Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

    Там уж празно, организацията ще си я правим ние.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

      Добре е да се помисли и за това

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:received_497289907346572.jpeg
Прегледи:1
Размер:69.6 КБ
ID:5804202

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:received_1165848910236650.jpeg
Прегледи:1
Размер:67.2 КБ
ID:5804203

      което също е част от отоплението.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

        Малко бе,ма то нали ще има и подчаси, та непрекъсваем процес
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
          Малко бе,ма то нали ще има и подчаси, та непрекъсваем процес
          Винаги може да се измисли нещо по-сериозно !
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Каква къща? Колко квадрата и етажа? Какво е разпределението на помещенията? Мазе има ли? Таван? Колко са дебели стените? Има ли рекуперация на въздуха?
            18* ли ще държим или 24*
            Колко месеца е сезона?
            Какво е изложението?
            Ох на батко специалиста да бяга по тъча!

            Част от данните ги имаш в темата

            Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
            ...
            масивна стара къща в Краище, 2 етажа по 100 кв.м
            ...
            Ето някои пояснения: стените са 2 тухли - около 50 см + 2х5 варова мазилка, общо - 60 см, така че допълнителна изолация няма да правя; ще сменя дограмата с пвц; м/у първи и втори етажи е плоча, отгоре е каратаван, измазан; покривът е от яки дъбови греди с обшивка от топола, няма следи от течове и мушици. Правих и снимки, но май съм ги затрил преди да ги кача на компа.
            Рекуперация няма и не се предвижда. Да приемем, че Краище се отнася за географската област. Т.е. разположение в Трънско.

            Както и да е. Съдейки по теми като тази хората реално горят от порядъка на 20 - 40 кг читави дървесни пелети на ден. Т.е. 600 - 1200 кг/месец. Т.е. 3 до 5,6,7 т. за периода ноември март.

            Та, хайде сега да чуем тежката дума на специалист какво количество слама или череши трябва да си произведе човек, за да докара гориво, което да е еквивалентно на, да речем, 3 т. букови пелети? Отделно ми е интересно как си отделяш костилките на черешите и какво правиш със съответното количество от плода?
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              ...
              Та, хайде сега да чуем тежката дума на специалист какво количество слама или череши трябва да си произведе човек, за да докара гориво, което да е еквивалентно на, да речем, 3 т. букови пелети? Отделно ми е интересно как си отделяш костилките на черешите и какво правиш със съответното количество от плода?
              За количеството Търтея да си каже, но костилките може да ги вади на ръка, след което с обескостените чурьеши може да произведе ограничено (или не ) количество еко-био сладко, което да продава по дватриесе лева бурканчето на объркани софиянци дето нито са виждАли, нито са настъпвАли мотика.

              ... тая енергийно-самозадоволителна бизнес-схема обезсмисля всякакви Гей-трансформации с комерсиална цел, като измежду черешовите фиданки може да търчат поне пеесе безкрайно щастливи кокошки които ще снасят като луди и еко-био (големи) яйца за по два кинта бройката.
              Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 02-12-18, 14:06.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

                Ядеш ги черешите ))
                Както казах и на другия заядливец и буквояд, при реален интерес ще те пратя да ти го сметнат.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Ядеш ги черешите ))
                  ...
                  За няколко тона пелети бая корав стомах ще трябва или доста тоалетна хАртия !
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

                    Мискантус также может быть использован в качестве биоэнергетического топлива, поскольку урожай с одного посева можно собирать на протяжении 30 лет в количестве до 30 тонн с гектара[3][4].
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Пелети се правят и от слама, черешови костилки, и так далее.
                      Компостера (яма за огниване) дава топлина и метан.
                      И т.н.
                      Вишневи костилки горих два отоплителни сезона. И горят прекрасно, но трябва да са добре изсъхнали. Вече не горя, че предприятието /хладилник/ фалира.

                      Сега горя комбинация от сливови костилки и черупки от орехи. Но на село отоплителния сезон започва от началото на септември до края на май, даже ми се е случвало и в началото на юни вечер да се топля.

                      https://forum.napravisam.bg/viewtopi...art=20#p866696

                      Ако карам само на пелети разхода ми ще бъде м/у 4 и 7 тона за сезон.

                      Колко декара вишни ще ми осигурят 7 тона сухи костилки?

                      Моя котел гори и зърнени култури /овес, жито царевица.../, но не ми излиза добре финансово сметката.
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Мискантус также может быть использован в качестве биоэнергетического топлива, поскольку урожай с одного посева можно собирать на протяжении 30 лет в количестве до 30 тонн с гектара[3][4].
                        Да, но вирее на места с топъл и влажен климат, а у Трънско климата не е такъв.
                        Също не ми е ясно в домашни условия как се гори автоматизирано това. Как се суши, колко място е необходимо и колко енергия изисква.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

                          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                          Да, но вирее на места с топъл и влажен климат, а у Трънско климата не е такъв.
                          Също не ми е ясно в домашни условия как се гори автоматизирано това. Как се суши, колко място е необходимо и колко енергия изисква.
                          Така. Идеята ми е проста, няма нужда да се хващаме за костилките.
                          Все нещо вирее в трънско с високи добиви на декар. При условие че земята я има, времето също, е глупаво, според мен, да не се използват.
                          Сега, ако човек иска 20 дка райграс, добре (макар че това е къртовски труд също)
                          Или пък просто го мързи - което е достойно за уважение
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            ... Да приемем, че Краище се отнася за географската област. Т.е. разположение в Трънско.
                            В Кюстендилско Краище е. До сега не знаех, че тая област се простира също в Бл-градско и Трънско.
                            Колкото до отопление с дърва - евтино е. Тая година кметът ги доставя до адрес за 46 лв./куб.м (1х1х1,30 м, без товарене и разтоварване). Не ме мъчи да ги нарежа и нацепя. Но на село 1 печка гори по 10 кубика годишно и трябва всяка заран да се пали, а дървата да се носят от нейде си, и стопля след 1 час. Това искам да избегна, поне колкото е възможно.
                            Не искам да горя масла и гуми, и да смърди наоколо. Затова за сега се насочвам към бутилка 5 куб.м пропан. Остава да се спазаря с доставчика за цената.
                            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                            Коментар


                            • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

                              Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                              В Кюстендилско Краище е. а.
                              Странно. Аз намирам само 2бр Краище. Едното е в Разложко, другото в Добричко.

                              Коментар


                              • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                Ядеш ги черешите ))
                                Както казах и на другия заядливец и буквояд, при реален интерес ще те пратя да ти го сметнат.
                                Не вАжиш! Като се изхвърляш в типичния си стил с категорични твърдения като това

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                При 10дка да се дават пари за енергоносители е признак или на мързел или на глупост. ...
                                би трябвало да си готов със сметка, която да показва, че твоето изхвърляне почива на нещо по-сериозно от желанието да си подръгнеш клавиатурата.

                                А иначе, би ми било доста интересно да те наблюдавам как ядеш ударно череши (какво е количеството?) за да събереш 2-3 тона (в изсушен вид) костилки за горене. Само да не се понаакаш след такова изпълнение ...

                                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                                Странно. Аз намирам само 2бр Краище. Едното е в Разложко, другото в Добричко.
                                Щото търсиш населено място, а в случая става дума за географска област.
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X