Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пасивна къща що е то и има ли почва у нас?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Пасивна къща що ето и има ли почва у нас?

    Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
    Ще се живее целогодишно, 1 член и 3 членки, с опция след некоя и друга година да гледаме и тъщата - демек 4 членки.
    ...
    Ох... завалията! Че то тогава ти трябват 2 къщи.
    Сега сериозно, дали са гаражи или мазета все тая, ти си решаваш. Ако са в сутерена разбира се. Мазета си трябват, собствен опит.
    Най малкото там му е мястото на котела. Хубаво е да имаш вариант за твърдо гориво. Съответно трабва и склад за дърва, или въглища.
    Къде ще си държиш рибарските такъми например.

    Коментар


    • #62
      До: Пасивна къща що ето и има ли почва у нас?

      Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
      Ох... завалията! Че то тогава ти трябват 2 къщи.
      Сега сериозно, дали са гаражи или мазета все тая, ти си решаваш. Ако са в сутерена разбира се. Мазета си трябват, собствен опит.
      Най малкото там му е мястото на котела. Хубаво е да имаш вариант за твърдо гориво. Съответно трабва и склад за дърва, или въглища.
      Къде ще си държиш рибарските такъми например.
      Такъмите задължително в гаража на стелажи и сега стоят така, обръщам джипката на заден и я зареждам за 2 мин.

      За отопление с котел съм мислил, също може да е в гаража. Иначе и аз искам мазенце с буренце и до него една билярд маса, да дегустираме с приятели.
      Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
      Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
      ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

      Коментар


      • #63
        До: Пасивна къща що ето и има ли почва у нас?

        Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
        ...
        От друга страна след 20 години вероятно няма да ми трябват толкова много сплани защото момичетата, като волни птички ще отлетят нанякъде.
        ...
        20 години е много голям период от живота. Не си струва 20 г. да се свива човек, щото след това децата може и да се отделят. А и не се знае дали ще "отлетят", дали няма да долети някой зет.

        Коментар


        • #64
          До: Пасивна къща що ето и има ли почва у нас?

          Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
          20 години е много голям период от живота. Не си струва 20 г. да се свива човек, щото след това децата може и да се отделят. А и не се знае дали ще "отлетят", дали няма да долети някой зет.
          Ако обича риболова може, иначе като не ходи за риба да работи извънредно за свой дом
          Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
          Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
          ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

          Коментар


          • #65
            До: Пасивна къща що ето и има ли почва у нас?

            Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
            Ако обича риболова може, иначе като не ходи за риба да работи извънредно за свой дом
            Аз мойта я давам само на сериозен мъж. Не е ли запален по джипките и риболова, не я давам.

            Коментар


            • #66
              До: Пасивна къща що ето и има ли почва у нас?

              Слънчеви колектори могат ли да заменят покривното покритие? знам че слагат обаче съм виждал все върху керемиди или друго покритие. Ясно, че отдолу ще има излоация, но дали са издържливи на природни стихии - силен вятър, градушка, сняг 2-3 дена в годината във Варна - лед честичко.
              Мисля и за сонда с термопомпа. Ей такива природни енергии ми се иска да използвам предимно.
              Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
              Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
              ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

              Коментар


              • #67
                До: Пасивна къща що ето и има ли почва у нас?

                Първоначално публикуван от todos Преглед на мнение
                една фирма от казанлък ми се обадиха преди 2 седмици да им обновя сайта
                занимават се точно с това, за което питаш
                ето адреса на стария сайт с готовите проекти за разни клиенти

                http://www.ecozid.com/index.php?show=built-bg
                ако имаш нужда от допълнителна информация пиши ми ЛС и ще говоря с тях
                гледай да не прехвърлиш троянците и в новият сайт !!!

                MAL_HIFRM-3
                MAL_HIFRM-2
                ________________________________________________
                Subaru OUTBACK 2,5
                Hyundai TUCSON 2.0

                Коментар


                • #68
                  До: Пасивна къща що ето и има ли почва у нас?

                  Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
                  Слънчеви колектори могат ли да заменят покривното покритие? знам че слагат обаче съм виждал все върху керемиди или друго покритие. Ясно, че отдолу ще има излоация, но дали са издържливи на природни стихии - силен вятър, градушка, сняг 2-3 дена в годината във Варна - лед честичко.
                  Мисля и за сонда с термопомпа. Ей такива природни енергии ми се иска да използвам предимно.
                  Всичко става. Мисля си обаче, че тия нови технологии са все още много скъпи. Не съм сигурен и колко са надеждни. А като няма слънце какво правиме? Аз не бих разчитал 100%. Може да допълват класическите отоплителни системи.

                  Коментар


                  • #69
                    До: Пасивна къща що ето и има ли почва у нас?

                    Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
                    Всичко става. Мисля си обаче, че тия нови технологии са все още много скъпи. Не съм сигурен и колко са надеждни. А като няма слънце какво правиме? Аз не бих разчитал 100%. Може да допълват класическите отоплителни системи.
                    Те ще са в допълнение. С деца на студа - никакви таквиа рискове няма да поемам. Аз сега се отоплявам на ток с климатик (12-ка ми грее целия апартамент 100 кв.м.) и от време на време пускам и радиатор в най-далечната стая, като стане судено. Но въпреки това имам газова печка с пълна бутилка - ами ако спре тока ?

