Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малък градски автомобил до 5000лв.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Малък градски автомобил до 5000лв.

    Първоначално публикуван от Krelion Преглед на мнение
    Първият дизел взех 1999г.Форд Орион 1,6 на 14г.Последния купих декември 2006.Ново,от магазина.Може би последното Берлинго 1,9D.
    Не съм казвал,че дизелите са чупливи.Просто моите в един момент не искаха да палят(през зимата).
    Някакви проблеми имал ли си с Берлинго 1.9 D. Имам наблюдения на около 120 броя служебни от този период. От нови до 400-500 000 км. Нашите бяха атмосферния дизел, около 70 к.с. и бяха изключително безпроблемни.

    Коментар


    • От: Малък градски автомобил до 5000лв.

      Първоначално публикуван от Krelion Преглед на мнение
      Първият дизел взех 1999г.Форд Орион 1,6 на 14г.Последния купих декември 2006.Ново,от магазина.Може би последното Берлинго 1,9D.
      Не съм казвал,че дизелите са чупливи.Просто моите в един момент не искаха да палят(през зимата).
      1,9 Д е дпопотопен предкамерен дизел. Нормално е да има проблемите на стсрите дизели зимата, както и допотопния Орион.
      Пробвай съвременен комън рейл.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • От: Малък градски автомобил до 5000лв.

        Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
        1,9 Д е дпопотопен предкамерен дизел. Нормално е да има проблемите на стсрите дизели зимата,
        Пробвай съвременен комън рейл.
        Това ме подсеща ,че новите ги предпочитам (като "пациенти") винаги са по щедри.

        Коментар


        • От: Малък градски автомобил до 5000лв.

          Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
          При правилна поддръжка до там не се стига. Дизеловите двигатели са една идея по-усложнени (мое впечатление) от бензионвите за същите години. Та от там и проблемите/поддръжката са една идея по-тегави.
          Еми, не.
          Мултипойнт инжекциона при бензиновите и комънрейла при дизелите са абсолютно идентични като концепция. И са със същите датчици, от кото компа взема сигнали за да управлява, с незначителни разлики. Дюзи на дизела ще смениш на 300 000. Кабели и свещи бензина си иска много по-често. Както и бобини, стъпкови моторчета и подобни. Това, без да говорим за двугоривните конфигурациЙ. Където са едни лъгания на дюзи, емулатори...
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • От: Малък градски автомобил до 5000лв.

            Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
            Това ме подсеща ,че новите ги предпочитам (като "пациенти") винаги са по щедри.
            Разбира се.
            Но и по-икономични и нямат проблеми зимата. Поне аз не съм имал.
            При читав локматор и с най- измислената нафта си палят. Пак от опит.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • От: Малък градски автомобил до 5000лв.

              Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
              При правилна поддръжка до там не се стига. Дизеловите двигатели са една идея по-усложнени (мое впечатление) от бензионвите за същите години. Та от там и проблемите/поддръжката са една идея по-тегави.
              Какво означава Правилна поддръжка?Първите 5 години,въпросното Берлинго е поддържано и обслужвано в сервиза на марката.Акумулатора сдаде багажа,смениха го,следващия също.После некъф клапан,докато се смени,паркирай под наклон щото нафтата се връщала.На един му беше угаснала в движение-замръзнало(сгъстило,парафинирало се)гориво.Беше ми писнало от приказки"ми то дизела ни е такъв,сипвай газ за горене,бензин,терпентин,керосин".Хубавото е че ми останаха кабели и въже и поуката.Как са ги подгонили тука дизелите,първото,което слагам в търсачката на мобиле.де е бензин.
              Дизелов Jeep, не е Jeep.

              Коментар


              • От: Малък градски автомобил до 5000лв.

                Некадърни селски механици. Няма вариант, в който нафтата се връща , ако не дърпа въздух отнякъде, а това не е рокит сайънс да се отстрани. Виж за парафина съм съгласен, ама то и на комън рейл е същата история.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • От: Малък градски автомобил до 5000лв.

                  Не можеш да обвиняваш генерално концепцията на дизеловите двигатели, заради некачествената нафта у БГ.
                  Аз съм му намерил колая. На големите вериги не зареждам и откакто не зареждам, проблеми зимата не съм имал.
                  Последния път, когато ми се "парафинира" нафта, беше от Лукойл. От тогава, ядове не съм имал.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • От: Малък градски автомобил до 5000лв.

