Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да научим какво има в храните който ядем!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Храната, която ядем...

    И аз гледах. Ама ние с Жената отдавна си знаем, че в преследване на НАЙ-НИСКАТА цена, у нас Отдавна Няма качествени продукти, особено това е вярно за колбасите - това което ме Вбесява е, че сме опитвали да купуваме и от най-скъпите - но пак дъх на мас, отвратителен вкус, а често са и развалени (веднъж дори тя не се сдържа и си направи труда да отиде и да го върне - взеха го без коментари).
    Много се надявам след този шум да се появят по-качествени продукти, ама много, че ми се е дояло нещо вкусно

    Коментар


    • #17
      До: Храната, която ядем...

      Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
      Днес разбрах, че ядем и някаква разновидност на Цезий в "сиренето" дето имала период на разпад 50 години в организма...
      За другите "открития" с днешна дата, всеки е чул..
      Е поне ще си светим и ако отидеш на снимка няма да хабят апарата да ни облъчват а само ще се отпечатваме на плаката.

      Какви гадости, ядем сега ... а какви ще ядем след някоя и друга година, направо не ми се мисли, че ми настръхват пипалата и ми светват зелено метал детекторите...
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #18
        До: Храната, която ядем...

        Храната вече я обсъдихме в една друга тема. Купешката става с много резерви!!!
        Освен храната има и по-сериозен проблем! Опитвам най-различни марки и модели червени вина напоследък и все не мога да си харесам. Не са истински. Предишните ми любими видове не са същите. То и година с година не си приличат, де. Ама...всичко ми блъска на химия. Последното добро, което пих, беше презокеанско, яд ме е, че не запомних името.
        Моля препоръчайте ми добро вино - да си дигам хемоглобина, здравен проблем!

        В замяна ви каня на изложението на вина и други спиртни напитни от 18 до 21 март. Купонът по дегустациите е много весел!
        НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
        Omnia vincit amor !

        Коментар


        • #19
          До: Храната, която ядем...

          Първоначално публикуван от Петя Преглед на мнение
          Храната вече я обсъдихме в една друга тема. Купешката става с много резерви!!!
          Освен храната има и по-сериозен проблем! Опитвам най-различни марки и модели червени вина напоследък и все не мога да си харесам. Не са истински. Предишните ми любими видове не са същите. То и година с година не си приличат, де. Ама...всичко ми блъска на химия. Последното добро, което пих, беше презокеанско, яд ме е, че не запомних името.
          Моля препоръчайте ми добро вино - да си дигам хемоглобина, здравен проблем!

          В замяна ви каня на изложението на вина и други спиртни напитни от 18 до 21 март. Купонът по дегустациите е много весел!
          Петя, пали джипката и в Ивайловград.Там има хубави вина от частни производители.Или по шосето Автомагистрала Тракия - Виноградец - Септември.Там в селата продават и вино и ракия , все домашни.Туршии,компоти,сладка,люти чушки в буркани, луканки(вярно недосушени) та даже и някой прясно заклан заек или пиле.
          После през Септември наляво и обратно в Пловдив през Пазарджик.
          Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

          Коментар


          • #20
            До: Храната, която ядем...

            Огледайте се! Около България има и други ДЪРЖАВИ, в които думата менте не е позната. Забравете да купувате хранителни продукти(важи и за плодовете и зеленчуците) от БГ, ако не искате скоропостижно да ви заведат на отчет в окръжните онкодиспансери. Същото важи и за хранителните заведения. Вчера правихме една равносметка, и се оказа, че ВСИЧКИ хранителни продукти без изключение(включая и хляба даже) не стават(майонезата примерно не става с яйцата купени от магазина, докато с яйца от домашна кокошка става). Производителите на "нормални" хранителни продукти са толкова малко, че е практически невъзможно да бъдат намерени на пазара. Знам че звучи еретично, особенно след като България имаше слава на чуден производител на хранително вкусови продукти, но след като нашите производители ни обвиняват че ние клиентите сме виновни за буклуците, които те произвеждат и ни продават, не можем да очакваме каквато и да е промяна.
            Затова с мъка на сърцето ви призовавам НЕ КУПУВАЙТЕ БЪЛГАРСКОТО! Гледайте всичко вие да си го произведете, или пък идете до съседна държава за да си купите нормална храна. Просто използвайте пълноценно екскурзиите и командировките!
            Дано по този начин, хората лъжещи ни всеки ден, поставени пред свършен факт преосмислят това което правят. Да чакаме от държавата да си свърши работата е загубена кауза.
            Напоследък гледам масово в квартала производителите на млеко си продават директно млекото на хората, стават невиждани опашки и от около 2 месеца млекото вечно не достига. Чувам от хората че взели и сирене да си правят по блоковете. А бялата вода с надпис "Млеко" в магазина си стои и никой не го купува.
            Това е правилния подход!

