Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Парцел около София,но къде?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Парцел около София,но къде?

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    50 лв бас че не
    Ако живее ми е безкрайно интересно къде завира по 500 лева месечно в двора си

    А филма с двете коли го играх няколко месеца и изобщо не е чак такъв голям разход. Пълниш до дупка (и двете дизелови) и общо взето забравяш кога си заредил последно. Особено ако едната харчи по 4 на сто, както беше в моя случай.
    What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

    Коментар


    • От: Парцел около София,но къде?

      Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
      В своя случай говоря за къща около 100кв.м...
      а blago72,с твоята калкулация не съм съгласен
      Тя за това е моята калкулация.
      По нея се водя аз и изобщо не претендирам да е обективно вярна


      Коментар


      • Парцел около София,но къде?

        Първоначално публикуван от swartalf Преглед на мнение
        Ти в къща ли живееш?
        Не. Очевидно е.
        Както казах - не смятате личното време, вложено насам-натам.

        Коментар


        • От: Парцел около София,но къде?

          Напротив, смятаме го - колкото повече одъртявам толкова повече осъзнавам, че времето е най-ценното нещо. И да, сметките ти са напълно грешни - завишени са с много. Е, вярно, че и моя двор не е толкоз голям - 400 квадрата и е само трева и цветя, ама пак - дявола не е толкоз черен
          What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

          Коментар


          • От: Парцел около София,но къде?

            Набиваш 20-30 К в термопомпи и солари, заделяш настрана едни 10 К резерв за ремонти на същите и моооооооже да достигнеш до посочените по-горе 100-130 лв. на месец за отопление. Другият вариант - кожуси вместо домашни халати, дрЪва и зимата сите у една стая. Е, има къщи, до които е достигнала топлофикацията и/или газификацията, но там са си вече 1000 лв/мес за отопление, ако си баровец и топлиш цялата къща.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: Парцел около София,но къде?

              Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
              Тя за това е моята калкулация.
              По нея се водя аз и изобщо не претендирам да е обективно вярна
              Ти си си намерил 100%-ова причина да не живееш в къща,а аз се опитвам да намеря точно обратното....
              P.S.От провинцията ли си?
              Cherokee WJ 4.0L- NP242
              Honda Africa Twin XRV 750

              Коментар


              • Парцел около София,но къде?

                Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
                Ти си си намерил 100%-ова причина да не живееш в къща,а аз се опитвам да намеря точно обратното....
                P.S.От провинцията ли си?
                От София, трета генерация (ако има значение, че въпросът е многопосочен)З
                Вероятно ще живея в къща
                Малко да порастват децата или, по-добре, на друго място.

                100кв.м....за основно жилище. Малко е.
                Последно редактирано от blago72; 26-11-17, 17:05.

                Коментар


                • От: Парцел около София,но къде?

                  Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
                  Ами, бих ги “набил” за да ми е топло. Некомфортно е на студено, особено ако имаш малки деца.
                  ...
                  Ако не ти стига акълът и се набиеш на неподходящо място (кофти изложение или релеф) ще си създадеш предпоставки за по-високи разходи, защото ще трябва да се топлиш по-продължително време в рамките на деня и годината. Дискомфортът да не виждаш слънце през голяма част от деня - башка. Колкото и да не са ти проблем парите, защо да си го причиняваш, ако можеш да избереш друго място с по-благоприятно изложение?!?

                  Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
                  Не. Очевидно е.
                  Както казах - не смятате личното време, вложено насам-натам.
                  Нещо ми е писнало от перчещи се, колко им е скъпо личното време и навиращи перченето си в носа на околните. Но съм готов да се съглася с тебе. Ако необходимостта от отделяне от скъпоценнното ти време (което, разбира се, е много пари) за да свършиш нещо по къщата е проблем - не си и помисляй да живееш в къща. Не и ако парите не ти стигат за пълен комплект прислуга.

                  Случайно да ти минава през ума, че за някои хора времето, вложено "насам-натам" по къщата и двора, може да е целенасочено търсен ефект?
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • От: Парцел около София,но къде?