                    Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
                    Нисан Алмера N16 след 2003г. е доста-доста по-добре, от тези вагини. Особено, ако е бензин, 1,5...
                    Най-добрият ми приятел продава точно такава Алмера 1.5 бензин на наистина оригинални 76000км. Баща му за последните близо 10г. й направи около 20000км., а преди това я купиха от друг наш приятел на 54-55000км., купена нова от магазина. Ако колегата, пуснал темата има интерес, мога да му пратя снимки и контакт на момчето

                    Коментар


                    • От: Малък градски автомобил до 5000лв.

                      Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                      1,9 Д е дпопотопен предкамерен дизел. Нормално е да има проблемите на стсрите дизели зимата, както и допотопния Орион.
                      Пробвай съвременен комън рейл.
                      Тогава имаше и 1,6HDI,но по съвет от стари дизелджии (1,9 е яката работа)взех това.За дизелите,решението от моя страна е взето!
                      П.П.На Ориона свещите грееха известно време след паленето.А.Хейли написа книга за тази кола.
                      Последно редактирано от Krelion; 10-07-19, 23:36.
                      Дизелов Jeep, не е Jeep.

                      Коментар


                      • От: Малък градски автомобил до 5000лв.

                        Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                        Голф 4 ТДИ добро ли е, че май ще изгоря?

                        Недей! Като ти го казвам е от първа ръка, имал съм и от тогава като избирам кола за мен VAG все едно не съществуват.

                        Коментар


                        • От: Малък градски автомобил до 5000лв.

                          Първоначално публикуван от Krelion Преглед на мнение
                          А.Хейли написа книга за тази кола.
                          Може, ама сигурно не я е издал.
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • От: Малък градски автомобил до 5000лв.

                            Книгата е издадена преди има-няма 50 г., ама ако я прочетеш никого няма да си купиш кола [emoji23][emoji23]

                            Изпратено от моят SM-A750FN с помощта на Tapatalk

                            Коментар


                            • От: Малък градски автомобил до 5000лв.

                              Само не мога да разбера, на всичките дизел фенове, какво толкова ви са трън в очите тея кабели на бензиновите мотори. На 4 цилиндров двигател са 2(ДВА) кабела - 150 лв. от най-скъпите сигурно. Тия кабели имат живот от 60 х. по книга, до стотици хиляди километри, щото никой не ги сменя. Колега беше карал 120 х.км. със свещите, с които купил колата. Свещи по 5 лв. бройката, супер-дупер-мега-не ти трябват такива са по 20-30 лв. На дизела свещи сменяме всяка година на "неубиваемия" 1.9 атмосферен на Пежо. Помпа правихме на 170 хиляди. Всеки си кара каквото му е кеф, но моля не изопъчавйте факта, че дизела има доста на брой и по-скъпи компоненти.
                              Ford Maverick II 2.3 XLT
                              Ford Mondeo MK5

                              Коментар


                              • От: Малък градски автомобил до 5000лв.

                                Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                                Само не мога да разбера, на всичките дизел фенове, какво толкова ви са трън в очите тея кабели на бензиновите мотори. На 4 цилиндров двигател са 2(ДВА) кабела - 150 лв. от най-скъпите сигурно. Тия кабели имат живот от 60 х. по книга, до стотици хиляди километри, щото никой не ги сменя. Колега беше карал 120 х.км. със свещите, с които купил колата. Свещи по 5 лв. бройката, супер-дупер-мега-не ти трябват такива са по 20-30 лв. На дизела свещи сменяме всяка година на "неубиваемия" 1.9 атмосферен на Пежо. Помпа правихме на 170 хиляди. Всеки си кара каквото му е кеф, но моля не изопъчавйте факта, че дизела има доста на брой и по-скъпи компоненти.
                                За еднакъв данък (конски сили) имаш 3 пъти повече кола.
                                Това е истината за мен.

                                И стига с този 1.9 древен дизел.
                                И ние сме имали Форд Екскорт 1.6 д дето се спираше зиме и лято на баира щото нали знаеш приказката за циганина и форда

                                Само дето отдавна не е така.


                                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                                VW Golf VI variant
                                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X