Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на автомобил за дълъг път.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Избор на автомобил за дълъг път.

    Това, което продадох преди време ( за голямо неудоволствие на дневалния по продажбите ) е аналог на търсеното возило.

    Top-shape, разход ~7.6 дизел извън града, с достатъчните за нормално движение 177 hp, с всички необходими екстри за комфортно пътуване, автоматик, темпомат, двузонов климатроник, пневмокорекция на положението на водача, отопляеми и регулируеми седалки и волан, с личните впечатления от непрекъснатото пътуване ~1500 км, след което децата взеха да дават зор за тоалетна, и след пристигането - след което и след една цигара, можех съвсем спокойно да се върна обратно, без да му мисля...

    Ама то баба знае две и двеста.
    Това е само примерно, естествено.
    Последно редактирано от Veni1; 03-08-16, 19:10.

    Коментар


    • #47
      От: Избор на автомобил за дълъг път.

      Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
      Мерцдес и БМв за тия пари,не бих си взел..
      Къде видя бюджет ?

      Абе колко дълго е това дълго ? Едно е от тук до морето , а друго е 1000+ !
      Последно редактирано от stankos; 03-08-16, 21:16. Причина: Добавен въпрос .

      Коментар


      • #48
        От: Избор на автомобил за дълъг път.

        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
        Това, което продадох преди време ( за голямо неудоволствие на дневалния по продажбите ) е аналог на търсеното возило.

        Top-shape, разход ~7.6 дизел извън града, с достатъчните за нормално движение 177 hp, с всички необходими екстри за комфортно пътуване, автоматик, темпомат, двузонов климатроник, пневмокорекция на положението на водача, отопляеми и регулируеми седалки и волан, с личните впечатления от непрекъснатото пътуване ~1500 км, след което децата взеха да дават зор за тоалетна, и след пристигането - след което и след една цигара, можех съвсем спокойно да се върна обратно, без да му мисля...

        Ама то баба знае две и двеста.
        Това е само примерно, естествено.
        +1.Но нека малко да се позабавляваме!
        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

        Коментар


        • #49
          От: Избор на автомобил за дълъг път.

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Avensis 2 D-4D. Поне на мен във абсолютно всяко отношение ми харесва повече от всякакви пасатори и аудита в същата категория. Не съм имал, но е измежду най-вероятниа ми избор, ако ми дотрябва такъв автомобил. Пасаторите нещо никак не ми хващат окото, по много причини, френските и те.
          И аз съм за Авенсиса.И не се налага да си сменяш термостата на пътя.
          Вярвам, че българското правосъдие ще намери всеки крадец и ще го накара да делят!
          Внос на автомобили от Швейцария по поръчка.

          Коментар


          • #50
            От: Избор на автомобил за дълъг път.

            Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
            Аз бих препоръчал Ауди А6 до 96-97 година с редовия петак 2.5 литра има и автомати и 4х4.
            Е разхода не е като на френските но е по кола от всякъде.
            Подкрепям с две ръце. Тук от 5 години се опитваме да убием едно, а не е като да не сме талантливи.
            А мерцедес след 2000 г нещо не са ми на сърце. Чуваш го как гние пред вас... А този 4 матик... Да не дава Господ...
            На сърбела майката му е чесането.
            Борислав Борисов Русе О885 О37815

            Коментар


            • #51
              От: Избор на автомобил за дълъг път.

              Първоначално публикуван от Vladislav Kostevski Преглед на мнение
              Я, колко е малък света ! По темата- и аз карам помпа -дюза на фауве вече над 100000 километра, 130 кончета, 320 нютона, които преди година-две направих 169 кончета на 460 нютона. Много си го харесвам Пасата поради ред причини- икономичен, с брутален въртящ момент още в ниските обороти, стабилна и комфортна возия и какво ли още не . Поддържам го в безупречно състояние само със скъпи части и дефектите са истинско изключение. Но поддръжката определено не е като на народна кола , а и ако сега трябваше да купувам , не бих се спрял на такъв. Просто времето им попремина и почти няма вероятност да се открие екземпляр на малко километри. Замисъла на този модел е да се кара, първият собственик много добре е знаел това, вторият също. И пристигайки тук на половин милион, добре напудрена и освежена, почват драмите с демферния маховик, турбина, гарнитури и какво ли още не.
              Вече не е толкова брутална драмата. Частите са вече на прилични цени и се понася. А и след 2000 г дизел без демпферен маховик май няма. С тази разлика, че за ВАГовете се продават комплекти ''твърд'' съединител.
              Малко по-голяма е драмата с разпръсквачи , тандем-помпи и разпределителни валове, но това е при екземляри на по 500+ х.км.
              На сърбела майката му е чесането.
              Борислав Борисов Русе О885 О37815

              Коментар


              • #52
                От: Избор на автомобил за дълъг път.

                Първоначално публикуван от samuraj Преглед на мнение
                Колеги, аиде да не се заяждаме излишно, за да не се разводни темата.......
                Помолих да споделите опит.
                Тя темата е достатъчно водниста и няма начин да е нещо друго , ама да те попитам 3 неща :


                1. Да споделим опит ? Опит в какво ?
                2. Какво имаш предвид под "дълъг път" ?
                3. На колко си години ?
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • #53
                  От: Избор на автомобил за дълъг път.

