Обява

Свий
Няма добавени обяви.

какво да избера между Chevrolet Captiva, Nissan Quasqai, VW Tiguan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: какво да избера между Chevrolet Captiva, Nissan Quasqai, VW Tiguan

    благоря за съветите! темата все още е актуална
    след около 2 часа излизам в отпуска за празниците и смятам да тествам нисана, каптивата и санта-фе през тези 2 седмици. после ще споделя впечатления, в случай че и някой друг се интересува

    П.С. пожелавам на всички весели празници и една незабравима (и безаварийна!) нова година, изпълнена с много положителни емоции!

    Коментар


    • #32
      До: какво да избера между Chevrolet Captiva, Nissan Quasqai, VW Tiguan

      Първоначално публикуван от VoiD Преглед на мнение
      благоря за съветите! темата все още е актуална
      след около 2 часа излизам в отпуска за празниците и смятам да тествам нисана, каптивата и санта-фе през тези 2 седмици. после ще споделя впечатления, в случай че и някой друг се интересува

      П.С. пожелавам на всички весели празници и една незабравима (и безаварийна!) нова година, изпълнена с много положителни емоции!
      Ще чакам с интерес впечатленията!!
      יעבור
      «И това ще мине»

      Коментар


      • #33
        До: какво да избера между Chevrolet Captiva, Nissan Quasqai, VW Tiguan

        Каптивата я изключи това не е джип.Уж е 4х4 ,а навсякъде закъсва.На нисана 4х4 е опция и се плащат много пари за да се направи всъдеход. Вземи си фолксвагена.Немските коли са 2-ри по здравина след японските.

        Коментар


        • #34
          До: какво да избера между Chevrolet Captiva, Nissan Quasqai, VW Tiguan

          Твърдо Тигуана. Ще загубиш по-малко пари след 2-3 години кат ти омръзне. Японските коли не държат цена на нашия (българския) пазар какво остава за кия, хюндай и прочие ,,марки,,.

          Коментар


          • #35
            До: какво да избера между Chevrolet Captiva, Nissan Quasqai, VW Tiguan

