Обява

Свий
Няма добавени обяви.

какво да избера между Chevrolet Captiva, Nissan Quasqai, VW Tiguan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: какво да избера между Chevrolet Captiva, Nissan Quasqai, VW Tiguan

    усещането да седнеш в чисто нова кола е наистина скъпо усещане...
    идва ми една аналогия с обичая при някои народи булката да е девствена...

    имай предвид, че при първите 2-3 драскотини много боли... къса ти се сърцето направо... да не говорим, ако се изкушиш да минеш по някое черно пътче /покрай някое храстче/...

    а на 2 години колата всеоще мирише "на ново", но вече не ти е толкова жал... и ако решиш да я продаваш след година каране, няма да изгубиш 40-50% от цената... С малко късмет ще я продадеш дори на "0" ...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #17
      До: какво да избера между Chevrolet Captiva, Nissan Quasqai, VW Tiguan

      Да ама като,че ли си е зор да намериш 2 год. кола читава.Колко хора се освобождават от тях.Не че няма,но предлагането е значително по-малко от търсенето.Пък да речем в Германия се срещат немалко коли с годишен пробег над 100 хил.За 2 и нещо години си е сериозна цифра.Може би дори в случая е по-добре да се насочиш към БГ дилър,но си мисля,че там такива коли заминават без да се обявяват.Де да знам-пълен кеф няма.При мен колите ми омръзват за 2 год./макс/ и като е на лизинг си казваш за предстоящите вноски и така и така ще ги плащам,дай да я сменям и като се върнеш във времето с калкулатора и ти става -мъко,мъко.Хубаво нещо е новата кола,но за хората които могат да се привържат и да я карат докато почне да ги ядосва с проблеми.Прав си,че мирисът на ново е много скъпо удоволствие.

      Коментар


      • #18
        До: какво да избера между Chevrolet Captiva, Nissan Quasqai, VW Tiguan

        Много западни фирми имат политика да сменят служебните коли на 2-3-4 години, така че избор има (особено ако цената не е чак толкова атрактивна), но има наистина нещо много хубаво в новата кола, много често (не винаги) разликата в цената си заслужава, така че всеки прави избора сам, ако мога бих си купил нова, а не "добре потдържана" втора ръка Твърдо.

        Коментар


        • #19
          До: какво да избера между Chevrolet Captiva, Nissan Quasqai, VW Tiguan

          ех тоя нисан... и на мен не ми излиза от главата... още не мога да реша и все си казвам, че като ги покарам на тест-драйва ще ми стане по-ясно, но като се познавам пак нищо няма да мога да избера и накрая ще избера нещо "на момента" а пък като излезе тигуана съвсем ще се омотам...

          драскотините не ме притесняват - винаги си правя пълно каско и често-често ме пребоядисват (преди 2-3 седмици някакви лапета ми надрали врата например... ама като не си със софийска регистрация всеки си мисли че може да те пре** както си иска ). отначало страшно се ядосах, но пък бързо ми мина, а и още по-бързо ми пребоядисаха вратата (а и някои други работи покрай нея ) за сметка на застрахователя...

          а за "нова" стара кола - тук е по-скоро на късмет си мисля. определено ще гледам при бг дилърите (имам една приятелка, която работи в балканстар и ще я помоля да свирка ако излезе нещо). немските коли на по 1-2 години наистина са карани до откат - стотици хиляди километри за сравнително малко време. за сметка на това има някои наистина изгодни /като цена/ оферти - например една BMW 318i на магистралната полиция (цивилна, познава се по една малка лепенка на стъклото ), което ми попадна докато учех в германия преди 4-5 години... бях се навил да я купя - тогава това ми беше колата-мечта... после обаче се случиха разни други работи и парите заминаха по друго направление , а после пък дойде първия JEEP и от тогава не ми се кара кола


          П.С. жалко че няма никой с каптива да сподели 1ва ръка инфо

          Коментар


          • #20
            До: какво да избера между Chevrolet Captiva, Nissan Quasqai, VW Tiguan

            Абе кой ще ти каже за каптива.Тя тая машина е от оня ден на пазара.Те не са и лекували още нито една от детските болести.На панаира в пловдив като и регулирах волана нагоре надолу и като видях каква фуга зейна между горния и долния пластмасов панел на кормилния прът се замислих след 60-70 х. как ли ще скърцат останалите пластмаси.Хората си казват нов СУВ,много екстри,добра цена и хоп.Ама виж в Германия взеха правата на дилъра на санг янг или манг там.И знаеш ли защо?Много слаби продажби.Тигуана ще излезе незнам кога може би напролет,изчакай лятото идва FORD KUGA. Фордовете напоследък са хубави,освен това все още са собственици на LAND ROVER ,от които определено има какво да научат,а ако не им се учи ще го вземат наготово.Представяш ли си ФРИЛЕНДЪР 2 с кинетичния дизайн на Форд.А,забравих ФРИЛЕНДЪР 2 с цена на ФОРД.Абе има върху какво да се мисли.Скоро четох,че 2008 ще излязат около 180 автомобила.Мамата си тракало-иди,че избирай.