                  Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
                  Пежо 406 комби 110 кончета е отличен автомобил с евтина поддръжка,но дори и с 90 коня не е маломощен.Евтини части,ще надмине очакванията ти.Най-скъпите са до 4000-4500 лв,но рядко има с темпомат.С двигател 2000 кубика са по-добри,с 2200-по-проблемни и харчещи
                  С две ръце за пежо 406 2 литра дизел хди, имал съм три такива, и още имам едно комби, здрави, удобни, харчат малко, комфортни, имат автопилот, имат климатроник добър, като цени не знам как са сега но понеже са пежо са в ниските ценови групи.
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Избор на автомобил за дълъг път.

                    Пасата не е подходящ от гледна точка на доп. разходи, като Каско. Всички знаем защо. Това, че е автомобил ремонто пригоден на пътя, е леко несериозно да се изтъква като неподходящ ...
                    Авенсис D-4D, не знам защо са толкова препоръчвани, при положение, че е същият мотор като на RAV 4, а именно "AD" серията. Преди термостата, ще излязат други ядове.
                    Един мотор 90hp, след читав "чип", радва доста. Без значение дали Peugeot HDI 90hp или Skoda PD 90, 101hp. Стойността му се равнява на един год. данък, на МПС с мощност над 110hp. Всяка последваща година се усеща разликата с малкият данък. Гони се икономия, все пак.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Избор на автомобил за дълъг път.

                      Първоначално публикуван от nantz Преглед на мнение
                      ...
                      Един мотор 90hp, след читав "чип", радва доста. Без значение дали Peugeot HDI 90hp или Skoda PD 90, 101hp. Стойността му се равнява на един год. данък, на МПС с мощност над 110hp. Всяка последваща година се усеща разликата с малкият данък. Гони се икономия, все пак.
                      Това мислех да драсна още в началото със "засегнатият" колега, но се отплеснах в друга посока.
                      Нека се води 90 коня по талон, пък може да се напомпа доста,
                      а ако само се оптимизира, при нормално каране, сваля и разхода.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #56
                        От: Избор на автомобил за дълъг път.

                        Един човек тъкмо научил магарето си да не яде и то взело, че умряло.
                        Чипвайте 90 коньови дизели и ми говорвте как не се правят ремонти по пътищата после. И аз съм бил млад и съм си играл, ама искам да видя някой от вас с чипнат 90 коня дизел как тръгва на пътешествие из Европа. Вероятно разбирането ми за дълъг път се различава малко от вашето, ама света, поне моя, не свършва с пътуване от София до Бургас по магистралата.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Избор на автомобил за дълъг път.

                          Първоначално публикуван от nantz Преглед на мнение
                          Авенсис D-4D, не знам защо са толкова препоръчвани, при положение, че е същият мотор като на RAV 4, а именно "AD" серията. Преди термостата, ще излязат други ядове.
                          Като например? Питам защото не знам, а от страничните ми наблюдения върху 2 броя, единия от които обиколил 2/3 от Европа не знам колко пъти вече, проблеми подобни на други модели от същата марка не се обаждат.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Избор на автомобил за дълъг път.

                            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                            Тя темата е достатъчно водниста и няма начин да е нещо друго , ама да те попитам 3 неща :


                            1. Да споделим опит ? Опит в какво ?
                            2. Какво имаш предвид под "дълъг път" ?
                            3. На колко си години ?
                            Хрумна ми и още един важен момент.Колко чести ще са дългите пътувания , или колко дълги ще са паузите между пътуванията?
                            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Избор на автомобил за дълъг път.

                              Първоначално публикуван от mradulov Преглед на мнение
                              Един човек тъкмо научил магарето си да не яде и то взело, че умряло.
                              Чипвайте 90 коньови дизели и ми говорвте как не се правят ремонти по пътищата после. И аз съм бил млад и съм си играл, ама искам да видя някой от вас с чипнат 90 коня дизел как тръгва на пътешествие из Европа. Вероятно разбирането ми за дълъг път се различава малко от вашето, ама света, поне моя, не свършва с пътуване от София до Бургас по магистралата.
                              Както се казва в една реклама, "Младото е нетърпеливо", а според Вас и неопитно...
                              Явно Нашето разбиране /не разбрах за мен ли се отнася, или за всички привърженици на "малки" мотори в дискусията/ е "мани-бегай". То това да се вдигнеш до Highlands в Шотландия е нищо. Още повече със Skoda Fabia 1.2 70hp, при това комби ... но няма да го споделям, че е смешно ...

                              Peugeot 307,406 2.0 hdi 90hp /примерно/, ще си вършат работата перфектно.
                              Друго си е да бъде Peugeot 407 2.2 hdi 170hp /примерно/. Пак ще я върши, но ще доставя и удоволствие.


                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Като например? Питам защото не знам, а от страничните ми наблюдения върху 2 броя, единия от които обиколил 2/3 от Европа не знам колко пъти вече, проблеми подобни на други модели от същата марка не се обаждат.
                              Имаш ЛС, че темата замина ...
                              Последно редактирано от nantz; 04-08-16, 00:55.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Избор на автомобил за дълъг път.

                                Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
                                Е класа според бюджета ! Аз лично не съм карал по-удобен автомобил на дълъг път !
                                "S" е правилния отговор на задачата!
                                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X