Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко е данъкът за Вашия джип?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Фронтера 3.2 V6, 2001 год. 300 лв, като миналата година, а беше 220 лв през 2019 , много ме е яд че не се плаща данък според изминати километри, а не според кубатурата на двигателя, това е положението, плащам си чинно цялата сума, само дето ме е яд ча данъците отиват не за екологията, а да пълнят нечии политически джобове

    Коментар


    • Първоначално публикуван от Еделвайс Преглед на мнение
      Фронтера 3.2 V6, 2001 год. 300 лв, като миналата година, а беше 220 лв през 2019 , много ме е яд че не се плаща данък според изминати километри, а не според кубатурата на двигателя, това е положението, плащам си чинно цялата сума, само дето ме е яд ча данъците отиват не за екологията, а да пълнят нечии политически джобове
      Павка , Данък МПС се плаща за това че притежаваш съответното МПС. Както примерно и Данък сгради за това , че притежаваш съответната къща. Без значение дали си караш или не колата, респ. дали спиш или не в къщата .

      ..а ако това ще те успокои : плащаш и за изминати километри , под формата на такса. "Винетка" и се вика . Тука е така !
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • bullet_pk
        bullet_pk коментира
        Редактиране на коментар
        По-точно не е данък километри, а данък изразходено гориво - т.е. акцизът, който е над половината от цената на горивата

      • Еделвайс
        Еделвайс коментира
        Редактиране на коментар
        Гледат да ни "доят" отвсякъде и за всичко, това е положението за съжаление...

    • Тойота Лендкрузер J6 4.0 - 149лв.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


    • Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение

      Павка , Данък МПС се плаща за това че притежаваш съответното МПС. Както примерно и Данък сгради за това , че притежаваш съответната къща. Без значение дали си караш или не колата, респ. дали спиш или не в къщата .

      ..а ако това ще те успокои : плащаш и за изминати километри , под формата на такса. "Винетка" и се вика . Тука е така !
      С винетката си купуваш ПРАВОТО да караш по държавните пътища и това право не е обвързано с някакъв пробег. Това което плащаш толкова колкото караш е акциза на горивото, включен в цената му.

      Коментар


      • Първоначално публикуван от Иванов Иван Преглед на мнение

        С винетката си купуваш ПРАВОТО да караш по държавните пътища и това право не е обвързано с някакъв пробег. Това което плащаш толкова колкото караш е акциза на горивото, включен в цената му.
        Ако трябва да сме съвсем пунктуални : таксата под форма на винетка е за ползване на определени категории пътища от републиканската пътна мрежа за определено време . Което не означава , че автоматично се дължи за всички държавни пътища.

        А акцизът върху горивата си е акциз върху горивата . Плащаш го в момента на закупуване на горивото . И толкоз !

        Дали това гориво ше го ползваш , за да изминаваш километри , дали ше го ползваш за резачката за дърва , за стационарен агрегат за ток или за технологични нужди във фабриката е съвсем отделен въпрос .
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
          От: Колко е данъкът за Вашия джип?

          За София:
          Опел Монтерей 1993 г. 130 кВт - 193.48 лв (остъпка 9.67) платено 183.81 лв / миналата година: 190.19 лв
          Исузу Трупър 1987 г. 66 кВт - 43.12 лв (отстъпка 2.16) платено 40.96 лв / миналата година: 42.64 лв
          Сузуки Самурай 1996 г. 52 кВт - 21.40 лв (отстъпка 1.07) платено 20.33 лв / миналата година: 26.59 лв

          Голям рев беше, как ще ни скъсат с 2-ни и 5-рни данъци по новата схема, а дефакто има даже леко намаление.
          Същите возила 2 години по-късно:
          Опел Монтерей 1993 г. 130 кВт - 284.28 лв (остъпка 14.21) платено 270.07 лв
          Исузу Трупър 1987 г. 66 кВт - 54.88 лв (отстъпка 2.74) платено 52.14 лв
          Сузуки Самурай 1996 г. 52 кВт - 27.24 лв (отстъпка 1.36) платено 25.87 лв

          Вярно, данъците са нагоре. Но няма нищо общо с журналистическите тъпотии, с които ни плашеха: 2-5 пъти
          От 245 лв на 348 лв са +103 лв, което е 42%

          П.П. Сега пък разни тъпи застрахователи се опитват да ме цакат, че имам "много" автомобили и съм бил "повишен риск" - все едно че ги карам всичките едновременно... За момента ги финтирам.
          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

          Коментар


          • cnc82
            cnc82 коментира
            Редактиране на коментар
            Това със застрахователите и аз го разбрах , като купувах един автомобил .Нямаше застраховка и като отидохме да правим излезе гражданска отговорност на стойност - 2100 лв.
            Оказа се , че собственика имал 5-6 автомобила . И някои от компаниите се застраховат като надуват цените ( много регистрации на 1 лице - схема на румънци и българи ) .
            За щастие не при всички е така .

