Обява

Свий
Няма добавени обяви.

как да се отърва от продадена кола още на мое име

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Re: как да се отърва от продадена кола още на мое име

    колата е била със стари номера то би следвало по служебен път да е спряна от дижение

    но скоро мой познат си бракувал колата за да може да отиде в данъчното
    и да не и плаща повече данък
    но от данъчното му искали документ, че автомобила е предаден на фирма за разкомплектоване, или е прибран в частна собственост
    LR RR Classic VM2.5

    Коментар


    • #17
      Re: как да се отърва от продадена кола още на мое име

      Аз нямам нито талон нити номера

      Коментар


      • #18
        Re: как да се отърва от продадена кола още на мое име

        А неудобните въпроси в РПУ-то от рода "от къде са откраднали номерата","кога за последен път ги видяхте на колата","имате ли представа кой "и т.н ,май ги забравяте .За лъжесвидетелстване дават до 5год.Така ,че недей да лъжеш ,че са откраднати от колата,при положение ,че са си на нея ,някъде.Не дай си боже докато тече дознанието ,да отидеш ТИ да я бракуваш.Ще стане още едно престъпление.Така ,че послушай Константин.
        B+

        Коментар


        • #19
          Re: как да се отърва от продадена кола още на мое име

          Преди доста време когато още плащах данъци на колите,се оказа че ми се въдят в данъчното 3-4 коли които съм продал,домързя ме да ходя до нас да търся договорите за продажба и жената ме накара да напиша няква декларация за това че съм продал колите и при попълване на неверни данни нося отговорност по чл......!

          Коментар


          • #20
            Re: как да се отърва от продадена кола още на мое име

            Това вървеше преди време. Сега искат документи.
            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

            Коментар


            • #21
              Re: как да се отърва от продадена кола още на мое име

              Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
              В такъв случай, колата не е открадната, ами е обсебена и направо отиваш и я обявяваш за такава в РПУто, като пишеш кой, какво и как. Виждал съм го напрактика и действа.

              Нов талон не можеш да си изкараш, щото ще искат да й видят номерата.
              Това е пътя, няма смисъл да се лъже. Може да трябва справка от нотариуса заверил пълномощното.
              IvoVarbanov.bg

              Коментар


              • #22
                Re: как да се отърва от продадена кола още на мое име

                ..и аз съм в бандата..на мен пък един мотор така ми се води та му плащам данъците

                Коментар


                • #23
                  Re: как да се отърва от продадена кола още на мое име

                  За да се бракува автомобил се иска платен данък, платена гражданска отговорност, двете регистрационни табели и талона на колата. Ако е съсобственост трябва да присъстват всички собственици или пълномощници.
                  Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

                  Коментар


                  • #24
                    Re: как да се отърва от продадена кола още на мое име

                    Отиваш в КАТ с документите и я спираш от движение,тогава няма данъци няма нищо
                    [B][URL="http://metric.rodim.ru"][IMG]http://metric.rodim.ru/a1_a1_11_12_2008_2_1a.gif[/IMG][/URL][/B]
                    [B][COLOR=Red][SIZE=4]ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА![/SIZE][/COLOR][/B]
                    [IMG]http://ftp.domainbg.com/CECO_KANGOTO/Icon%202.jpg[/IMG]

                    Коментар


                    • #25
                      Re: как да се отърва от продадена кола още на мое име

                      Първоначално публикуван от NiGhTy Преглед на мнение
                      Отиваш в КАТ с документите и я спираш от движение,тогава няма данъци няма нищо
                      Да,но по-горе колегите говорят за МПС,продадено с документите,но не прехвърлено нотариално,така че този вариант е невъзможен.Поздрави.
                      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                      Коментар


                      • #26
                        Re: как да се отърва от продадена кола още на мое име

                        Първоначално публикуван от NiGhTy Преглед на мнение
                        Отиваш в КАТ с документите и я спираш от движение,тогава няма данъци няма нищо
                        Не ставааа!!
                        Няма вече спрети от движение, а само бракувани!!! А за това виж по-горе!
                        На мен ми висят така два мотора!!!
                        יעבור
                        «И това ще мине»

                        Коментар


                        • #27
                          Re: как да се отърва от продадена кола още на мое име

                          Не че, в случая, върши някаква работа, но да се знае



                          Чл. 40. (1) Превозните средства се спират от движение временно:
                          1. (изм. - ДВ, бр. 105 от 2002 г.) при условията и по реда на чл. 171, т. 2 ЗДП;
                          2. по искане на собственика.
                          (2) (Изм. - ДВ, бр. 105 от 2002 г.) На временно спрените от движение превозни
                          средства се изземва част втора на свидетелството за регистрация и се поставя
                          знак "Спрян от движение".
                          (3) Иззетите свидетелства за регистрация се предават и съхраняват в службите,
                          където са регистрирани превозните средства.
                          Чл. 41. За временно спиране на регистрирано превозно средство от движение по
                          искане на собственика се представят:
                          1. писмено заявление;
                          2. молба, в която се посочват причините за спиране на превозното средство от
                          движение;
                          3. (доп. - ДВ, бр. 105 от 2002 г.) част втора на свидетелството за регистрация
                          на превозното средство;
                          4. документ за самоличност.
                          Чл. 42. Причините и датата на спирането от движение се въвеждат в Териториалната
                          автоматизирана информационна система (ТАИС) за КАТ.
                          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                          Коментар


                          • #28
                            Re: как да се отърва от продадена кола още на мое име

                            Първоначално публикуван от NiGhTy Преглед на мнение
                            Отиваш в КАТ с документите и я спираш от движение,тогава няма данъци няма нищо
                            С последните изменения в закона, независимо че е спряна от движение се плаща данък.
                            Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

                            Коментар


                            • #29
                              Re: как да се отърва от продадена кола още на мое име

                              Първоначално публикуван от fireman160 Преглед на мнение
                              С последните изменения в закона, независимо че е спряна от движение се плаща данък.
                              Мдам може,те щом направиха данък за кучето и за бунар всичко ми е пределно ясно
                              [B][URL="http://metric.rodim.ru"][IMG]http://metric.rodim.ru/a1_a1_11_12_2008_2_1a.gif[/IMG][/URL][/B]
                              [B][COLOR=Red][SIZE=4]ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА![/SIZE][/COLOR][/B]
                              [IMG]http://ftp.domainbg.com/CECO_KANGOTO/Icon%202.jpg[/IMG]

                              Коментар


                              • #30
                                Re: как да се отърва от продадена кола още на мое име

                                Абе то аз и пълномощно не съм му издавал на тоя. Просто съм му дал ключовете и талона. А сега колата никой не знае къде е, че да ходя да си я взема. Той тоя ми е бившият шофьор. Явно трябва да отида в полицията.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X