Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на автомобил за дълъг път.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Избор на автомобил за дълъг път.

    След доуточнението, ситуацията се поизясни.

    Ще си позволя да споделя собствени расъждения по подобен казус.
    Последните 20г. имам поне 2 автомобила за лично ползване готови за "палиш и тръгваш", защото повече от 25 не съм слизал от автомобил (а от '88 имам и мотори).
    Минавам поне 50-60км./ден, а понякога и 100 (това е само градско в/и около София), защото имам приятели навсякъде.
    Понеже нямам 1 работен час в живота си за някой друг, и всичко си плащам сам, за мен е важно да съм автономен и преместването да ми е евтино.
    В последните почти 2 години карам доста по-малко и от 6-7 месеца съм само с джипа.
    За градско ми е перфектен, но за дълго го намирам за непрактичен гъзовоз за 1-2 човеци, а и е атмосферен дизел без динамика.
    Та от няколко месеца пак мисля по въпроса за поне среден клас автомобил само за извънградско.
    За дълго, горивото е ясно - газ/бензин.
    С цел намаляване на сигурните разходи, минавам на инвалиден вариант и финансово неангажираща стойност.
    От тук следва и търсене на двигател до 2.0 и 114kW, да е с турбина за динамика, и почти задължително автомат.
    Да, ама такива след 2000 почти няма.
    Огледах се У W210 и W203, ма нещооо ...

    По същото време колегата ALEX Z пусна тема подобна на тази, и въпреки че си мислех, че съм приключил със Ситроените, в нея изплува идеята за неосъществената ми мечта - XM.
    Да, ама турбо бензин и автомат само навън, и масово в UK, което въобще не се разглежда като вариант.
    Поразгледах и Ксантия, но пак греда.

    Пиша всичко това (надявам се с позволението на Митко, чиято тема ползвам), защото търсим почти едно и също, разликата е само в горивото, а и темата се оказа дискусионна.

    Митко търси дизел до 2.0 и 114kW,
    а аз приемам идеи за турбо-бензин 2.0 114kW (155к.с.), но не по-малко от 1.8

    Искрено се надявам темата да е полезна и на други търсещи нещо подобно, което ще се регистрира на инвалид.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #92
      От: Избор на автомобил за дълъг път.

      Колега, загледай и някой дрЪт спортидж. Може и карнавал.
      п.с. виж ми подписа. Кръгчета давам, все още.

      Коментар


      • #93
        От: Избор на автомобил за дълъг път.

        Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
        Човекът каза, че НЕ иска Мерцедес и НЕ иска мощни коли с голям данък, вие му викате, че Мерцедес 3,2л с 200 и не знам си колко коня е неговата кола...
        Тъкмо това написах,че ако това е колата пет страници писане са излишни,ама трябва някой да чете.
        Grand Cherokee WJ
        Dodge Caliber
        E 430 4-matic-T(S210)
        GLK

        Коментар


        • #94
          От: Избор на автомобил за дълъг път.

          Препоръката ми е тази на снимката ... в момента с леки забележки си ги взимаш на цени от 7500-10.000 ... в зависимост дали е дизел или бензингаз/ при тези скорости разхода ще ти е 9 нафта или 14 газ.
          да не говорим че ще се чустваш идеално както на пътя така и извън него.
          успех

          P.S: извинявай не видях че трябва да е комби автомобила... в такъв случай за път комби има една единствена кола и тя е Е-класата

          Коментар


          • #95
            От: Избор на автомобил за дълъг път.

            Ще си дойдем на думата
            Grand Cherokee WJ
            Dodge Caliber
            E 430 4-matic-T(S210)
            GLK

            Коментар


            • #96
              От: Избор на автомобил за дълъг път.

              Любимото ми е на пета страница от темата да се предложи нещо предложено още на първата!
              Пенчо пък съвсем я прати у киреча! Сега следва V8 !

              Коментар


              • #97
                От: Избор на автомобил за дълъг път.

                Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
                Пенчо пък съвсем я прати у киреча! Сега следва V8 !
                Вече е споменат, и той на първа страница.
                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                ...
                след което Пенчо презентира плюсовете на КИА-та,
                а Гагич обяснява, че всичко под V8 на бензин е за цървули.
                ...
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #98
                  От: Избор на автомобил за дълъг път.

                  Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
                  Любимото ми е на пета страница от темата да се предложи нещо предложено още на първата!
                  Пенчо пък съвсем я прати у киреча! Сега следва V8 !
                  Кой от всичките киречи?
                  Колегата търси нещо йофтино и здраво. С малък данък и да събира багаж. Да не си изморен след 1000км. път. Частите да не са една торба пари и да ги има на склад.
                  Ти какво предлагаш?

                  Коментар


                  • #99
                    От: Избор на автомобил за дълъг път.

                    Карнавалът е супер за дълъг път (над 1000 км.) но не отговаря на повечето други условия. Моят е 2,9 дизел, 187 коня... Иначе и за истинска инвалидна кола става (барабар с количката).
                    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                    Коментар


                    • От: Избор на автомобил за дълъг път.

                      Не става.
                      До 2000 сс и до 114 кW.

                      Коментар


                      • От: Избор на автомобил за дълъг път.

                        Защо не погледнеш лагуните до 2001 има богат избор на двигатели и оборудване, автомат няма.

                        http://www.auto-data.net/bg/?f=showCar&car_id=10349
                        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                        0878 79 20 61 Борис

                        Коментар


                        • От: Избор на автомобил за дълъг път.

                          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                          Не става.
                          До 2000 сс и до 114 кW.
                          Имам предвид, че може да се ползува за превоз и обслужване на инвалиди. За регистрацията- ясно че не става.
                          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                          Коментар


                          • От: Избор на автомобил за дълъг път.

                            Колега, можеш да се ориентираш към Пежо 307 или 407, Ситроен С5 с 1.6 турбодизеловия двигател, 110 к.с. возия невероятна, много екстри, става за инвалид, малък данък. 2006г производство.
                            Последно редактирано от белята; 04-08-16, 19:00. Причина: кривопис
                            Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

                            Коментар


                            • От: Избор на автомобил за дълъг път.

                              Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                              Ако беше започнал , че "дългия път " е из страната... , ми всички изброени стават , стига да е мал екземплярът.
                              Зарежи. Няма смисъл . Тя темата (поредната от подобен характер ) си е взела , гледам , курс към единствено правилния коловоз : Шеста глуха.
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар


                              • От: Избор на автомобил за дълъг път.

                                Още един глас в плюс на 406. Карам такова от 2012г. и 80 000кв, но е бензиново, та за двигатели няма да говоря предвид, че колегата търси дизел. А и има вече доста мнения за 2.0HDI.
                                Плюсове:
                                -Много добра возия и пътно поведение
                                -Здраво окачване- за 80 000км не съм сменил нищо по окачването и още нищо не тропа. Кара се основно в провинцията. Ходя често и за риба-винаги когато мога.
                                -удобни седалки и добър багажник
                                -страхотни фарове H7 на дългите и късите
                                -икономични пръскалки на стъкломиещото
                                -Много евтино за поддръжка. Оригинални авточасти от дилъра на достъпни цени.
                                Има и други но не се сещам за всичко сега.
                                Минуси:
                                -малко ниши и отвори за вещи
                                -недостатъчно екземпляри с ляв волан по моргите. С това съм се сблъсквал, не че е кой знае какво.
                                - някои дребни ел проблеми. Имам известни проблеми с управлението на ел стъклата и десния прозорец не работи от години. За сметка на това не съм имал проблеми с климатика от 4год.
                                Толкова от мен-препоръчвам!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X