            Коментар


            • #21
              До: какво да избера между Chevrolet Captiva, Nissan Quasqai, VW Tiguan

              Kakво му мислиш толкова?
              Преди години слушах един Маркетолог, който казваше че избора на кола е Чисто ЕМОЦИОЛНЛЕН акт, параметрите в ценовият клас са мноооооого близки и човек решава базирано на чуства, харесване, привличане, лягане на сърцето
              Така че "сърцето" ще ти подскаже и не се двоуми много - когато усетиш "напъна" - Купувай и не поглеждай назад, радваи и се не я "сравняваи" постоянно с тази или онази, не съжаляваи, а се забавлявай и естествено Дано имаш КЪСМЕТ

              Коментар


              • #22
                До: какво да избера между Chevrolet Captiva, Nissan Quasqai, VW Tiguan

                Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                Kakво му мислиш толкова?
                Преди години слушах един Маркетолог, който казваше че избора на кола е Чисто ЕМОЦИОЛНЛЕН акт, параметрите в ценовият клас са мноооооого близки и човек решава базирано на чуства, харесване, привличане, лягане на сърцето
                Така че "сърцето" ще ти подскаже и не се двоуми много - когато усетиш "напъна" - Купувай и не поглеждай назад, радваи и се не я "сравняваи" постоянно с тази или онази, не съжаляваи, а се забавлявай и естествено Дано имаш КЪСМЕТ
                Абсолютно.
                Колата е продължение на твоя стил.

                Коментар


                • #23
                  До: какво да избера между Chevrolet Captiva, Nissan Quasqai, VW Tiguan

                  Ти си се спрял на джипки с почти еднаква линия на външен вид - на мен всички по някакъв начин ми напомнят формата на Санта Фе и задницата на РАВ

                  Според мен избери най-непознатото ако ти се рискува - VW-то

                  а ако не Каптивата, поне има сервиз все пък се търкаля по улиците и поне на тези които я продават е станала ясна

                  Коментар


                  • #24
                    До: какво да избера между Chevrolet Captiva, Nissan Quasqai, VW Tiguan

                    А знаеш ли, че Seat Altea Freetrack е с просвет на джип (20-21 см) и 4х4 "он диманд" като при Quasqai и Captiva?

                    P.S.
                    И могат да ти я направят 6+1 места.

                    Коментар


                    • #25
                      До: какво да избера между...

                      Първоначално публикуван от VoiD Преглед на мнение
                      аз бях твърдо убеден, че каптивата се сглобява в корея (така ме увериха и от няколко от дилърите), но преди 2-3 дни един приятел ме бъзна, че ги сглобявали в русия - в заводите на форд.... изглеждаше много убедителен, но така или иначе няма как да проверя, така че го приемам като поредния "слух"... иначе и аз попаднах на доста положителни мнения за каптива (особено ДЕДО БОРЕ от форумите на dir.bg), но пък за нисана нищо не открих... за тигуана пък няма и как да има мнения (освен ревюта)...

                      забравих да спомена за антарата - гледах я заедно с каптивата - като характеристики за 1 към 1, само дето антарата няма възможност за дан.кредит и е по-малка ("по-спортна" според дилъра) от каптивата (а и да си призная не съм кой-знае колко очарован от опел като марка - имал съм 2). така че опела отпадна още на първо гледане (даже не го покарах)
                      за хюндай не можах да проверя - докато стигна до там вече беше затворено... мисля, обаче, че влиза в цената - само не знам какво идва със средния клас оборудване и колко местен е.

                      П.С. често-често споменавам за дан.кредит, понеже реално погледнато ако се използва колата ти излиза с ок.10 000 по-евтина. не са малко пари - мога да включа някоя и друга екстра за тези пари

                      П.П.С. от екстрите, които не идват със средния клас оборудване (към него съм се насочил заради цената) съм решил и да се "поглезя" с едни ксенонови фарове. мисля ще са полезни...
                      Зглобява не зглобява.

