Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на автомобил за дълъг път.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на автомобил за дълъг път.

    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
    Кой от всичките киречи?
    Ти какво предлагаш?
    Не е необходимо да четеш целия форум , а само първа страница на темата !

    Коментар


    • От: Избор на автомобил за дълъг път.

      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      Вече е споменат, и той на първа страница.
      Това , че някой предполага какви ще са числата от тотото следващата седмица не значи , че вече са изтеглени !

      Коментар


      • От: Избор на автомобил за дълъг път.

        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
        Зарежи. Няма смисъл . Тя темата (поредната от подобен характер ) си е взела , гледам , курс към единствено правилния коловоз : Шеста глуха.
        Аха. "Попитахме сто човека"...
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • От: Избор на автомобил за дълъг път.

          Аз пък не мога да разбера къде е проблемът. Човекът зададе параметрите: дизел, комби, за дълъг път, удобен, здрав, под 114kW и 2.0 да се запише на инвалид, не иска Фолксваген и Мерцедес.
          Разумните предложения, вписващи се почти на 100% в изискванията бяха Пежо 406, Ситроен С5, Авенсис D4D, БМВ Е46 и Ауди А6 петак. Аз бих добавил и Лагуна 3, но там цифрата е различна.
          Има за какво да се помисли


          Sent from my D5803 using Tapatalk

          Коментар


          • От: Избор на автомобил за дълъг път.

            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
            Зарежи. Няма смисъл . Тя темата (поредната от подобен характер ) си е взела , гледам , курс към единствено правилния коловоз : Шеста глуха.
            Щом ти е в шеста глуха колега, спокойно можеш да я игнорираш.....
            На мен ми е полезна и чета с очакван интерес.
            VITARA, SAMURAI
            FIAT PANDA 4x4 CABRIO
            RENAULT ESPACE QUADRA
            ...и едно сивикче за града...

            Коментар


            • От: Избор на автомобил за дълъг път.

              Първоначално публикуван от zlost Преглед на мнение
              Аз пък не мога да разбера къде е проблемът. Човекът зададе параметрите: дизел, комби, за дълъг път, удобен, здрав, под 114kW и 2.0 да се запише на инвалид, не иска Фолксваген и Мерцедес.
              Разумните предложения, вписващи се почти на 100% в изискванията бяха Пежо 406, Ситроен С5, Авенсис D4D, БМВ Е46 и Ауди А6 петак. Аз бих добавил и Лагуна 3, но там цифрата е различна.
              Има за какво да се помисли


              Sent from my D5803 using Tapatalk
              Обобщил си вместо мен колега, благодаря.
              Но мисля че има още незасегнати возила, Мазда 6 например, някой с мнения, доста е разпространена....
              За 406 е ясно - май ще се окаже лидер, щом и 2.0 агрегат е с добри отзиви......
              Имам съсед с бензиново - също е доста доволен......
              Защо дизел и защо не мерцедес.
              Ще се опитам да обясня.
              Който ме познава знае, че едва ли има по-голям фен на алтернативните горива от мен.
              Логиката ми е, че финансите от семейния бюджет предпочитам да се харчат за семейството, а не за колите.......
              За България е ясно, най добрия избор е метан след това - газ-бензин.
              Всичките ми коли са така, даже в едната съм с 2 уретби - карам на което е по евтино.....
              Как стои въпроса за чужбина обаче.
              Като казвам дълъг път нямам предвид България.
              Не ни е толкоз голяма страната.
              Ко става по Европа и Гърция - двете интересни дестинации за мен.
              Гречко - метан почти няма, газта - скъпа, доста повече от България, пък нафта - цената като тук.
              Европа - гледам Германия - Метан - навсякъде, Газ - трябва преходник, друга дистема.......
              Цени - Метан 1 евро, Нафта - и тя някъде там, газ - скъпа.
              Друга причина - метан - слизаш от магистрала, като цяло има доста но са на забутани места....
              И когато трябва да минеш 1500 км например, това че слизаш от аутобана през 300 км да зареждаш изяжда цялото ти каране с 130 да речем...... - средната скорост на придвижване пада до към 80-90......
              Нафта - огромна автономия - може да си позволиш да напълниш в Австрия да речем и да преминеш цяла Германия без дозареждане.
              А цената е колкото метана.
              Ако колата е с разход 5 кг. метан, пък дизела на аутобан - и той да речем 5-6 ко се случва - парите същите.
              Но времето на предвижване накланя везните към нафтата........
              VITARA, SAMURAI
              FIAT PANDA 4x4 CABRIO
              RENAULT ESPACE QUADRA
              ...и едно сивикче за града...