            Volk, това което си подхванал е похвално. Желая ти УСПЕХ от все сърце!
            Същото важи и за всички останали, които са успели да се запазят и са останали Човеци, и все още не са се превърнали в хора.
            ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

            Коментар


            • #21
              До: Храната, която ядем...

              Да допълня "Келтис" и искай да ти сипят от това(от съда) което си дегустирала , че някои хитреци държат за дегустация един съд, а ти продават затворена бутилка от "същото"....ама не после откриваш че е минало "покръстването" ....не че и то не отива за направа на хемоглобин
              "Вълчо" за храната не се притеснявам! Смятам че това е поредния кьорфишек на "партията любима" (сега боядисана във всички цветове) за отвличане вниманието на простолюдието, а не истинско желание за промяна
              Виж фанатизираните индийци, пият вода от свещенната река "Инд", а в нея се излива и плува всчко което може да си представим и някои неща които неможем. Представи си ако с теб отидем и ударим няколко големи глътки от реката в името на "Вишну"....ще се омажем от всички отвори. Адаптивните възможности на организма са огромни и за това се притеснявам повече от предателството на "приятели" или проблемите в здравната и образователната система и други такива, а храна на пазара има много (дай боже да е все така) и може да си намериш баланса цена/качество
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • #22
                До: Храната, която ядем...

                Някой работи са ми много странни. Ясно е, че народа се трови от години с некачествена храна. Само, че за да отриеш дори бутка за семки трябва да изкараш хиляда и едно разрешителни и не знам си какви още документи, да платиш на ХЕИ МЕИ и разни там други. Как един журналист обаче не се сети да попита, кой ще поеме цялта тази отговорност след като всичко се призна публично или пак държавните "мъже" ще кажат: "ДА ГО ДУ..Т БЕДНИТЕ"...
                Only after the last tree has been cut down,
                Only after the last river has been poisoned,
                Only after the last fish has been caught,
                Only then will you find that money cannot be eaten.

                Коментар


                • #23
                  До: Храната, която ядем...

                  Първоначално публикуван от D-MAX Преглед на мнение
                  Огледайте се! Около България има и други ДЪРЖАВИ, в които думата менте не е позната. ....
                  Извинявай, ама ти чуваш ли се какви ги говориш???? В другата тема дадох пример с маслото. Всичкото вносно, което се продава у нас, е също маргарин. И храните им са същите боклуци, не се подвеждай по лъскавите опаковки!
                  Нашето селско стопанство беше съсипано от алчните гъзове, които ни управляват+изискванията на ЕС. Начело със зеленчуците!
                  Хубавите и вкусни храни, които доскоро ядяхме, са ЕКО-ПРОДУКТИ. Затова са и по-скъпи и биват изблъсквани на пазара от евтините и красивите, но "дървени" вносни зеленчуци и плодове. За това са виновни бедняците, купуващи евтино (докарани дотам от мафиотската структура, наречена държава) и липсата на дотиране на селското стопанство.
                  НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
                  Omnia vincit amor !

                  Коментар


                  • #24
                    До: Храната, която ядем...

