Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
    При мен даже при -5°С, че даже и почти към 0°С си е греда в мъгливо и влажно време. Два дена умрях от студ. Днес ми смениха фреона, но климатика не почна да работи като духалка. Беше около -2°С и доста мъгла. Веднага след това излязох, но малко по-късно като се прибера ще видя как е хавата.
    За в тия моменти обикновена духалка върши читава работа.

    Коментар


    • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      За в тия моменти обикновена духалка върши читава работа.
      Е да, ама йок духалка. Имам три измислени конвектора за подобни ситуации, но единия е с прецакан вентилатор, другия с прекъснал реотан, а третия май има проблем с кабела, но за това се сещам когато опра до тях.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

        Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
        ... някой след мен отново говореше за климатик и термопомпа като за различни неща. ......
        Разликата не е в принципа на работа а в комфорта - климатика ти духа на ушите докато краката студенеят и свисти денонощно а термопомпата ти подгрява незабележимо пода.
        Land Rover Discovery II, V8 4.0
        VW Golf VI variant
        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

        Коментар


        • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

          Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
          И на -15 копа отива.....там дето е отишъл преди това ей сега дълбоко в мъглата.
          Данни за Варна 1-ви и 2-ри Декември, Среднодневни температури -3.4 и 1.5 С, показание на електромера към ТП 33 квт/ч, показание на топломера на ТП 117 квт/ч.
          КОП = 3.5;
          Фиксирана температура на водата 27 С, ТП Хитачи Ютаки С комби 3 к.с. топли апартамент в Чайка 100 м2, стаен термостат на 18 С, стайна температура 20-21 С
          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

            Аз имам подобен случай - 95kWh за три денонощия, от Петък 15PM до днес 18РМ, но грея къща 200кв.м с температура навсякъде 23°С. Контролният електромер е за ТП (с БГВ) и рекуператора. Софийско поле. 550м н.в.

            БГВ не слагам към тази консумация, че имаше слънце викенда и соларът вдигна до 65°С водата в бойлера (300л). Т.е. помогна.

            Към автора: Изолация. Това е първото, което трябва да предвидите по темата. 60см тухла са никаква топлоизолация в съвремието.
            Човек се учи докато е прост!

            Коментар


            • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

              И любовта топли, но дървата са си дърва.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Derby_escaneada.jpg
Прегледи:1
Размер:96.8 КБ
ID:5804343






              ПП. Попадна ми във фейса...

              Коментар


              • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

                Повечето ТП са въздух/вода. Външно тяло си е такова от климатик, а вътрешното топлообменник фреон/вода, която затопля помещението мрез "подово", конвектори или радиатори. Поне такава е моята ТП правеняк. И режима на външното тяло зависи от външна темп, влажност и мъгли. Така, че е мъглямо понятие, т.е. неизвестна при изчисление.

                А от изчисленията на Джими как се получени стойностите на МВт/ч на метан, на пропан бутан и на пелети?
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

                  Човека още не се е нанесъл,
                  аз бих почнал с една метеостанция която да ми събере статистика за студа тая зима, че и следващата,
                  защото ако само седмица ще е -15... после термоснимка на къщата, та после инвестициите.

                  пропан-бутана има още едно предимство, на него може да се закачи лесно генераторче
                  байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                  Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                  Суперспам - спама на суперите

                  Коментар


                  • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

                    Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                    Данни за Варна 1-ви и 2-ри Декември, Среднодневни температури -3.4 и 1.5 С, показание на електромера към ТП 33 квт/ч, показание на топломера на ТП 117 квт/ч.
                    КОП = 3.5;
                    Фиксирана температура на водата 27 С, ТП Хитачи Ютаки С комби 3 к.с. топли апартамент в Чайка 100 м2, стаен термостат на 18 С, стайна температура 20-21 С
                    Чудесен резултат. Колко струва само Хитачито и имаш ли резултати за КОП за цял сезон.

