Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на автомобил за дълъг път.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Избор на автомобил за дълъг път.

    Всяка задача си има условия,
    и за всички пропуснали ги,
    ето част от тези:

    Първоначално публикуван от samuraj Преглед на мнение
    Возилото е нужно да е не особено средство изискващо......
    Това обуславя съвкупност от следствия - невисок данък, части - достъпни, каско неизискващо и прочие....
    Бе въобще колкото по-евтино - толкоз по-добре.
    Поздрави!
    та
    Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
    "S" е правилния отговор на задачата!
    въобще не е, в случая.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #62
      От: Избор на автомобил за дълъг път.

      Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
      Това е вярното!Останалите постове са "фалиме си нащо гардже , шот е най-рошаво"
      пп Не мислете , че имам лошо мнение за другите изброени автомобили!

      Вярно,въпроса е в бюджета.
      Grand Cherokee WJ
      Dodge Caliber
      E 430 4-matic-T(S210)
      GLK

      Коментар


      • #63
        От: Избор на автомобил за дълъг път.

        Много мнения, много нещо....
        На това разчитах - да си полафим.
        А сега конкретно.
        Нищо за момента не съм тръгнал да купувам, но ми се въртят едни мухи в главата.
        Поред - опит имам колега предостатъчен, и он о офф.... не бери грижа.
        Коли също - 4 на брой - има ги по-долу.... и всички в перфектна кондиция....без Самурая за съжаление.....
        Мерцедес не бих карал за момента, Примерата отпада по чисто субективни причини - не мога да възприема таблото по средата, не ми седи някак....., Фауве не харесвам, споменах го по-горе, Ауди също - говоря за екземпляри около 2000 година, и за да стане ясно защо, ще се опитам да вметна.
        Имам желание инвалидна да я регистрирам - на майка ми, че парка голям, ногу текущи разходи, освен туй винетки, данъци и някои други благинки, от които имам възможност да се възползвам.
        От тук - всичко де е над 2.0 отпада, и над 150 к.с.
        От тук и Бенц, Ауди и фауве също.
        Прекалено ми е ясно че за дълъг път са големите кубици - Спасчо е V6.... и в момента си изпълнява задачите перфе и срещу скромни суми за гориво........
        Но това в България, за навън нещата са по различни.
        Ситроен съм имал БХ дизел и съм обиколил доста с него, знам къв е комфорта и проходимостта......
        Така, сега нещата които си извадих от дискусията до тук.
        406 - много позитивни мнения, 407 - едно негативно, обаче при него има и един 1.6 HDI мотор дето никой не е споменал някакви впечатления...
        V40 и аз чудесни отзиви съм чувал за този автомобил, Хонда и дизел нещо не ми се връзват, няма да взема........
        За 320 D също ми е интересно какво ви е мнението, Мазда 6, 307 на пежо......
        И ако забелязвате се опитвам да насоча темата в предимно масовки, не екзотики.
        Благодаря още веднъж на включилите се.
        Поздрави!
        VITARA, SAMURAI
        FIAT PANDA 4x4 CABRIO
        RENAULT ESPACE QUADRA
        ...и едно сивикче за града...

        Коментар


        • #64
          От: Избор на автомобил за дълъг път.

          Спази златното правило,не повече от 6 брутни месечни заплати.
          Така,каквото и да вземеш,ако не е от морга,няма да ти тежи на бюджета,дори да сгъне нещо повече от 500лв за месеца.Все пак сме 2016г, и кола на 10г е 2006 производство.Преди 2006 вероятноста да се наиграеш расте експоненциално.
          И да се пофалиш,после

          Коментар


          • #65
            От: Избор на автомобил за дълъг път.

            Колега, ще се похваля, не бери грижи, най малкото в подписа ще се покаже....
            Всичките ми коли са от миналия век, и проблеми нямам.
            Малко съм в автомобилния бранш и смея да твърдя че успявам да си дам на колите диагноза овреме, пък то това е най-важното, знаеш.
            И с частите драма няма, бе въобще мога да кажа че не съм склонен да робувам та това коя година ти е колата, - имиджова кола още не ми се налага да карам....
            Пък и като знам новите коли на запад как ги карат и за колко им превъртат километражите, и че купувайки нещо от там съм напълно в съзнание, че купувам нещо дето накой преди мен го е почти изхвърлил.
            Та смея да твърдя, че обективната оценка мога да си я направя сам.....
            А има и нещо друго, Наща мила Родина е доста специфично място..... по нова кола казваш, ми тя задължително с каско си върви.
            Не мерси, парите които ще дам за застраховка, не знам ко трябва да сменя по колата за да ги достигна, ако ме разбираш правилно....
            Частите на по-старите коли са в пъти по-надолу от аналозите за коли напр след 2005 година, а това също си е фактор, потдържам няколко и знам за ко иде реч......
            А и я ми кажи какво ти дава повече новата кола, нещо качествено да се е променило - ми аз не виждам, - напомпани с електоника, завишени мощности, намален ресурс...... скъпи части - пък разхода - ми като на старата приблизително....
            За мен е важно екстрите от които имам нужда да са вътре и да работят, а тях съм ги написал в първия пост....малиии разписах се, сори...
            Това ми е мнението и не искам никой да ангажирам с него....
            Поздрави!
            Последно редактирано от samuraj; 04-08-16, 09:27.
            VITARA, SAMURAI
            FIAT PANDA 4x4 CABRIO
            RENAULT ESPACE QUADRA
            ...и едно сивикче за града...