                    Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
                    От София, трета генерация (ако има значение, че въпросът е многопосочен)З

                    100кв.м....за основно жилище. Малко е.
                    За мен (нас) е достатъчно....стига да са добре разпределени...
                    Cherokee WJ 4.0L- NP242
                    Honda Africa Twin XRV 750

                    Коментар


                    • От: Парцел около София,но къде?

                      Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
                      За мен (нас) е достатъчно....стига да са добре разпределени...
                      Ако става въпрос за чиста жилищна площ сигурно ще са достатъчни. Въпросът е, че със сигурност са си необходими и едни квадрати различни сервизни помещения.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • От: Парцел около София,но къде?

                        За двуфамилна къща, 5 възрастни и две малки деца средната месечна сметка за ток е 236лв.
                        Максималната сметка е 960 лв. миналата година Къщата е с 5 см. изолация 9 климатика и се отоплява/охлажда цялата.
                        0+

                        Коментар


                        • От: Парцел около София,но къде?

                          Да,нещо от типа на "барака" за инструменти и работна маса е наложително...и мотор някъде трябва да се прибира зимата...
                          Cherokee WJ 4.0L- NP242
                          Honda Africa Twin XRV 750

                          Коментар


                          • От: Парцел около София,но къде?

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            Набиваш 20-30 К в термопомпи и солари, заделяш настрана едни 10 К резерв за ремонти на същите и моооооооже да достигнеш до посочените по-горе 100-130 лв. на месец за отопление. Другият вариант - кожуси вместо домашни халати, дрЪва и зимата сите у една стая. Е, има къщи, до които е достигнала топлофикацията и/или газификацията, но там са си вече 1000 лв/мес за отопление, ако си баровец и топлиш цялата къща.
                            Аз съм баровец и топля цялата къща - 2х80 м2. Най дебелата сметка за газ платих Януари - 430 лв., тук влиза и топла вода и газ за готвене. През деня поддържам малко по-ниска температура, всички са на работа. Тая зима ще има постоянно пребиваващ човек, ама 500 едва ли ще мина за аналогичен зимен месец. Целия сезон ми дойде около 1300 лв., преди на въглища щеше да ми стъпи към 1800 по груба сметка. Не стоя по къс ръкав вкъщи, ама не ми е и студено. Къде ги видяхте тия хиляди разходи не знам. Тока ни е 37 лв. миналия месец.
                            Ford Maverick II 2.3 XLT
                            Ford Mondeo MK5

                            Коментар


                            • От: Парцел около София,но къде?

                              Двор 400квадрата ,къща 80 квадрата на 2 етажа ,долния сутерен .Ток 80лв. без никакви икономии,бойлер от локално парно зимата и сл.колектор лятото,беседка в двора ,трева за косене 1час и доста место за зеленчукова градина която отнема по 20 минути на ден за поливане през лятото,копането и саденето са ми 2 дена напролет ,от юни до септември зеленчуци не купуваме.Отопление 1000лв. за зима,предвиждам винаги 6 месеца,ходи се по фанелки ,а си имам и без латен фитнес с дърва през зимата.Кво му е толкова скъпо не знам,кефа от това да си независим и никой да не ти тропа от никъде си е пълен,ма не трябва и да те мързи.Климатици не ползвам,върти ми се някаква идея за мобилен ,но може и да от отпадне.Та пооправиш ли си нещата нормално еднофамилно домакинство си е пълна евтиния и кеф в къща.
                              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                              Коментар


                              • От: Парцел около София,но къде?

                                Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                                Аз съм баровец и топля цялата къща - 2х80 м2. Най дебелата сметка за газ платих Януари - 430 лв., тук влиза и топла вода и газ за готвене.
                                QED:
                                Първоначално публикуван от Emil_PB Преглед на мнение
                                ... средната месечна сметка за ток е 236лв.
                                Максималната сметка е 960 лв. миналата година Къщата е с 5 см. изолация 9 климатика и се отоплява/охлажда цялата.
                                Предвидливият човек ще предвиди няколко максимални сметки, щото не се знае знае ли се. Пък и цените на енергоносителите имат само една посока - нагоре, нагоре, нагоре, независимо какво се случи - петролът се срине и автомобилите тръгнат с морска вода, у нас винаги и само ще бъдат нагоре. Миналата зима беше сравнително топла. Но пък за сметка на това - продължителна.
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X