Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малък градски автомобил до 5000лв.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Малък градски автомобил до 5000лв.

    Добре, де. Как за 12 години на дизел нито правих помпи, нито дюзи, нито турбо. А карам стари коли. Една умна дюза съм сменил на предишната и то проблема беше електрически. Купих комплект дюзи на старо за 80 лв. Умната смених, другите ги подарих на механика ми, да има. И карам с най-евтината нафта, която намирам. Големите вериги бензиностанции са ми табу. С комънрейла , също.
    Късмет ли съм извадил?
    А нито една кола не съм карал на сервизи и диагностики, преди да я купя.

    ПП: Настоящата ми е на 340 000. Предишната въобще не я знам, но и навъртях 160 000 без проблеми. И още я кара на механика дъщерята.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #92
      От: Малък градски автомобил до 5000лв.

      Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
      Добре, де. Как за 12 години на дизел нито правих помпи, нито дюзи, нито турбо.

      И аз така от 1991г, Вероятно над милион километри, на няколко кошника и поне един е жив и до сега.

      Проблем ми направи компа за дизеловата Кия, но го реших след като го изхвърлих и си сложих тъпа механична помпа.
      Сега хем по-върви, хем по-малко харчи.

      Коментар


      • #93
        От: Малък градски автомобил до 5000лв.

        То и на моята дърта Тойота 60 не съм правил нито помпа нито дюзи, а не си знае годините и километрите. Това не променя факта, че е тъпа нафтова печка. Предпочитам бензин, но джипката, камиона и трактора ми са дизели
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #94
          От: Малък градски автомобил до 5000лв.

          Така е, Ники. Тъпи са, ама безпроблемни.
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #95
            От: Малък градски автомобил до 5000лв.

            Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
            Така е, Ники. Тъпи са, ама безпроблемни.
            Безпроблемни са старите - в момента сменям дюзи на Д4Д на един Авенсис. А те са едни пари
            С бензиновата (газ) Мерцедес съвсем пък нямам проблеми.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #96
              От: Малък градски автомобил до 5000лв.

              Еми, явно ХДИ минават за безпроблемни тогава. То те са си старите бази като двигатели. С изключение на 16 клапановите и турбините с променлива вече.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #97
                От: Малък градски автомобил до 5000лв.

                Аз да се обясня-нямам никакви, ама никакви притеснения от "бомба в багажника". Изгорил съм тонове газ, като е имало случаи да чувам как газта изтича от нехерметични връьки, а при мен смърди на ароматизатор "кисело зеле". Забравих как се казваха тези вещества.
                И съм си пушил в колата, и всичко което по принцип е забранено, и масовия народ като ме види да правя такива работи му се изправя косата и бягат надалеч.

                Обаче жената не е като човека, и като си втълпи, че има "бомба в багажника", и си ева мамата.
                Отделно малко по-сложното боравене с копчетата за газ и бензин. Че жената не е като човека, и иска само с едното даване на контакт и парното да духа топло, радиото да свири любимата музика, и тапицерията да става лилава. Ама не точно това лилаво, мааалко по-друго.
                Как да обясня, че бутилката не е бомба, и е по-безопасна от бензин>

                Ама не ме четете бе, и реагирате първосигнално.
                Също като жената
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #98
                  От: Малък градски автомобил до 5000лв.

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  А....
                  Опитай с ДДТ
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #99
                    От: Малък градски автомобил до 5000лв.

                    Това е и едина от причините да карам Мусото, освен че ми е удобно.
                    За 45000 горско и вандалско градско, два пъти масло в двигателя и един път скорости, раздатка и дифове. Е, и кормилни накрайници, че бяха със скъсани маншончета, а една торба с части за предницата седи и чака.
                    Харчи около 10-12, но не ме интересува, щото не спира. Всичко друго което съм правил е заради заигравки, а не щото се е счупило.
                    ... и за пръв път в живота ми имам само един автомобил за лично ползване.

                    Мисля с какво по-ново мога да го сменя ако се окаже, че ще му трябва скъпа работа по купето или шасито, но не мога да си отговоря на този въпрос.
                    Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 05-07-19, 21:06.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • От: Малък градски автомобил до 5000лв.

                      Минус на малката кола е, че всеки те натиска, гледа да те изпревари и да ти отнеме предимството. Слабия мотор също за мен е кофти момент, защото нямаш никакъв резерв от мощност, ако ти потрябва. Имах Туинго 54 кс, привидно вървеше, но газта само до дупка. Сега имам Ситроен С2 109 кс, съвсем различна работа е, пак се напъват яко, но не им минават номерата, а и извън града си караш нормално.

                      Изпратено от моят SM-A750FN с помощта на Tapatalk

                      Коментар


                      • От: Малък градски автомобил до 5000лв.

                        Daihatsu Sirion 1.3, има ги и с 4х4.

                        Коментар


                        • От: Малък градски автомобил до 5000лв.

                          Първоначално публикуван от nikip Преглед на мнение
                          Минус на малката кола е, че всеки те натиска, гледа да те изпревари и да ти отнеме предимството. Слабия мотор също за мен е кофти момент, защото нямаш никакъв резерв от мощност, ако ти потрябва. Имах Туинго 54 кс, привидно вървеше, но газта само до дупка. Сега имам Ситроен С2 109 кс, съвсем различна работа е, пак се напъват яко, но не им минават номерата, а и извън града си караш нормално.

                          Изпратено от моят SM-A750FN с помощта на Tapatalk
                          Е то тогава задължително влиза и краштеста.
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • От: Малък градски автомобил до 5000лв.

                            Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                            Читава машина бензин-газ ,до няколко години ще е за предпочитане в "големите" ни градове!Вервайте!А със Пасат комби и безопасна бомба в колата на местото на резервната гума/като и при Поло/се минава завидно разтояние и ич не е за пренебрегване .Най-малкото че ще е зе предпочитане в градовете при планираното ограничение на дизели под Евро4.В началото в някои централни части ,после ич.Бензин -газ карам на квото съм имал и имам от едни 15 години.На щерката Полито все още е само на бендзин ,щото тя така си иска при нея добре,при мене маа разход щото ,1.6 ,75к.с. на двуврато купе много ме кара да ръчкам ,и то върви из града като бесно ,деа и пущиняк!

                            Има нещо друго, ако трябва да търсиш кола над 1,8 и примерно над 2012 година, която да става на газ с изненада ще установиш липсата на такива. Повечето са с директно впръскване.

                            Коментар


                            • От: Малък градски автомобил до 5000лв.

                              Условието е до 5000лв. ,2012 за тая сума няма ,а и става въпрос за малък автомобил.Има.обаче и само газ.И става въпрос за тука,в Европа не карат много на газ и за това изреваха за екологията,щото точно до преди едни 10 години и германци и франсета откриха супер чистите дизели ,обаче.нещо много бързо им се извърте концепцията за това .
                              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                              Коментар


                              • От: Малък градски автомобил до 5000лв.

                                Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                                Условието е до 5000лв. ,2012 за тая сума няма ,а и става въпрос за малък автомобил.Има.обаче и само газ.И става въпрос за тука,в Европа не карат много на газ и за това изреваха за екологията,щото точно до преди едни 10 години и германци и франсета откриха супер чистите дизели ,обаче.нещо много бързо им се извърте концепцията за това .
                                Къде не карат на газ? Да не би да си внасяме газови от Беларус? Лидери са Холандия и ИТалия, ако не се лъжа са в Европа. Шума по медиите е съвсем отделна тема...
                                После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X