Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малък градски автомобил до 5000лв.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Малък градски автомобил до 5000лв.

    Препоръчвам Suzuki Swift 1.2 бензин автомат (100hp) . За в града не важи никва друга екстра освем автомата . Взех го уж за жената , но не слизам от него в града , ако го докопам .
    Скоро сменях дюзи на магистралната ми лигла . На 340 000 е . Не аварийно . Не мисля , че е проблем или разход -заработила си ги е .
    TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

    Коментар


    • От: Малък градски автомобил до 5000лв.

      Сега ги преброих.От 1983г.,до сега,съм имал 12 автомобила,лични.Два дизелови.Чупило ми се почти всичко по тях.Блокиране двигател,счупване на спирачен диск,скъсване на ангренажен ремък,жило на съединител,скорости и какво ли още не.Коли са,трошат се.Най ме е било яд,обаче,когато дизеляка не ще да запали.Я нафтата,я въздух,я акумулатор.За себе си съм сигурен!Никога вече дизел за личен лек автомобил!
      Дизелов Jeep, не е Jeep.

      Коментар


      • От: Малък градски автомобил до 5000лв.

        Първоначално публикуван от Krelion Преглед на мнение
        Сега ги преброих.От 1983г.,до сега,съм имал 12 автомобила,лични.Два дизелови.Чупило ми се почти всичко по тях.Блокиране двигател,счупване на спирачен диск,скъсване на ангренажен ремък,жило на съединител,скорости и какво ли още не.Коли са,трошат се.Най ме е било яд,обаче,когато дизеляка не ще да запали.Я нафтата,я въздух,я акумулатор.За себе си съм сигурен!Никога вече дизел за личен лек автомобил!
        От коя година е най-новият дизел, който си имал, колега?
        Питам, тъй като имам далеч по-малък опит и ми е интересно за всички тези години от 1983г. досега дали тази тенденция на чупливост се запазва през цялото време и какво развитие имат този тип двигатели

        Коментар


        • От: Малък градски автомобил до 5000лв.

          Първоначално публикуван от Squirt Преглед на мнение
          От коя година е най-новият дизел, който си имал, колега?
          Питам, тъй като имам далеч по-малък опит и ми е интересно за всички тези години от 1983г. досега дали тази тенденция на чупливост се запазва през цялото време и какво развитие имат този тип двигатели
          Всеки прави предложения според "житейският"си..............
          Имаше предложения от ползватели и от страната на поддържащите,но четейки темата и Вашите постове почвам да се "чудя" -имате опит и над 600 000км с нови дизели,"търсите" градска кола(за около 30 км дневно), да е с ръчна скоростна кутия ,а ще Я управлява жена с ограничен опит(тепърва прохождащ ..)............
          Отделно в питанията включвате и "Браво", което "отваря нишата" на автомобилите с габарити между 4-4.50м. ...............
          Само дето "този клас" автомобили е нормално да тежат около 1т. и дължина до 4м..

          Коментар


          • От: Малък градски автомобил до 5000лв.

            Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
            Всеки прави предложения според "житейският"си..............
            Имаше предложения от ползватели и от страната на поддържащите,но четейки темата и Вашите постове почвам да се "чудя" -имате опит и над 600 000км с нови дизели,"търсите" градска кола(за около 30 км дневно), да е с ръчна скоростна кутия ,а ще Я управлява жена с ограничен опит(тепърва прохождащ ..)............
            Отделно в питанията включвате и "Браво", което "отваря нишата" на автомобилите с габарити между 4-4.50м. ...............
            Само дето "този клас" автомобили е нормално да тежат около 1т. и дължина до 4м..
            Привет,
            Това, че имам опит от над 600 хил. км натрупан на два дизелови СУВ-а (купени нови 2007г. и 2008г.) значи ли, че трябва да имам понятие и да разбирам от всичко?
            Това, че аз съм доволен от дизеловите двигатели при този тип автомобили, означава ли, че другите от форума са на същото мнение?
            Да, в заданието се търси малък автомобил за града и в редки случаи извънградско.Той ще бъде шофиран предимно от жена ми. Да, както виждате няма конкретен модел, на който да сме се спрели, затова е създадена и темата.
            Както съм казал по-рано в темата автомобили като 107, Aygo, Vw UP, C1 и т.н са прекалено малки, което насочва човек, че търсим нещо с малко повече обем, но все още пригодно за градско шофиране. Що се отнася до Megane, Bravo, Cee'd и т.н - да, по-големи са от Ярис, Фиеста, Клио, Суифт и т.н ,но за мен са допустим вариант, защотото са около 4.2м-4.3м., и според мен също са уместни за градски автомобил.
            Относно това, че държим на ръчна скоростна кутия - да, това е така, защото и двамата държим да натрупа опит върху автомобил с ръчни скорости, пък после да шофира каквото и е на сърце.
            Надявам се, че ще остана правилно разбран.
            Последно редактирано от Squirt; 09-07-19, 11:47.