                    Първоначално публикуван от Петя Преглед на мнение
                    ...Нашето селско стопанство беше съсипано от алчните гъзове, които ни управляват+изискванията на ЕС...
                    +1
                    Трябваше да напишеш гъзове с главно "Г"...
                    Only after the last tree has been cut down,
                    Only after the last river has been poisoned,
                    Only after the last fish has been caught,
                    Only then will you find that money cannot be eaten.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Храната, която ядем...

                      Вальо, недей да ни дразниш. Както е известно ти си си решил проблема с ментето - генерално.
                      Два пъти те питах, къде по дискретно, къде по нахално, ти каза, че производството на твоята екологично чиста ферма е продадено за години напред по списък.

                      Който успял, успял - останалите лавираме между бляскаво наредените ментета, като куче между хвърлени камъни.

                      Лично за себе си зная, че пазаруването отнема все повече време.
                      Няма място, или марка, на които да можеш да разчиташ.

                      А на Петя, бих отговорил - Всякакви опаковки, за вносни продукти се ментосват в България. Имам познат художник - с цяло студио за графична обработка. Последно правеше опаковка за Megle и тубички за Shauma. И той се оплаква от нелоялна конкуренция, в пазра на заготовки за ментаците. Разни студентчета, подготвят фотошопа за 50 - 100 лева. Че и печатарски процес изучили.
                      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                      Коментар


                      • #26
                        До: Храната, която ядем...

                        Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                        Вальо, недей да ни дразниш. Както е известно ти си си решил проблема с ментето - генерално.
                        Два пъти те питах, къде по дискретно, къде по нахално, ти каза, че производството на твоята екологично чиста ферма е продадено за години напред по списък.

                        Който успял, успял - останалите лавираме между бляскаво наредените ментета, като куче между хвърлени камъни.

                        Лично за себе си зная, че пазаруването отнема все повече време.
                        Няма място, или марка, на които да можеш да разчиташ.

                        А на Петя, бих отговорил - Всякакви опаковки, за вносни продукти се ментосват в България. Имам познат художник - с цяло студио за графична обработка. Последно правеше опаковка за Megle и тубички за Shauma. И той се оплаква от нелоялна конкуренция, в пазра на заготовки за ментаците. Разни студентчета, подготвят фотошопа за 50 - 100 лева. Че и печатарски процес изучили.
                        Ники, екологично чиста ферма в България няма. Просто няма начин да се направи. Зависимостта на животните и растенията от химични и други препарати от години насам е толкова голяма, че да се говори за еко-ферми не е сериозно. За екологично чисти могат да се смятат единствено стадата овце на каракачаните. И то с някои уговорки. Всичко друго е до такава степен обработено с лекарства, торове и химии, че няма как да се нарече "екопроизводство".

                        Коментар


                        • #27
                          До: Храната, която ядем...

                          Първоначално публикуван от Петя Преглед на мнение
                          Извинявай, ама ти чуваш ли се какви ги говориш???? В другата тема дадох пример с маслото. Всичкото вносно, което се продава у нас, е също маргарин. И храните им са същите боклуци, не се подвеждай по лъскавите опаковки!
                          Нашето селско стопанство беше съсипано от алчните гъзове, които ни управляват+изискванията на ЕС. Начело със зеленчуците!
                          Хубавите и вкусни храни, които доскоро ядяхме, са ЕКО-ПРОДУКТИ. Затова са и по-скъпи и биват изблъсквани на пазара от евтините и красивите, но "дървени" вносни зеленчуци и плодове. За това са виновни бедняците, купуващи евтино (докарани дотам от мафиотската структура, наречена държава) и липсата на дотиране на селското стопанство.
                          Аз да съм писал да се купува от България каквото и да е? Точно обратното! Пак ще кажа: най-гарантирано е човек да си произведе всичко необходимо сам, но това е практически невъзможно, макар че все повече се превръща в реалност за много хора. Затова другия вариант е да си вземеш всичко останало от съседна ДЪРЖАВА, в която малко от малко поне държавните органи и обществото осъществяват някакъв контрол над фалшиментаторите. Тук контрола свършва с подаване на пликовете. Колегите са обяснили изключително точно и ясно защо да не се купува от тука! Патриотизмът и родолюбието нямат нищо общо с това да плащаш ежедневната доза отрова с изкараните с много труд лични пари. Но това го разбираме чак като отидем при чичко доктор - уви тогава е вече късно!
                          Проблема е много по-голям от продажбата на буклучави храни, и е функция на наличието на огромна държавна администрация на книга и пълното и отсъствие когато трябва да се свърши каквато и да е работа. Пазара на стоки в България не е регулатор, както се опитват да ни набиват в главите. Батака е толкова голям че едва ли някой, някога би могал да промени нещо тук, без да употреби насилие в прекия смисъл на думата! Един човек каза, че чипа ни е за смяна, и го изкараха най-големия боклук. Повече какво да обсъждаме?
                          Лошото е че всичко това обикновенно става основа за политизация и обещания за поредното "щастливо и перфектно" обществено устройство, което удивително добре приляга на нашего брата.
                          В края на краищата, пак ние ще сме прекарани за n-ти пореден път! При това напълно законно.
                          И до кога така?
                          Вовеки!
                          Последно редактирано от D-MAX; 03-02-09, 12:44.
                          ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                          Коментар