                    Ето това ми вдъхва доверие http://geotok-bg.com/indexFrames.htm , мисля да се възпозлвам .
                    Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                    Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                    Коментар


                    • #70
                      До: Пасивна къща що ето и има ли почва у нас?

                      Термопомпата е добро решение, но стойноста на такова съоражение все още е много висока. Иначе и аз съм се огледал в една геотермална отоплителна системка...ама нейсе!
                      Поздрави!
                      Ferrum dum ignis candet cudendum est.

                      Коментар


                      • #71
                        До: Пасивна къща що ето и има ли почва у нас?

                        Понеже темата е за така наречената "пасивна къща" искам да споделя с вас една интересна случка.
                        Преди години се занимавах с прозводство на врати и прозорци, или както е прието "дограма". Идва клиент, доста интелигентна жена, омъжена за Немец архитект и иска дограма. Викам си, тоя Немец, отгоре на това архитект, ем ги разбира нещата, ем педантичен, трябва да внимаваме да не се изложиме. Правиме сделката и отивам да взимам размери. Банкя, супер място, голям парцел и виждам... една постройка на 3 етажа и сутерен, квадрат около 10/10, отгоре до долу право, без балкони и еркери, от едната страна френски прозорци като врати, от другите две само малки прозорци. Като голям трафопост. Правя се на луд и питам кой прави проекта. Госпожата гордо вика, как кой, мъжъ ми. Викам си тоя е архитект, колкото аз съм космонавт.
                        Ама кво ме интересува, взимам мерките, два размера всичко еднакво, бая прозорци. Добре дошло, подкарахме ги серийно, за нула време.
                        Монтирахме ги, всичко перфектно, Немеца само вика ГУТ.
                        След извесно време започнах покрай дограмата да се занимавам и със строителство. На дребно. Попрочетох някоя книга и тогава разбрах защо Немеца е строил като трафопост. Отговора се крие в изолацията на термомостовете. Еркерите и балконите са стоманобетонна конструкция, която поради даденостите трудно се изолира, идеален термомост.
                        Така че който иска "пасивна къща" да се приготви да живее в трафопост.

                        Коментар


                        • #72
                          До: Пасивна къща що ето и има ли почва у нас?

                          "Стандартът за пасивна къща изисква сградата да изпълнява следните условия:

                          - Не трябва да използва повече от 15 kWh/m² на година енергия за отопление.

                          - Не трябва да използва повече от 120 kWh/m² на година енергия за отопление, топла вода, осветление и др. общо.

                          - Специфичната мощност за отопление (без да се регламентира задължителна температура) трябва да не надвишава 10 W/m² за час.

                          - Ако се свали налягането в нея с 50 Pa (N/m²) под атмосферното, загубите на въздух от нея не трябва да са повече от 0.6 пъти обемът и за час.(проверка за херметичност)"

                          Това преведох накратко от Уикипедията, за да си предстваим енергийните изисквания към такава къща. Това е вкарана, отчетена например от електромер енергия, без да се държи сметка дали после я преработваме с термопомпа и умножаваме по някакъв коефициент за сметка на околна, геотермална или слънчева топлина. Всъщност от тук личи, че използването на термопомпи и слънчеви колектори просто е задължително, ако ще си говорим за "пасивна къща".

                          Коментар


                          • #73
                            До: Пасивна къща що ето и има ли почва у нас?

                            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                            "Стандартът за пасивна къща изисква сградата да изпълнява следните условия:

                            - Не трябва да използва повече от 15 kWh/m² на година енергия за отопление.

                            - Не трябва да използва повече от 120 kWh/m² на година енергия за отопление, топла вода, осветление и др. общо.

                            ...
                            Горното сигурно е така. Идва за 100м2, 1500KWh на година. Долното обаче е много. Сигурно е сбъркано.

                            Коментар


                            • #74
                              До: Пасивна къща що ето и има ли почва у нас?

                              Ами и на мен ми се вижда множко, това е от английската версия на Уики. В руската пише:

                              "Европейский стандарт пассивного дома предусматривает потребление энергии на отопление дома не более 15 кВт·ч/год на квадратный метр здания. Обычный кирпичный дом в Германии потребляет до 300 кВт·ч/год на м²."

                              Очевидно има разминаване в разбиранията ни за комфорт, знам ли?!?

                              Коментар


                              • #75
                                До: Пасивна къща що ето и има ли почва у нас?

                                Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                                "Стандартът за пасивна къща изисква сградата да изпълнява следните условия:
                                Познавам един англичанин. Живее в къща строена преди 300 години. Каменна, на два етажа. Не плаща данъци, защото къщата изисква много грижи и по договора с който е купил къщата той е задължен да я поддържа в първоначалния и вид (т.е. да не я променя външно, а за всяка вътрешна промяна да иска разрешение от общината).

                                Виждал съм в нета холански "еко" къщи. С чимове по покрива и куп други хитрини за "пасивност". Струват скъпо. Собствениците също имат намаление на данъците, защото се грижат за екологията.

                                Та сигурно цитираният по-горе стандарт също има икономическа причина да съществува.

                                Но по незнайни причини, аз не познавам нито един човек, който да живее или да познава хора живеещи в така обсъжданите в медиите "санирани панелки".

                                Защо ли?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X