Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Японска или немска кола ?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Японска или немска кола ?!

    Първоначално публикуван от kolio33 Преглед на мнение
    Айде пак ...... май не сте виждали Сузуки Марути и ДЕУ Тико на над 1ккк км., ако не сте да ви покажа! Щяла да се спомине .....глупости!!
    За марути не съм чувал, но за тико-да.
    Причината е много елементарна-голям процент от тико-тата се караха като такси. Те и за това всъчщност се купуваха. И за да се избие по-скоро се караха на две смени. Т.е.-нон-стоп. При такъв режим на работа на двигателя му е мног кеф. Няма палене при маслен глад, каране 5 км "на смукач", щото е студено, и после още толкова на връщане...
    Та при експлоатация като денонощно такси-не е нищо особено толкова нявъртяни километри.
    Виж-за общото състояние като колка-няма какво да се говори. Повечето таксита бяха овързани с тел и тиксо за да не се разпаднат...
    Ама така се кара чуждо такси-поддържа се колкото да върви и да изкарва пари.
    Не съм чувал за кола която се кара като семейна, ежедневна, и т.н. и да е навъртяла такъв километраж.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • От: Японска или немска кола ?!

      300D W123 го продадох на 470 000 мили или поне само толкова пишеше,1977 набор,предния беше само на около 300 000 мили.Мога да ви покажа Тойотка на около милион километра но се кара по 300-500 мили на ден или София Варна всеки ден.Сьщото го постига и Сатурн за 2000 долара ако го гледаш,но това не ги прави коли според мен
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • От: Японска или немска кола ?!

        http://dnes.dir.bg/news/bmw-bmv-spirachki-7186616?nt=6
        --------------------------------------------------
        [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

        Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
        [/FONT]

        Коментар


        • От: Японска или немска кола ?!

          Първоначално публикуван от kolio33 Преглед на мнение
          Както съм казвал и друг път - фенщината е хубаво нещо когато е в някакви разумни граници, иначе се губи обективната оценка. Някак си пропуснал да дадеш линк към "новината", че и Тойота привиква "няколко" автомобила на сервизна акция? И други освен цитираните две фирми го правят. Това какво показва? Според мен - нищо. Просто съвременните автомобили са толкова усложнени, че имат конструктивни пропуски или недомислици тук там. За съжаление...

          Редакция:
          А, ми тя новината за Тойота била на края на страницата към която си дал линк...
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • От: Японска или немска кола ?!

            Само под форма за гласуване:
            аз съм за ЯПОНСКИТЕ

            Имал съм Витара, сега имам Терано ІІ и едно Х5. Твърдо съм за японските.
            Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

            Коментар


            • От: Японска или немска кола ?!

              Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
              Както съм казвал и друг път - фенщината е хубаво нещо когато е в някакви разумни граници, иначе се губи обективната оценка. Някак си пропуснал да дадеш линк към "новината", че и Тойота привиква "няколко" автомобила на сервизна акция? И други освен цитираните две фирми го правят. Това какво показва? Според мен - нищо. Просто съвременните автомобили са толкова усложнени, че имат конструктивни пропуски или недомислици тук там. За съжаление...

              Редакция:
              А, ми тя новината за Тойота била на края на страницата към която си дал линк...
              Тъкмо да ти кажа да дочетеш статията до край, просто исках да кажа, че и немските не са кой знае какво ...... само ценовият клас е маааалкооооо по друг!!
              Едно е да си купиш японска за 45к лв., съвсем друго да си купиш БМВ за 45к евро и дефектите и на двете да са сходни. Това исках да кажа с линка който не ме е разбрал си е негов проблем!!
              --------------------------------------------------
              [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

              Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
              [/FONT]

              Коментар


              • От: Японска или немска кола ?!

                Първоначално публикуван от kolio33 Преглед на мнение
                Тъкмо да ти кажа да дочетеш статията до край, просто исках да кажа, че и немските не са кой знае какво ...... само ценовият клас е маааалкооооо по друг!!
                Едно е да си купиш японска за 45к лв., съвсем друго да си купиш БМВ за 45к евро и дефектите и на двете да са сходни. Това исках да кажа с линка който не ме е разбрал си е негов проблем!!
                Ще си позволя да се цитирам - не е важно какво и колко харчи една кола, а как ти понася...
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • Re: Японска или немска кола ?!

                  От статията става ясно,че BMW вземат превантивни мерки!
                  И коя е "компания на дефектите".

                  Коментар


                  • От: Re: Японска или немска кола ?!

                    Първоначално публикуван от Stefan_yj Преглед на мнение
                    От статията става ясно,че BMW вземат превантивни мерки!
                    И коя е "компания на дефектите".
                    В миналия брой на Мотор Спорт хората писаха, официално при Тойота дефект не е имало инцидента е бил шофьорска грешка!!! Чети колега и после пиши, статията е в Гугъл!
                    Превантивни мерки към автомобили от 2002 до 2010? Колко да са превантивни? 8 години с едни и същи спирачни уредби?
                    --------------------------------------------------
                    [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

                    Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
                    [/FONT]

                    Коментар


                    • Re: Японска или немска кола ?!

                      Прочетох статията,която си дал и там пише ,че:
                      BMW вземат превантивни мерки!
                      И коя е "компания на дефектите".

                      Коментар


                      • От: Re: Японска или немска кола ?!

                        Първоначално публикуван от Stefan_yj Преглед на мнение
                        Прочетох статията,която си дал и там пише ,че:
                        BMW вземат превантивни мерки!
                        И коя е "компания на дефектите".
                        nvm
                        --------------------------------------------------
                        [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

                        Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
                        [/FONT]

                        Коментар


                        • От: Re: Японска или немска кола ?!

                          И тази тема,започва да прераства в кой е по по най.
                          Който го влече японското-то е най доброто,който го влече немското,то е най-доброто.
                          Според мен,най-добрата кола е служебната,независимо каква марка е!
                          0осем9осем7шест0осем7едно
                          Миро

                          Коментар


                          • От: Японска или немска кола ?!

                            Определено немска.

                            Коментар


                            • От: Японска или немска кола ?!

                              При мен избора е всеки път субективен. Купувам това което почувствам, че ми харесва. Досега съм нямал немска кола. Може и те да стават за каране Просто не е здравословно човек винаги да мисли много при избора. Губи се тръпката от живота. Трябва да си купиш това което ти е на сърце

                              Коментар


                              • От: Японска или немска кола ?!

                                Правилния отговор е Японеца. По-ниска цена от конкурентите в класовете. По-надежден. По дълъг живот на експлоатация. От там и икономия на пари.
                                Радвах се на БМВ. Пълна скръб дори може да те доведе до "фалит". Останалите немски малко по-добре. Но главния въпрос е дали ще случиш на добре каран и поддържан автомобил (ако е втора,3-та, 5-та ръка).
                                От 2004г карам Авенсис 1.8 WWT. До този момент 200.000км само накладки, масла, и филтри. Естествено аз съм първи собственик. И все пак риска е много голям при покупката на стар автомобил. Но при равни обстоятелства бих предпочел Японската. Това е мое мнение в резултат от личен опит.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X