Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Парцел около София,но къде?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
    Изобщо не е задължително.
    и аз мисля така, макар с цената на личното време и труд



    Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
    Живея в къща. Зидът е плътна еденична тухла около 40 см. и около 5 см. общо външна и вътрешна мазилка. четири стаи, две камини температура вътре 23-25 градуса. Разхода на дърва е 6,7 м3 на отоплителен сезон. При майка ми положението е подобно. При нея отоплението е камина с риза и още една камина без разход около 8,9 м3 на сезон. Дървата се закупуват април, май редят се на стифи на сушина и до отоплителния сезон са готови. За уточнение Червен бряг.
    ако сложиш хубава изолация и дограма, колко ще станат кубинците дърва, поне 30% надолу...?



    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Така е, всичко е възможно. Зависи от 1001 неща. Огромен плюс е че почва от нулата и ще строи през 21в, когато има всичко.
    Дано да се стигне до там, не мисля да строя, а да сглабям.
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 27-11-17, 09:14.
    Cherokee WJ 4.0L- NP242
    Honda Africa Twin XRV 750

    Коментар


    • От: Парцел около София,но къде?

      Важното е проекта да е направен добре. То и с кал слама и оборски тор можеш да постигнеш идеална термоизолация
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • От: Парцел около София,но къде?

        Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
        ...вътре 23-25 градуса...
        Ама коридори, антрета, стълбища, бани, тоалетни и всякакви още спомагателни помещения? И е все едно дали вратите до една дзеят, или режете на котките опашките , та по-малко да седят отворени вратите, докато минават.
        И аз съм живял в къща. Осигуряването на отоплението (дърва) представляваше почти месец, плътна заетост на поне двама души (е това сега не е така, защото тогава ни "пускаха" в гората, сега дърва могат да се купят и нацепени).
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • От: Парцел около София,но къде?

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          ... Огромен плюс е че почва от нулата и ще строи през 21в, когато има всичко.
          Именно! Като сравниш това с един блок, строен по времето, когато температурата в стаите се регулираше с отваряне на прозорците, с физически и морално остаряла отоплителна система, липса на възможности за качествено термоизолиране, проблеми с неразбрани или/и крадливи съседи ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • От: Парцел около София,но къде?

            е нека споделяме факти от днес, а не спомени от преди 40г

            Cherokee WJ 4.0L- NP242
            Honda Africa Twin XRV 750

            Коментар


            • От: Парцел около София,но къде?

              Първоначално публикуван от kalinntv
              ако сложиш хубава изолация и дограма, колко ще станат кубинците дърва, поне 30% надолу...?
              Едно уточнение, пали се почти 6 месеца и печките горят по 15 часа. Дограмата е качествена. има и изолация.
              За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
              0878 79 20 61 Борис

              Коментар


              • От: Парцел около София,но къде?

                Ако сравняваме със София се получават абсурди. Щото топлофикация са откровени педераси. От както съм на конвектори и климатици плащам наполовина, а държа по-топло.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • От: Парцел около София,но къде?

                  Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
                  е нека споделяме факти от днес, а не спомени от преди 40г
                  Ами една доста голяма част от хората живеят в сгради, строени преди 40, че и повече години ...

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Ако сравняваме със София се получават абсурди. Щото топлофикация са откровени педераси. ...
                  Тъй де! За тази Мария говорим. Ако въпросните те замерят със сметки (месечни) за отопление на апартамент, достигащи до 5-6-700 лв ...
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • От: Парцел около София,но къде?

                    а защо намесихте и топлофикация?

                    Cherokee WJ 4.0L- NP242
                    Honda Africa Twin XRV 750

                    Коментар


                    • От: Парцел около София,но къде?

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      Ами една доста голяма част от хората живеят в сгради, строени преди 40, че и повече години ...
                      Потвърждавам думите ти! Родната ми къща е на 70 години, на жената е на 105 накъде!
                      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                      0878 79 20 61 Борис

                      Коментар


                      • От: Парцел около София,но къде?

                        Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
                        а защо намесихте и топлофикация?
                        Защото за София в една немалка част от сградите това е неизбежен фактор при всички сметки дали ще ти е по-скъпо да топлиш къща или апартамент.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          Защото за София в една немалка част от сградите това е неизбежен фактор при всички сметки дали ще ти е по-скъпо да топлиш къща или апартамент.
                          Още от заглавието на темата става ясно, че топлофикация няма място в нея.... ю



                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          Ами една доста голяма част от хората живеят в сгради, строени преди 40, че и повече години ...



                          Тъй де! За тази Мария говорим. Ако въпросните те замерят със сметки (месечни) за отопление на апартамент, достигащи до 5-6-700 лв ...
                          Постройките може да са на 40г, може да са на 100г,но съвременните технологии за изолация, дограми, отопление, рязане, цепене на дърва, пелети, термопомпи, соларни колектори и каквото още се сетите са факт...
                          Последно редактирано от Чавдар (V93); 27-11-17, 10:27.
                          Cherokee WJ 4.0L- NP242
                          Honda Africa Twin XRV 750

                          Коментар


                          • От: Парцел около София,но къде?

                            Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
                            аз имам приятели, които живеят в къщи в Софийски квартали и реалностите, не тънките сметки са доста по-различни... Едни се топлят с климатик и камина, други с камина с водна риза....
                            Ся, като застудеЙ, им се изтърси на гости без предупреждение, за да видиш отблизо реалностите, не да слушаш хвалбите им. Щото българинът най-мрази да се не мине и още повече - да не би някой да си помисли, че се е минАл.
                            Но, каква беше приказката - който има коса, си купува и гребенче. Имам познати, дето са с къщи и положиха неимоверни усилия, да им присъединят къщите към "Топлофикация" (в Лозенец и др. подобни квартали). На 3-4 къщи - една абонатна станция, в една от къщите се жертва половината мазе за целта. Питах ги: "Бе, вие луди ли сте, хората се чудят как да се откачат от "Топлофикация"?", а те само ми подхвърлят:"Чудиш се, щото не живееш в къща!".
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • От: Парцел около София,но къде?

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              Ся, като застудеЙ, им се изтърси на гости без предупреждение, за да видиш отблизо реалностите, не да слушаш хвалбите им. Щото българинът най-мрази да се не мине и още повече - да не би някой да си помисли, че се е минАл.
                              Но, каква беше приказката - който има коса, си купува и гребенче. Имам познати, дето са с къщи и положиха неимоверни усилия, да им присъединят къщите към "Топлофикация" (в Лозенец и др. подобни квартали). На 3-4 къщи - една абонатна станция, в една от къщите се жертва половината мазе за целта. Питах ги: "Бе, вие луди ли сте, хората се чудят как да се откачат от "Топлофикация"?", а те само ми подхвърлят:"Чудиш се, щото не живееш в къща!".
                              аз ходя на гости и с и без предупреждение,. На жена ми родителите живеят в къща на два етажа в Малинова долина и зная как се топлят, друг много близък приятел живее в стара къща в същата махала,.Ходил съм стотици пъти, миналата зима къщата беше разпокрита заради дострояване и видях каква е разликата с покрив и без покрив, само на плоча... Тези хора не са от породата за която ти говориш.
                              До преди три години живеех в стара къща в София-стара дограма, без изолация.... топлеше се с печка на дърва....
                              Cherokee WJ 4.0L- NP242
                              Honda Africa Twin XRV 750

                              Коментар


                              • От: Парцел около София,но къде?

                                Абе то в Лозенец няма ТЕЦ на повечето места

                                За невиждалите - абонатна станция за 10 апартамента е метър на метър съсе тЪрбите
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X