Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да научим какво има в храните който ядем!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Храната, която ядем...

    Е затова тая година пак ще завъдя 50 кокошки и десет пуйки, и поне това да не купувам от магазините. А STARIAT ми обеща помощ в зайцевъдството. Вярно е, че това си е още работа след работния ден, но мисля, че си струва.
    Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
    -----------------------------------------------
    Питието определя съзнанието....
    -----------------------------------------------
    0887770735

    Коментар


    • #47
      До: Храната, която ядем...

      Първоначално публикуван от Yordan Преглед на мнение
      То на вашето "Русенско варено" само като му отвориш консервата и направо можеш да го хвърляш в противниковия окоп...
      И аз да кажа за русенското....нали все съм дежурен в почивните дни...та ни дават русенско, понеже няма кой да готви. Не, че го ядем, де, всеки си носи някаква храна. Опитах се да дам една консерва на кучето, дожаля ми само хляб да му хвърлям. Кучето помириса русенското и ИЗЯДЕ ХЛЯБА. Всичкия хляб. Русенското си седя там сума ти време, докато го налазиха мравките. Успокоих се, че поне нещо го изяде, значи става за ядене. На някое дежурство ще го изядем....кучето.

      Коментар


      • #48
        До: Храната, която ядем...

        Нали съм земеделец /новобранец/, отворих си магазинче да продавам на бабите из квартала...

        Добре, ама трябва и друга стока - та заредих домати - турски...
        Гледам като мойте /оранжерийните/ на външен вид, ОК...
        Един ден пробвах и открих откритие!

        Това не са домати!

        Някакво друго растение е , но понеже е абсолютно неутрално на вкус, не може да се разбере, какво точно е...

        Сега се оказа, че скромното ми стопанство, не може да покрие и нищожна част от търсенето, марулите ми ги взимат от буса в подземния гараж, за доматите положението е трагично - чакат ги с платено напред количество...

        Да плачеш ли, да се радваш ли?

        Коментар


        • #49
          До: Храната, която ядем...

          Не можеш ли да увеличиш производството ? В смисъл, след като така и така се търси много...
          Volk: Уж мъжки форума, ала-бала, ама до 10 секунди темата ще е изтрита!

          Коментар


          • #50
            До: Храната, която ядем...

            Първоначално публикуван от Yordan Преглед на мнение
            Не можеш ли да увеличиш производството ? В смисъл, след като така и така се търси много...
            Точно там е проблема....

            Количество - качество... и обратно...

            Дай боже всеки земеделец да си продаде продукцията преди да я е произвел, ама има и друг момент - "стъпиш ли накриво", направиш ли се на тарикат, сам ще хрупаш цял бус марули...

            Така или иначе, и да го увелича, ще нахраня не 200 а 2000 човека и то на ръба на "вдигането на камъка"!

            В старите мелници /воденични/, имало претенциозни клиенти, дето се дразнели, че мелничаря мели много бавно житото...
            А то се мелило бавно, за да се смели добре...

            Та от тогава идва лафа, който мелничаря казвал на чирака: "Вдигни камъка!"...

            И житото потичало бързо, ама недосмляно...

            П.С. От цялото ми стадо крави няма нито една фъшкия, която да е неизползвана, ама хайванчетата не могат да отделят повече...

            Ако някой е затънал в кравешки фъшкии и ги подарява, да се обажда...

            Уточнявам - кравешки или овчи - не човешки!
            Последно редактирано от Volk; 04-02-09, 22:16.

            Коментар


            • #51
              До: Храната, която ядем...

              Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
              Нали съм земеделец /новобранец/, отворих си магазинче да продавам на бабите из квартала...

              Добре, ама трябва и друга стока - та заредих домати - турски...
              Гледам като мойте /оранжерийните/ на външен вид, ОК...
              Един ден пробвах и открих откритие!

              Това не са домати!

              Някакво друго растение е , но понеже е абсолютно неутрално на вкус, не може да се разбере, какво точно е...

              Сега се оказа, че скромното ми стопанство, не може да покрие и нищожна част от търсенето, марулите ми ги взимат от буса в подземния гараж, за доматите положението е трагично - чакат ги с платено напред количество...