              Коментар


              • От: Избор на автомобил за дълъг път.

                А сега другата тема - Мерцедес.
                Тука предполагам че доста колеги ще ме понападнат, и може би с право, всеки е с мнението си и може да го сподели.
                От Мерцедес се отказах още докато бях студент, при среща с главния конструктор на Толиати.
                Широко разпространено е мнението, че Мерцедес е здрав автомобил.
                И сигурно е така....
                Но аз съм свикнал нещата да ги навързвам малко логически.....
                Тази марка е здрава по една единствена причина - този автомобил е преоразмерен....
                И дреуг път съм го казвал.
                Мерцедес е с един от най-високите коефициенти на сигурност.
                Ма не става въпрос за онази сигурност дето я мерят по краш-тестовете.....
                Иде реч за технически термин, който се залага още на чертожната дъска, тези които са се занимавали с конструкторска работа ще ме разберат...
                Този коефициент е с различна стойност при различните производители.
                Веднага давам пример.
                Хондата ми събира 3.5 литра масло в кутията, 4.5 л антифриз.
                На колегата ми цедката - 8 л. масло, 12 антифриз..... за разход няма да говоря....
                Аналогични коли на габарити - с приблизително еднаква динамика.
                Та така, не благодаря, на този етап в тези трудни времена излишни пари не ми се дават.
                Опитвам се да погледна глобално нещата и пак подчертавам - субективно.
                Не ме разбирайте неправилно, не казвам че това е лошо, напротив, човек винаги има право на избор, но той трябва да е на първо място информиран и след това логически подкован.
                Именно поради тази причина купих дизелов мерцедес автомат преди време и му искубах сърцето и кутията и ги насадих в Самурая ми.....
                Та така.....
                Поздрави!
                VITARA, SAMURAI
                FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                RENAULT ESPACE QUADRA
                ...и едно сивикче за града...

                Коментар


                • От: Избор на автомобил за дълъг път.

                  Първоначално публикуван от samuraj Преглед на мнение
                  Обобщил си вместо мен колега, благодаря.
                  Но мисля че има още незасегнати возила, Мазда 6 например, някой с мнения, доста е разпространена....
                  За 406 е ясно - май ще се окаже лидер, щом и 2.0 агрегат е с добри отзиви......
                  Имам съсед с бензиново - също е доста доволен......
                  Защо дизел и защо не мерцедес.
                  Ще се опитам да обясня.
                  Който ме познава знае, че едва ли има по-голям фен на алтернативните горива от мен.
                  Логиката ми е, че финансите от семейния бюджет предпочитам да се харчат за семейството, а не за колите.......
                  За България е ясно, най добрия избор е метан след това - газ-бензин.
                  Всичките ми коли са така, даже в едната съм с 2 уретби - карам на което е по евтино.....
                  Как стои въпроса за чужбина обаче.
                  Като казвам дълъг път нямам предвид България.
                  Не ни е толкоз голяма страната.
                  Ко става по Европа и Гърция - двете интересни дестинации за мен.
                  Гречко - метан почти няма, газта - скъпа, доста повече от България, пък нафта - цената като тук.
                  Европа - гледам Германия - Метан - навсякъде, Газ - трябва преходник, друга дистема.......
                  Цени - Метан 1 евро, Нафта - и тя някъде там, газ - скъпа.
                  Друга причина - метан - слизаш от магистрала, като цяло има доста но са на забутани места....
                  И когато трябва да минеш 1500 км например, това че слизаш от аутобана през 300 км да зареждаш изяжда цялото ти каране с 130 да речем...... - средната скорост на придвижване пада до към 80-90......
                  Нафта - огромна автономия - може да си позволиш да напълниш в Австрия да речем и да преминеш цяла Германия без дозареждане.
                  А цената е колкото метана.
                  Ако колата е с разход 5 кг. метан, пък дизела на аутобан - и той да речем 5-6 ко се случва - парите същите.
                  Но времето на предвижване накланя везните към нафтата........
                  Мазда 6, мисля че беше кофти за обслужване.
                  За смяна на съединител, едни майсторчЕта сваляха преден мост, отделно не се сещам дали беше с демферен маховик.