            Коментар


            • #66
              От: Избор на автомобил за дълъг път.

              Бягай от 1.6HDI като дявол от тамян. Много проблемно турбо, една стъпка накриво с маслото и си в джаза - а няма как да знаеш предния собственик какво е правил.
              What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

              Коментар


              • #67
                От: Избор на автомобил за дълъг път.

                Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                Спази златното правило,не повече от 6 брутни месечни заплати.
                Така,каквото и да вземеш,ако не е от морга,няма да ти тежи на бюджета,дори да сгъне нещо повече от 500лв за месеца.Все пак сме 2016г, и кола на 10г е 2006 производство.Преди 2006 вероятноста да се наиграеш расте експоненциално.
                И да се пофалиш,после
                Златното правило не беше ли за 3 заплати? Ако наистина са 6, то отваря доста възможности поне за мен

                А за автора на темата:
                Имах Е46 комби 320D с малкия мотор - 136к.с., с ръчна СК. Страхотна кола - здрава ходова част, но не чак толкова евтина за поддръжка; хубава возия без да я сравнявам с автомобили от високия клас; перфектен двигател и скорости; малко проблеми с ЕГР, но преодолими; един спукан маркуч към турбото и туй-то. Продадох е преди 5 години на приятел пловдивчанин и той все още я кара със зимните гуми, с които му я дадох Само масла и филтри й сменя и вика - перфектна е. Ооообаче за 2 седмици - спука водна помпа и се прибра от Сливен до Пловдив на носилка, а на следващата седмица на път за София на тунела му се спука разширителния съд на антифриза, поради износване на пластмасата и пак на носилка. Даде едни пари за пътна помощ и жълти стотинки за двете дефектирали части и пак е в джаза. Не е нищо за 5 години...
                Продадох я просто, защото не е кола за софийската зима. То не беше бутане, дърпане, а цяла зима се разкарвах с чувал сол в багажника Те така...
                Последно редактирано от zlost; 04-08-16, 09:40.

                Коментар


                • #68
                  От: Избор на автомобил за дълъг път.

                  Първоначално публикуван от swartalf Преглед на мнение
                  Бягай от 1.6HDI като дявол от тамян. Много проблемно турбо, една стъпка накриво с маслото и си в джаза - а няма как да знаеш предния собственик какво е правил.
                  Благодаря!
                  VITARA, SAMURAI
                  FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                  RENAULT ESPACE QUADRA
                  ...и едно сивикче за града...

                  Коментар


                  • #69
                    От: Избор на автомобил за дълъг път.

                    и да добавя за БМВ-то - нисък разход, темпомат, климатроник, приличен багажник и добър размер гуми (205/55/16)

                    Коментар


                    • #70
                      От: Избор на автомобил за дълъг път.

                      Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                      "S" е правилния отговор на задачата!
                      S и комби ( задължително условие)...
                      BMW нещо все са ми тесни, а за дълъг път това е важно!
                      В тая тема само си чешем клавиатурата!
                      Последно редактирано от stankos; 04-08-16, 10:25.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Избор на автомобил за дълъг път.

                        Първоначално публикуван от zlost Преглед на мнение
                        и да добавя за БМВ-то - нисък разход, темпомат, климатроник, приличен багажник и добър размер гуми (205/55/16)
                        Къв е разхода колега?
                        140 на кви обороти е, колко показва моментен борда?
                        Поздрави!
                        VITARA, SAMURAI
                        FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                        RENAULT ESPACE QUADRA
                        ...и едно сивикче за града...

                        Коментар


                        • #72
                          От: Избор на автомобил за дълъг път.

