Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

    Първоначално публикуван от Gadnyara Преглед на мнение
    ...
    Но човек се учи докато е прост.
    Прав си, но съм забелязал, че колкото си по-проС, толкова по си мислиш, че си мярка за всичко, или както казва колега от Форума, се мислиш за Фарад, особено ако дребните са ти по-едри.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

      Съжалявам, дори последното (с Фарад) да е директна обида към мен, не мога да го схвана...

      Относно рекуператора - не, не съм си играл да определям ефективността му. След завършване на строежа си промених приоритетите и тази задача слезе много надолу в списъка. Много е лесна, но трябва желание и време.
      Човек се учи докато е прост!

      Коментар


      • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

        Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
        Опитвам се да хвана логиката, но не успявам. Можеш ли да обясниш това?
        Предполагам, че мъглата довежда до замръзване на външният топлообменник. Пък той като се покрие с лед КОП-а става един съвсем различен. Подозирам, че е това и причината да дават параметри на термопомпите въздух/вода при -7 градуса и 85% влажност. Но май при нас при тези температури влажността е все около 100%.

        Та само си предполагам за нещата по-горе. Но ако някой има повече информация може ли да каже какво може да се очаква от термопомпа с КОП 3.5 при -7г и 85% влажност ако влажността стане 100%? Колко може да се очаква да падне КОП-а?

        Иначе и аз тия дни се порових за цени. Термопомпата (въздух-вода) има доста голяма първоначална инвестиция. По много груби сметки ще я чакам около 15г да си избие парите. И то ако няма нужда от ремонти. Та поради тази причина - газ (ако има) или пелети (ако няма газ). Не съм мислил за термопомпа вода-вода, защото нямам идея за първоначалната инвестиция за такава.

        Коментар


        • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

          Първоначално публикуван от Gadnyara Преглед на мнение
          Съжалявам, дори последното (с Фарад) да е директна обида към мен, не мога да го схвана...
          ...
          Ааа, нищо към теб, това с фарада е закачка на Масо към форумните капацитети.
          Ако си тъп, като в случая е много вероятно и да си прост, обикновено не го осъзнаваш, както и нуждата да (се) учиш, та камо ли да доучваш.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

            Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
            Предполагам, че мъглата довежда до замръзване на външният топлообменник. Пък той като се покрие с лед КОП-а става един съвсем различен. Подозирам, че е това и причината да дават параметри на термопомпите въздух/вода при -7 градуса и 85% влажност. Но май при нас при тези температури влажността е все около 100%.

            Та само си предполагам за нещата по-горе. Но ако някой има повече информация може ли да каже какво може да се очаква от термопомпа с КОП 3.5 при -7г и 85% влажност ако влажността стане 100%? Колко може да се очаква да падне КОП-а?

            Иначе и аз тия дни се порових за цени. Термопомпата (въздух-вода) има доста голяма първоначална инвестиция. По много груби сметки ще я чакам около 15г да си избие парите. И то ако няма нужда от ремонти. Та поради тази причина - газ (ако има) или пелети (ако няма газ). Не съм мислил за термопомпа вода-вода, защото нямам идея за първоначалната инвестиция за такава.
            Точно така. Климатика върши перфектна работа ако не е влажно и температурата не е по нулата, или ако е сухи до към -10°С, като под -5°С пак работата е на кантар, или поне в моят случай, и както каза и Росен, краката си мръзнат. Това е и повода да мисля за вкарване в употреба на радиаторите, които така или иначе си стоят.

            P.S. В момента при +2°С външното тяло на климатика пак става в лед и съответно размразява често, но поне топли.
            Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 05-12-18, 01:13. Причина: P.S.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

              Колко от вас са виждали размразяване на термопомпа въздух-вода?
              Няма нищо общо със въздух-въздух (климатик). Мъглите много по-малко им влияят.

              Коментар


              • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                Точно така. Климатика върши перфектна работа ако не е влажно и температурата не е по нулата, или ако е сухи до към -10°С, като под -5°С пак работата е на кантар, или поне в моят случай, и както каза и Росен, краката си мръзнат. Това е и повода да мисля за вкарване в употреба на радиаторите, които така или иначе си стоят.

