Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Живеем в СТРЕС

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Живеем в СТРЕС

    Всеки ден все по-голям Стрес,
    дали ще има Земетресение,
    дали ще успея да премина 5км. за 1.5 часа в София с кола (за пеша все още се справям и по-бързо),
    дали няма да се изпокараме със съседите за глупости, злоба и завист...
    дали ще има Газ за зимата,
    дали ще има къде да паркирам като стигна (където съм тръгнал),
    дали.... или....

    НЕма да изкараме дълго ако не се Отпуснем в гората, ако не покараме (където реално можем да си счупим вратовете и возилата), ама е лекарство срещу СТРЕСА

    Та на анкетата,
    Има ли според вас нарастване на Стреса ЛИЧНО за вас през последната година или обратно или пък всичко си е по-старому
    376
    ДА - Увеличава се
    74.73%
    281
    НЕ - Намалява
    5.59%
    21
    Без промяна
    14.63%
    55
    Какво е това Стрес?
    5.05%
    19

  • #2
    До: Живеем в СТРЕС

    Някой хора са спокойни по натура и държат много повече. Често стреса е ненужен и може да му се противодейства с позитивно мислене.
    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
    Drag Grand Canyon Daily
    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
    LZ1JYM

    Коментар


    • #3
      До: Живеем в СТРЕС

      Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
      Някой хора са спокойни по натура и държат много повече. Често стреса е ненужен и може да му се противодейства с позитивно мислене.
      "Всички" сме Спокоини (дъщеря ми казва "Наспкопои се Тати"), но въпреки това аз поне си давам сметка, че всеки ден, все повече "неща" се опитват да ти "развалят"
      спокойствието, а това не може да не оказва влиание.
      Включително изпуснах в предишното мнение, като се разхождам в гората дали няма да срещна ограда и знак и още..... и да ми отиде Хобито

      Коментар


      • #4
        До: Живеем в СТРЕС

        Без промяна. Почти съм си настроил анти-стрес филтъра.
        Е, с изключение Чепинския "инцидент" , което си беше доста...


        П.П.

        Алекс, защо сме в 'Екстремни спортове' ?

        Коментар


        • #5
          До: Живеем в СТРЕС

          Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
          "Всички" сме Спокоини (дъщеря ми казва "Наспкопои се Тати"), но въпреки това аз поне си давам сметка, че всеки ден, все повече "неща" се опитват да ти "развалят"
          спокойствието, а това не може да не оказва влиание.
          Включително изпуснах в предишното мнение, като се разхождам в гората дали няма да срещна ограда и знак и още..... и да ми отиде Хобито
          Да така е, но аз ако срещна ограда в гората, ще го погледна от хубвата страна и ще отида на кръчма. Иначе има доста неща които се опитват да те стресират , но според мен в последната година няма промяна.
          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
          Drag Grand Canyon Daily
          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
          LZ1JYM

          Коментар


          • #6
            До: Живеем в СТРЕС

            Стрес ли? Или нерви? Както и да го наречеш все ще е правилно. Живота стана тегав. Дразним се за най-малкото нещо. А колко по-добре би било да махнем с ръка и да се усмихнем. Но не би. Такива сме. Откакто се помня все се боря с нещо и за нещо. Май със вятърни мелници. Последно, реших да се махна от София. Дано пък това да е лекарството.

            Коментар


            • #7
              До: Живеем в СТРЕС

              Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
              Да така е, но аз ако срещна ограда в гората, ще го погледна от хубвата страна и ще отида на кръчма. ....
              Да и вместо да "отпуснеш" ще пиинеш/хапнеш (все вредни неща според съвременните виждания, на постоянни Диети)





              Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
              ...

              Алекс, защо сме в 'Екстремни спортове' ?
              Защото май това ни остана като ЛЕКАРСТВО срещу стреса (пък и не видях друг по-подходящ раздел)

              Коментар


              • #8
                До: Живеем в СТРЕС

                Животът в България е един голям стрес.Хората са/в голямата си част/намусени и сопнати.Дразним се от задръстванията,отношението на институциите към нас,корупцията във всички сфери.Дразним се,че управниците ни са некадърни и крадливи.Но нали сме ги избрали и ги търпим точно НИЕ.Т.е. ние сме си винивни за стреса,в който живеем.
                Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
                -----------------------------------------------
                Питието определя съзнанието....
                -----------------------------------------------
                0887770735