                  Мерцедес дизел е класика, а CDI-тата го докарват и на разход, за разлика от предишните поколения,
                  но някои от по-новите 2.0 надскачат 114kW.
                  Мисля че W203 се вместваше в условието,
                  а W210 просто не ми прилича на Мерцедес.

                  А за алтернативните горива може да поспорим кой е по-по-най, ма като мина през магазина.
                  Предпочитам да давам пари за ядене, пиене, и секъв кеф на душата, отколкото на Вальо Златев, па нека Гагич и новозеландски тарикати да се смеят.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • От: Избор на автомобил за дълъг път.

                    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                    Мазда 6, мисля че беше кофти за обслужване.
                    За смяна на съединител, едни майсторчЕта сваляха преден мост, отделно не се сещам дали беше с демферен маховик.
                    С демпферен е. Отделно ангренажа е ена шапка пари.
                    Лагуна 2 е комфортна и евтина кола. Нооо, изключително трошлива. И със скъпи части.

                    Коментар


                    • От: Избор на автомобил за дълъг път.

                      Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
                      С демпферен е. Отделно ангренажа е ена шапка пари.
                      Лагуна 2 е комфортна и евтина кола. Нооо, изключително трошлива. И със скъпи части.
                      Един познат майстор си изучи децата с две такива лагуни 1.9 и една Ланча Тезис !
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • От: Избор на автомобил за дълъг път.

                        А за Зафирата особено тези с 7 места и при нужда от повече пасажери ще си е добре дошло, а ако возиш 5 човека ще си имаш и голям багажник, е няма да вози като Мерца, но си е съвсем прилично семейно возило, двигатели и екстри има за всякакъв вкус, избираш си и си ти 
                        Последно редактирано от Еделвайс; 05-08-16, 10:42. Причина: Пояснение

                        Коментар


                        • От: Избор на автомобил за дълъг път.

                          Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                          А за Зафирата особено тези с 7 места и при нужда от повече пасажери ще си е добре дошло, а ако возиш 5 човека ще си имаш и голям багажник, е няма да вози като Мерца, но си е съвсем прилично семейно возило, двигатели и екстри има за всякакъв вкус, избираш си и си ти 
                          Аз съм фен на Опел, и мога да се обоснова, но не тук.
                          Зафирата е с доста завишен ценови имидж тук в България според мен.
                          Вектра ми е по на сърце, да не говорим че е и горе долу толкоз дълга.....
                          Лагуна - ми там мненията са спорни....
                          За първа генерация се чуват добри отзиви за разлика от втора..... и тук има колеги изказали се по подобен начин.
                          Експлоатирам автомобил на марката и мисля да не я повтарям ........ чупят се всевъзможни неща без предупреждение..... няма да забравя веднъж на път за Банско как изби маслото през датчика за налягане.........мани мани....
                          Новата генерация на марката обаче мисля че има доста фенове ..... и тук един колега похвали мегана си.... не са и бог знае колко скъпи...
                          Комшийските Румънски рена също не са за подценяване, мнооого позитивни мнения се чуват отвсякъде.
                          Логана с трите си реда седалки доста ми харесва на визия ако трябва да съм честен, но пък не знам защо са доста опоскани откъм екстри и са изключително дървени при експлоатация - аз поне с такова чувство скизам от Дачия......
                          За Мазда 6 исках по-подробно да сондирам, но май няма много позитивни мнения, и аз съм с подобно впечатление от собственици.....
                          Имайки в предвид че от японските е с най-ниска цена.....
                          Отосно френските предложения, май са най реалистични за момента.
                          Ако трябва да съм честен С5 ми е по на сърце заради хидравликата.... а и от там комфорт и проходимост... който е карал знае....
                          Казано честно и към Ксантия нямам лоши чувства, нямат много проблеми с железата тез возила.
                          Но от гледна точка именно хидравликата може би за по дълги преходи Пежото е за предпочитане точно заради липсата и.....
                          Поздрави!
                          Последно редактирано от samuraj; 05-08-16, 11:18.
                          VITARA, SAMURAI
                          FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                          RENAULT ESPACE QUADRA
                          ...и едно сивикче за града...