            Коментар


            • От: Малък градски автомобил до 5000лв.

              Спомена се и преди, но в подобни ситуации винаги съм почвал със сигурността на пътуващите. Сега вече поне има някакъв избор.
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • От: Малък градски автомобил до 5000лв.

                Първоначално публикуван от Squirt Преглед на мнение
                ...
                Относно това, че държим на ръчна скоростна кутия - да, това е така, защото и двамата държим да натрупа опит върху автомобил с ръчни скорости, пък после да шофира каквото и е на сърце.
                ...
                Ми научете я да кара ГАЗ-ка от 65-та направо, тогава на каквото и да се качи после, все ще е по-добре. Не мога да разбера хора, които бягат от хубавото...

                Коментар


                • От: Малък градски автомобил до 5000лв.

                  Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
                  Ми научете я да кара ГАЗ-ка от 65-та направо, тогава на каквото и да се качи после, все ще е по-добре. Не мога да разбера хора, които бягат от хубавото...
                  Никой не отрича удобствата на автоматика, но всеки си има гледна точка и разбирания за живота. Не виждам нищо лошо да се понаучи на ръчка, пък после каквото й се ще.

                  Коментар


                  • От: Малък градски автомобил до 5000лв.

                    Преди повече от 5-6 години приятелка на сестра ми си купи Голф 5 1,9 дизел 105к.с. точно с подобна цел, да посвикне с шофирането като нов шофьор(имаше книжка от преди това, но опит почти никакъв). Момичето и семейството и, си имат възможности и за чисто нови автомобили, да не говорим за по-нови и висок клас употребявани, въпреки това тя си кара Голфа и до ден днешен, и за сега няма намерение да го сменява. Просто никакви грижи по колата освен обслужване, освен това нейния беше и доста читаво оборудван, а пък тя се оказа читав шофьор и даже козметично колата си е супер. Харчи малко, върви добре, без да е някаква хептен бегачка, кара се леко и приятно защото има добра тяга от много ниски обороти и читаво подбрани предавки. Също и като комфорт и безопасност е малко над класа на Поло, а размерите са сходни. Проблема е, че читава такава вероятно няма да се вмести в бюджета.
                    Лично съм го проучвал модела, консултирал съм се и с хора, които ремонтират само тази марка, достатъчно читав е, включително и с повечето от другите дизелови мотори(има там и едни проблемни, но се знае кои са).
                    Освен всичко друго тези коли си запазват по-добре остатъчната стойност, при евентуална продажба след 2-3 години.
                    Без да искам да се бъркам, доколкото разбирам в случая парите едва ли са чак толкова важни(и за разхода и за покупка), колкото колата да не създава проблеми. Според мен си заслужава да се погледне този модел.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • От: Малък градски автомобил до 5000лв.

                      Първоначално публикуван от Squirt Преглед на мнение
                      От коя година е най-новият дизел, който си имал, колега?
                      Питам, тъй като имам далеч по-малък опит и ми е интересно за всички тези години от 1983г. досега дали тази тенденция на чупливост се запазва през цялото време и какво развитие имат този тип двигатели
                      Първият дизел взех 1999г.Форд Орион 1,6 на 14г.Последния купих декември 2006.Ново,от магазина.Може би последното Берлинго 1,9D.
                      Не съм казвал,че дизелите са чупливи.Просто моите в един момент не искаха да палят(през зимата).
                      Дизелов Jeep, не е Jeep.

                      Коментар


                      • От: Малък градски автомобил до 5000лв.

                        При правилна поддръжка до там не се стига. Дизеловите двигатели са една идея по-усложнени (мое впечатление) от бензионвите за същите години. Та от там и проблемите/поддръжката са една идея по-тегави.

                        Коментар


                        • От: Малък градски автомобил до 5000лв.

                          Имаме аналог на въпросното Берлинго - Партнер 2006 г., поддържа се в официалния сервиз, ама като падне под -15 не е сигурно дали ще запали. До него стоят още два дизела със същата нафта, еми те палят, макар и от същата марка.
                          Ford Maverick II 2.3 XLT
                          Ford Mondeo MK5

                          Коментар


                          • От: Малък градски автомобил до 5000лв.

                            Голф 4 ТДИ добро ли е, че май ще изгоря?

                            Публикувайте отговор

                            Коментар


                            • От: Малък градски автомобил до 5000лв.

                              Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                              Голф 4 ТДИ добро ли е, че май ще изгоря?
                              Теоритично лошо няма при тия. Но ако кажеш нещо поне колко конски сили е, може да се каже повече за какво да внимаваш и какво да очакваш. Оше по-хубаво е буквите на мотора.
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар


                              • От: Малък градски автомобил до 5000лв.

                                Нисан Алмера N16 след 2003г. е доста-доста по-добре, от тези вагини. Особено, ако е бензин, 1,5...
                                HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X