Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да научим какво има в храните който ядем!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Да научим какво има в храните който ядем!

    Нещо за правенето на сегашното кисело мляко и сирене.Имам познат който до скоро беше експедитор на мая за сирене и мисело мляко.Та от него научих някои неща.Тези продукти както аз разбрах са пълни с химия и нямат нищо общо с оригиналните закваски и подсирвания.Вземаме ги от чужбина и правим само разфасовки при нас.От кисело мляко което е 3-4 закваска не може вече да се заквасва друго мляко.
    Родителите на моята майка правеха кисело мляко по много оригинален начин.След като заколеха кокошка дядо вземаше от воденичката вътрешната жълта ципа след това почистваше,изсушаваше и стриваше на прах и с него подквасваше млякото.От това мляко вече подквасваха друго мляко,но неговата трайност беше 2-3дни,а за подквасване нямаше значение колко пъти ще се подкваси.Сиренето го правеха от сирище на малко агънце което не е пасло трева.Сирището е част от стромаха то е във вид на топка и вътре има пълнеж който стои на бели бучки,именно него вземах измиваха го,изсушаваха го и след това го използваха за посирване на млякото/за това му казват сирище -медицинското му найменование не знам/.Нещо друго се подочува,че по селата няма да има ветеринарни доктори.Кой тогава ще упражнява контрол върху движението на животните и да следи за заразните болести и лекуването на животните или ще се чака да пламнат ипидемии и тогава какво ще влезе в търговската мрежа като продукт за консумация.Поредния парадокс в нашата държава,поредното бюракратично решение,а народа плаща за тези грешки със здравето си.

    Коментар


    • #77
      От: До: Да научим какво има в храните който ядем!

      Здравейте .Вчера си купих типов хляб нарязан и като го отворих видях ето товаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010544.jpg
Прегледи:1
Размер:147.4 КБ
ID:5275199 Не знам но видът му не е много нормален за хляб направен от типово брашно.

      Коментар


      • #78
        От: До: Да научим какво има в храните който ядем!

        Първоначално публикуван от яворчо Преглед на мнение
        ...като го отворих видях ето това...
        Точно за него писах някъде по-горе, просто не се е размесила боята, която прави от белия хляб типов

        Коментар


        • #79
          От: Да научим какво има в храните който ядем!

          Понеделник смятам да се разходя до хеи.

          Коментар


          • #80
            От: До: Да научим какво има в храните който ядем!

            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
            ..... просто не се е размесила боята, която прави от белия хляб типов
            Остава да се надявате,че са ползвали боя за сладки а не за принтери
            О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

            Коментар


            • #81
              От: Да научим какво има в храните който ядем!

              ...А боята за сладки я вземат от "Офис 1".
              Sent from my Nokia s fenerche

              Коментар


              • #82
                От: Да научим какво има в храните който ядем!

                Няма да се учудя, макар че кафяв цвят при принтерите няма.
                Още повече аз съм правил точно обратното преди 10-15 години. От боя за яйца си правех мастила за струен принтер. Ставаха за чудо и приказ!

                Коментар


                • #83
                  От: Да научим какво има в храните който ядем!

                  Вече 20 години ядем всякакви боклуци.Бях си купил свинска шунка и докато я режа от вътре излезе перушина. Явно прасето е било някакъв нов модел с пера .

                  Коментар


                  • #84
                    От: Да научим какво има в храните който ядем!

                    Първоначално публикуван от яворчо Преглед на мнение
                    Вече 20 години ядем всякакви боклуци.Бях си купил свинска шунка и докато я режа от вътре излезе перушина. Явно прасето е било някакъв нов модел с пера .
                    Явно си купил обратното на това:

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Piue_sas_zeue.jpg
Прегледи:1
Размер:34.2 КБ
ID:5275477
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • #85
                      От: Да научим какво има в храните който ядем!

                      Ако някой е затънал в кравешки фъшкии и ги подарява, да се обажда...
                      В село Лиси връх област Шуменска има един "фермер", който гледа 100-на крави от десетина години. В собствения си имот и в съседните необитаеми къщи. Двора му е около 10 декара, но поради ниска денивелация от пътя няма как да извозва отпадъците. И ги трупа на място!! За тези години се е натрупала купчина към 3 метра на площа на целия двор. Сега слага дъски за да може да качва по нагоре. Като имам предвид, че една крава "струпва" по една количка на ден от въпросните "ценности" не ми се мисли колко тона са се събрали!
                      А той буквално е затънал във фъшкии. Мухите там са сигурно повеше отколкото в цяла Индия!
                      Така,че ако те интересува наеми една фадрома за да съборите стената към пътя и товари от "миризливото злато".
                      Те хората го караха да завъди калифорнийски червеи и да маха кравите ама дебела глава- не поема.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X