                          Коментар


                          • От: Избор на автомобил за дълъг път.

                            Има някакъв голям парадокс!
                            Темите във Форума от рода какво да купя се множат като гризачи!
                            А колите колкото по-разнообразни и колкото повече,по-големи боклуци и недомислици стават!
                            Има трупане на количество ,но не и на качество и трайност!
                            Явно е време за качествен скок!
                            Това положение човек с пари да не може да си избере кола,майстор,сервиз,гориво,път,дестинация!
                            Или много претенциозни ставаме....незнам!И аз съм изтъкан от дилеми и противоречия-каравана ли да купя,кемпер ли ,ремарке и палатка....или всичките накуп!
                            Та да обобщя-ходил съм на море със мотор/аво и иже/,заз,москвич,опел,лада,нива,мерцедес,каравана,палатка,форд,рено/най-големи проблеми/,рейс,влак.Ами стигнах,плувах/не можах да се удавя и съм се прибирал!
                            Та мисля че избора на возело не е толкова важен.Важно е да ти "влезе"отначало и да го обикнеш!Само тогава ще го цениш и ще се грижиш за него!Има някаква химия между кола и водач-взаимно се пазят! Намери я!Колата!
                            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                            Коментар


                            • От: Избор на автомобил за дълъг път.

                              Като подхванахте темата за Рено, нека да се изх..., изкажа и аз.

                              Не знам какво им е толкова трошливото на Лагуните. Моята вече 8 години ми служи вярно (макар и по-стария модел). Всички марки си имат както сполучливи, така и несполучливи модели и двигатели. При Лагуна 2 проблемни са 1,9 dCI и 2,2 dCI моторите. За съжаление това са най-разпространените модификации.

                              Има Лагуна 2 с 2,0 dCI мотор 150 к.с., който е с верига и е един от сполучливите мотори. Лагуна 3 се предлага със същия 2,0 dCI 150 и 174 коня. Има и с 1,5 dCI 110 к.с., който както се спомена по-горе е много разпространен, икономичен и нелош мотор. Скоростните кутии са 6 степенни. Също може да се разгледа и Меган. Втората генерация я предлагат с 1,5 dCI 101 и 105 коня. Третата е със 110 к.с

                              Намирането на добър автомобил на прилична цена е трудна работа. 2-3 месеца търсихме кола на колегата ми. Почнахме от Фокус, мнахме през Мондео, Мазди, Пежа, Рена и най-накрая взехме Авензис D4D. По салоните се продава всякакъв скрап. Или гнили швейцарки и германки, или издухани или удряни италианки. В един момент вече марката нямаше никакво значение. Тази Тойота я удари градушката, продавача свали доста от цената и я спазарихме.

                              Така че, гледай обявите и си търси точно "Автомобил за дълъг път". Бягай от несполучливите модификации. Пък каквото изпадне запазено и на прилична цена.
                              Nissan Terrano 2,7 TDI

                              Коментар


                              • От: Избор на автомобил за дълъг път.

                                Благодая колеги....
                                Поздрави!
                                VITARA, SAMURAI
                                FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                                RENAULT ESPACE QUADRA
                                ...и едно сивикче за града...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X