                          Първоначално публикуван от zlost Преглед на мнение
                          Златното правило не беше ли за 3 заплати? Ако наистина са 6, то отваря доста възможности поне за мен

                          А за автора на темата:
                          Имах Е46 комби 320D с малкия мотор - 136к.с., с ръчна СК. Страхотна кола - здрава ходова част, но не чак толкова евтина за поддръжка; хубава возия без да я сравнявам с автомобили от високия клас; перфектен двигател и скорости; малко проблеми с ЕГР, но преодолими; един спукан маркуч към турбото и туй-то. Продадох е преди 5 години на приятел пловдивчанин и той все още я кара със зимните гуми, с които му я дадох Само масла и филтри й сменя и вика - перфектна е. Ооообаче за 2 седмици - спука водна помпа и се прибра от Сливен до Пловдив на носилка, а на следващата седмица на път за София на тунела му се спука разширителния съд на антифриза, поради износване на пластмасата и пак на носилка. Даде едни пари за пътна помощ и жълти стотинки за двете дефектирали части и пак е в джаза. Не е нищо за 5 години...
                          Продадох я просто, защото не е кола за софийската зима. То не беше бутане, дърпане, а цяла зима се разкарвах с чувал сол в багажника Те така...
                          Аз го знам за 6,все пак кола си взимаш,а не вафла....
                          Новите коли ти дават,това което старите не могат.По-малко евентуална експоатация.Не са глупави фирмите да си сменяват авто парка,веднага щом изтече гаранцията.Не че са ги ударили парите,даже напротив,всяка стотинка се гледа по лупа и от няколко човека.Като с лафа за топлата вода,просто използвайте наготово.
                          Ама нали сме по тези географски ширини,и обичаме да ни лъжат.Малко карана,от първи собственик,дрън-дрън.
                          Моите наблюдения:
                          -Мини по улиците на един средно голям град,буквално на всяка улица има по няколко сервиза за стари коли.За какво ли не.Не е случайно!
                          Това го приемете като обобщение на цялата картинка,с включени плюсове,минуси изключения и т.н

                          Коментар


                          • #73
                            От: Избор на автомобил за дълъг път.

                            Първоначално публикуван от samuraj Преглед на мнение
                            Къв е разхода колега?
                            140 на кви обороти е, колко показва моментен борда?
                            Поздрави!
                            Звъннах да питам, че съм забравил точните цифри, пък и да получа актуално инфо
                            Градско в Пловдив с климатроник - 8.2, без - 7,8-8.
                            Извънградско със 100-110км/ч - 5.5-5.7
                            Извънградско със 140-150км/ч - 6-6,2
                            Обороти на 100-110км/ч - 2300-2500
                            Обороти на 140км/ч - 2700-2900.
                            За моментен разход не попитах.
                            Поздрави!

                            Коментар


                            • #74
                              От: Избор на автомобил за дълъг път.

                              Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                              Аз го знам за 6,все пак кола си взимаш,а не вафла....
                              Новите коли ти дават,това което старите не могат.По-малко евентуална експоатация.Не са глупави фирмите да си сменяват авто парка,веднага щом изтече гаранцията.Не че са ги ударили парите,даже напротив,всяка стотинка се гледа по лупа и от няколко човека.Като с лафа за топлата вода,просто използвайте наготово.
                              Ама нали сме по тези географски ширини,и обичаме да ни лъжат.Малко карана,от първи собственик,дрън-дрън.
                              Моите наблюдения:
                              -Мини по улиците на един средно голям град,буквално на всяка улица има по няколко сервиза за стари коли.За какво ли не.Не е случайно!
                              Това го приемете като обобщение на цялата картинка,с включени плюсове,минуси изключения и т.н
                              Съгласен! По-хубаво от новото и да добавим - гаранционното, няма.

                              Все пак има марки и модели, доказали се във времето с ресурса си, ремонтопригодността си, здравината си и т.н. Марки и модели, при които годините и пробега са просто суха статистика и отправна точка за разговори. Ясно е че няма нищо вечно, но има доста почти вечни коли при правилната предходна, текуща и бъдеща поддръжка

                              Коментар


                              • #75
                                От: Избор на автомобил за дълъг път.

                                Първоначално публикуван от zlost Преглед на мнение
                                Звъннах да питам, че съм забравил точните цифри, пък и да получа актуално инфо
                                Градско в Пловдив с климатроник - 8.2, без - 7,8-8.
                                Извънградско със 100-110км/ч - 5.5-5.7
                                Извънградско със 140-150км/ч - 6-6,2
                                Обороти на 100-110км/ч - 2300-2500
                                Обороти на 140км/ч - 2700-2900.
                                За моментен разход не попитах.
                                Поздрави!
                                Благодаря!
                                VITARA, SAMURAI
                                FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                                RENAULT ESPACE QUADRA
                                ...и едно сивикче за града...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X