            Здравейте всички!
            Първо честит имен ден на всички съименници! Да сме живи и здрави!
            Сега да споделя какви ги свърших на тестовете докато бях в русе. тестовият маршрут беше от шоурума на нисан (на бул.липник) посока николово до отклонението за дунарит (колегите от русе ще се ориентират предполагам). не е тежък маршрут, но аз и не търсех такъв (исках хубав път /сравнително/ по какъвто ще се кара основно колата). в едната посока карах аз, а в другата един приятел, а аз седях отзад.
            1. Nissan X-Trail - по принцип не бях предвидил тест драйв, но когато отидох кашкая беше на автомивка и докато чаках реших просто ей така на момента да го тествам. Тестовия автомобил беше с най-високото ниво на оборудване. Камерата за задно виждане малко ме обърка - не можех да преценя дистанцията добре, а и този правоъгълник (който би трябвало да е джипа) изобщо не можех да си представя с какви маневри ще го измъкна от паркинга (супер елементарно паркиран пред автосалона) - без него се справих доста по-добре (а и значително по-бързо)... колата се управлява леко - волана се върти много леко (с ел.усилване), стабилна е на пътя (не съм я карал с повече от 120). добра возия, въпреки че я прекарах и през няколко дълбочки дупки. от всички тествани suv-ове само в този се почуствах почти като в джип. сега какво не ми хареса: съединителя - мнооого зле постоянно придърпваше (дори когато превключвах от 3 на 4та) - дори успях да го изгася (нещо което не ми се беше случвало от шофьорския курс). скоростите като цяло (6 степенна ръчна кутия) - страшно къси. на първа може единствено да тръгнеш и веднага се налага да превключиш, понеше оборотите се вигат страшно (няма и 20км/ч, а оборотите вече са на 3000) според дилъра било нормално да превключвам скоростите на 3500 оборота, което ми е малко странно, при положение че макс обороти са 6000 на 2.0 литров дизел (той твърдеше, че било нормално за 6 степенните кутии). вътре е страшно тясно - отпред е горе-долу добре, обаче отзад е много зле - аз съм 1.73 и като седна отзад тавана ми е на 3 пръста над главата (кашкая е още по-зле, но за това по-долу). багажника е добре (според мен, но аз не пренасям кой знае какво) - по-малък от на черокито, обаче.
            Като цяло - не съм доволен. цената е доста по-висока (с около 15000 лв.) от тази на кашкай (със същото ниво на оборудване), а и не е 7 местен (няма го дори като опция).
            за себе си го изключвам като вариант (абсолютно субективно и съвсем лично мнение ).
            2. Nissan Quasqai - когато се върнах с X-Trail-а вече го бяха измили, изчистили, излъскали и т.н. само да кажа, че това ми беше най-симпатичната кола, от всички, които бях набелязал за тест. същия маршрут, макс 120 км/ч, макс ниво на оборудването, 2.0 дизел, 6 скорости (ръчни). единственото, което ми хареса в тази кола е таблото и уредите. иначе е още по-тясна от X-Trail, мястото на шофьора е много по-ниско отколкото в нормален джип и съвсем малко по-високо отколкото в кола. мотора се държеше по абсолютно същия начин като в другия нисан (т.е. форсираше се), но пък съединителя си работеше съвсем нормално (което ме кара да мисля, че на X-Trail-а му имаше нещо...) за сметка на това, обаче волана беше доста тежък (въпреки сервото). возията е супер зле - усеща се всяка една неравност/дупчица по платното (за офроуд, дори за черен път и дума не може да става ). няма възможност за 7 места. цена с всички екстри (+ДДС) около 57000лв. за себе си го зачерквам като вариант - страшно съм разочарован, очаквах много повече и почти бях решил него да взема. в крайна сметка се оказа просто една малко по-голяма КОЛА
            3. Hyundai SantaFe - нямаха на разположение тестов автомобил, а само един единствен такъв автомобил и то вече продаден, но поне ме пуснаха да го огледам от вътре. първото, което прави впечатление е МЯСТОТО - има наистина много място. Навсякъде! просторно и удобно. малко не ми хареса таблото - прекалено опростено, нищо раздвижено (не знам защо, но като го видях си помислих за VOLVO - класически стил, непроменян от години). никакви впечатления как се държи на пътя . има вариант за 7 места. цена на средния клас оборудване - около 65000лв. с ДДС (не съм много сигурен, обаче - забравих си ценовата листа в русе ). може би друг път ще го тествам...някога...
            4. Chevrolet Captiva - средно ниво на оборудване, 2.0 дизел, 5 степенна ръчна кутия (не беше тестовия автомобил, а на един приятел на баща ми). маршрут от хотел рига посока метро до караулката на изхода за софия и обратно. в едната посока - аз, в другата същия приятел от предишните коли. макс. скорост пак 120. ами какво да кажа.... возията горе-долу добре - мнооого по-добре от кашкая, но отстъпва на X-Trail. все пак става. стори ми се тромав, обаче. иначе двигателя се държеше нормално и скоростите си се превключваха както трябва без да го форсирам. вътре има достатъчно място (особено отзад) - колкото санта-фе горе-долу. вероятно си струва парите (48000лв. без ДДС със 7 места и всчки екстри). като цяло усещането ми беше, че карам бус, а не джип. все пак цената е в плюс тук. може би щех да взема него, о не ми се събира в гаража (4.70 е дълъг) и отложих покупката докато намеря друг гараж или поне докато разширя моя (преди лятото едва ли ще стане ).
            Остана да тествам само VW Tiguan, но и това ще стане.
            междувременно се размислих хубаво и съм на път да се откажа от идеята за SUV - не са особено комфортни, а и никакви по-нормални офроуд качества нямат. сега съм се насочил към кола - поне знам, че ще си е кола и ще си я карам като кола. може би един Mercedes E Class (средно ниво оборудване) - гледам, че стъпват на около 70-75000лв. с ДДС чисто нови... ако изчакам още (а аза и не бързам) ще мога да си я взема, а по-нататък ще си взема нещо действително за оф-роуд - Nissan Pathfinder или пък новото Cherokee (поне така се надявам). ами това е мисля. ако сетя за още нещо ще допълня

            П.С. получи се малко дълго писание, но се надявам да е полезно на някой от колегите, които също са се размислили по темата.

