Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да научим какво има в храните който ядем!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Храната, която ядем...

    А ето и една показателна дописка по въпроса с мнооого показателен завършек. Да ни е сладко:

    http://www.dnes.bg/article.php?id=65236
    ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

    Коментар


    • #32
      До: Храната, която ядем...

      Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
      Не го направих нарочно...

      ......
      Като при масоните, трябва някой да те препоръча в "клуба" и да гарантира, че няма да ме натопиш, след това се гледа дали има изобщо свободно количество и след това отиваш в едни мазета, в едни коридори, където човек, когото не познаваш /бушон/ с черни очила ти отваря един фризер и ти мушва бутилка в торбето...

      Ако те спрат на улицата, трябва да хвърлиш бутилката на земята и да кажеш, че за пръв път я виждаш, а в това време моите хора да избягат през задния изход...

      ..............

      Освен ако не ме тикнат зад решетките за незаконно разпространение на мляко...
      Това е сюжет от:

      научно-фантастичен филм за бъдещето от средата на 20-ти век;

      научно-популярен филм за бъдещето от края на 20-ти век;

      и документално-исторически филм за миналото на човечеството през 20-21 век заснет от марсиянците-друиди през n-ти век. (

      За съжаление натам се движим и макар, че единици като мен, Волк, Танаси и мн. др. /кефи ме, че във форума има много такива/ се съпротивляваме на системата, тя рано или късно ще ни смели и асимилира, ако не нас, то нашите деца.

      Както съм писал в друга подобна тема: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...0&postcount=41
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #33
        До: Храната, която ядем...

        Изпаднал съм в ужас от днешните репортажи - от няколко месеца се чудя защо сиренето без холестерел си промени вкуса, а то станало.... Ужас днес не ми се яде.

        Направо да се замисли човек за застворено стопанство, само не знам как ще правим гуми за джиповете

        Коментар


        • #34
          Помните ли филма с Луи Дьо Фюнес "Крилце или кълка" - правен е преди около 50-ина години, т.е. още тогава е имало химии в храната и това се е знаело.
          И макар и абсурдно хумористичен, гледайки го "между редовете" навява на доста размисли...

          Преди време в друга тема, също актуална към момента и свързана с тази, бях описала мои наблюдения над храната която ядем, колегите също:

          http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=21734

          А одеве за киселото мляко със сода каустик чухте ли?! Пострадало е малко дете, не се знае дали ще се оправи или ще има сериозни последици за него...
          Последно редактирано от Фани; 03-02-09, 23:33. Причина: допълване
          ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

          Коментар


          • #35
            До: Храната, която ядем...

            Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
            Днес разбрах, че ядем и някаква разновидност на Цезий в "сиренето" дето имала период на разпад 50 години в организма...
            За другите "открития" с днешна дата, всеки е чул..
            Боже, имам да живея само още 50 години !

            Шегата настрана, но българските продукти през социализЪма бяха далеч по-истински от западните ! Тогава с нетърпение чаках да се прибера от чужбина, за да ям от нашето месо и салами, макар да не бяха толкова много видове.
            Сега на Нова Година празнувахме в Австрия и си купихме пържоли от техен супермаркет. Смея да твърдя, че относно лошия вкус сме ги стигнали, че и задминали вече доста !
            Там явно поне имат някаква мярка.
            Ендурото и сексът не са шега работа !
            -------------
            Животът се измерва с броят на издишванията !

            http://sixdayscrazyjob.com
            http://crazy-job.com

            Коментар


            • #36
              До: Храната, която ядем...

              Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев Преглед на мнение
              .....Шегата настрана, но българските продукти през социализЪма бяха далеч по-истински от западните ! ....
              И какво се оказва сега ? Ревахме против социализЪма, тоталитаризЪма и искахме "демокрация".... Да, ама нашата демокрация се оказа по-голямо менте и от кренвиршите, които ни продават в Метро, Кауфланд, Билла, Пикадили...И сега какво ще ядем (респективно какво ще я правим "демокрацията") ? Който живее в големите градове по селата ли трябва да ходи да пазарува продукти ? В хипермаркетите и пазарищата в градовете всичко е менте. С какво да храня децата ? В шпековия салам миналия месец намерих сачма, от дребните, сигурен съм, че не е от дивечово месо, по скоро някое улично куче или котка са натикали вътре...от тогава и шпек не купувам.
              Имаше един руски виц...
              В един супермаркет влиза купувач да си вземе салам и гледа цените 250 рубли, 150 рубли, 50 рубли, 25 рубли....казал си, няма да си купя от най-евтиния, ще взема малко по скъп.
              -Дайте ми половин килограм от 50 рубли. Прибира се у дома , почва да яде.....парчета от синджир, пирони, парче дъска, кокал.......плюе, събира в шепа и отива в магазина.
              -Госпожице, вижте какво намерих в салама.
              -А Вие, господине от кой салам си купихте ?
              -От 50 рубли.
              -Е, за 50 рубли кой ще посмее да извади кучето от колибата ?
              Демокрация......
              Последно редактирано от bodo; 04-02-09, 09:47.