        • Интересно. Аз имам 4 автомобила и никога не са ми спрягали подобни изречения...
          HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

          Коментар


          • Интересното е друго, защо застраховката ГО е задължителна и защо тя не е фиксирана, с таван?
            Моят отговор е защото лобитата са си оплели кошницата и вали, гърми те си стрижат и доят овцете, а не би трябвало.
            Би трябвало обществото, или критична маса сред всички да се усетят, да си сформират организация и да си оборят този кръвен данък, защото не е нужно и не е логично нещо задължително(принудително) да струва толкова скъпо, каското е друга бира, но ГО е метод за кръвопиене от народа, нещо като водомерите на сондите за вода и т.н.
            Винетка разбирам, тол такси разбирам, ГО повече от 2-300лв на година не разбирам, както и данък изчисляван на база мощност на МПС.
            На острова данък МПС се изчислява на база вредни емисии, заложени при първоначалната регистрация на автомобила, примерно камиона ми е 6литра дизел и няма никакво Евро сертифициране и данъка ми е стотинки, джипа ми е Евро 4 и данъка ми е колкото едно Чероки всяка година, защото попадам в същата категория замърсители както дизеловите мотриси на БДЖ което само показва, че едни хора стрижат и доят едни овце

            П.П. Да поясня, да оборят ГО и данък МПС - имам в предвид да се облекчи и фиксира с таван, не да се премахне, защото смятам, че е добро нещо принципно. Въпреки, че имам основателни съмнения, че дори и една стотинка от данък МПС отива в някое перо свързано с околната среда и ефектите от замърсяването от МПС.
            Последно редактирано от BatGeorgeone; 25-02-21, 11:15.
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • trapper
              trapper коментира
              Редактиране на коментар
              Джорджо, ти като се върнеш в "родината", какво ще направиш по тоя въпрос? Интересно е.

          • Защото трябва да плащате не само застраховката ГО, но и фалита на Олимпик, тоест в момента плащате за своята глупост да изберете политици, които са назначили своите "калинки" в Комисията по застрахователен и финасов надзор и които калинки не са си свършили работата и са дали лиценз за застрахователна дейност на "Олимпик 'ЗАД да работи като застраховател в България.
            С други думи БатБ "пусна" малко аванта на аверите си от СИК, и тази аванта я плаща обикновенният човек:


            Как български гангстери заграбиха и разграбиха “Олимпик” | Bivol.bg

            Коментар


            • Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
              Интересното е друго, защо застраховката ГО е задължителна и защо тя не е фиксирана, с таван?
              Моят отговор е защото лобитата са си оплели кошницата и вали, гърми те си стрижат и доят овцете, а не би трябвало.
              Би трябвало обществото, или критична маса сред всички да се усетят, да си сформират организация и да си оборят този кръвен данък, защото не е нужно и не е логично нещо задължително(принудително) да струва толкова скъпо, каското е друга бира, но ГО е метод за кръвопиене от народа, нещо като водомерите на сондите за вода и т.н.
              Винетка разбирам, тол такси разбирам, ГО повече от 2-300лв на година не разбирам, както и данък изчисляван на база мощност на МПС.
              На острова данък МПС се изчислява на база вредни емисии, заложени при първоначалната регистрация на автомобила, примерно камиона ми е 6литра дизел и няма никакво Евро сертифициране и данъка ми е стотинки, джипа ми е Евро 4 и данъка ми е колкото едно Чероки всяка година, защото попадам в същата категория замърсители както дизеловите мотриси на БДЖ което само показва, че едни хора стрижат и доят едни овце

