Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Парцел около София,но къде?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Парцел около София,но къде?

    Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
    ...не защото съм баровец с къща в планината,а защото ...
    Е, ще станеш, ще станеш
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • Парцел около София,но къде?

      Може би е полезно да се направи споделена карта с ресурси, подходяща за родители с малки деца - детски градини, основни и средни училища, уроци по нещо.
      Ще взема да проверя Google Maps какви възможности предлагат по темата.
      Смятате ли, че ще успеем да съберем ентусиасти да добавят от време на време данни?

      Коментар


      • От: Парцел около София,но къде?

        Като я докарахте до детските градини... да кажа и аз. Моята дъщеря мразеше да ходи на градина. Сутрин беше приключение да я измъкнем от леглото и да я завлачим.
        На третата сутрин след преместването ни (по време на учебната година), тя сама беше станала и ни чакаше седнала в леглото да стартираме миене/обличане и да я заведа в градината.

        Родителите тук ще разберат колко се радвах/м, че детето ми си прекарва 8-10 часа на ден в приятна компания.
        Това става в селската градина, забравих да поясня. На под километър разстояние. При избора на селище, този вид заведения бяха проучени от жена ми.
        Човек се учи докато е прост!

        Коментар


        • От: Парцел около София,но къде?

          А училище?


          Коментар


          • От: Парцел около София,но къде?

            Какво училище? Аз лично съм пътувал около час в посока в гимназията. И нищо ми няма
            А да, ако има значение, живеем в голямото село от бая поколения.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • От: Парцел около София,но къде?

              За въздуха, колкото и да не ви се вярва, е самата истина-печките са основен замърсител. Пелетите са една разумна, но скъпа алтернатива. Предимството им е, че са сухи. С дървата...за да горят нормално, трябва да са нарязани и прибрани миналата година, за да могат да се ползват през тази. Нещо, което никой не прави. Мокри дърва не отделят нещо много по-различно във въздуха в сравнение с въглищата.

              За гледката е доста относително. От хълмчетата покрай Божурище София много рядко се вижда. Плътен смог над 200 дена в годината. Веднъж в седмицата се качвам на Витоша задължително-събота или неделя...София я виждах последно някъде в края на септември месец. От тогава не съм я виждал. Само плътна мъгла.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • От: Парцел около София,но къде?

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Преди всичко високият доход не трябва да се приема за абсолютна даденост.
                Справка - дядо

                Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
                .... ако калкулациите за разходи за отопление са фактор в избора, значи не е дошъл моментът за живот в къща.
                Животоподдържащите системи - сито топло сухо безопасно са най-главни в тези сметки.

                Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
                Не, за мен времето ми е най-ценният актив. Използвайки примерен норматив от 50 лв. на час и калкулирайки колко повече време ще ми отнеме всяка допълнителна дейност...сметката става доста дебела.
                Във време когато печелих много повече от 50лв/час си купих добре известната тук къща, и именно "къщните" занимания след работа ме балансираха да не "прегоря"

                Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
                а аз се опитвам да намеря точно обратното....
                Има едни 600м2 в Пролеша.....абе кога ще ми дойдеш на гости,

                Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
                ......100кв.м....за основно жилище. Малко е.
                От много неща зависи, за "средностатистически българин" си е добре
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • От: Парцел около София,но къде?

                  Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                  Само плътна мъгла.
                  Туй "инверсия", бре, казват метеоролозите.
                  Виж, докато работеше "Кремиковци" и се караха карбураторни коли, беше хептен невидима. Ся, ако резнат дизелите с "махнати еко-глупости" (така беше писал в подписа си един участник, гледам, че го е променил ) може пък да се пооправят нещата.
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • Парцел около София,но къде?

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Какво училище? Аз лично съм пътувал около час в посока в гимназията. И нищо ми няма
                    А да, ако има значение, живеем в голямото село от бая поколения.
                    И аз така, седма гимназия, 7:15 първи звънец през 80-те години.
                    Обаче. Сега времената са други, за добро или лошо, децата имат по-високи изисквания. За майките да не говорим
                    Отделно, момичета. Можеш да ги пратиш сами след...ммм... осми клас?
                    Стимулираха майката на синът ми да го пусне сама максимално рано, но с девойките ме е страх.

                    Отделно, предпочитам децата ми да учат в частно училище. Не е снобизъм - много съм доволен от това, което се случи със синът ми в неговото. Преди да го запишем, проверихме доста държавни. Не ми хареса това, което виждах. Може би е само отвън...

                    Не искам изобщо да налагам моето мнение, нямам сериозен анализ, само бегли впечатления

                    Коментар


                    • От: Парцел около София,но къде?

