Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малък градски автомобил до 5000лв.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Малък градски автомобил до 5000лв.

    Здравейте,
    Дойде време да купим малък градски автомобил.
    Колата ще се кара от жена, 80% градско и 20% извънградско до 150 км.
    Добре би било колата да е до 5000 лв., защото в моментът няма как да заделим повече за това.
    Биха били полезни всякакви коментари, мнения, критики и тн., защото нямаме представа на подобен тип автомобил дизел ли, газ ли, само бензин ли е по-добре и като цяло какъв двигател е по-смислен.
    Основните изисквания са:
    -2007г. или по-нов
    -4/5 врати
    -хечбек
    -икономичен, надежден и с ниски експлоатационни разходи автомобил (колко клиширано)
    Основно се оглеждаме за нещо от рода на Clio 3, Modus, Fiesta, Grande punto, Panda, Peugeot 207, Polo, Micra, Swift и всичко друго с този размер
    Много ще благодаря, на всеки отзовал се!
    Последно редактирано от Squirt; 02-07-19, 17:36.

  • #2
    От: Малък градски автомобил до 5000лв.

    За градско аз бих избрал газифициран бензин, особено ако се кара на по-късо разстояние - 3-4 километра в посока. Преди години, Фиат и Рено , наистина бяха с много евтина поддръжка, но дали и сега е така нямам представа. Може да добавиш и Шкода Фабиа в списъка.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #3
      От: Малък градски автомобил до 5000лв.

      Е то Фабията си е Поло

      Значи прибавяме и поло с най умрелия бензинов атмосферен мотор за бюджета.
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • #4
        От: Малък градски автомобил до 5000лв.

        Прощавайте, за лаишкия въпрос, но газ на толкова малки двигатели няма ли да ги лиши от сила съвсем?

        Коментар


        • #5
          От: Малък градски автомобил до 5000лв.

          Не.
          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

          Коментар


          • #6
            От: Малък градски автомобил до 5000лв.

            При читавите газови инжекциони разликата във вървежа е нищожна.

            Коментар


            • #7
              От: Малък градски автомобил до 5000лв.

              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
              За градско аз бих избрал газифициран бензин, особено ако се кара на по-късо разстояние - 3-4 километра в посока.
              То за тия километри тамън ще обърне на газ и ще трябва да паркира. Еле пък зимата.
              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

              Коментар


              • KingofROAD
                KingofROAD коментира
                Редактиране на коментар
                Ако си свърже правилно изпарителя към охладителната уредба, лятото на 2 мин. е на газ. зимата 3-4 мин. работа на място...

              • kameno karp
                kameno karp коментира
                Редактиране на коментар
                Което потвърждава написаното от мен.

            • #8
              От: Малък градски автомобил до 5000лв.

              Toyota Yaris ?

              Коментар


              • #9
                От: Малък градски автомобил до 5000лв.

                Форд КА, бензин с газово. Последните от старото купе са някъде там 2007-2008 година. Неубиваем курник!
                Т.е. абсолютен курник, ама неубиваем. Обаче е с две врати. Мотора е технология някъде средата на 70-те, може и по-ранна разработка да е.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #10
                  От: Малък градски автомобил до 5000лв.

                  Добавям и аз Yaris, като Двигателист.
                  А дали ще се намери екземпляр след 2007 за 5к - не мога да знам.
                  И чисто информативно - защо след 2007?
                  П.С. Не взимайте ММТ кутия от тези години.
                  Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                  0887/осемпет 66 4осем

                  Коментар


                  • #11
                    От: Малък градски автомобил до 5000лв.

                    Първоначално публикуван от Двигателист Преглед на мнение
                    Toyota Yaris ?
                    Съдейки по една друга тема във форума ще е тотално изгнила като всички японки.
                    יעבור
                    «И това ще мине»

                    Коментар


                    • #12
                      От: Малък градски автомобил до 5000лв.

                      Ярис возят доста дървено, двигателите им са малки, иначе са що-годе надеждни. Полото вероятно ще е с най-мека возия. Пежото също е надеждно. Дачия Сандеро може да излезе най-бюджетния вариянт, в смисъл че ще си намериш автомобил към 5г по-млад от останалите, за същите пари. Да добавя и Ситроен С3/DS3 и Хонда Джаз към списъка.

                      Коментар


                      • #13
                        От: Малък градски автомобил до 5000лв.

                        Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                        Е то Фабията си е Поло

                        Значи прибавяме и поло с най умрелия бензинов атмосферен мотор за бюджета.
                        Около 2007-ма има 1.4i с 85 коня, които не са съвсем умрели.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • #14
                          От: Малък градски автомобил до 5000лв.

                          Забравих да добавя, че е задължително колата да е ръчка и да е с 4 врати.
                          Четох и за Ситроен C4, и за C3 но доста противоречиви мнения, да не кажа предимно лоши откъм надежност.
                          Доста положителни видях за Клио 3-та генерация - и бензиновите и дизеловите двигатели.
                          А защо след 2007г. - защото, според жена ми, преди тази година колите изглеждат още по-грозни

                          Коментар


                          • #15
                            От: Малък градски автомобил до 5000лв.

                            C4 не е баш "малък" автомобил. Зависи с какво се сравнява. Малки се водят C1, Пежо 107/108, Айго, Туинго, i10... Доста от тях са и с 4 врати.
                            С1 е инересна кола. За скорост не знам колко вдига...то това ще е безумие ако вдига над 100 изобщо, но има съвсем приличен старт. Отсреща има едни апапи, разнасят пици и сандвичи с такива бълхи и понеже шофьорите са разни талибани, ги карат все едно са си у дома в пустинята-ръчка до несвяст. Къде им излиза сметката с горивото не знам, ама колите са им все същите от година вече, никоя не се е счупила така, че да изчезне от паркинга.
                            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X