              Коментар


              • #37
                До: Храната, която ядем...

                Да, ама нашата демокрация се оказа по-голямо менте и от кренвиршите, които ни продават в Метро, Кауфланд, Билла...

                Toва не са български магазини все пак

                Нещата се оплескаха много сериозно последните години, предполагам трябват сериозни катаклизми за да си дойдат не местата

                Коментар


                • #38
                  До: Храната, която ядем...

                  То какво ли остана българско? Само раята...
                  Only after the last tree has been cut down,
                  Only after the last river has been poisoned,
                  Only after the last fish has been caught,
                  Only then will you find that money cannot be eaten.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Храната, която ядем...

                    Сега в настъпващата криза все повече хората в големите градове ще ядат генно модифицирани гадости и все повече хора в малките селца ще ядат храна собствено производство, получена с повече труд и с по-малко химия и генетика.
                    Въпрос на оцеляване.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #40
                      До: Храната, която ядем...

                      Като се позамислих.....ми то омари и трюфели менте няма, ядат си ги хората...лошото е, че на тия дето ядат омари, парите им ги изкарват ядящите кренвирши и сирене, та ако те се затрият....айде стига съм мислил, отивам да хапна един кренвирш с растителен кашкавал ...

                      Коментар


                      • #41
                        До: Храната, която ядем...

                        Да изОкам и аз.Единственото което съм докарал до хоуммейд е хляба-правим си го с купено брашно/то и брашното колко е истинско/ и машинка.Ама за мое съжаление ни аз,ни жена ми село нямаме къде 3 поколения назад.За всичко-магазина и пазара.
                        Простотията е,че всички химии и хомогенизатори са западни или под лиценз.Работил съм като технолог в колбасарница...
                        Обаче,в спесификационния инструктаж на швабата пише-0.01гр/кг от еди кой хомогенизатор и не повече от 18-20% гръбна/твърда/ сланина.Това е примерно кренвирш.
                        След което шефа казва:Ами аз коремната сланина кво да я правя?
                        И се получава-25% гръбна,25% мазноч от корема,25% гуши/тук-таме месо/ и 25% говеждо от Бразилия+0.10!!!/гр/кг от съответния препарат.
                        От там нататък требе да си избиеш заплатата и да докараш рандеман 150%-да сложиш още толкова други фашкии,че да поеме и 50кила вода без да се разпадне кренвирша като го обелиш...Лично аз им теглих сиктира на 3 година,щото в началото се съобразяваха с инструкциите,после през просото по нашенски/и аз крив за скапан краен "продукт"/-зер сме по-гяволи от западняците.
                        И ако някой си мисли,че кревирша/примерно/ от 7лева е бъчкан с вратни пържоли и алпийски телета-нема такъв филм и никога не е имало.Бил съм в немски предприятия за колбаси-там самодейци няма,инструкциите са закон и за миячката.То и там безструктурните колбаси се правят от обрезки и отпадъчни меса,НО С МЯРКА и в допустими норми за човешкия стомах.
                        Тука йъръм тарикатите просто им ср@ха на рецептурите и меса и сланини станаха мижав % от изделието-резултата е ясен+факта,% от спечеленото от фалшивото да отива в плик при някой в ДВСК,ХЕИ и прочее-системата виждате функционира перфектно.
                        Абсолютно съм убеден,че гореупоменатото функционира във всички сфери на хранителната промишленост.
                        ...ние от сурогати направихме парламент,че плюскането ще ни се опре...
                        ...Булгар,Булгар...

                        Коментар


                        • #42
                          До: Храната, която ядем...

                          Ще си позволя да цитирам откъси от книгата на д-р Атанас Гълъбов " Световната конспирация срещу здравето " ..може би повечето от вас са я чели ,може би слушали .......приятно четене и дано не ви приседне обяда



