Обява

Свий
Няма добавени обяви.

какво да избера между Chevrolet Captiva, Nissan Quasqai, VW Tiguan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: какво да избера между Chevrolet Captiva, Nissan Quasqai, VW Tiguan

    много ти благодаря за информацията за 2.0 двигателя! ще опитам да намеря съответния брой на аутобилд.
    а дилъра точно за него ме навиваше - отдавна бил на пазара. нямало никакви проблеми с него и т.н., а новото чероки още никой не го бил карал, много ново било и не му се знаели "детските болести" и такива работи...
    като цяло се опитва да ме убеди да си купя патриот (което ми се струва малко странно, понеже за първи път ми се случва в магазин да ме убеждават да си купя нещо по-евтино )

    Коментар


    • #62
      До: какво да избера между Chevrolet Captiva, Nissan Quasqai, VW Tiguan

      Първоначално публикуван от VoiD Преглед на мнение
      много ти благодаря за информацията за 2.0 двигателя! ще опитам да намеря съответния брой на аутобилд.
      а дилъра точно за него ме навиваше - отдавна бил на пазара. нямало никакви проблеми с него и т.н., а новото чероки още никой не го бил карал, много ново било и не му се знаели "детските болести" и такива работи...
      като цяло се опитва да ме убеди да си купя патриот (което ми се струва малко странно, понеже за първи път ми се случва в магазин да ме убеждават да си купя нещо по-евтино )
      A ти по-добре говори с приемчика на сервиза.Онзи ден бях при тях и се заговорихме за ЧЕРОКИТО. И пак се изказа ласкаво за новия ВМ,който няма сравнение със стария.
      ZX-12-R;KLR 650;VULKAN 900;JAWA 350 с кош;JEEP CHEROKEE 2.8;SUBARU IMPREZA

      Коментар


      • #63
        До: какво да избера между Chevrolet Captiva, Nissan Quasqai, VW Tiguan

        Това от 5 години ако е ново - здраве му кажи. Няма детски болести - гаранция. А Патриота е лайно.
        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

        Коментар


        • #64
          До: какво да избера между Chevrolet Captiva, Nissan Quasqai, VW Tiguan

          E това вече е сериозна гаранция,щом и quadra го е казал!
          ZX-12-R;KLR 650;VULKAN 900;JAWA 350 с кош;JEEP CHEROKEE 2.8;SUBARU IMPREZA

          Коментар


          • #65
            До: какво да избера между Chevrolet Captiva, Nissan Quasqai, VW Tiguan

            Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
            Да. Грешка.
            Не знам как прочетох че е закупена от БГ вместо БМВ.
            Народната кола 2.5 е куцо пиле.
            5.0 е дизела но вървенето харчи.
            Нали дизел се търси.
            3.0d на Х5 е "железен"
            Аз разсъждавам подобно и преди съм го казвал. По-добре леко по-стара колица, но истЕнска, а не имитация, но нова. Х5 3.0d звучи много приятна оферта и на твое място бих се замислил за нещо на 1-2 години, но расово. Може и да не съм прав, но Х5 си остава 1 от малкото машини в своя клас, която ми допада.
            Тези които си изброил без да ги виждам ми се струват доста пластмасови...
            Успех в нелекото начинание.

            Коментар


            • #66
              До: какво да избера между Chevrolet Captiva, Nissan Quasqai, VW Tiguan

              QUADRA -Ще те помоля да бъдеш по-сдържан с изказванията си за джиповете на другите - " Патриота е лайно."Държа да те питам влизал ли си или пак си карал такъв че даваш информация за модела?

              Моля някой да обърне внимание за спазването на добрия тон в "offroad-bulgaria.com". БЛАГОДАРЯ !
              JEEP PATRIOT, 2.0CRD , 2008
              JEEP CHEROKEE XJ ,SPORT 4.0L 2000
              JEEP COMMANDER, 4.7L , 2009
              JEEP GRAND CHEROKEE WJ 4.7L H.O , 2005 OVERLAND 0878102108 -Иван

              Коментар


              • #67
                До: какво да избера между Chevrolet Captiva, Nissan Quasqai, VW Tiguan

                LIBERTY-модел 2007(5 години)
                Прикачени файлове
                JEEP PATRIOT, 2.0CRD , 2008
                JEEP CHEROKEE XJ ,SPORT 4.0L 2000
                JEEP COMMANDER, 4.7L , 2009
                JEEP GRAND CHEROKEE WJ 4.7L H.O , 2005 OVERLAND 0878102108 -Иван

                Коментар


                • #68
                  До: какво да избера между Chevrolet Captiva, Nissan Quasqai, VW Tiguan

                  Първоначално публикуван от PAJERO-PININFARINA Преглед на мнение
                  QUADRA -Ще те помоля да бъдеш по-сдържан с изказванията си за джиповете на другите - " Патриота е лайно."Държа да те питам влизал ли си или пак си карал такъв че даваш информация за модела?