                          • #28
                            До: Храната, която ядем...

                            Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                            Вальо, недей да ни дразниш. Както е известно ти си си решил проблема с ментето - генерално.
                            Два пъти те питах, къде по дискретно, къде по нахално, ти каза, че производството на твоята екологично чиста ферма е продадено за години напред по списък.

                            Който успял, успял - останалите лавираме между бляскаво наредените ментета, като куче между хвърлени камъни.

                            Лично за себе си зная, че пазаруването отнема все повече време.
                            Няма място, или марка, на които да можеш да разчиташ.
                            Не го направих нарочно...

                            От сърце и с радост бих продавал на всеки от вас, обаче точно в това е проблема - количеството!
                            Малко е !

                            Иначе кравите са ми на свободна паша и от моето мляко на някои хора им прилошава, било като течна сметана, обаче питате ли ме как го продавам?

                            Като при масоните, трябва някой да те препоръча в "клуба" и да гарантира, че няма да ме натопиш, след това се гледа дали има изобщо свободно количество и след това отиваш в едни мазета, в едни коридори, където човек, когото не познаваш /бушон/ с черни очила ти отваря един фризер и ти мушва бутилка в торбето...

                            Ако те спрат на улицата, трябва да хвърлиш бутилката на земята и да кажеш, че за пръв път я виждаш, а в това време моите хора да избягат през задния изход...

                            Но има една вратичка, след някой месец ще пусна кухня, в която ще използвам истински продукти, там не могат да ме гепят и ще ви предложа жълта /с майонеза/ руска салата!

                            Освен ако не ме тикнат зад решетките за незаконно разпространение на мляко...

                            Коментар


                            • #29
                              До: Храната, която ядем...

                              Да не решите, че пуснах темата за да злорадствам...

                              Впечатли ме какъв е този Цезий!?

                              Коментар


                              • #30
                                До: Храната, която ядем...

                                В къщи си имам домашно същество - тъща (или както й казват децата - тъщата е пазителя на къщата ) - поне от 20 г. ни разправя, че по магазините продават само мърши и химии, затова тя си се гледа само с домашно. Беше си направила ферма с над 100 птици, 50 заека... и т.н., сеехме жито, мелеше го на фураж по специални рецепти... и така вървеше животът. Когато теглехме чертата излизаше, че са ни били само труда и усилията, цените излизаха почти същите като на магазините, но вкусът... ах този вкус, изобщо не може да се сравни с купешкото!
                                После ни завъртя въртележката "интензивен живот", моята подкрепа отпадна, децата поотраснаха и тъщата трябваше да ги поеме, за да можем ние да работим и... фермата умря.
                                Сега от време на време тя се ядосва на "купешките боклуци" и почва да ни навива пак да я възобновим, и.... не знам докога ще устискам, но май ще се предам скоро.
                                Последно редактирано от Танасе; 03-02-09, 12:38.
                                Най обичам да ми обясняват как няма да стане!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X