе на зърна, най-евтина оферта която намерих при онлайн поръчка 126 лева, еха, наистина ли е толкова добро, дали се предлага по-малка разфасовка на зърна за дегустация?

                Коментар


                • krassitch
                  krassitch коментира
                  Редактиране на коментар
                  Има мнооого хитри производители и търговци в различни бизнеси.Те знаят,че някои клиенти вярват,нали, колкото е по-скъпа една стока,толкова е по-добра.Надуват яко цените,и търговията с "пробащи" си върви.На разочарованите не връщат пари.Може да се провери и кафе Копи Лувак...Начинът на добиване може би е основание за цената от около 350 долара за килограм

                • IvanIvanovi
                  IvanIvanovi коментира
                  Редактиране на коментар
                  да не е това, дето го серат маймунките?

                  иначе по темата: като ти хареса някое кафе в заведение, виждаш марката и купуваш за проба. например на мен ми харесва това в старбъкс, продават на пакети, но цената му е.....

                • Dilyan Zagorchev
                  Dilyan Zagorchev коментира
                  Редактиране на коментар
                  Е те по заведенията ползват най-евтината Лаваца. Номера е машината

              • #9
                Първоначално публикуван от Вальо Преглед на мнение
                ... ако говорим за качествен продукт в България има само едно име и това е “Дабов”. Е, да цената не му е, като на Лаваца-та, но удоволствието от хубавото кафе за мен винаги е първостепенно!
                Аз мога да кажа същото за кафе Давидоф, но няма да го казвам, че Еделвайса ше увехне докато пробва всичките предложения
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • #10
                  Еспресото, които са ми харесвали и съм пил из скъпарските заведения още от студентските ми години, това са, Lazzarin, Bianchi, Illy, Segafredo, Lavazza, това са кафетата които много са ми харесвали от тогава, с мек, плътен, благ и ароматен вкус на хубаво кафе еспресо, лошото е че към днешна дата, някои вече не отговорят на вкуса който помня от едно време, даже съм забелязал че една и съща марка кафе има понякога различен вкус при еднакви условия за приготвянето им, та затова питам към днешна дата кое си струва да се опита, жалко че не предлагат за дегустация на различни кафета на малки грамажи кафе на зърна, колкото до цените на кафетата, да кажем че до 60 лв бих отделил за хубаво кафе за килограм на зърна.

                  Коментар


                  • #11
                    Първоначално публикуван от Вальо Преглед на мнение
                    Пичове, Лаваца и “хубаво кафе” в едно изречение не ми се връзва… Не, че не пия Лаваца и подобните и, като няма друго, но ако говорим за качествен продукт в България има само едно име и това е “Дабов”. Е, да цената не му е, като на Лаваца-та, но удоволствието от хубавото кафе за мен винаги е първостепенно!
                    Е, у нас има и Коферо, Ведра, Монте-Кристо също и от Кофи Фърнъс купувах, но последните няколко им бяха по изпечени от колкото ми харесва и спрях. Все са малки пекарни, Дъбов също не е много голям. Иначе, препочитаните ми са кенийските и етиопските арабики, всички от тези, които написах по-горе са имали разкошни попадения.
                    Queen o’ the Hebrides’ golden tears, Distillation o’ two hundred years
                    Skal, Prost, Salud, Kampei, Cheers, Slainte-mhath! Laphroaig!

                    Коментар


                    • #12
                      От много години в къщи не съм пил кафе от готовите марки . Имам един приятел с магазин за кафе и той прави много видове смеси . Машината в нас ми е Делонги кафе тревизо с крема диск .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #13
                        През 2017 г. открих Кимбо в Италия. Прибрах се с 4 кг. Като намаля порйчах и ми донесоха още 4 кг. После ги открих в България и поръчах 2 кг*67лв. Не беше същото като италианското. Пуснаха го в Кауфланда-няма нищо общо с оригинала.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • IvanIvanovi
                          IvanIvanovi коментира
                          Редактиране на коментар
                          Кимбо май има в "италианския" магазин срещу баухаус, там всички стоки са внос от Италия

                      • #14
                        Мокарабия също ми харесва, но не съм го намерил за продажба на зърна.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #15
                          У дома пием предимно Лаваца еспресо. В сравнение с това, което пиехме в Италия, Марке, направено със същите кафеварки, общото е само името.
                          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X