                  Моля някой да обърне внимание за спазването на добрия тон в "offroad-bulgaria.com". БЛАГОДАРЯ !
                  Вярно е че не съм много сдържан, но повярвай JEEP Patriot е нещо такова, че много сдържано съм го нарекъл така...
                  Това е подигравка с философията на знаменитата марка и думата "лайно" е прекалено ласкателна за него. Тия двата урода Компас и Патриот върху една платформа просто не заслужава да бъдат дискутирани, и ако джип фалира то ще е защото произвежда уродливи модели достойни за моделната гама на Хюндай но с значително по-ниско качество...
                  Тук не сезирам УАЗ Патриот който е една съвсем друга идея и си остава един истински офроъдър (макар и малко суров и с прочутото руско качество).
                  Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                  Коментар


                  • #69
                    До: какво да избера между Chevrolet Captiva, Nissan Quasqai, VW Tiguan

                    Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                    Вярно е че не съм много сдържан, но повярвай JEEP Patriot е нещо такова, че много сдържано съм го нарекъл така...
                    Това е подигравка с философията на знаменитата марка и думата "лайно" е прекалено ласкателна за него. Тия двата урода Компас и Патриот върху една платформа просто не заслужава да бъдат дискутирани, и ако джип фалира то ще е защото произвежда уродливи модели достойни за моделната гама на Хюндай но с значително по-ниско качество...
                    Тук не сезирам УАЗ Патриот който е една съвсем друга идея и си остава един истински офроъдър (макар и малко суров и с прочутото руско качество).
                    На всичко отгоре човек с нормални габарити се чувства доста притеснен от теснотията вътре. А че не е джип то е ясно. На джиповете моторите са надлъжно разположени и основното им предаване е задно. Тези две глупости са с напречно разположени мотори и с предно предаване. На всичко отгоре са теснолинейки. Абе с две думи пълен та*ак. Подходящи са само за жени.
                    http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                    Коментар


                    • #70
                      До: какво да избера между Chevrolet Captiva, Nissan Quasqai, VW Tiguan

                      Аз съм карал Патриот.
                      Не бих казал, че се чувствам неудобно вътре! С всичките си 105 кг. Дори напротив.
                      С три литровия комънрейл на МВ върви доста добре. На магистралата върви с 200. Този който карах е с Куадра Драйв. Но ми направи впечатление, че на една никаква полянка се опита да буксува само на задно!???
                      Отдолу има подобие на защити ...
                      Но въпреки всичко мнението ми не се различава от това на колегите Quadra и Yordan Kolev.
                      Смея да твърдя, че почти няма "джип", който да не съм карал и имам преки впечатления.
                      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                      Коментар


                      • #71
                        До: какво да избера между Chevrolet Captiva, Nissan Quasqai, VW Tiguan

                        Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                        Аз съм карал Патриот.
                        Не бих казал, че се чувствам неудобно вътре! С всичките си 105 кг. Дори напротив.
                        С три литровия комънрейл на МВ върви доста добре. На магистралата върви с 200. Този който карах е с Куадра Драйв. Но ми направи впечатление, че на една никаква полянка се опита да буксува само на задно!???
                        Отдолу има подобие на защити ...
                        Но въпреки всичко мнението ми не се различава от това на колегите Quadra и Yordan Kolev.
                        Смея да твърдя, че почти няма "джип", който да не съм карал и имам преки впечатления.
                        Това което си карал не е Патриот а Командер Румене, Патриота е eй това недуразумение. Напречно разположен двигател, 2.0 литра в повечето случаи, вариатор, предно, задното с муфа...
                        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                        Коментар


                        • #72
                          До: какво да избера между Chevrolet Captiva, Nissan Quasqai, VW Tiguan

                          Оооопс ..... Командър съм трошил ......
                          Май тази вечер 13 часа работа и чичо Джак си казва думата ....
                          Горния ми пост е за това.
                          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                          Коментар


                          • #73
                            До: какво да избера между Chevrolet Captiva, Nissan Quasqai, VW Tiguan