              Да плачеш ли, да се радваш ли?
              Ами и при мен така става в София,всичко по заявка от предния ден.
              Имам наблюдение че през последните години хората които оценяват вкусови качества се увеличават.
              ТЛК 80 4,2ТД-95г

              Коментар


              • #52
                До: Храната, която ядем...

                Първоначално публикуван от krasi_kros Преглед на мнение
                Ами и при мен така става в София,всичко по заявка от предния ден.
                Имам наблюдение че през последните години хората които оценяват вкусови качества се увеличават.
                Да така е! Това е бялата лястовичка може би! По нашите пазари търгашите се вбесяват че хората търсят нормални домати, пък тяхните дървета не ги щат.
                За да познаете кой си произвежда стоката е нормално да гледате търговците в ръцете. Свестните производители са с черни напукани от работа ръце - тези хора ги уважавам най-много(а те обикновенно са най свити на пазара).
                От тях купувам без да питам за цената!
                Ако искаме качествена храна, ТРЯБВА да си променим кулутурата на пазарене, от там и всичкия боклук постепенно ще отпадне от само себе си.
                Евтиното винаги е синоним на боклук и излиза многократно по-скъпо, когато опрем да лекуваме последствията от неговата консумация.
                ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                Коментар


                • #53
                  До: Храната, която ядем...

                  Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                  Аз и за нераздробените меса мога да ти драсна два реда и да ги отпишеш от менюто си и тях....
                  Сподели, ако обичаш с нас месолюбивите, че да го имаме в предвид.
                  "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                  Коментар


                  • #54
                    До: Храната, която ядем...

                    Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                    ....Бил съм в немски предприятия за колбаси-там самодейци няма,инструкциите са закон и за миячката.То и там безструктурните колбаси се правят от обрезки и отпадъчни меса,НО С МЯРКА и в допустими норми за човешкия стомах....
                    Те това трябва да се забие някъде с голям пирон и да го гледаме даже и на сън до дет свикнем да спрем да мислим когато изпълнямваме нещо. Ама пусти сладък мързел и далавера....
                    ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                    Коментар


                    • #55
                      До: Храната, която ядем...

                      Първоначално публикуван от D-MAX Преглед на мнение
                      ... Ако искаме качествена храна, ТРЯБВА да си променим кулутурата на пазарене, от там и всичкия боклук постепенно ще отпадне от само себе си.
                      Евтиното винаги е синоним на боклук и излиза многократно по-скъпо, когато опрем да лекуваме последствията от неговата консумация.
                      Прав си! Само че има един проблем. Докато твърдението "евтиното е с (по-)ниско качество" най-често е вярно, то високата цена далеч не винаги ти дава гаранция за качество. И това, че си купил, примерно, кашкавал по 11-12 лв/кг никак не ти гарантира, че той няма да се окаже недозрял и да лепне по ножа.
                      Със съжаление констатирам, че в България човек не може да има доверие на нито един производител. Намираш някаква свястна стока, почваш да купуваш от нея и в един светъл ден разбираш, че общото между това, което си донесъл в къщи и онова, което си харесал преди време, са само етикетът и високата цена ...
                      Последно редактирано от Чавдар (V93); 05-02-09, 11:12.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #56
                        До: Храната, която ядем...

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        Намираш някаква свястна стока, почваш да купуваш от нея и в един светъл ден разбираш, че общото между това, което си донесъл в къщи и онова, което си харесал преди време, са само етикетът и високата цена ...
                        Абсолютно вярно. Това е голямата дупка в психологията на българския производител. Първо те зариби с нещо хубаво, което показва че все пак МОЖЕ да се направи както трябва. После разваля качеството, запазвайки външния облик. Лакомията и желанието за далаверка не прощават... Класически пример са произвежданите у нас водки. Нито една не е стартирала като лош продукт, даже напротив - адски конкурентни са на брутално скъпите вносни аналози, защото макар да не са чак на тяхното ниво, все пак са на достатъчно компромисно ниво съотнесено с цената им. На втория месец вече в бутилката има некъв гнусен спирт, разреден с водица. Кво им коства да си запазят качеството, не ми е ясно...