                      Към създателя на темата:17 страници/половината и повече от писанията са глупости/не са ли достатъчни да направиш избора си за място/къща???Намери климатична карта на Софийско равно поле/няма я в интернет-що ли?/,харесай си място и почвай да строиш или се нанасяй.Повярвай на хората,които са се изнесли от голямото село-има защо.Личен опит:от 15 и повече години напуснах София,отгледах детето си в двор и на чист въздух,цепя си по 10 кубика дърва всяко лято,въртя по 100 км. на ден,не си заключвам колите и не скачам на всяка аларма,паля си скарата когато поискам,ходя в гората когато поискам и още и още хубавинки,които докато не ги изживееш-само си пишеш глупости.
                      п.п.Германските имоти в Лозенската планина са отличен избор-ако можеш да си ги позволиш.
                      Поздрав от почти близкото минало/+- 7-8 год./ https://www.vbox7.com/play:69eab015
                      Последно редактирано от gimax; 28-11-17, 19:34.

                      Коментар


                      • От: Парцел около София,но къде?

                        Е частните училища предлагат училищен автодрус
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • От: Парцел около София,но къде?

                          Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
                          Към създателя на темата:17 страници/половината и повече от писанията са глупости/не са ли достатъчни да направиш избора си за място/къща???Намери климатична карта на Софийско равно поле/няма я в интернет-що ли?/,харесай си място и почвай да строиш или се нанасяй.Повярвай на хората,които са се изнесли от голямото село-има защо.Личен опит:от 15 и повече години напуснах София,отгледах детето си в двор и на чист въздух,цепя си по 10 кубика дърва всяко лято,въртя по 100 км. на ден,не си заключвам колите и не скачам на всяка аларма,паля си скарата когато поискам,ходя в гората когато поискам и още и още хубавинки,които докато не ги изживееш-само си пишеш глупости.
                          п.п.Германските имоти в Лозенската планина са отличен избор-ако можеш да си ги позволиш.
                          Поздрав от почти близкото минало/+- 7-8 год./ https://www.vbox7.com/play:69eab015
                          Мислех,че не ме позна Илийка
                          Иначе в темата си хортувам с хора,които знаят какво пишат,докато събера пари за имота
                          Cherokee WJ 4.0L- NP242
                          Honda Africa Twin XRV 750

                          Коментар


                          • От: Парцел около София,но къде?

                            Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
                            Мислех,че не ме позна Илийка
                            Иначе в темата си хортувам с хора,които знаят какво пишат,докато събера пари за имота
                            Има достатъчно банки за целта.

                            Коментар


                            • От: Парцел около София,но къде?

                              Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
                              Не мисля, че "малко по-високо" оправя особено нещата в софийското поле. Пак си в смога, но за сметка на това и го виждаш като на тепсия Наслада и за носа и за очите.

                              Мой колега по същата логика си купи къща в една от махалите на Нови Искър. Да, лека-полека се населва, има тенденция хората да се изнасят по крайните квартали. Понеже и аз гледах за имоти около него, в последната 1 година има поне 5 новозакупени къщи, които хората си правят с мерак. Само че само за лятото. Зимата има постоянно живущи само в една къща. Ток има, но няма вода. Канал няма, но то няма и в по-ниските и цивилизовани села. Само дето там и път няма. Съседите си събират пари да им насипват бетон и чакъл. Няма сметоизвозване, няма и снегопочистване или каквото и да било почистване. Ако някога това се промени, то ще е след поне 20 години. Това е проблема с махалите, че общината рядко ще им обърне внимание за нещо, защото парите стигат за същинската част на селото/квартала.

                              Ако гледаш перспективата за ръст в цените, то според мен тя е най-сериозна в селата около северната тангента.
                              Аз съм от Нови Искър и зоната за която казваш трябва да е от старите вилни или някоя нова измислена за застрояване.Вода ,ток и всичко за което се сетиш си го има стабилно в изобилие в почти целия район.Канализацията е проблем с малки тръби,но не и в нашата махала.Още през 1950 първите 2-3 къщи в квартала са си направили канализация на частни начала с 240мм. бетонни тръби и така до днес .Та информацията от първо лице си е друго,но и тука цените стават цифра.Празен двор в регулация към 300 квадрата,през една улица се продаде за 43 000 евро,а и парадокс стара къща с двор 500квадрата,локално парно и супер съвременно обзавеждане ,плюс ремонт на фасадата за 80 000лева.Та който търси намира,но цените са с тенденция нагоре.На 15 минути от център София ,на 5-10 минути от Балкана,водоеми,полета и много по чист въздух от Софийските баровски квартали,тук постоянно има лек полъх и са малко дните със схлупено време и пушеци.
                              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                              Коментар


                              • От: Парцел около София,но къде?

                                Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
                                Има достатъчно банки за целта.
                                Верно ли го съветваш да изтегли кредит?
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X