Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Живеем в СТРЕС

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Живеем в СТРЕС

    По подобна тема бяхме писали преди време, но не можах да я намеря.

    Аз гласувах със " За" . Проблема ми идва от увеличаването на работата ми. А за разликата в стресообразуващите фактори ( страшна дума измислих а?) между София и останалата част, може да се говори дълго. Аз за себеси реших проблема преди 11 години като избягах от София и се прибрах във Варна. Думата е то§но избягах. За една седмица напуснах работа, продадох жилището си и всичко което не мога да кача на камион. и дойдох тук, за да разбера §е може да се работи и на по-бавни обороти. И е много гот мога да ви кажа.
    Вярно е, че стреса и в провинцията започва да нараства, но не може да се сравнява с лудницата наречена София.
    Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
    NULLA TENACI INVIA EST VIA

    Коментар


    • #32
      До: Живеем в СТРЕС

      ДА! В СТРЕС съм... Особено от това как ще стигна утре до училище (на жълтите павета).... И изобщо
      цяла година. Общо взето най- ме стресира трафика, двучасовото ми прибиране след 8 учебни часа...
      Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
      A2 (+)

      Коментар


      • #33
        До: Живеем в СТРЕС

        Първоначално публикуван от cveti Преглед на мнение
        ДА! В СТРЕС съм... Особено от това как ще стигна утре до училище (на жълтите павета).... И изобщо
        цяла година. Общо взето най- ме стресира трафика, двучасовото ми прибиране след 8 учебни часа...
        Не се зачита, служебно ти присъждаме отговора "Какво е това Стрес", на малките деца стреса не им е познат

        Коментар


        • #34
          До: Живеем в СТРЕС

          Да, бе - не им е познат! И до сега си спомням, че живеех на "Опълченска", а учех в 8-мо училище в Младост. Ставах в 5 и половина сутрин, за да съм навреме за първия час в 7 и петнадесет и все се кръстех тролей единица дали ще се появи навреме. Придвижването в София е супер гадно и е една не малка част от порцията ежедневен стрес. В градовете извън София все още е по-човешко.

          Коментар


          • #35
            До: Живеем в СТРЕС

            Обикновенно за да ти е наред всичко трябва да си във вътрешен и външен комфорт.Не се сещам някой да го е постигнал това,е може и с определени вещества ,но в нормална житейска ситуация на днешното време няма как да стане.Колко пъти съм се заричал да не се ядосвам и пак ,и пак.Напоследък забелязвам,че почват да ме разлюляват дребни неща.Явно съм си дал сметка,че някои не зависят от мен и колкото и да пращя е все тая.Но немърливостта на някои хора и самочуствието им на всезнаещи просто ме вбесява.Не знам много е сложно,но според мен стреса се увеличава.
            И по темата виц:/който го е чел да не се обажда/

            Чукча се прибира след двуседмичен лов.Жена му го гледа един умислен и го пита:Какво искаш сигурно си много уморен.Да ти сготвя да се нахраниш с топла храна.
            Чукча:Добре.
            Сготвили му,хапнал.
            Жена му : Сигурно си жаден.Да ти сложа да пийнеш ?
            Сложила му ,напоила го хубаво.
            -Бил си много време без мен в тайгата сигурно ще ме искаш?
            Легнали ,свършили работата.
            Чукчата пак умислен.
            Жена му:Но какво има?Хапна ,пийна и другата работа два пъти.Какво искаш?
            Чукча:-Да си сваля ските.
            Е ,това е човек извън стреса.
            Поздрави.
            Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
            "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
            "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

            Коментар


            • #36
              До: Живеем в СТРЕС

              Аз гласувах "без изменение" .Стреса в тази държава си е постоянен. Ако приемем стреса в контекста на "късане на нерви" , то ( по.младите не знаят ) си го имаше и преди - в "онова време" . Стрес от това дали нареден на дългата опашка ще стигне до теб киселото мляко за малкия .Дали в месарницата ще останат вмирисани мръвки или всичко вече е продадено зад щанда. Дали псувайки Партията няма да те надуши някои от хилядите доносници. Стрес от огромния плакат ( 2/4 м.) , който те посреща на портала на завода с една сочеща ръка и думите : " А ти изпълни ли си дневната норма ? ). Раздразнението от партийния секретар ( абсолютен некадърник ) , назначен за отговорник по качеството и не правещ разлика между
              "метрология" и "метеорология" , но със средно образование командва инженерите. Стрес от това дали ще изпуснат спирачките на Ладичката , щото гумичките са дефицит и трябва да ги търся " с връзки". Стрес от това че за да посетя роднините ми в крайграничните западни райони всеки път подавам молба в районното МВР за открит лист ( в собствената ми страна ! ). А 15-годишната вноска от 1500 лв. за кола? А триденонощното висене пред ЦУМ за нов телевизор ? И за хладилник .И за пералня. Стрес от изкуствения дефицит на проспериращия социализЪм в името светлото бъдеще .... а броя на невроните в мозъка се топи ... и тогава и сега ....
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #37
                До: Живеем в СТРЕС

                Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                Не се зачита, служебно ти присъждаме отговора "Какво е това Стрес", на малките деца стреса не им е познат
                Точно при учениците в последните години, особено на които им предстои кандидатстване, стреса им идва с нарастване клонящо към безкрайност... От 0 на каквото и да е, си е нарастване с клонящо към безкрайност пъти .
                Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                Коментар


                • #38
                  До: Живеем в СТРЕС

                  Първоначално публикуван от Тодор (Zaarin) Преглед на мнение
                  Точно при учениците в последните години, особено на които им предстои кандидатстване, стреса им идва с нарастване клонящо към безкрайност... От 0 на каквото и да е, си е нарастване с клонящо към безкрайност пъти .