                    На мен лично 20 градуса ми се виждат като голям компромис с комфорта, но хора всякакви.
                    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                    Drag Grand Canyon Daily
                    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                    LZ1JYM

                    Коментар


                    • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

                      Здравословния сън е при въздух под 21​о
                      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                      Суперспам - спама на суперите

                      Коментар


                      • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

                        Първоначално публикуван от Gadnyara Преглед на мнение
                        Аз имам подобен случай - 95kWh за три денонощия, от Петък 15PM до днес 18РМ, но грея къща 200кв.м с температура навсякъде 23°С. Контролният електромер е за ТП (с БГВ) и рекуператора. Софийско поле. 550м н.в.
                        ...
                        Ще разкажеш ли малко повече за термопомпата ?
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

                          Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                          Здравословния сън е при въздух под 21​о
                          За спално помещение температурата трябва да е 18°С, за всекидневна 22°С. Стандарт за температура в хотели - 24°С.
                          Разбира се, всеки може да се чувства комфортно при различни условия.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

                            Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                            Чудесен резултат. Колко струва само Хитачито и имаш ли резултати за КОП за цял сезон.

                            На мен лично 20 градуса ми се виждат като голям компромис с комфорта, но хора всякакви.
                            Цената е 10600 в началото на годината.

                            Все още не се живее а тази температура е тестова и за майсторите

                            Там където се живее 4 сезона старото Хитачи 6 к.с. поддържа 25 в хола и 22-23 в спалните.

                            За теферич камината и става 30

                            За цял сезон от новото след 3 месеца.
                            Последно редактирано от rosen_offroad; 04-12-18, 03:00.
                            Land Rover Discovery II, V8 4.0
                            VW Golf VI variant
                            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                            Коментар


                            • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

                              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                              Ще разкажеш ли малко повече за термопомпата ?
                              Класическа схема - най-стандартна Въздух/Вода Toshiba Estia. Модел нещо-си-804. Около 8,5kW отоплителна мощност в най-благоприятния за нея режим, плюс 3kW нагревател да помага при недостиг. С нея топля вода (33-35*C) в пода навсякъде без килера, където не искаме да е топло.
                              Стайни термостати командват задвижки 0...10V за стаите и държат темп. в граници 22,5-23,5*. ON/OFF задвижките и термостатите са в коридорите и мокрите помещения.
                              Отделно сложих едно малко Ардуино на рекуператора (пак Тошиба, 300куб.м/ч) да го прекара в режим 1:3 при под -5*С постъпващ. Т.е. да работи 1 час и да почива 3. За пролетта съм предвидил да му сложа ел. клапи на въздуховодите, да затварят напълно входящия и изходящия поток, че според термокамерата оттам бяга топлина.

                              Също ТП подгрява БГВ зимата. Като има слънце, соларката се грижи за т. вода, но през зимата основно е ТП и веднъж в седмицата нагревателят в бойлера вдига 80*С за борба с животът, който се развива в него. Всичко се програмира от пулта на ТП.
                              През лятото същата ТП охлажда чрез скрити таванни конвектори, които климатизират въздушния поток от вентилацията. Но понеже вентилацията освежава добре, до 27-28*С в стаите не усещаме дискомфорт. За последното лято мисля, че съм охлаждал 3 или 4 дни, като дори това можех да си спестя, ако се бях усетил да сваля рол. щори.

                              Но комфортът сме постигнали с изолация и разположение.
                              Всички спални и дневната са на Юг. От Север е гаражът, който все пак пази от студовете. Всъщност, не споменах - едноетажна е сградата.
                              Най-тънката изолация е на пода под замазката - 16 см твърд Стиропор. Външните стени и тавана/покрива са със сечения х2. Знам, че над определена дебелина печалбата от термосъпротивление е малка, но пък и ценово не се натоварва много от самия ТИ материал. Скъпи са мазилките и труда, а те са неизбежни при каквото и да е сечение...
                              Тройните големи стъклопакети осигуряват сл. топлина, когато има греене. Лятото слънцето е високо и са на сянка под голямата стреха, над 1м.
                              Топлинният товар на къщата при делта Т=38*С (-15/+23) е 7,4kW по сметки, които проверих на практика през зимата '16/17.

                              Отчитам като грешка, че не сложих Фибран под пътеките около къщата. Щях да "отдалеча" студа на 1м от основите.
                              Но човек се учи докато е прост.
                              Човек се учи докато е прост!

                              Коментар


                              • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

                                Може ли малко повече инфо за рекуператора. Засичал ли си външна, вътрешна и на входящия поток в къщата температури?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X