            П.С.2. всичко, което съм написал по-горе е без лоши чувства и си е лично мое мнение и не ангажирам никого с него. не претендирам, че съм кой-знае колко опитен или компетентен, но все пак имам някакъв опит. ако някой има друго мнение/коментар, моля да го сподели
            Последно редактирано от VoiD; 07-01-08, 10:11.

            Коментар


            • #36
              До: какво да избера между Chevrolet Captiva, Nissan Quasqai, VW Tiguan

              и аз бях стегнал до извода, че ако не се кара по предназначение джипа, по-добре да си вземеш лека кола... да, ама сега като покарах събота и неделя мойто СФ по малките улички с големия сняг и си припомних какъв кеф е 4х4 и по-големия просвет /да не се шашкаш от буците лед/
              А и като тръгна за риба... Друго си е...
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #37
                До: какво да избера между Chevrolet Captiva, Nissan Quasqai, VW Tiguan

                Цената която си определил те насочва към евтините джипове. Ако търсиш комфорта на леката кола там нищо няма да ти хареса.
                Скъпите са от 100 нагоре. И това че са скъпи съвсем не е случайно и изобщо не е свързано с екстрите дето ги пише в прайс листа.
                На твое място щях да се замисля за едногодишен джип от скъпите.

                Коментар


                • #38
                  До: какво да избера между Chevrolet Captiva, Nissan Quasqai, VW Tiguan

                  забравих, да отбележа, че ако гаража на колегата не побира автомобил с дължина 4.70м, то няма да побере и Е-класа, нито пък който и дае СУВ за 100+ хиляди
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #39
                    До: какво да избера между Chevrolet Captiva, Nissan Quasqai, VW Tiguan

                    за джиповете за по 100к ми е ясно, че са хубави (и съответно затова са скъпи, а не заради екстрите ). просто в момента нямам толкова пари на куп. имам около 55-66к, а след няколко месеца (до лятото да речем) очаквам да успея да набавя още 10-15к, т.е. достатъчно за е класата (гаража може би ще успея да го разширя, но не знам със сигурност - очаквам другата седмица консултация по въпроса, понеже трябва да се изместят едни тръби и...) иначе сега черокито влиза на 5см. от задната стена с тръбите и на 5см. от вратата. на височина имам още 3см и ще опра вратата/ролетна, прибира се нагоре/.
                    а на същите пари като е класата стъпва и Dodge Nitro (нов е 70к), но някак си не съм убеден, че е истинска оф-роуд машина...
                    мисълта ми в дългия пост беше да споделя, че съм много разочарован от SUV класа може да има и сполучливи модели, но или аз не попаднах на тях или просто не ми е бил нужен сув, а джип... просто никоя от колите, които гледах не ми "легна на сърцето"...

                    @kinex
                    според теб кой от хубавите джипове на 1год. влиза в определената от мен цена? аз изобщо не съм го разглеждал варианта до сега и ако имаш наблюдение, сподели моля

                    Коментар


                    • #40
                      До: какво да избера между Chevrolet Captiva, Nissan Quasqai, VW Tiguan

                      Няма как колата да падне за една година на полвина. От 100 на 50.
                      Каза нова Е-класа за 75 та за това предложих ...
                      Ако няма да излизаш от асвалта БМВ Х5 3Д е много добър избор.
                      Носачите са консуматив.
                      http://i.mobile.bg/perl/main.cgi?top...695&f1=details

                      Ако ще го караш извън пътя и си фен на марката ГрандЧероки 3.0 CRD се вързва на същите пари.
                      http://i.mobile.bg/perl/main.cgi?top...594&f1=details

                      ЛаднКрузер 120 D4D също има много добър дизел.