                      Значи ако една кола е произведена/сглобена/ в Русия то нейния VIN ще започва с ХТ.......... и т.н.
                      Този спор е безмислен по кода може да се определи една кола къде е сглобена или произведена.
                      only 4 x 4,sim AWD

                      Коментар


                      • #26
                        До: какво да избера между Chevrolet Captiva, Nissan Quasqai, VW Tiguan

                        мда, прави сте че избора е въпрос и на голяма доза късмет и си зависи най-вече от мен (за да няма после "ех, защо не взех....,а се набутах с..." ) все пак ще поизчакам да излезе и тигуана, за да не ме е яд после че не съм изчакал 2-3 месеца и съм се "набутал" с нещо друго.

                        SEAT нещо не ми допадна като го разглеждах в нета, така че отпада... основно се насочвам към каптивата и сантафе, които ще бъдат тествани още следващата седмица, колкото да се сдобия с "първа ръка" впечатления, а после щ като изнезе VWто ще го преслушам и него (просто за всеки случай )

                        Коментар


                        • #27
                          До: какво да избера между Chevrolet Captiva, Nissan Quasqai, VW Tiguan

                          В Порше София Изток между Герман и Лозен вече имат Тигуан за тестване.

                          Коментар


                          • #28
                            До: какво да избера между Chevrolet Captiva, Nissan Quasqai, VW Tiguan

                            Първоначално публикуван от Краси К Преглед на мнение
                            В Порше София Изток между Герман и Лозен вече имат Тигуан за тестване.
                            Сериозно?? веднага ще организирам едно посещение!
                            страшно ти благодаря!!! спестяваш ми чакане/вземане на решение до април/май!! мерси!

                            Коментар


                            • #29
                              До: какво да избера между Chevrolet Captiva, Nissan Quasqai, VW Tiguan

                              Първоначално публикуван от VoiD Преглед на мнение
                              здравейте на всички от форума!
                              от няколко седмици чета усърдно, но днес реших и да попитам
                              та решил съм да сменям моя Cherokee 2.5TD (98ми набор) и мисля да си взема нещо ново, но мога да отделя само към 50-55 000 лева (което автоматично изключва новото чероки (не либерти/компас и др.п.) а и командъра - страшен фен съм на марката но просто нямам 100 000 за нов JEEP )
                              колебая се между следните няколко "джипки" (направо да си го кажа паркетници - а доскоро толкова ги мразих и им се смеех, а сега и аз до тях опрях...):

                              - Chevrolet Captiva - 2.0 дизел, ръчни скорости (само веднъж съм карал автоматик и ми беше кофти си спомням ) - основното предимство е цената (с данъчния кредит), но пък приятели ме разубеждават (а други ме убеждават) понеже била сглобявана в корея(русия?);

                              - Nissan Quasqai - пак 2.0. дизел, пак с ръчка. хареса ми на външен вид (особено таблото), но пък нямаха в момента тестов автомобил да го пробвам... не ми хареса че е доста по-тесен/малък от каптивата

                              - VW Tiguan - излиза февруари някъде и пак е в този ценови клас. никакви впечатления нямам, само че и той ще е мъничък ми се струва...

                              ами това са 3те алтернативи върху които се колебая (ако някой се сети за нещо, което съм пропуснал, моля да ме допълни ). основно ще си ползвам колата в софийските задръствания (няма как, налага се да се работи ), за пътуване сф-русе (сравнително редовно) и (по-скоро по изключение) на неравен/черен път. исками се да е нещо здраво (карам малко "невнимателно" да се изразя по-меко ), дизелово с ръчни скорости и големичко (по-комфорно вози, пък и някак си свикнах с джипа - хич няма да споменавам колко ми е кофти, че ще го продавам ).

                              та това е постановката. ще съм благодарен за всчко мнение по темата
                              Ако държиш на джипарското в тези МПС-та взимай Нисана.

                              Коментар


                              • #30
                                До: какво да избера между Chevrolet Captiva, Nissan Quasqai, VW Tiguan

                                нЕкои съображения и от мен:
                                - "новата" стара кола за мен е фикс-идея, ето ти две посоки за проверка:
                                Мина Каразлатев 0899 83 93 93 - продава употребявани автомобили в ТМ Ауто (Тойота);
                                Явор Матов 0885 566 949 - продава употребявани автомобили в Балкан Стар;
                                - за тия пари и размер бих взел РАВ4;
                                - колега си взе Кашкай - за мен е неприятно тесен - личен вкус;
                                -колкото да те мотивирам по първа точка - взех си ТЛК120 къса база на 3 години/26 000км за 50 000 лв
                                щом не си на зор да купуваш - проверявай редовно къде какво излиза и любовта ще те застигне
                                Войната е мир, свободата е робство, невежеството е сила.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X