Обява

Свий
Няма добавени обяви.

как да се отърва от продадена кола още на мое име

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: как да се отърва от продадена кола още на мое име

    до края на месеца има промоция в Сф: регистрация в общината на закъснели срещу само 20 лв. глоба, вместо срещу 500
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • От: как да се отърва от продадена кола още на мое име

      Нали до 200?!
      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

      Коментар


      • От: как да се отърва от продадена кола още на мое име

        Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
        до края на месеца има промоция в Сф: регистрация в общината на закъснели срещу само 20 лв. глоба, вместо срещу 500
        Но освен това дължиш и данъка за всички години в които не си го плащал-нали?
        LZ1PER

        Коментар


        • От: как да се отърва от продадена кола още на мое име

          Първоначално публикуван от Peppy Преглед на мнение
          Но освен това дължиш и данъка за всички години в които не си го плащал-нали?
          не знам, сигурно е така, но то и иначе го дължиш............имаше нещо за давност, но аз, като последен балък, си регистрирам навреме колите и си плащам всяка година и не съм се ровил за неплатените как е
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • От: как да се отърва от продадена кола още на мое име

            Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
            до края на месеца има промоция в Сф: регистрация в общината на закъснели срещу само 20 лв. глоба, вместо срещу 500
            На фирмени автомобили 100 лв.
            А данъка откога се дължи : от датата на деклариране на автомобила (т.е. утре) , или от регистрацията в КАТ (2008 г.)? Че ме е страх да питам....
            И още една моя проблемна кола . В големия талон пише "Инвалиден" Като ходя на ГТП , трабва ли да нося някакво удостоверение от даначното ?
            Уморените коне не ги убиват , нали ??

            Коментар


            • От: как да се отърва от продадена кола още на мое име

              В дaнъчното имa две годишнa дaвност зa зaкъсняло деклaрирaне. Т. е. изчaквaт се две години от дaтaтa нa сключвaне нa договорa зa покупко-продaжбa и глобa не се дължи /поне тaкa минaх aз последния път/.
              Дaнък се дължи от дaтaтa нa подaвaне нa деклaрaциятa.

              Сегa aко кaжете "Aуу зaщо тaкa...съсипници нa държaвaтa" дa ви попитaм кaто кaк дa спaзя двуседмичния срок зa деклaрирaне в дaнъчното, след кaто тaм искaт тaлонa дa е нa мое име (т.е. колaтa дa е минaлa КAТ). Е дa де aмa колaтa е пълнa гробницa и си искa поне едни три месецa здрaвa рaботa зa дa е годнa дa мине кaнaлите.
              Пореден пример кaк институциите в тaзи държaвa откaзвaт дa си говорят зa дa се свърши някaквa рaботa.

              Коментар


              • От: как да се отърва от продадена кола още на мое име

                За данъчното срока е 2 месеца. И данък се дължи от момента на придобиване на автомобила (като си подаваш декларацията се прилага и копие от договора за придобиване на МПС-то).
                Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

                Коментар


                • От: как да се отърва от продадена кола още на мое име

                  Първоначално публикуван от 4ef4o Преглед на мнение
                  За данъчното срока е 2 месеца. И данък се дължи от момента на придобиване на автомобила (като си подаваш декларацията се прилага и копие от договора за придобиване на МПС-то).
                  Абсолютно вярно!
                  Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                  тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                  Коментар


                  • От: как да се отърва от продадена кола още на мое име

                    Еми когaто aз го игрaх товa хоро преди няколко години беше кaкто го описвaм /Дaнъчното в Млaдост/