              П.П. Да поясня, да оборят ГО и данък МПС - имам в предвид да се облекчи и фиксира с таван, не да се премахне, защото смятам, че е добро нещо принципно. Въпреки, че имам основателни съмнения, че дори и една стотинка от данък МПС отива в някое перо свързано с околната среда и ефектите от замърсяването от МПС.
              Наистина ли питаш защо ГО е задължителна? Ако пък тук е тоооолкова дебел данък МПС и ГО, защо маса тарикати щъкат из Европа с БГ номера, и се мусят да си регистрират колата там? Мислех, че отговорите на тези въпроси са ти ясни, поне на теб.
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • BatGeorgeone
                BatGeorgeone коментира
                Редактиране на коментар
                Питам защо българите търпят безропотно да ги щавят със супер надути цени, аз знам добре за какво е ГО и защо е задължителна. ГО е изключително висока според мен, това не е само в България, но принципа е същия. Разликата е, че в Англия ако си примерен шофьор, живееш на село(спокоен квартал) и караш малка кола с малък пробег годишно плащаш смешна сума като годишна премия, има немалко случаи застраховката да е по-малка от данъка, това постижимо ли е в България на българската средна заплата?

              • Asen Kushlev
                Asen Kushlev коментира
                Редактиране на коментар
                Че могат на примерните да има направят някакъв бонус е вярно, но няма кой да седне да го разпише законово, толкова си могат, а и не им се занимава. Ама чак пък да ни щавят. Пак питам, като е толкова скъпо тук, защо гастърбайтерите не са много щастливи да регистрират колата в немско например. Румънците защо регистрират всичката скрап в Русе. Македонски транспортни фирми с БГ камиони, че да щъкат из ЕС, и т.н.
                п.п. Данък на средностатичтическа кола тук е под 50 лв.
                Последно редактирано от Asen Kushlev; 25-02-21, 16:00. Причина: допълване

            • Kia Sportage 2005 год
              2000 кубика бензин
              Бургас- данък- 162 лв

              Коментар


              • Първоначално публикуван от MoridinBG Преглед на мнение
                Първоначално публикуван от MoridinBG Преглед на мнение
                София, Land Cruiser 100 4.2 150kW, без Евро в талона - 246.22лв с глоба 4лв за закъсняло плащане (забравих...).
                Горе долу толкова е било и миналата година във Варна.
                Тази година е 283.29лв - +41лв
                2021 и 2022 е по 298.20лв. Бил съм пропуснал за 2021, лихвата е 12лв, но отстъпката за ранно плащане за 2022 е 14лв, та не съм се минал съвсем
                Вече и калкулаторът на общината е верен.
                Платих си с електронен подпис директно на сайта на общината. Модерна работа.

                Коментар


                • Реших да питам тук, при плащане на местни данъци и данък мпс всичко наведнъж, знам че има тогава 5% отсъпка, реших да платя онлайн чрез ОББ, при отбелязване на всичко за плащане наведнъж, никъде не ми показва въпросните 5% отсъпка, това само ако платя само в общината ли е валидно?

                  Коментар


                  • Май и в пощата можеше, но не помня, щото последно плащах преди няколко години данък. Пък може да завъртиш една шайба на МДТ да питаш къде важи отстъпката
                    "Ob Arm, ob Reich, im Tode gleich“
                    Русофилия: Тежка, наследствена незаразна болест, която не се лекува и от която за съжаление не се умира. Същата е дефиницията и за шизофрения.

                    Коментар


                    • Еделвайс
                      Еделвайс коментира
                      Редактиране на коментар
                      Записал съм общата сума за данъците която ми показва при онлайн плащане, утре ще отида до общината да платя там и ако сумата е по-малка, ще знам със сигурност в бъдеще къде се прилага въпросните 5% отстъпка.

                    • MoridinBG
                      MoridinBG коментира
                      Редактиране на коментар
                      Като идеш до общината си изкарай ПИК (персонален идентификационен код) и не се разкарвай повече.

                    • Еделвайс
                      Еделвайс коментира
                      Редактиране на коментар
                      Успях да вляза с ПИК на НАП, но и там същата обща сума и никъде не е посочена и показано включена 5% отстъпка, явно само в общината като платя на място и тогава ще е валидна 5% отсъпка, голяма тъпотия ако е така, утре ще отида и ще се разбере.

                  • Данъка за тази година за Фронтерата, бензин, 3.2 V6, 205 коня, 2002 год. 319 лева, София


                    п.с. През 2020г. 220 лв, 2021г. 300 лева, сега 2022г. 319лв, добре се покачват данъците ни, да не говорим и за все по-високите цени на ГО
                    Последно редактирано от Еделвайс; 02-02-22, 09:02.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X