                  Аз се шегувах, НО вече НЕ
                  Аз съм бил ученик (повечето от вас май не са били родени тогава, но това не променя факта) и си спомням моите ученически години и моите кандидаствания знам че гледано от сегашната ми позиция е трябвало здраво да се притеснявам (ковял съм си бъдещето), но някак си притеснението тогава ми убягваше, ходих на лагер точно преди първото кандидастване, забавлявах се преди второто, а след приемният изпит в Университета (ВМЕИ "Ленин" - сега ТУ София) така се наядох че паднах пред вратата на кръчмата, играех си футбол по цял ден и си цъках ТНТМ-то (за младите - Техническо и Научно Творчество на Младежта или нещо подобно), за първи път бях стресиран когато трябваше да отивам в Казармата и после се ПочнА
                  Така че за мен детството беше и би трябвало да бъде стрес free, а ако от деца почнем да се "шашкаме" яко - няма да изкараме до дълбока старост (С което не омаловажавам това което се случва в ученическите ни години - то до голяма степен ОПРЕДЕЛЯ по нанатъчният ни ЖИВОТ!!!)

                  Коментар


                  • #39
                    До: Живеем в СТРЕС

                    Ако има подложени на стрес колеги, които няма как да го избегнат, може да се отвори нова тема: Арт терапия-Анти стрес.
                    И без друго, ако някой се престраши да отиде при психолог - ще му предложат подобно лечение..
                    Така, че ако има желаещи, време ще се намери, а дори и да не е наложителна Арт терапия - въведението в рисуването помага за по-лесна визуализация на идеи и проекти..
                    Ако има мераклии да се обаждат.
                    Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Живеем в СТРЕС

                      Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
                      Ако има подложени на стрес колеги, които няма как да го избегнат, може да се отвори нова тема: Арт терапия-Анти стрес.
                      И без друго, ако някой се престраши да отиде при психолог - ще му предложат подобно лечение..
                      Така, че ако има желаещи, време ще се намери, а дори и да не е наложителна Арт терапия - въведението в рисуването помага за по-лесна визуализация на идеи и проекти..
                      Ако има мераклии да се обаждат.
                      Далеч си ми

                      Коментар


                      • #41
                        До: Живеем в СТРЕС

                        На майтап, на истина май това е най Гласуваната анкета във Форума
                        И най-единодушната

                        Коментар


                        • #42
                          До: Живеем в СТРЕС

                          Другият майтап е, че не се знае за тези, гласували "без промяна" дали стресът е останал на поносимо ниво или и преди си е бил твърде висок!
                          НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
                          Omnia vincit amor !

                          Коментар


                          • #43
                            До: Живеем в СТРЕС

                            Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                            Далеч си ми
                            Аз си мислех за дистанционна Арт-терапия, а не за традиционните уроци по рисуване. Задачи и консултации, свързани с интереса и нагласата на всеки желаещ...
                            Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Живеем в СТРЕС

                              Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                              На майтап, на истина май това е най Гласуваната анкета във Форума
                              И най-единодушната
                              Интересно!
                              За пореден път се убеждавам, че нищо не разбирам от социология...
                              Приех анкетата несериозно, посочвайки последния възможен отговор. Не, че не знам какво е стрес, но... не се яде, няма цвят, мирис, а не е и чувство... Май съм отговорил правилно, просто наистина незнам!
                              Един от въпросите, които ме измъчват в този форум е, защо не се гласува в анкетите... Тази анкета, не само не ми отговори, но съвсем обърка и без това крехките ми предположения...
                              Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                              Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Живеем в СТРЕС

                                Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                                Интересно!
                                За пореден път се убеждавам, че нищо не разбирам от социология...
                                Приех анкетата несериозно, посочвайки последния възможен отговор. Не, че не знам какво е стрес, но... не се яде, няма цвят, мирис, а не е и чувство... Май съм отговорил правилно, просто наистина незнам!
                                Един от въпросите, които ме измъчват в този форум е, защо не се гласува в анкетите... Тази анкета, не само не ми отговори, но съвсем обърка и без това крехките ми предположения...

                                Тази просто е "Лесна" - Всички по един или друг начин сме под напрежение което Очевидно се покачва
                                Но най гласуваната анкета би била някоя напълно безмислена, от сорта крокодила по-дълъг ли е или по-зелен? Забелязах че това са най-посещаваните теми и с най-много мнения

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X