                    Коментар


                    • От: как да се отърва от продадена кола още на мое име

                      Здравейте колеги! При мен проблема е малко по-друг, но искам да ме посъветвате, какво да правя. Преди близо 2 години си продадох колата, както си му е реда - нотариус, платени данъци, договор за покупко-продажба, отписване от КАТ, от данъчното и т.н., с две думи направил съм всичко ЗАКОННО. След година някъде намирам бележка на ВХОДНАТА ми врата, да се обадя на тел. номер. Стана ми странно, но реших да звънна. Човека отсреща ми каза, че купил колата, която аз съм продал преди година и данните ми взел от големия талон! Този, на който продадох колата, нито е сменил регистрацията, нито я е записал в данъчно, КАТ и т.н., че и после я е продал. Казах на човека кого да търси по адрес (от дог. за покупко-продажба) и да не ме занимава, аз нямам такъв автомобил! Всичко добре, но след още около половин година, ми звъни (на личния телефон) 3-ти човек, който ме пита същото като втория. Пак казах кого да търсят и да не ме занимават, аз нямам такъв автомобил. Преди няколко дена, ми звъни този същия и вика, че на оня, на който съм продал колата, нямал договор и ми иска на мен копие, за да можел да си оправи бакиите. Казах му пак, че нямам нищо общо с такъв автомобил и да не ме занимава, че ми писна вече. Въпроса ми към Вас е: ако тоя е някакъв ненормалник и цъфне утре пред вратата ми, какво мога да направя? Защо след като съм направил ВСИЧКО законно, пак мен занимават с простотии и защо личните ми данни от талона са общодостъпно достояние??? Ще Ви бъда благодарен, ако ме посъветвате как да постъпя. П.С. Записах на смартфона си последния разговор с въпросния човек, може ли да ми послужи някъде този запис?

                      Коментар


                      • От: как да се отърва от продадена кола още на мое име

                        Иди в КАТ. На гише "Регистрация и снемане от отчет" могат да ти дадат информация, какви автомобили се водят на твое име. Щом си ходил излишно в КАТ (макар че не си длъжен), би трябвало да са те снели от отчет. А ако са те снели от отчет в КАТ и данъчното, ти нямаш проблеми. Проблеми имат първия купувач и тези след него.

                        Ако случайно не са те снели, ти имаш валиден нотариално заверен договор. Пробвай пак да я отпишеш от КАТ. Ако не стане, консултирай се с адвокат.

                        Аз това лято ходих на такава проверка в КАТ. За щасте мотрът и джипът, които продадох последните години не се водят на мое име.

                        Вече доста такива случаи срещам. Някой си продава колата както си му е редът с нотариално заверен договор. Но купувачът се прави на ударен и не я регистрира наново. Така не плаща данъци и ако стане беля, бяга, за да не си понесе отговорността.

                        За това би било добре снемането от отчет от КАТ да стане задължително. Макар че ще е още едно разкарване на продавача, това ще доведе до спиране на тая практика
                        Nissan Terrano 2,7 TDI

                        Коментар


                        • От: как да се отърва от продадена кола още на мое име

                          Че то и сега пререгистрацията в двуседмичен срок е задължителна. Стига с тези задължителни, че сме напът и носенето на вазелин да стане задължително. А и повечето хора все отлагат защо си убиват два дни дам. Нека да направят пререгистрацията да може да става онлайн да видиш колко по-малко такива ще има. Другата тъпотия е, че ако закъснееш над две седмици има акт, ако обаче минат две години няма акт. Който знае и е закъснял по някакви причини си чака двете години, за да не налива от пусто в празно. Аз съм за улесняване на процедурите, не за въвеждане на нови.
                          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                          Коментар


                          • От: как да се отърва от продадена кола още на мое име

                            Добре, а имаш ли някаква по-добра идея за прекратяване на тази практика? КАТ няма никакъв начин да разбере, че една кола е сменила собственика си, ако новия собственик не иде да си я регистрира. И доста тарикати се възползват от това.
                            Nissan Terrano 2,7 TDI

                            Коментар


                            • От: как да се отърва от продадена кола още на мое име

                              Аз написах. Улесняване на процедурите. Искам мейл на КАТ където да си пратя сканирания договор без значение дали като съм купил или продал колата. В много нормални държави е така, не да ми тикнат още една наредба до две седмици да ходя в кат да се редя на 4ри гишета да си отпиша колата.
                              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                              Коментар


                              • От: как да се отърва от продадена кола още на мое име

                                Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                                Добре, а имаш ли някаква по-добра идея за прекратяване на тази практика? КАТ няма никакъв начин да разбере, че една кола е сменила собственика си, ако новия собственик не иде да си я регистрира. И доста тарикати се възползват от това.
                                Топлата вода е измислена много отдавна. В някои държави има единен автомобилен регистър. Като продаваш колата отиваш с новия собственик там, давате им една бланка с 2 подписа и толкова. Няма нужда после да обикаляш като цветарка по полиция, данъчни и не знам си къде още да се редиш на опашки и да попълваш формулярчета. Компютрите на регистъра са свързани и с данъчни, и с полиция и информацията за промяната в собствеността си излиза, където трябва.
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X