                P.S. В момента при +2°С външното тяло на климатика пак става в лед и съответно размразява често, но поне топли.
                Това дали климатика работи добре при температури около и под нулата и максимални влажности зависи от много фактори:
                1. Доколко добре е оразмерена системата, търси се максималната мощност да е по висока от изчислената за помещението в най студения ден в годината. Много често се избират и купуват клими на око.
                2. Климата трябва да има максимално отношение тегло топлообменник/мощност. Използвам една Тошиба 2-ра ръка супердайсекай на 12 години, която е 25-ца по японскому или 8-ца по нашенско, Питата на външното тяло е огромна и по размер и тегло надвишава 12-ките на комшиите. Съответно климите на комшиите стават буца лед в началото на отоплителния сезон а Тошибата си мърка на минимума суха тихо и кротко. Без преувеличение съм я засичал да прави дефрост максимум 2 пъти в месеца.
                3. Режима на ползване - ако се спира редовно и се очаква да стопли на макс за 30 минути е няма как да не мръзне. Тошибата се пуска края на Октомври и спира края на Март във Варна. През останалото време се менят градусите 2-3 нагоре надолу.
                4. Софтуера на климата кога как и през колко време ще прави дефрост.

                Дано съм помогнал.
                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                VW Golf VI variant
                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                Коментар


                • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

                  Първоначално публикуван от manta2005 Преглед на мнение
                  Колко от вас са виждали размразяване на термопомпа въздух-вода?
                  Няма нищо общо със въздух-въздух (климатик). Мъглите много по-малко им влияят.
                  Абсолютно същото е. Компресора обръща посоката, радиаторите изстиват, външното тяло се размразява и после отново обръща посоката и започва да топли. Цикъла трае някъде около 5 мин. Но според датчика за темп на радиаторите спада с до 12 С.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

                    За замръзването на мъглите при минусови температури е ясно. Но в поста не беше упоменато "минусови температури" и останах с впечатлението, че мъглата и високата влажност пречат винаги. Беше ми интересно какво става при положителни температури и затова попитах.

                    Коментар


                    • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

                      Ако температурите са много положителни (над 5 или 7 според режима на външния топлообменник), мъглата всъщност повишава ефективността.

                      Коментар


                      • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

                        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                        Абсолютно същото е. Компресора обръща посоката, радиаторите изстиват, външното тяло се размразява и после отново обръща посоката и започва да топли. Цикъла трае някъде около 5 мин. Но според датчика за темп на радиаторите спада с до 12 С.
                        Да същото е с една малка подробност. Водата като топлоносител отдава много повече енергия и за по кратко време от колкото въздуха.

                        Вода-въздух обезскрежава брутално бързо, моята на 2рата минута е суха, не обезскрежена а суха...

                        В края на първата минута изсипва една кофа вода директно...

                        Това за 7 киловата машина която не е обледена на буца, а е само заскрежена.

                        Иначе съм си виждал водата на старата он-офф машина и на -10 градуса... И после набързо наваксва на 35.

                        Коментар


                        • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Ако температурите са много положителни (над 5 или 7 според режима на външния топлообменник), мъглата всъщност повишава ефективността.
                          Така де, ама де тоя късмет !

                          ... нямам против да има и мъгла когато ми е в режим на охлаждане, ма йок !
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

                            Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                            Това дали климатика работи добре при температури около и под нулата и максимални влажности зависи от много фактори:
                            1. Доколко добре е оразмерена системата, търси се максималната мощност да е по висока от изчислената за помещението в най студения ден в годината. Много често се избират и купуват клими на око.
                            2. Климата трябва да има максимално отношение тегло топлообменник/мощност. Използвам една Тошиба 2-ра ръка супердайсекай на 12 години, която е 25-ца по японскому или 8-ца по нашенско, Питата на външното тяло е огромна и по размер и тегло надвишава 12-ките на комшиите. Съответно климите на комшиите стават буца лед в началото на отоплителния сезон а Тошибата си мърка на минимума суха тихо и кротко. Без преувеличение съм я засичал да прави дефрост максимум 2 пъти в месеца.
                            3. Режима на ползване - ако се спира редовно и се очаква да стопли на макс за 30 минути е няма как да не мръзне. Тошибата се пуска края на Октомври и спира края на Март във Варна. През останалото време се менят градусите 2-3 нагоре надолу.
                            4. Софтуера на климата кога как и през колко време ще прави дефрост.

                            Дано съм помогнал.
                            Имам много въпроси към теб относно къщата ти, но се опасявам, че бая отклонихме темата на колегата от посоката в заглавието, та няма да е тук.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

                              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                              Имам много въпроси към теб относно къщата ти, но се опасявам, че бая отклонихме темата на колегата от посоката в заглавието, та няма да е тук.
                              Че звънни
                              08886Ч6583 по добре след 18:00


                              Land Rover Discovery II, V8 4.0
                              VW Golf VI variant
                              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                              Коментар


                              • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

                                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение

                                ... нямам против да има и мъгла когато ми е в режим на охлаждане, ма йок !
                                Не искаш вЕрвай ми живял съм на място където при 40 градуса падаше мъгла, няма дишане.
                                Мъглата ебава мамата на климатиците от 1-2 градуса.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X