                        Да спазвахме горната гнила схема само в задния си двор, пак добре. Но ние се чувстваме длъжни да се окепазим и пред чехчинчетата, дето има една приказка: Наше чудесно вино се хвърля да зариби английския пазар и за нула време го прави. Още на третия месец натам вече пътува кисел оцетльок, щото видиш ли ония пасат трева и не им е ясно кво пият. Резултат - чупка на българските вина от този производител и да го духате, като ви е такъв подхода. И вече завинаги с едно наум за подобни изпълнения по посока на Балканите.

                        Нищо, те така ще се научат. Когато разберат, че днешната далавера е с цената на дългосрочно осиране, тогава и ще се оправят. Ама нали икономиката е на принципа "от днес - за утре", то май няма и кой да мисли перспективно. За много хора бизнесът не е бизнес, а е въпрос на оцеляване. Как и какво да "планираш" в тези условия ?!
                        Volk: Уж мъжки форума, ала-бала, ама до 10 секунди темата ще е изтрита!

                        Коментар


                        • #57
                          До: Храната, която ядем...

                          Първоначално публикуван от Yordan Преглед на мнение
                          То на вашето "Русенско варено" само като му отвориш консервата и направо можеш да го хвърляш в противниковия окоп... ))
                          По повод "Русенското" се сетих за една весела история от времето, когато бях войник.
                          Бяхме намерили едно "Русенско варено" ама Бог знае откога, защо консервата се беше поиздула и беше придобила леко овална форма. Не знам откъде му дойде на акъла, но един от наборите я пъхна в горящата печка и след няколко минути така изтрещя, че кръглия капак на печката отгоре се удари в тавана. По-интересното е, че след това се разнесе такава смрад, че цялата сграда /на 4 етажа/ се опразни. Всички офицери, войници и т.н. излезнаха навън на плаца след "обгазяването". После имаше няколко непоряда, но това е друга тема...
                          Only after the last tree has been cut down,
                          Only after the last river has been poisoned,
                          Only after the last fish has been caught,
                          Only then will you find that money cannot be eaten.

                          Коментар


                          • #58
                            До: Храната, която ядем...

                            Изчетох цялата тема и никой не каза и дума за ХЕИ и ДВСК а проблема е именно в тях.
                            Няма такова нещо като народопсихология, има закони, правила и органи който да следят тези правила да се спазват.
                            "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                            Коментар


                            • #59
                              До: Храната, която ядем...

                              Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                              ... Няма такова нещо като народопсихология, има закони, правила и органи който да следят тези правила да се спазват.
                              Грешка! Точно народопсихологията играе. Има закон, ама он е врата у поле. Има правила, ама те са за другите, а не за мен ...

                              А на "органите" ще им затворим очичките с някоя банкнота и после ще мрънкаме, че са корумпирани.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • #60
                                До: Храната, която ядем...

                                Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                                Изчетох цялата тема и никой не каза и дума за ХЕИ и ДВСК а проблема е именно в тях.
                                Няма такова нещо като народопсихология, има закони, правила и органи който да следят тези правила да се спазват.
                                Е ка да не казахме? Нали писах че проблема започва с незадължителността на БДС, и завършва с бутането на пликовете на същите тези нещастници от ХЕИ И ДВСК. Защо мислите се наплодиха толкова големи фирми последните няколко години? Различни марки собственост на едни исъщи фирми, излизащи от едни същи цехове. Отговора е прост - големи печалби от производството на нещо което се продава масово! Всичко това гарнирано с лакомия за печалба и една идея далавера, доведе до тук че по време на криза ние да тичаме до съседни държави да купуваме храни. Е тва ако не е пародия не знам вече кое е. Все пак да живее ЕС , че благодарение на това можем да пътуваме и купуваме от където и каквото поискаме.
                                Колко жалък факт!
                                И ако това се задълбочи, т.е. хората масово почнат да го правят, тогава какво ще стане с производството на храни и търговията им в БГ.
                                И като се замисля защо се стигна до тук не знам да се смея ли да плача ли?
                                Последно редактирано от D-MAX; 05-02-09, 10:41.
                                ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X