                          ХРАНЕНЕ

                          Човечеството е подложено на глад, невинаги явен - глад за важни естествени хранителни съставки, безусловно необходими на организма за да бъде в състояние на добро здраве.
                          Човекът е бомбардиран ежедневно от нови "полезни" храни, които дори и специалистите не проверяват. Представят се в рекламите неверни данни от "изследвания". Храните се обработват с
                          консерванти, обезмирисители, ароматизатори, оцветители с цел - привлекателен вид и вкус,
                          дълготрайност. Но всичко това разрушава тяхната животворна стойност и допълнително оказва вреден
                          ефект след консумацията им. Колкото по-дълго една храна не се разваля, толкова по-сигурно е, че не
                          може да поддържа живота.
                          Хората, които живеят при примитивни условия имат чудесно здраве. Щом "цивилизованият" начин
                          на хранене с преработени и рафинирани храни и захарни изделия навлезе в живота им, още в първото
                          поколение се забелязват дегенеративни изменения. Съвременното общество има безобразно хранене,
                          водещо до промени в зъбите и захапката, скелета, жлезите, хронични заболявания (алергии, астма, диабет,
                          артрит, рак и др.), често боледуване от инфекциозни болести. Лошата диета променя и поведението и
                          интелекта.
                          Повече от 2/3
                          от случаите на преждевременна смърт са от неправилно хранене. Днес бялата
                          американка от средната класа, с нейния обичаен начин на хранене с много белтъчини и мазнини, ражда
                          бебета по-болнави от тези на бедните имигранти.
                          Хранителната индустрия контролира общественото мнение по отношение на здраве и
                          рационално хранене, а рационалното хранене въобще не се изучава в медицинските университети, нито
                          от населението.
                          Всички научни доказателства за изключително голямата вреда от преработените храни и от
                          различните химикали в тях се укриват. Наемат се учени, които да разбиват в ума ви всякаква връзка
                          между неподходящо хранене и лошо здраве. В САЩ дори е забранено прилагането на диети за болните
                          от рак, защото водят до пълно и трайно излекуване. Даже да се храниш правилно и здравословно се
                          смята за "шарлатания".
                          Казано е: "Прост начин на живот - възвишено мислене."
                          Това, че дадено ястие изглежда апетитно и стимулира вкусовите рецептори, не значи че е
                          полезно.
                          Аргументът "И другите правят така." може да е оправдан за деца от детската градина, но не и
                          за зрял човек, претендиращ за независимост на мисленето и рационалност на преценките.
                          Чрез хранителните продукти консумираме и скрити добавки на химикали под различна форма,
                          синтетични вещества, трудно доловими със съвременните рутинни медицински тестове. А човешкият
                          организъм има голяма приспособителна способност и не реагира на малките дози, така че
                          разпознаването на увреждането от токсични химични елементи и съединения често е възможно чак
                          когато се натрупат в значително количество. В хранителната промишленост се използват повече от 5000
                          .........продължава в прикачения файл
                          Прикачени файлове
                          [FONT=Comic Sans MS][SIZE=4][B]Викайти линейкътъ дукът е времи[/B][/SIZE][/FONT] :D!!

                          Коментар


                          • #43
                            До: Храната, която ядем...

                            То на вашето "Русенско варено" само като му отвориш консервата и направо можеш да го хвърляш в противниковия окоп... ))

                            Никога няма да туря в уста колбас от типа на кренвиршите, без значение къде и как го правят. Самата изконна идея на тия работи е да се превърне някаква отпадна технология в безотпадна, така че принципно няма какво нормално да търсиш вътре в тая гадост.
                            Че месно-соената промишленост отдавна е фалшиментоска, това е ясно и е неминуема стъпка към изхранването на планетата. Мен повече ме боли за зеленчуците, които станаха дървени, и за "белия" хляб, който го избелват...
                            Volk: Уж мъжки форума, ала-бала, ама до 10 секунди темата ще е изтрита!

                            Коментар


                            • #44
                              До: Храната, която ядем...

                              Първоначално публикуван от Yordan Преглед на мнение
                              То на вашето "Русенско варено" само като му отвориш консервата и направо можеш да го хвърляш в противниковия окоп... ))

                              Никога няма да туря в уста колбас от типа на кренвиршите, без значение къде и как го правят. Самата изконна идея на тия работи е да се превърне някаква отпадна технология в безотпадна, така че принципно няма какво нормално да търсиш вътре в тая гадост.
                              Че месно-соената промишленост отдавна е фалшиментоска, това е ясно и е неминуема стъпка към изхранването на планетата. Мен повече ме боли за зеленчуците, които станаха дървени, и за "белия" хляб, който го избелват...
                              То нашенското Русенско го правят в абсолютно всички комбинати и става за гориво на една твоя подопечна джуджавка...
                              Аз и за нераздробените меса мога да ти драсна два реда и да ги отпишеш от менюто си и тях.Без да броя как и с какво в устенцата са пораснали самите животинки.
                              Зеленчуци,жито-ами то се започва още с тровенето на почвата/карбамиди,пестициди и т.н./,през модифициране на зърното-да няма плевелни култури които да пречат на реколтата.Смятай тросъка като не играе,какъв е мутанта дето е край ракията вечер...
                              Лошото е,че и да си прежалиш джоба,тук поне е се тая за организма в някакви положителни аспекти.
                              За всичко,което консумираме...

                              Коментар


                              • #45
                                До: Храната, която ядем...

                                туй му е майката !
                                .............................Странданско 25 кг на свободна паша
                                Прикачени файлове
                                [FONT=Comic Sans MS][SIZE=4][B]Викайти линейкътъ дукът е времи[/B][/SIZE][/FONT] :D!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X