                            2-литровия двигател на Jeep(по вярното е WV де)е помпа дюлза а не коман реал и това трябва да знаеш+колега East малко ме озадачаваш както казваш за тези скорости от порядъка на 200км и на горе(че ти си вдигал 190 а има сили и за още доста)някъде четох 4е производителя му дава някъде около 180км.Колега Voip според мен Каптивата е добра колица(а и сам каза че не излизаш извън пътя,зна4и един паркетен сув ти върши идеална работа)аз имам каптива и ве4е и направих към 10000хил. и в общи линя съм доволен(щом си чел форума в дир.бг 100% си попаднал и на моите мнения които никак не бяха положителни за каптивата името ми там ми е Rewi 26+единствено което съм писал там и още подкрепям 4е е малко по шумна по паважи)и ако решиш да си вземеш каптива задължително си сложи ксенон от представителите на марката,35-ци са крушките 4200 но нямат равни оня ден си взех Мазда БТ-50 сложиха ми 55-ци(пак около 4хил+с две думи възможно наи бялото което може)с ръка на сърцето мога да кажа че на Каптивата ксенона е два+пъти по силен от на Маздата а като я поръчвах избрах 55-ците(не знам дали не е зареди лупите на кампивата но пък чак такава разлика да има+а и пък и маздата е малко по висока което би следвало да е по благоприятно за нея но уви не е)Според мен си вземи това което ти харесва и което ти е наи на сърцето(не се влияи от чужди мнения,всички коли си имат недостатъци въпроса е на теб какво ти харесва)Аз до никои не съм се допитал като си купувах колите и вобще не съжалявам за покупките си,с каптивата стана по бързо гледах я и след два дена я взех но за маздата трябваше да чакам близо месец и половина(което е наи омразното,така че колкото по бързо се спреш толкова по скоро ще и се качиш)успех в избора

                            Коментар


                            • #74
                              До: какво да избера между Chevrolet Captiva, Nissan Quasqai, VW Tiguan

                              Първоначално публикуван от Rewi Преглед на мнение
                              2-литровия двигател на Jeep(по вярното е WV де)е помпа дюлза а не коман реал и това трябва да знаеш+колега East малко ме озадачаваш както казваш за тези скорости от порядъка на 200км и на горе(че ти си вдигал 190 а има сили и за още доста)някъде
                              Колега, чети всичко а не през 2-3 поста бре. Колегата CarTest се е заблудил, говори ти за Командер
                              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                              Коментар


                              • #75
                                До: какво да избера между Chevrolet Captiva, Nissan Quasqai, VW Tiguan

                                quadra, да не би да говориш за този:
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:jeep liberty.jpg
Прегледи:1
Размер:43.4 КБ
ID:5048066
                                това си се води либърти и е наследника на "стандартното" чероки (като моето). наистина той е пуснат преди около 5г. и само хубави отзиви съм чувал за него (само дето ми е много грозен с тези кръгли фарчета и накъдрения преден капак )

                                а аз за това чероки говоря (което имало неизвестни засега "детски болести"):
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Jeep1.jpg
Прегледи:1
Размер:42.4 КБ
ID:5048056
                                по някаква причина в jeep.com го водят Liberty. Официално влиза в продажба от м.Март - http://jeep.newcar.bg/Frankfurtski-d...ee-ni2051.html
                                "Изцяло новият Jeep Cherokee ще отбележи своя европейски дебют по време на салона във Франкфурт. Успоредно с това ще се състои и премиерата на континента и на обновената вресия на Grand Cherokee. Първият от моделите ще бъде пуснат в продажба в Европа през първата четвърт на следващата година, а по- големият му батко ще бъде достъпен за закупуване още преди края на тази." Според дилъра в БГ ще дойдат 10бр. и няма да регистрират веднага кола за тест драйв. предлага се само с един двигател - 2.8CRD I-4 (130кВ с въртящ момент 460Нм) и автоматична скоростна кутия (ръчна изобщо няма ).

                                А това е патриот:
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:jeeppatriot.JPG
Прегледи:1
Размер:114.8 КБ
ID:5048057
                                който бил на пазара от около година и половина и нямало никакви проблеми с него (естествено пропуснаха да споменат за проблема с клапана ).
                                разликата в цената между двата модела (с включени едни и същи екстри) е 20000лв. (приблизително) в полза на чероки-то. затова ми е странно, че се опитват да ми продадат значително по-евтина кола (все пак дилъра е на процент, нали?) предлага се с два двигателя - 2.4 DOHC 16V dual VVT I-4 (бензинов) и 2.0 CRD DOHC 16V TurboDiesel I-4. има и с ръчни скорости и безстепенен автоматик.

                                честно да си призная, откакто видях новото чероки, другите марки някак си останаха мнооого назад все пак съм пристрастен към марката (имал съм вече 2) и може да се каже, че съм й свикнал. това не значи, че на всяка цена ще го взема, обаче. няма да се откажа и да покарам тигуана (вдигнал съм му мерника ).
                                Последно редактирано от VoiD; 27-01-08, 15:48.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X