                      Незнам. Много труден избор. Хич не ти завиждам.

                      Коментар


                      • #41
                        Тигуана е доста добра алтернатива, а Кията Спортидж/ Хюндай нещо си са много зле, вътре са супер постни и много ефтино направени - тапицерия, пластмаса по таблото, а ако няма да излизаш извън пътя за тези пари може да си вземеш пасат 4х4 2.0 тди, което е в пъти по-добре оборудван от всички тези "джипки"

                        Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                        Няма как колата да падне за една година на полвина. От 100 на 50.
                        Каза нова Е-класа за 75 та за това предложих ...
                        Ако няма да излизаш от асвалта БМВ Х5 3Д е много добър избор.
                        Носачите са консуматив.
                        http://i.mobile.bg/perl/main.cgi?top...695&f1=details

                        Ако ще го караш извън пътя и си фен на марката ГрандЧероки 3.0 CRD се вързва на същите пари.
                        http://i.mobile.bg/perl/main.cgi?top...594&f1=details

                        ЛаднКрузер 120 D4D също има много добър дизел.


                        Незнам. Много труден избор. Хич не ти завиждам.
                        за Х5 което си дал незнам дали прочете но цената е без ДДС и АКциз - тоест едни 20к лева отгоре от обявената

                        Иначе за тези пари може да си намериш Туарег 2,5 R5 или както ти предложиха Х5 но по-стара година. Разгледай mobile.de
                        Последно редактирано от Чавдар (V93); 07-01-08, 19:53.

                        Коментар


                        • #42
                          До: какво да избера между Chevrolet Captiva, Nissan Quasqai, VW Tiguan

                          Да. Грешка.
                          Не знам как прочетох че е закупена от БГ вместо БМВ.
                          Народната кола 2.5 е куцо пиле.
                          5.0 е дизела но вървенето харчи.
                          Нали дизел се търси.
                          3.0d на Х5 е "железен"

                          Коментар


                          • #43
                            До: какво да избера между Chevrolet Captiva, Nissan Quasqai, VW Tiguan

                            Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                            Незнам. Много труден избор. Хич не ти завиждам.
                            Е що ? Аз точно между тези три се чудех (ама бензин) и като си дадох ясна сметка какво искам от колата, отговорът си дойде
                            Войната е мир, свободата е робство, невежеството е сила.

                            Коментар


                            • #44
                              До: какво да избера между Chevrolet Captiva, Nissan Quasqai, VW Tiguan

                              определено съм фен на чероки (и да, знам за 2.5 дизела, нали сега съм с такъв ) тази оферта, която си пуснал също ме заинтригува (пак остава проблема с гаража разбира се...но се надявам някак да успея да го разреша, че иначе много кофти става положението)
                              иначе и БМВ ми допада, но повече като кола. някак си не си го представям като джип и това си е...
                              а ленд крузер даже ми предлагаха есента, но беше на прекалено много километри (а и не беше поддържан - познавам собственика). казваш, че имат добър дизел, значи. може би пак трябва да ги погледна крузерите.
                              наистина съм затруднен в избора, но сякаш вече се убедих, че действително СУВ автомобил не е за мен и май ще се насоча към нещо на 1-1.5 год. но поне да е джип, а не някакъв хибрид между кола и бус

                              Коментар


                              • #45
                                До: какво да избера между Chevrolet Captiva, Nissan Quasqai, VW Tiguan

                                ТЛК 120 беше вариянт и за мен, но с двг. 3.0 Д е много маломощна някакси очаквах джипа да има излишък на мощ, ТЛК не е това, а иначе съм голям фен на Тойота и това ми беше мечтата преди да я покарам.
                                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X