                Коментар


                • #9
                  До: Живеем в СТРЕС

                  Първоначално публикуван от trajal Преглед на мнение
                  Животът в България е един голям стрес.Хората са/в голямата си част/намусени и сопнати.Дразним се от задръстванията,отношението на институциите към нас,корупцията във всички сфери.Дразним се,че управниците ни са некадърни и крадливи.Но нали сме ги избрали и ги търпим точно НИЕ.Т.е. ние сме си виновни за стреса,в който живеем.
                  В общи линии си прав. Може би, по- голям проблем е, че сме си виновни за излишния стрес. На запад от България нито е по- лесно, нито е по- спокойно, нито трафика, ако щете, е по- малък, но толерантността и общественото съзнание (нещо, което напълно ни липсва тук) са на по- различно ниво.
                  Зима иде

                  Коментар


                  • #10
                    До: Живеем в СТРЕС

                    Първоначално публикуван от kolonal Преглед на мнение
                    Стрес ли? Или нерви? Както и да го наречеш все ще е правилно. Живота стана тегав. Дразним се за най-малкото нещо. А колко по-добре би било да махнем с ръка и да се усмихнем. Но не би. Такива сме. Откакто се помня все се боря с нещо и за нещо. Май със вятърни мелници. Последно, реших да се махна от София. Дано пък това да е лекарството.
                    Ако "заболяването" не е станало хронично - помага.
                    Аз го направих този номер с махането '99та.
                    Сега ставам в 7.00, тоалет, кафе, тия три работи, в 7.50 паля колата, в 7.57 съм на работното си място...
                    Лошото е, че свикнеш ли веднъж на "високи обороти" - няма връщане.
                    Стресът е страшен само когато няма с какво да го компенсираш.
                    А иначе - гласувах с "ДА" - не знам как стана, но не помня такъв зор...
                    Предпочитам се "стресиран", отколкото "вегетиращ"...
                    Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Живеем в СТРЕС

                      Гласувах с не, защото няма отговор:намалява
                      Чак толкова стресиран несъм пък,ако ще има земетресение,то ще си го има и без мойте мисли за него

                      Айде по-свежо го давайте де,ко сте съ отчаяли

                      Коментар


                      • #12
                        До: Живеем в СТРЕС

                        Първоначално публикуван от nikito776 Преглед на мнение
                        Гласувах с не, защото няма отговор:намалява
                        ...

                        Ми НЕ означава точно това, за теб Стреса е Намалял тази година - радвам се за теб, но за съжаление си в Малцинство, което не е хубаво за останалите (Включително и мен)

                        Коментар


                        • #13
                          До: Живеем в СТРЕС

                          Определено живеем в стрес. И с всяка изминала година той става по -голям .
                          Гласувах с Да .

                          Коментар


                          • #14
                            До: Живеем в СТРЕС

                            Момчета, аз не съм в стрес! Аз съм в неусвест!
                            Заради една абсолютно тъпа и абсолютно непредсказуема и непрогнозируема - дори не може да се нарече грешка на съпругата ми вече 7-ма година се въртим в една държавна месомелачка. Последното е, че противоконституционната "Комисия Кушлев" се опитва да ми експрориира един апартамент, един издъхнал джип и една селскосопанска нива. Бесен съм, защото имам декларирани в няколко пъти повече от необходимото доходи.
                            Лично моето мнение е, че за голяма част от умишлено създавания стрес е виновен държавния и съответно общинския апарат. Всичко се прави умишлено - целта е да се смачка по възможност всичко, което е покарало и разлистило и е различно от "НАШИТЕ".
                            В тази връзка искам да се извиня на всички, които са се почуствали лично засегнати от моето отношение към тях. Просто ненавиждам догматизма и излишното ограничаване на правата от всякакъв вид и към момента го разглеждам, като посягане на индивидуалните ми човешки права. Ненавиждам неравнопоставеността във всякакво отношение - от там е и т.нар. провокиране към модераторите. Още веднъж се извинявам.
                            В тази връзка искам да обявя на всеослушание: аз съм оценител с дългогодишен опит. Експертизите на Комисията Кушлев обиконовено са манипулирани и много изопачени. Готов съм със знанията си да помогна на всеки, който има някакви проблеми с тях. Абсолютно безплатно и безкористно.
                            Христо Буюклиев
                            телефонът ми е: 0887741994
                            "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                            Коментар


                            • #15
                              До: Живеем в СТРЕС

                              Явно по-голямата част гласуват за "Увеличава се" (поне към момента над 75%, 16% без промяна...).
                              И се замислих, ЗАЩО, какво става че ставаме все по стресирани?
                              Дали е Инфлацият, дали Трафика (Нема толкова непредсказуем и Отчаиващ трафик), дали просто остаряваме бавно (не се отнася за Младите девойки във Форума - те все ще си останат на 16, е може би някой ден, но в далеееееечно бъдеще 21) и ставаме малко по-раздразнителни (четох го някъде като характерен признак), дали нещо друго... Помислете си за себе си и ако вземете и да откриете причината Пишете, че аз не мога за себе си (Ужким всичко е ОК, пък)

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X